تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

سایز فرش نسبت به وسایل و مبلمان چقدر باید باشد؟

اندازه فرش در خانه

فرش به عنوان یکی از ملزومات اساسی در منزل تنها برای پوشش به عنوان زیر انداز کاربرد نداشته و بلکه به عنوان یک اثر هنری زیبایی دو چندانی را برای منازل به همراه می آورد . حتی استفاده از بهترین اندازه فرش در منازل به جای استفاده از پارتیشن ها مهم ترین نکته برای ایجاد تغییر و تحول فضا می باشد که به صورت ساده با تنوع بالای فرش های ماشینی برای جدا سازی و مشخص نمودن محدوده های خاص همراه می باشد . اما نکته ایی که در این زمینه وجود دارد استفاده از فرش های ماشینی در گذشته نسبت به امروزه می باشد که در گذشته کل فضای اتاق را با فرش ، مفروش می ساختند اما امروزه با رواج آپارتمان نشینی و زندگی های مدرنیته استفاده از فرش مستلزم توجه به فضا و طراحی های داخلی دکوراسیون مورد انتخاب قرار می گیرد . پس با توجه به این موضوع مهم ترین نکته در زمینه انتخاب سایز فرش نسبت به وسایل و مبلمان را می توان به اندازه فرش در خانه مرتبط دانست .

بهترین اندازه فرش
فرش های ماشینی که امروزه تولید می شوند به سبب به کارگیری دستگاه های صنعتی در ابعاد استاندارد شامل فرش 6 متری ، فرش 9 متری و فرش ماشینی 12 متری تولید می شوند که بر اساس مساحت و ابعاد منزل انتخاب آن صورت می گیرد . البته سایز های کوچک تر فرش که به عنوان قالیچه معرفی می گردند به همراه فرش های متری نیز از ابعاد های دیگر فرش ماشینی می باشد که بسته به انتخاب نوع فرش برای مکان دلخواه مورد انتخاب قرار می گیرد . البته گاها برخی از تولید کننده ها امکان تولید فرش با سایز های سفارشی که به نوعی سایز نامتعارف فرش می باشد نیز دست زده و بر اساس نیاز خریدار به صورت سفارشی فرش با ابعاد مورد نظر را تولید می نمایند . اما با توجه به آگاهی از این سایز بندی فرش های ماشینی مهم ترین دغدغه افراد در تهیه فرش برای منازل را می توان این سوال بیان نمود که فرش چند متری بخرم ؟ که در ادامه با بررسی نحوه انداختن فرش در منزل می توانید به پاسخ این سوال دست یابید .

نحوه انداختن فرش در منزل
انتخاب سایز فرش را می توان تا حد زیادی به چیدمان مبلمان و وسایل مرتبط دانست پس در انتخاب بهترین اندازه فرش باید به نوع مکان ، ابعاد و چیدمان آن توجه کرده و بهترین سایز فرش را انتخاب نمایید . پس با توجه به این موضوع می توان بیان نمود که فرش های ماشینی را در راستای انتخاب برای فضای های مختلف خانه در سایز های متفاوت انتخاب می نمایند . پس انتخاب این که فرش 6 متری یا 9 متری خریداری شود یا این که فرش 6 متری بهتره یا 12 متری ؟ را می توان با توجه به اندازه فرش در خانه بر اساس نوع چیدمان و ابعاد به دست آورد . برای کسب اطلاعات و انتخاب صحیح سایز فرش در خانه می توانید به نکات اصولی برای پهن نمودن فرش در خانه که در زیر شرح داده می شود ، توجه نمایید .

نکات اصولی در انتخاب بهترین اندازه فرش
با توجه به پوشش برای قسمت های مختلف خانه انتخاب سایز های متفاوت صورت می گیرد که در وهله اول می توان به بخش پذیرایی منازل اشاره نمود . بسته به این که فضای پذیرایی کوچک ، بزرگ یا پلان باز است و نوع مبلمان و نحوه چیدمان می توان به نکات کلیدی زیر برای انتخاب فرش اشاره نمود . با توجه به سبک مدرنیته امروزه ی زندگی ها می توان انتخاب فرش را برای منازل به گونه ایی دانست که فاصله آن تا دیوار در حدود 40 تا 50 برای نشیمن های بزرگ و برای خانه های کوچک در حدود 30 سانتی متر با دیوار باشد . با توجه به این نکته اساسی در انتخاب فرش برای منازل ، انتخاب فرش در سایز های متفاوت نیز صورت می گیرد .
- انتخاب فرش برای پذیرایی
به طور مثال در خانه های بزرگ و پلان باز انتخاب فرش با سایز بزرگ که مبلمان بر روی آن چیده شود و به عنوان یک مرز مشخص برای نشیمن معرفی گردد بهترین انتخاب سایز فرش نسبت به وسایل و مبلمان می باشد . اما انتخاب فرش سایز 6 متری در این نوع از منازل نیز به طوری که تنها قسمت های جلویی پایه مبل بر روی فرش قرار گیرد نیز می تواند یکی دیگر از اصول طراحی دکوراسیون برای پهن نمودن فرش در منازل باشد .
انتخاب مبل های ال شکل در پذیرایی ها نیز انتخاب فرش را به گونه ایی می نماید که راستای طولی فرش جلوی پوشش مبل ال شکل را داشته باشد و هم چنین طرف ال شکلی مبل در یکی از قسمت های کنج فرش قرار گیرد .
انتخاب فرش با سایز کوچک به حالت شناور با پوشش تنها قسمت میانی و وسط مبلمان در نشیمن ها بزرگ کار درستی نبوده ولی انتخاب آن برای فضاهای کوچک می تواند فضایی زیبا را به وجود آورد .
- انتخاب فرش برای سالن غذا خوری
اگر استفاده از میز ناهار خوری در قسمتی از پذیرایی می باشد می توانید با انتخاب فرش با طرح و رنگ متفاوت از پذیرایی این قسمت را مجزا نمایید . انتخاب بهترین سایز فرش در این گزینه انتخاب فرش با سایزی است که کل میز ناهار خوری بر روی آن قرار گیرد اما نکته مهم در این زمینه انتخاب فرش با سایزی است که با کشیدن صندلی ها برای نشستن باز هم پایه های صندلی بر روی فرش باشد . اگر از میز ناهار خوری در آشپزخانه استفاده می نمایید ، می توانید با در نظر گرفتن همان قوانین ذکر شده در بالا تنها با انتخاب طرح و رنگ فرش مناسب با فضای دکوراسیون و کابینت های آشپزخانه فرش مناسب را انتخاب نمایید که در این زمینه انتخاب فرش با سایز 6 متری را می توان بهترین گزینه دانست . البته برای میزهای دایره ایی شکل انتخاب فرش های گرد مناسب ترین گزینه خواهند بود .
- انتخاب سایز فرش اتاق خواب
انتخاب بهترین اندازه فرش برای اتاق خواب را می توان به مساحت اتاق خواب و فضای خالی جلوی تخت مرتبط دانست . انتخاب سایز فرش در این زمینه باید به گونه ایی باشد که از پایه های میز جلو تختی شروع و حداقل فضای 50 سانتی متری دور تا دور را پوشش دهد که باز در این گزینه می توان انتخاب فرش با سایز 6 متری را مناسب دانست . برای پوشش اتاق خواب کودک و نوجوان می توان انتخاب فرش های سایز کوچک برای تنها پوشش جلوی تخت یا قسمت میانی اتاق را مناسب دانست .
- راهرو ها یکی دیگر از قسمت های منازل می باشد که به راحتی با مفروش ساختن آن می توان زیبایی آن را در منازل بیشتر نمود . انتخاب فرش های متری یا همان فرش با سایز خاص می تواند در زمینه پوشش این مناطق به شما کمک نماید .
با توجه به مطالب بالا می توانید به راحتی به انتخاب صحیح فرش برای خانه دست زده و بهترین پوشش را برای ایجاد تغییر و تحول در منازل انتخاب نمایید .

خرید بهترین سایز فرش
برای خرید بهترین سایز فرش مطابق با نیاز خود برای پوشش قسمت های مختلف منزل می توانید از فروشگاه فرش کاشان تولید کننده و عرضه کننده انواع فرش ماشینی در سایز های استاندارد و نامتعارف با امکان ثبت سفارش به صورت حضوری و آنلاین دست یابید . در زمینه راهنمایی برای انتخاب فرش مناسب با کوراسیون و انتخاب آن برای مکان خاصی از منزل می توانید از واحد مشاروه و پشتیبانی این فروشگاه در راستای کمک گرفتن برای انتخای بهتر نیز استفاده نمایید . 

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی