تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چگونه برای خرید فرش کارشناسانه عمل کنیم ؟

کارشناس فرش ماشینی کاشان

چرا فرش کاشان از سایر فرش ها ماشینی بهتر است ؟ چرا فرش های ماشینی با کیفیت و مرغوب کاشان را می توان در قیمت ارزان خرید ؟ دلیل محبوبت فرش های ماشینی چیست ؟ شاخص های مد نظر شما در هنگام خرید کدام است ؟ توان و قدرت خرید مشتریان تا چه حد تعیین کننده محصولی است که انتخاب می کنند ؟
این ها و سایر سوالاتی که در ذهن هر مشتری ، فروشنده ، تولید کننده و ... وجود دارد ، از مهم ترین مواردی است که باید هنگام انتخاب فرش ماشینی پاسخ داده شود که در نهایت خرید فرش کارشناسانه انجام گیرد .
اسم قالی ایرانی ، یادآور تمامی ویژگی های برتر است و همچنین نام و نشان فرش های ماشینی کاشان در سراسر دنیا ما را به کیفیت برتر مطمئن می ساز د . هرچند بر اساس باور قدیمی ، هنگام شنیدن برتر بودن و درجه یک بودن فرش های ماشینی تصور خواهیم نمود که محصول گران قیمت است اما توصیح خواهیم داد که چطورمی توان محصول را در قیمت ارزان و کیفیت بالا خریداری کرد .
فرش های ماشینی کاشان بر خلاف فرش های دستبافت آنقدر گران نیستند که هوش از سر خریداران ببرد و تعداد صفرهایش شگفت اور باشد اما نیازمند هوش و خلاقیت بوده و مشتریان در هنگام خرید فرش های ماشینی کاشان باید کارشناسانه خرید کنند .
هرچند فرش های دستبافت گران قیمت هستند اما این گرانی ناشی از هنر والا و فاخری است که در محصولات وجود دارد . موا اولیه طبیعی ، مدت زمان زیاد ، هنر دست و ... همگی می توانند توجیه کننده قیمت بالای فرش های ماشینی باشند . دوام بالای فرش های دستبافت قابل مقایسه با دوام فرش های ماشینی نیست و از طرفی دوام فرش های ماشینی کاشان هم قابل مقایسه با دیگرکف پوش های صنعت نساجی مانند گلیم و موکت و .... نیست . در نهایت توجیه قیمت بالای فرش های دستبافت ، برتری فرش های ماشینی ، نیاز هر خانه به فرش و نیاز هر خرید به خرید کارشناسانه از مواردی است که در ادامه مد نظر قرار می گیرد .
چگونه برای خرید فرش ماشینی کاشان کارشناسانه عمل کنیم ؟
به هیچ وجه قالی یا فرش دارای ایراد و عیب و کم کیفیت را حتی در قیمت ارزان خریداری نکنید . فرش ماشینی کاربردی ترین کالای هر فضاست و باید دارای دوام بالایی باشد تا در برابر فشار و تردد و ... مقاومت کند . در هنگام خرید ، عیب و ایراد فرش های ماشینی را کارشناسانه از نظر بگذرانید و با این قضیه با وسواس خاص رفتار کنید . از جمله ایراداتی که در خرید کارشناسانه مد نظر قرار می گیرد موارد زیر است و شما می توانید با یادگیری این موارد ، یک کارشناس فرش ماشینی کاشان باشید .
1 . دورگه ‌بودن زمینه
هنگام انتخاب با دقت به زمینه و رنگ زمینه توجه کنید تا یکدستی در رنگ و ارتفاع نخ خاب وجود داشته باشد . خوب خوب نگاه کنید چراکه ذره ای خطا خصوصا در فرش های دارای رنگ زمینه روشن موجب دورگه بودن زمینه می شود . در هنگام دقت به رنگ زمینه حواستان باشد نور ، خطای دید ، نا هموار بودن فرش و ... شما را گمراه نکند .
2 . اندازه قالی
انتخاب سایز و اندازه از مواردی است که نیازمند کارشناسی است . هم در هنگام خرید باید توجه نمایید که خطای اندازه ، وجود نداشته باشد و هم در هنگام بررسی بهترین محصول برای فضا دقت نمایید که کاربردی ترین و زیبا ترین سایز را انتخاب نمایید .
3 . کم‌بافی
دقت کارشناسانه خود را در مورد کم بافی هم لحاظ نمایید . حتما موقع خرید فرش ماشینی به پشت فرش توجه کرده  و با شمردن تعداد گره های موجود در قسمتی از فرش و تعمیم آن به یک متر از درستی شانه و تراکم اطمینان حاصل نمایید .
مقاله مربوطه : روش تشخیص فرش ماشینی اصل از فرش تقلبی
ابزار های مهم در خرید کارشناسانه فرش ماشینی
هنگام خرید اطلاعاتی که از قبل کسب کرده اید کمک شایانی خواهد نمود . اما همچنان توصیه اکید آن است که برای داشتن بهترین فرش ماشینی به فروشگاه و برند معتبر مراجعه کرده و محصولی اصل خریداری نمایید . از مهم ترین ابزار که می تواند ما را ادر امر خرید راهنمایی کند ، شناسنامه محصول است . شناسنامه هویت کالاست که هر نوع مخدوش شدگی ، آسیب ، پارگی و ... می تواند دلیلی بر عدم اصالت محصول و تقلبی بودن آن باشد .
حتی متخصصان هم هنگام خرید ، شناسنامه فرش را بررسی کرده و یکی از اصول خرید کارشناسانه دقت به شناسنامه فرش است .
نکات مهم در خرید کارشناسانه فرش ماشینی
کارشناس به معنای متخصص است و خرید کارشناسانه به معنای خرید آگاهانه و همراه با علم و دانش است . شما اگر بدنبال خرید کارشناسانه هستید ، انتظار می رود بهترین روش خرید فرش  ، بهترین مکان خرید فرش ، بهترین فروشگاه و برند و بهترین محصول را انتخاب نمایید .
بهترین روش خرید فرش : در بین تمامی روش های موجود که در دو دسته روش خرید مستقیم و روش خرید غیر مستقیم دسته بندی می شوند ، خرید مستقیم برتر بوده و خرید غیر مستقیم به علت وجود واسطه ها ، کانال های مختلف انتقال و ... دارای کیفیت پایین و قیمت بالا تری است . حال آنکه مقایسه بین انواع روش های خرید مستقیم حکایت از مزیت ها و خدمات بالایی است که خرید مجازی نسبت به خرید های فیزیکی دارد . پس  خرید مجازی و اینترنتی کارشناسانه ترین روش خرید است .
بهترین فروشگاه فرش : خرید اینترنتی و مجازی از طریق مراجعه به فروشگاه های اینترنتی امکان پذیر است . فروشگاه هایی که بدون هیچ گونه محدودی زمانی و مکانی در خدمت مشتریان خواهند بود . مقالات علمی منتشر شده در این فروشگاه ها هم منبع خوبی جهت کسب اطلاعات و آگاهی در زمینه فرش های ماشینی می باشند .
بهترین محصول : بر خلاف تصور عمومی ، نمی توان فرشی را به عنوان بهترین معرفی نمود چراکه تمامی محصولات تولید شده در صورت داشتن کیفیت بالا متناسب با کارکرد و ویژگی هایی که دارند و نیاز خریداران می توانند بهترین و یا بدترین باشند . برای مثال فرش با شانه و تراکم پایین برای مکان های شلوغ و پر رفت و آمد و فرش با شانه و تراکم بالا برای مکان های خلوت و کم تردد توصیه می شود . انتخاب بهترین محصول شدیدا به انتخاب کارشناسانه و اصولی خریداران بستگی دارد . ناگفته نماند که مشاورین آنلاین در فروشگاه های اینترنتی می توانند تا حد زیادی به خرید کارشناسانه و انتخاب محصول بهتر کمک کنند .
اگر بتوانید در امر انتخاب اطلاعات خود را به حدی بالا ببرید که مانند یک متخصص خرید و انتخابی کارشناسانه داشته باشید بی شک خواهی توانست از محصولی خریداری شده نهایت لذت را برده و بهینه استفاده نمایید .
فرق فرش و قالی
قدمت فرشبافی و بافت فرش های دستبافت ایرانی دقیقا مشخص نیست اما تقریبا به حدود 2 تا 3 هزار سال قبل از میلاد مربوط می شود . علاوه بر باقی مانده هایی از فرش دستبافتی که به عنوان اولین فرش شناخته شده است ، ابزار آلات قالی بافی و فرش بافی نیز در حفاری‌ های شهر سوخته و اطراف بین‌النهرین کشف شده است که قدمتی حدود 4 تا 5 هزار سال دارد .
سؤال اساسی این است که آیا فرش و قالی با یکدیگر متفاوت هستند ، اگر آری تفاوت در چیست ؟
در کلی ترین تعریف و واضح ترین کلام به هر نوع بافته ای که قابل پهن شدن در فضا باشد ، فرش می گویند . این فرش می تواند از جنس : قالی ، جاجیم ، گلیم ، زیلو ، پلاس و هر بافته دیگری باشد . اما قالی نوع خاصی از فرش است که دارای پرز بوده و در واقع دارای نخ های خاب از جنس الیاف هستند که منقطع شده اند . ناگفته نماند تفاوت قالی و قالیچه در متراژ آن ها است . مساحت های 6 متر و بیشتر را قالی و مساحت های کم تر از 6 متر را قالیچه می نامند .
قیمت فرش ماشینی
قیمت گذاری فرش های ماشینی کارشناسه می باشد و بر اساس المان ها و شاخص های مختلف از جمله جنس و میزان مواد اولیه بکار رفته ، طرح و نگاره ،  متراژمحصول ، زیبایی و کیفیت و .... قیمت گذاری می شود . کارشناسان فرش و قالی معتقدند ارزش هنری این بافته تا حد زیادی مدیون طرحی است که در آن بکار رفته است . هرچند حذف واسطه ها توانسته است تا حد زیادی قیمت گذاری را کارشناسانه تر و معقول تر نماید اما متأسفانه در فروشگاه های فیزیکی قیمت ها چندان معقول و مورد تأیید تولید کننده نیست .
تقسیم بندی فرش های ماشینی
مواد اولیه از جذاب ترین و مهم ترین دسته های تقسیم بندی است که شامل دسته های مختلفی از جمله قالی تمام پشم ، قالی چله پشم ، قالی تمام ابریشم ، قالی کف ابریشم ، قالی گل ابریشم و ... می شوند . روزمره ترین فرش ماشینی ، محصولی است که در بهترین کیفیت و تحت برند های کاشانی تولید شده و دارای جنس نخ خاب اکرولیک هیت ست شده ، نخ تار پلی استر و نخ پود پنبه و جوت می باشد . توجه به مواد اولیه خصوصا نخ خاب را به عنوان مهم ترین ماده اولیه ، کارشناسانه و تخصصانه مد نظر قرار دهید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی