تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نخ هیت ست شده در فرش ماشینی چیست ؟

فرش ماشینی آکریلیک هیت ست شده

اگر شما هم مانند سایر صاح خانه ها برای خرید فرش ماشینی راهی بازار شده باشید بی شک با حجمی از واژگان و عبارت های ناآشنا اما پرکاربرد روبرو شده اید . اصطلاح هیت ست یکی از این واژگان است که مانند شانه و تراکم باید قبل از ورود به بازار معنای آن را دریابید . می توانید به روش های مختلفی از این واژه ها اطلاع پیدا کنید . برای مثال مطالعه سایر مقالات موجود در همین وب سایت آسان ترین و مورد اطمینان ترین روش است . همچنین پرس و جو از افراد متخصص و آگاه هم راه دیگری است که در صورت انتخاب روش صحیح خرید امکان پذیر خواهد بود . اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید ، لزوم مشورت و مطالعه بر کسی پوشیده نیست . ترجیح خریداران و بررسی های علمی و آزمایشگاهی نشان از آن دارد که خرید از فرش اکریلیک هیت ست ، بهترین انتخاب خواهد بود . اما تعداد زیادی از خریداران نمی دانند که فرش اکریلیک چه فرشی است و اصطلاح هیت ست را صرفا یک نام می دانند . حال آنکه در ادامه قصد داریم تا با توضیح در رابطه با مزیت فرش های اکریلیک و مواردی از این دست ، ذهن خوانندگان را با این واژگان آشنا کنیم . آنچه در ادامه نوشته شده است ، توضیحاتی است که توصیه می شود قبل از خرید ، مطالعه نمایید تا بتوانید با دید باز تر و آگانه تر اقدام به خرید نمایید .
نخ اکریلیک چه نخی است؟
در تمامی مقالات صحبت از برتر بودن نخ های اکریلیک است و در این بخش با ارائه اطلاعات تخصصی در مورد نخ اکریلیک به شما خواهیم گفت چرا فرش های بافته شده با نخ آکریلیک بهترین هستند .
الیاف اکریلیک نوعی نخ مصنوعی شاخته شده در محیط آزمایشگاهی هستند که از مواد نفتی و پلاستیکی ساخته شده اما به هیچ وجه بوی نفت و پلاستیک نمی دهند . این الیاف مصنوعی به کمک پلیمری تحت عنوان پلی اکریلو نیتریل تولید شده است که دارای میانگین مولکولی 1900 مونومر واحد است . به تعریف دیگر به پلیمری اکریلیک گفته می شود که در 85 درصد آن پلیمر اکریلو نیتریل بکار  رفته است و در واقع پایه این پلیمر اکریلو تیریل است .
الیاف سبک اکریلیک حالتی شبیه به نخ پشم طبیعی داشته و با حفظ گرما برای تولید بسیاری از محصولات کاربرد دارد . این الیاف عایق خوبی در برابر سرماست و در بافت بسیاری از البسه ها مانند دستکش ، جوراب و ... کاربرد دارد .
نخ های اکریلیک به چندین صورت شامل رنگی یا رنگدانه ای ، زرد آهویی یا کتان شسته نشده ، اکروتولید و سفید خام یا رنگ نشده تولید می شود . رنگ پذیری بالا از ویژگی های اصلی این الیاف است که مزیت هایی از جمله تنوع ، براقیت و شفافیت را در پی دارد .
ویژگی های الیاف اکریلیک
الیاف اکریلیک همانند هر محصول دیگری دارای ویژگی های مثبت و منفی است و در کل برآیند این ویژگی ها نسبت به سایر الیاف ، الیاف اکریلیک را برای بافت فرش ماشینی مناسب کرده است . از جمله ویژگی های مثبت می توان به موارد زیر اشاره کرد :
ضد حساسیت
قابلیت شستشوی بالا
رنگ پذیری خوب و تنوع رنگی
مقاوم در برابر مواد شوینده ، دما و حرارت ، تابش نور خورشید و .... .
فرش ماشینی آکریلیک هیت ست شده
ممکن است در بازار با نام فرش اکریلیک هیت ست شده مواجه شوید ، این فرش بهترین محصول است که به علت گذر الیاف از فرآیند هیت ست نام فرش اکریلیک هیت ست را با خود حمل می کند . فرش ماشینی اکریلیک محصولی است دارای طول عمر بالاتر نسبت به سایر فرش ها و فرش اکریلیک هیت ست تمام ویژگی های فرش اکریلیک را در سطحی بالا تر و باثبات تر دارد .
فرش های اکریلیک هیت ست ، آب رفت ندارند ، دارای رنگ با ثبات هستند ، به هیچ عنوان در شست و شو رنگ نداده و رنگ پریده نخواهند شد . همچنین فرش های اکریلیک هیت ست شده هنگام شست و شو و قرار گرفتن در برابر نور مستقیم آفتاب با مواردی مانند تغییر رنگ و تغییر کیفیت روبرو نمی شوند . این در حالی است که در فرش های بی کیفیت مانند بی سی اف عدم خاصیت ارتجاعی و تخته شدن نخ خاب فرش به همراه سفت شدن و رنگ پریدگی از ویژگی های برجسته و مشهود است .
مقاومت الیاف اکریلیک هیت ست در برابر گرما مثل زدنی است ، از این لحاظ می توان جسم داغی مانند اتو یا کتری را در مدت زمانی کوتاه بدون نگرانی از سوختن روی فرش قرار داد . در واقع فرآیند هیت ست این مقاومت را سبب شده است . در حالی که قرار گرفتن جسم داغ بر روی فرش ماشینی بافته شده با الیافی خارج از اکریلیک هیت ست موجب سوختگی نخ خاب و فرورفتگی بافته می شود .
فرش ماشینی اکریلیک هیت ست بر خلاف دیگر محصولات صنعت نساجی در گذر زمان ، دچار فرسودگی و خوردگی نشده و این ویژگی نگهداری فرش های اکریلیک هیت ست شده را آسان تر می کند . از لحاظ زیبایی فرش های اکریلیک قابل مقایسه با سایر فرش ها نیستند و جذابیت الیاف هیت ست شده چند برابر بیشتر از نوع مشابه اما هیت ست نشده است . البته ناگفته نماند فرش های اکریلیک هیت ست اندکی پرزدهی دارند که البته به مرور زمان از بین می رود . هرچند امید است با رشد تکنولوژی راهی یافته شود تا فرش های ماشینی به هیچ وجه چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت پرزدهی نداشته باشند .
مقاله مریوطه : مقایسه فرش پلی استر با فرش آکریلیک
فرآیند هیت ست چیست ؟
در ساده ترین تعریف می توان چنین گفت که فرآیند هیت ست گذراندن الیاف از کوره هایی ست که دارای دما و حرارت بالا می باشد و به کمک بخار آب ویژگی های الیاف را تثبیت می کند . این فرآیند همچنین به سبب بخار آب و دمای بالا مقاومت الیاف در برابر دما و گرما را تضمین کرده و ثبات رنگ را به الیاف هدیه می دهد .
انتخاب و خرید فرش آکریلیک هیت ست
تا اینجای نوشتار مشخص شد که فرش های اکریلیک هیت ست بنا بر داشته ویژگی هایی بهترین انتخاب هستند و اولویت خریداران در ورود به بازار ، فرش هایی است که نخ های خاب آن قبل از بافته شدن فرآیند هیت ست را از سر گذرانده اند . در واقع الیاف هیت ست شده که برای تمامی الیاف امکان پذیر است ، تمام ویژگی های الیاف اولیه را در سطحی بالاتر و کیفتی بهتر دارا می باشد .
بی شک در بازار در هنگام خرید فرش ماشینی با فرش هیت ست شده برخورد کرده اید و این سوال در ذهن شما نقش بسته است که مزایای فرش هیت ست شده چیست و آیا این فرش های ماشینی نسبت به فرش های دیگر برتری هایی دارند یا خیر ؟ پاسخ به این سوال با مطالعه متن مقاله مشخص شد اما اینکه فرش ماشینی هیت ست شده را چطور تهیه نماییم سوال دیگری ست .
خرید فرش هیت ست شده هم مانند هر فرش دیگری باید از فروشگاه مطمئن و برند قابل قبول تهیه شود و باز هم کارخانه های تولید فرش کاشان در امر تولید بهترین فرش های هیت ست شده جلودار هستند . برای خرید فرش هیت ست چندین و چند روش وجود دارد . پس از آنکه با بررسی مزایا و ویژگی های فرش های اکریلیک هیت ست شده از خرید این محصول به عنوان بهترین فرش ماشینی اطمینان حاصل نمودید ، کافی است به کمک یکی از روش های خرید مستقیم دست به انتخاب بزنید .
می توانید فرش هیت ست را :
1- بصورت مستقیم از درب کارخانه تهیه نمایید :
این روش برای ساکنین نزدیک به کارخانه مناسب است اما برای ساکنین دورتر توصیه نمی شود چراکه هزینه ها و دشواری های حمل و نقل بیشتر از مزایای خرید مستقیم به روش مراجعه به درب کارخانه است .
2- از نمایشگاه خرید نمایید :
نمایشگاه های فرش ماشینی بین المللی هستند و در ایام خاصی از سال در شهر های بزرگ کشور های مطرح در این زمینه برپا می شود . شهر های تهران و اصفهان میزبان چنین نمایشگاه هایی هستند اما محدودیت زمانی مهم ترین عامل در استفاده از این روش است . اگر بتوانید در بازه برپایی نمایشگاه خرید های خود را انجام دهید بی شک محصولی جدید ، زیبا ، با کیفیت و ارزان قیمت تهیه کرده اید .
3- خرید از فروشگاه آنلاین فرش کاشان : فروشگاه آنلاین یا اینترنتی روشی است نسبتا نوین که با سعی در رفع ایرادات روش های قبل هیچ گونه محدودیتی در زمان و مکان ندارد . برای خرید فرش آکریلیک هیت ست به فروشگاه انلاین معتبر مراجعه کرده و با کمک گرفتن از مشاورین آنلاین حاضر در فروشگاه محصولی بابت میل ، نیاز ، سلیقه و کاربرد فضا انتخاب نمایید . به یاد داشته باشید حجم زیادی از مزیت ها و خدمات هستند که تنها در فروشگاه های اینترنتی عرضه شده و به هیچ عنوان نمی توان چنین خدماتی را در فروشگاه های فیزیکی یافت .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی