تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش چند شانه خوب است ؟

فرش ماشینی چند شانه بخریم ؟

خوب بودن فرش ماشینی یا هر محصول دیگری که مد نظر مشتریان است ، یکی از موارد مهم در امر انتخاب کالا می باشد . فرش های ماشینی که به خوبی توانسته اند جای فرش های دستبافت را در خانه ایرانیان پر کنند ، در سراسر دنیا مخاطبین را به خود جلب کرده و سهم قابل توجهی از بازار کف پوش را به خود اختصاص داده اند . به جرأت می توان گفت فرش های ماشینی زیباترین کف پوش هایی هستند که تا به امروز تولید شده است . کیفیت و دوام و ماندگاری و زیبایی محصولات تولید شده توسط کارخانه های فرش کاشان مزید بر علت شده تا این محصولات دنیای فرش را گسترده تر از آنچه هستند نمایند .
اگر از خریداران در مورد بهترین فرش ماشینی سوال کنیم، با پاسخ های مختلفی روبرو می شویم که در برخی شاخص های همپوشانی دارند . کیفیت ، دوام ، زیبایی ، قیمت ارزان و در یک کلام خوب بودن موردی است که تمام خریداران به دنبال آن هستند . دسته بندی های مختلفی از فرش های ماشینی صورت گرفته است و دسته بندی بر اساس شانه و تراکم یکی از ان ها ست . فرش های ماشینی 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه انواع مختلفی از فرش هایی هستند که بر اساس شانه دسته بندی شده اند و نکته جالب انکه هر کدام از این دسته ها باز هم بر اساس تراکم دسته بندی شده و هر شانه شامل چندین تراکم مختلف می باشد . متن مقاله حاضر به پاسخ این سوال پرداخته است که فرش چند شانه خوب است ؟
به نظر شما فرش چند شانه خوب است ؟ اگر با انواع مختلف فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم آشنا باشید نباید جواب مشخصی برای این سوال داشته باشید چراکه انتخاب بهترین فرش بر اساس شانه به کاربرد فرش و مکانی که قرار است فرش در ان پهن شود بستگی دارد .
ادامه مقاله را مطالعه نمایید تا با بهترین فرش ماشینی از نظر شانه و تراکم آشنا شوید .
شانه و تراکم
شانه و تراکم واژگانی هستند که در بازار فرش و قالی کاربرد فراوانی داشته در صورتی که برای مشتریان چندان آشنا نیستند و عمدتا مشتریان هنگام مواجهه با واژه شانه و تراکم دچار تردید می شوند . تعریف شانه و تراکم چندان پیچیده نیست و باید گفت شانه تعداد گره هایی ست که در هر متر عرض فرش زده شده و تراکم تعداد گره هایی است که در هر متر طول فرش زده شده است . از طرفی بر اساس این تعریف شانه را تراکم عرضی و تراکم را تراکم طولی هم می نامند . این گره ها اصلی ترین وظیفه در تولید و بافت را بر عهده دارند و با اتصال نخ های خاب به نخ های تار و پود نقشه از پیش تعیین شده را بر روی فرش شکل می دهند .
نخ های خاب به دور نخ های تار و پود پیچید خورده و بدین صورت بافت فرش انجام می شود . از این رو هرچه تعداد گره ها چه در طول و چه در عرض فرش بیشتر باشد بر میزان شانه و تراکم هم افزوده می شود ، علاوه بر اینکه رابطه مستقیمی بین شانه و تراکم وجود دارد .
ویژگی های زیادی در فرش هستند که بر اساس شانه و تراکم تعیین می شوند ویژگی هایی که هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ ظاهری بر فرش تأثیر گذار می باشند . در نظر داشته باشید که همین ویژگی ها تعیین کننده کاربرد فرش بوده و از همین رو تأکید زیادی بر تناسب شانه و تراکم بر کاربرد فرش و انتخاب بهترین شانه بر اساس کاربرد است .
ویژگی های فرش های ماشینی بنا بر شانه و تراکم
اولین و شاید بتوان گفت مهم ترین ویژگی که بر اساس شانه و تراکم تعیین می شود ، ظرافت است . هرچه بر تعداد شانه و تراکم افزوده شود بر میزان ظرافت فرش هم افزوده شده و فرش علاوه بر زیبایی بیشتر و شباهت بالا تر به فرش های دستبافت تناسب بیشتری برای مکان های لوکس خانه پیدا خواهد کرد . فرش های ماشینی 500 شانه به عنوان کم ترین شانه برای مکان های پرتردد و شلوغ و فرش های 1500 شانه به عنوان فرش با بیشترین میزان شانه برای مکان های کم رفت و آمد مناسب می باشند . در این بین هرچه از فرش های 500 شانه فاصله می گیریم و به سمت فرش های 1500 شانه می رویم از میزان مقاومت فرش در برابر فشار و ... کاسته شده و بر میزان زیبایی آن افزوده می شود .
می توان در بیان ویژگی های فرش های ماشینی چنین گفت :
1- با بالاتر رفتن تعداد شانه و تراکم از ضخامت فرش کم می شود . از این رو فرش های کم شانه ضخیم تر و فرش هایی که شانه بالاتری دارند نازک تر و کم ضخامت تر می باشند . 
2- ظرافت و زیبایی هم تا حد زیادی به تعداد گره ها بستگی دارد . هرچه شانه و تراکم عدد بیشتری به خود بگیرد ، زیبایی فرش چند برابر شده و بر ظرافت آن نیز افزوده می شود . فرش های ماشینی در تعداد گره بالا به حدی ظریف و زیبا هستند که فرش های 1200 شانه و 1500 شانه را فرش های شبه دستبافت یا دستبافت نما می نامند .
3- فرش های 500 شانه و 700 شانه در طرح ها و رنگ های ساده و نگاره های درشت و خلوت بافته می شوند در حالی که فرش های 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه محصولاتی هستند با توانایی بالا در به تصویر کشیدن نگاره های پیچیده و طرح های شلوغ و در هم . زیبایی فرش هایی که شانه و تراکم بالایی دارند ، به علت همین نگاره ها و طرح ها چند برابر می شود .
4- ارتفاع نخ خاب در فرش های کم شانه و کم تراکم بیشتر از فرش هایی است که در شانه و تراکم بالا تولید می شوند . از همین رو مقاومت بافته های 500 شانه و 700 در برابر تردد ، فشار و سایش و ... بسیار بالا تر از بافته های 1200 شانه و 1500 شانه است .
فرش ماشینی چند شانه بخریم ؟
فرش های ماشینی بنا بر مکانی که قرار است پهن شوند ، انتخاب می شوند . فرش های کم شانه و کم تراکم برای فضاهای شلوغ و فرش ها با شانه و تراکم بالا برای فضاهای کم رفت و آمد خانه انتخاب می شوند . در انتخاب باید به نکاتی از جمله زیبایی فرش و هماهنگ بودن با دکوراسیون هم دقت نمود.
نمی توان نوع مشخصی از شانه و تراکم را به عنوان بهترین انتخاب کرد اما بسته به فضا می توان شانه و تراکم مناسب را جست و جو کرد. دو دسته فرش 500 شانه و 700 شانه برای فضاهای عمومی ، مکان های شلوغ ، فضاهای در معرض آلودگی ، فضاهایی که نیازمند شست و شوی زیاد هستند و ... بهترین انتخاب می باشند در حالی که فرش های1200 شانه و 1500 شانه برای چنین فضاهایی توصیه نمی شوند و بهترین شانه برای فضاهای لوکس خانه هستند . چراکه این بافته ها توان مقاومت در برابر فشار و ... را ندارند اما تا حد زیادی زیبایی خانه را بر عهده دارند.
بهترین شانه فرش برای آشپزخانه
فرش های فانتزی ، گلیم فرش ها و مواردی از این دست در تعداد گره عرضی 700 بهترین کف پوش برای آشپزخانه هستند . آشپزخانه مکانی ست پر تردد که کف این فضا همواره در معرض انواع مختلفی از آلودگی ها ، مواد غذایی و ... می باشد . فرش آشپزخانه بیشترین میزان شست و شو را به خود اختصاص می دهد از این رو باید در توان  ومقاومت بالا انتخاب شود .
بهترین شانه برای اتاق خواب
فرش اتاق خواب باید نرم و لطیف باشد . فرش های 500 شانه و 700 شانه نرم ترین بافته ها هستند که برای اتاق خواب توصیه می شوند . از طرفی قیمت ارزان این فرش ها ، مزید بر علت شده تا فرش های 700 شانه انتخاب درستی برای اتاق خواب باشند.
بهترین شانه برای پذیرایی
پذیرایی باید تا حد امکان زیبا و دلنشین باشد . مکانی است پذیرای مهمان ها از این رو صاحب خانه های ایرانی با وسواس خاصی به سراغ خرید فرش های پذیرایی می روند . بهترین شانه برای مکان های لوکس 1200 و 1500 است .
فرش های 500 شانه
در کنار تمام آنچه گفته شد در نظر داشته باشید که فرش های 500 شانه برای فضاهای عمومی مانند مساجد ، بارگاه ها ، سالن های تئاتر و کنفرانس و ... انتخاب می شوند . این فرش ها بزرگ پارچه بوده و چون عموما تک رنگ و بدون نگاره هستند برای خانه خریداری نمی شوند .
خرید بهترین فرش های ماشینی
بهترین فرش های ماشینی را از فروشگاه های اینترنتی بهترین برند ها انتخاب نمایید. فروشگاه های اینترنتی کارخانه های فرش کاشان مکانی مناسب برای خرید بهترین فرش ها هستند . تنوع ، کیفیت بالا ، اصالت ، به همراه داشتن گارانتی و ضمانت نامه، زیبایی بی نظیر وقیمت ارزان از مزیت های خرید فرش ماشینی از فروشگاه های اینترنتی به حساب می آید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی