تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی طرح گنبدی

فرش طرح گنبدی کاشان

در تولیدات فرش های دستباف ، فرش طرح گنبدی جز طرح های اصیل ایرانی بوده است که این طرح به دلیل زیبا بودن ، به صورت فرش های ماشینی دستبافتگونه نیز تولید شدند . طرح گنبدی و طرح مینای کاشان جز نقشه هایی هست که ریشه در تاریخ و تمدن ما دارد و یکی از نشانه های فرهنگ و تاریخ ایرانی می باشد . این طرح در شهرهای مختلف تبریز ، اصفهان ، کاشان با ذوق و رنگ آمیزی خاص به صورت دستباف و ماشینی تولید می شود و هر کدام ویژگی خاصی دارد برای مثال فرش طرح گنبدی تبریز از روی گنبد شیخ لطف الله اصفهان طراحی شده است و قالی گنبدی تبریز ، یکی از سمبل های قالی دستباف ایرانی می باشد .
فرش دستباف طرح گنبدی از روی گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان طراحی شده است و با ابریشم ، کرک و پشم به صورت قالی های دستباف ایرانی این طرح اصیل ایرانی خود نمایی کرده است تا اینکه امروزه فرش طرح گنبد ، به صورت قالی ماشینی خودنمایی می کند . طرح گنبدی و مینا آنقدر برای ایرانیان حایز اهمیت است که از این طرح در سفره قلم کاری ، معماری ، کاشی کاری استفاده می شود .
فرش ماشینی طرح گنبدی کاشان
منشا ظهور طرح های اصیل ایرانی کاشان است . طرح هایی که تبلور فرهنگ و هنر ایرانی است . این طرح ها توسط طراحان به نام کاشانی رضا صانعى ، ميرزا نصرالله صانعى ، على صانعى ، محمد افسرى ، آقا سيد ميرزا افسري، نظام افسرى ، محمد صنيعى به زیبایی تمام کشیده شده است و این طرح ها به گونه ای بزوده اند که خوش ذوقان را از سراسر جهان به وجه می آوردند . ابهت فرش طرح گنبد مینا به قدری است که از این طرح برای مکان های خاص دربار و ساختمان های بزرگ جهان استفاده می کردند .
طرح گبندی بدین صورت است که ترنج بزرگ در مرکز فرش بافته شده است این ترنج گنبدی شکل می تواند کوچک ، بزرگ باشد . پهن کردن یک فرش گنبدی شکل در وسط پذیرایی و چیدمان مبلمان به دور آن ، زیبایی فضا را شگفت انگیز می کند . در لچک گوشه فرش ، گل های بسیار ریزی وجود دارد که دور تا دور فرش را فرا گرفته است . در برخی از مواقع که گنبد وسط کوچک است اشکال هندسی دور آن را فرا گرفته است .
دلیل محبوبیت فرش های  مدل گنبدی شکل و تولید آن به صورت قالی های دستباف و ماشینی ، تقارن و شکل پذیری ترنج با قالب شکل دایره ای آن است .
گروه تجاری فرش کاشان به تولید فرش های اصیل ایرانی اهمیت ویژه ای می دهد . طرح هایی که نشانگر فرهنگ و هویت ایرانیان است . قالی گبند مینا ، به صورت 1500 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 700 شانه کاشان تولید می شود . در تولید این محصولات از بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده بدون پرز با مقاومت بالا استفاده شده است و بدین صورت فرش های طرح گنبدی زیبا تولید شده اند که بالاترین سطح کیفیت را دارند .
اگر خواستار طرح گبندی اصیل ایرانی هستید می توانید با گروه تجاری فرش کاشان تماس گرفته و خرید خود را به صورت حضوری و یا اینترنتی انجام دهید . این گروه تولیدی ، انواع فرش های سنتی کاشان را در سایز های 6 متری ، 9 متری ، 12 متری ، 24 متری و اندازه های نامتقاورن تولید می کند .
فرش طرح گنبدی کاشان در دکوراسیون
زیبایی قالی طرح گبندی با مبلمان سلطنتی بیشتر می شود . اگر به دنیال زیبایی فرش و قالی هستید توصیه می شود که از قالی های طرح گبندی 1500 شانه کاشان ، 1200 شانه ، 1000 شانه استفاده کنید . شانه و تراکم بالا در این فرش های ماشینی ، ظرافت و زیبایی محصول را بسان قالی های دستباف کرده است . فرش طرح گبندی سرمه ای ، کرم ، فیلی و موشی بیشترین تقاضا را دارند .
فرش فیلی رنگ کاشان با طرح گنبدی با رنگ های صورتی ، آبی ؛ سفید و کرم ست می شود .
اگر پذیرایی بزرگ دارید می توانید از یک تخته قالی 24 متری یا 12 متری این مدل بهره ببرید و مبلمان سطلنتی را دور آن بچینید .
توصیه می شود از آنجایی که طرح گنبدی یک طرح شلوغ است چیدمان منزل را خلوت بگیرید و از وسایل کمتری در آن فضایی که قالی طرح گنبدی را پهن کرده اید بهره ببرید تا فضا هارمونی خود را از دست ندهد . طرح گبندی با زمینه کرم برای پذیرایی های کوچک و کم نور مناسب است .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی