تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد ضد عفونی کردن فرش های ماشینی

ضدعفونی کردن فرش ماشینی برای کرونا

آنچه که باید در مورد ضد عفونی کردن فرش در برابر ویروس ها و باکتری ها و قارچ ها علی الخصوص ویروس کرونا باید بدانید
یکی از چیزهایی که به تازگی ذهن ما را بسیار درگیر کرده راهای مقابله با ویروس کرونا است.
چون این ویروس یکی از کشنده ترین ویروس های موجود در دنیا است که با تازگی به وجود آمده و تقریبا سرعت شیوع بسیار زیادی داشته و به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود با اینکه میزان مرگ و میر در این ویروس را سه درصد اعلام کرده اند بسیار خطرناک است و تا الان هیچ دارویی را برای آن کشف نکرده اند.
پس ما برای جلوگیری از این ویروس خطرناک از راه ضد عفونی کردن می توانیم استفاده کنیم البته این را فراموش نکنید که فقط ضدعفونی کردن دست و بدن و سطوح کافی نیست.
بلکه تمام چیزهای که با آن در ارتباط هستیم باید ضد عفونی شود که یکی از مهم ترین آنها فرشی است که از آن استفاده می کنیم چون بسیار در معرض آلودگی قرار دارد و ویروس کرونا یک ویروسی است که چگالی سنگینی دارد و سریع روی زمین می نشیند پس بیشترین جایی که امکان دارد این ویروس در خانه باشد روی فرش است حالا ما برای شما نحوه ضد عفونی و تمیز کردن فرش های ماشینی را توضیح می دهیم.


راه های ضد عفونی کردن فرش های ماشینی
راه های متفاوتی برای ضد عفونی کردن و تمیزکردن فرش وجود دارد که ما تمام آنها را برای شما می گوییم و شما نسبت به سلیقه و دسترسی خود روش ضدعفونی کردن را انتخاب می کنید.
ما می توانیم با استفاده کردن از الکل تمام فرش ماشینی خود را ضد عفونی کنیم حالا بعضی می پرسید چگونه؟ که خیلی جوابش ساده است ما مقداری از الکل را در یک ظرف اسپری می ریزیم و تمام فرش را با آن اسپری می کنیم که کامل ضد عفونی شود.
یکی دیگر از راه هایی که می توانیم از این ویروس جلوگیری کنیم استفاده از بخارشور است چون بخار شور دمای بالایی دارد و به گفته محققان بهداشت و درمان ویروس کرونا در دمای بالا کشته می شود و اثری از آن نمی ماند.
ولی اگر می خواهید به تازگی فرش ماشینی بخرید پیشنهاد می کنیم بر اساس بودجه ای که دارید از فرشهای ماشینی آنتی باکتریال استفاده کنید چون این قالی ها در مقابل ورود ویروس و میکروب ها مقاومت بیشتری دارند.

 

نحوه شستن فرش در خانه
یکی از معزل هایی که به تازگی ذهن خانم ها را درگیر کرده شستن فرش های ماشینی در خانه است چون با دلیل ورود ویروس کرونا به کشور آنها ترس دارند که فرش های خود را به قالی شویی بدهند چون از کامل تمیز شدن آن اطمینان ندارند.
پس ما به شما پیشنهاد می کنیم فرش ماشینی و موکت خود را در منزل بشویید.
بعضی سوال می پرسند چگونه این کار را انجام دهیم که فرش ماشینی دچار آسیب نشود و بهتر از قالیشویی شستشو شود؟ حالا ما می خواهیم نحوه شستن فرش در منزل را برای شما توضیح دهم.
نکته اینکه حتما برای شستشوی فرش های دستبافت از متخصص آن استفاده نمایید.
اول از همه این را بگوییم که اگر فرش ماشینی زیاد کثیف نیست اصلا نیاز به شستن ندارد و با یک شامپو فرش ساده نیز مشکل شما حل می شود.
1- اول همه شما برای شستن فرش در منزل به یک فضای مناسب نیاز دارید تا بتوانید فرش را در آنجا پهن کنید و در مصرف آب باید حتما صرفه جویی کنید.
2- ابتدا با استفاده از جارو خاک فرش ماشینی را کامل بگیرید البته این کار را با دقت انجام دهید که تار و پود فرش از بین نرود یعنی در جهت خاب فرش جارو کشی نمایید ضمنا استفاده از ماسک هرگز فراموش نشود.
3- بعد اطمینان پیدا کنیم که فرش در هنگام شستشو رنگ ندهد چون آسیب جدی به فرش می رسد و ما برای اینکه متوجه شویم رنگ می دهد یا نه یک دستمال سفید را نمناک می کنیم و روی گوشه ای از فرش می کشیم اگر دستمال رنگی شد از شستن فرش دست نگه دارید و شستن آن را به یک تیم حرفه ای بسپارید که فرش ماشینی شما خراب نشود.
4- برای شستن و پهن کردن فرش از جای شیب دار استفاده کنید که آب آن کاملا تخلیه شود
5- از درجه آب متوسط استفاده کنیم یعنی تقریبا ولرم نه خیلی داغ نه خیلی سرد.
6- برای شستن فرش از مواد شوینده خوب استفاده کنید مانند پودر دستی، شامپو فرش، مایع ظرف شویی.
اگر روی فرش لکه چربی وجود ندارد می توانیم ماده شوینده را رقیق کنیم و استفاده کنیم و بهتر است که قبل از شستن نهایی فرش از اسپری یا محلول لکه بر فرش نانو اصل استفاده نمایید.
7- بعد از شستن فرش حتما آن را آبگیری کنید با استفاده از حوله یا تی. اگر احتمالا فرش رنگ داد دست به آن نزنید و بگذارید در همان حالت خشک شود
8- بعد از شستن فرش آن را در مقابل نور مستقیم خورشید نگذارید.
9- ریشه های فرش را هنگام جمع کردن آب نگیرید چون باعث زردی ریشه می شود.
10- برای خشک کردن فرش ماشینی از وسایلی که حرارت دارد استفاده نکنیم.
11-بعد از خشک شدن، فرش را برس بکشید تا طرح ها در جای خود قرار گیرد.

 

طریقه شامپو فرش کشیدن به روی فرش ماشینی
یکی از چیزهایی که جز اصلی دکوراسیون خانه ایرانی ها است و خانم ها روی تمیزی آن بسیار حساس هستند فرشی است که در خانه استفاده می شود.
حالا ما برای اینکه شما برای لک و کثیفی های ساده، فرش های خود را نشویید طریقه شامپو فرش کشیدن را برای شما توضیح می دهیم.
1- ابتدا تمام فرش را با استفاده از جارو برقی تمیز می کنیم که تمام گرد و خاک آن از بین برود.
2- شامپو فرش را بر اساس دستورالعملی که روی آن است در داخل ظرف می ریزیم و آن را تکان می دهیم تا کف کند.
3- یک دستمال تمیز یا اسفنج را به شامپو فرشی که آماده کردیم آغشته می کنیم و آن را سمت خاب فرش می کشیم.
4- شامپو فرش را به گونه ای بکشید که پس از تمام شدن آن مجبور نباشیم از روی فرش دوباره عبور کنیم که تمام زحمات از بین برود.
5- بعد از اینکه شامپو فرش کشیدن تمام شد نیم ساعت الی چهل دقیقه باید صبر کنیم که کف تمام کثیفی ها را به خود بگیرد.
6- بعد از نیم ساعت فرش را مجدد جارو برقی بکشید تا از تمیز شدن آن لذت ببرید.

 

شستشو و ضد عفونی کردن فرش با سرکه سفید
شستشوی فرش با سرکه سفید باعث درخشانی و تمیزی بیشتر فرش می شود حالا ما برای شما توضیحاتی درباره تمیز کردن فرش با سرکه سفید می دهیم.
سرکه سفید شامل اسید استیک و آب است و آن رابه یک ماده پاک کنندی طبیعی قدرتمند تبدیل می کند و همچنین برای کشتن میکروب ها و ویروس ها علی الخصوص ویروس کرونا ایده آل است. سرکه سفید را از تقطیر سرکه و مالت به دست می آورند.
همچنین با ترکیب اسید استیک با آب می شود سرکه سفید تهیه کرد و حتی برای از بین بردن بوی بد بدن از آن می شود استفاده کرد.

 

نکاتی درباری ضد عفونی کردن فرش با سرکه سفید
مواد مورد نیاز برای شستن و ضد عفونی کردن فرش با سرکه سفید عبارتند از سرکه سفید، آب، برس نرم قالیشویی یا ابر، جوش شیرین و شامپو فرش در صورت نیاز.
برای شستن فرش نیاز نیست تمام نقط فرش را خیس کنید ابتدا مقداری از سرکه را با آب مخلوط می کنید و روی فرش ماشینی خود اسپری می کنید و سپس با استفاده از برس قالیشویی به تمام نقاط فرش می کشید اگر فرش شما کثیفی دارد می توانید مقداری شامپو فرش به سرکه و آب اضافه کنید و بعد با برس قالیشویی روی فرش بکشید اگر کارتان تمام شد و بوی سرکه شما را اذیت کرد جوش شیرین را روی فرش می ریزید و به مدت یک ساعت می گذارید باقی بماند و در مرحله آخر آنها را جارو برقی می کشید و در انتها برای خشک کردن فرش می توانیم پنجره را باز کنیم یا از یک پنکه استفاده کنیم.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی