تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش‌های گل برجسته با ساده چه تفاوتی دارند؟

نام نویسنده: الهه شاهمیری 1401/07/24
فرش‌های گل برجسته با ساده چه تفاوتی دارند؟

فرش گل برجسته بهتر است یا ساده؟
آیا کیفیت فرش گل برجسته با ساده تفاوت دارد؟
فرق کارآیی فرش گل برجسته با ساده چیست؟
معرفی انواع فرش گل برجسته در شانه و تراکم های مختلف
بررسی انواع سبک‌های فرش گل برجسته جدید
فرش گل برجسته بخریم یا ساده؟

در تولید بافته‌های ماشینی تولیدکنندگان در کارخانجات فرش بافی کاشان با به کارگیری از دانش و تجربه خود توانسته اند به تولید محصولات جدید و متفاوتی دست یابند که به لحاظ ظاهری با هم تفاوت دارند، تفاوت ظاهری این محصولات در مسطح بودن و نقش بعجسته بودن نگاره‌های آن است.

ما در این مقاله سعی داریم تا جهت آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان به صورت مفصل با این دو محصول بگوییم که فرش‌های گل برجسته با ساده چه تفاوتی دارند تا با آگاهی کامل از ویژگی‌ها و کاربردهای این دو محصول بتوانید خرید بهتری داشته باشید؛ زیرا در هنگام خرید توسط مشتریان این سوال بسیار برایشان پیش می‌آید که فرش گل برجسته بهتر است یا ساده و این موضوع آنها را دچار سردرگمی و تردید می‌نماید و سبب می‌شود وقت زیادی از آن‌ها به خاطر همین مساله گرفته شود، پس پیشنهاد می‌دهیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

فرش گل برجسته بهتر است یا ساده؟

تولید فرش های ماشینی در کارخانجات فرش ماشینی با استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین ماشین آلات صنعتی در بالاترین تراکم های فرش صورت می‌پذیرد که به علت استقبال بی نظیری که از این محصولات شده، شرکت فرش کاشان به تولید این محصول در مدل‌های معمولی و گل برجسته پرداخته است.

در بیان تفاوت فرش ماشینی گل برجسته با ساده این طور می‌توان گفت که تفاوت این دو در ظاهر فرش است، اما در اصل می‌توان تفاوت‌های مهمی را در کیفیت و کارآیی‌شان نیز تعریف نمود که توجه بدان بسیار مهم است. در ادامه این قسمت در پاسخ به این سوال که آیا فرش گل برجسته بهتر است یا ساده به لحاظ کیفی و کاربردی مواردی را ارائه نموده‌ایم که می‌تواند راهنمای بسیار خوبی در این زمینه برای شما باشد.

 

آیا کیفیت فرش گل برجسته با ساده تفاوت دارد؟

با توجه به اینکه خریداران قبل از هر چیزی می‌خواهند به لحاظ کیفی از محصول مورد نظرشان مطمئن باشند، در این قسمت با ارائه این پرسش که آیا کیفیت فرش گل برجسته با ساده تفاوت دارد؟، خصوصیات و مشخصات فنی بافته‌های ماشینی مسطح و برجسته را از منظر کیفی مورد بررسی قرار داده‌ایم تا با اطمینان از مورد انتخابی خود با توجه به این موارد، بتوانید اطمینان لازم را در این زمینه حاصل نمایید.

به طور کلی کیفیت بسته به عواملی چون جنس و روش تولید و ماشین بافنده‌ای است که برای ارائه محصولات در نظر گرفته شده، پس با این وجود می‌توان محصولات جدید که اخیرا توسط ماشین آلات بافنده وندویل تولید و در بازار موجود هستند را از بهترین کیفیت بافت و تولید برخوردار دانست که جهت ارائه محصولی با کیفیت و تراکم بالا، نیازمند به کارگیری از الیاف بافت با بهترین جنس نخ که هم از ضخامتی مناسب و هم مقاومت کشسانی زیادی در برابر سرعت بالای ماشین آلات پیشرفته و به روز شرکت وندویل جهت عدم پارگی برخوردار باشد، است. بدین منظور بهترین نخ‌های مصرفی در بازار جهت تولید فرش‌های ماشینی برجسته و غیر برجسته با عنوان اکریلیک هیت ست به کار گرفته شد که از بهترین خصوصیات الیاف بافت برخوردار هستند.

نخ اکریلیک هیت ست به عنوان الیافی بدون پرز با ثبات رنگی بالا شناخته می‌شود که بدین علت تولید فرش ضد حساسیت و مقاوم در برابر مواد شوینده و شستشو را دربر داشته است. نرمی و لطافت جنس، وزن سبک و خاصیت ارتجاعی این الیاف بسیار شبیه به پشم طبیعی است که بدین لحاظ می‌توان فرش‌های ماشینی اکریلیک را به عنوان باکیفیت‌ترین بافته‌های ماشینی معرفی نمود.

از طرفی مقاومت بالای حرارتی این الیاف سبب شده تا به عنوان بهترین نخ جهت تولید قالی های گل برجسته به کار گرفته شود؛ زیرا روش تولید این فرش ها بدین صورت است که در روند بافت آن دو نخ با خاصیت متفاوت از یکدیگر به لحاظ واکنش‌پذیری در برابر حرارت استفاده شده و در ابتدای بافت به لحاظ ظاهری هیچ گونه تفاوتی با محصولات ساده ندارند و با قرار گرفتن در مرحله آهار و عبور از زیر غلطک‌های داغ جهت پرداخت، قسمت‌های اکریلیک ثابت مانده و باعث فرورفتگی قسمت‌های هایبالک می‌شود که بدین شکل فرش نقش برجسته می‌گردد.

 

فرق کارآیی فرش گل برجسته با ساده چیست؟

همان‌طور که گفته شد، تفاوت ظاهری این دو محصول بدین معنا نیست که به لحاظ کیفی نیز متفاوت هستند و در این زمینه نمی‌توان بین آن‌ها فرقی دید. اما به لحاظ کاربردی نیز در این قسمت از مقاله می‌خواهیم بگوییم که فرق کارآیی فرش گل برجسته با ساده چیست و اصلا بدین لحاظ با هم تفاوتی دارند یا خیر؟

همانطور که مشخص است، سطوح غیربرجسته در فرش‌های ماشینی دارای ظاهری جذاب و زیباتر است و به همین علت می‌توان کاربری خاصی به لحاظ دکوراسیون را برای آن در نظر گرفت، اما این به معنای تفاوت در نوع کارکرد آن با محصولات ساده نیست؛ تنها فرق نوع کاربری محصول در نحوه نگهداری و تمیز کردن آن‌ها است که در مدل‌های ساده آسان‌تر از گل برجسته است.


استفاده از انواع تراکم فرش ماشینی به دلیل برخورداری از ظرافت و ضخامت‌های مختلف، بسته به میزان پاخور اصولا برای مکان‌های کم تردد یا پرتردد مناسب است تا با پاخور کمتر ظرافت و زیبایی فرش در تراکم‌های بالا حفظ گردد و یا از پاخوری نرم و راحت برای فضاهای پر تردد برخوردار باشد.

اما در به کارگیری از فرش گل برجسته برای پذیرایی با پاخور زیاد، کمی باید دقت نمود؛ چرا که تمیز کردن این مدل بافته ها به دلیل برخورداری از سطحی کوتاه و بلند و ناهماهنگ، کاری دشوار است که اگر در مکان‌های پر رفت و آمد به کار گرفته شود، امکان دارد قسمت‌های تو رفته دچار کثیفی شود و یا مواد غذایی و یا خوراکی و آشغال در داخل قسمت‌های فرو بماند که این باعث سخت شدن جارو کردن و تمیز کردن فرش ماشینی گل برجسته خواهد شد. پس توجه داشته باشید که انتخاب فرش گل برجسته برای پذیرایی‌های بزرگ و جدا از قسمت نشیمن خانه که از تردد بسیار کمی برخوردار است، بسیار بهتر از مدل فرش‌های مسطح و ساده است.

فرق کارآیی فرش گل برجسته با ساده چیست؟ فروشگاه فرش کاشان

 

معرفی انواع فرش گل برجسته در شانه و تراکم مختلف

فرش‌های ماشینی تشکیل شده از تار که به دور آن‌ها گره‌ها به صورت U شکل بافته و با استفاده از پود مستحکم شده‌اند. در یک متر مربع از فرش هر چند تعداد گره در عرض و طول باشد، محصول را بدین عنوان معرفی می‌نمایند. بسته به تعداد گره‌های قرار گرفته در یک متر عرضی و طولی فرش از مشخصه‌های ظرافت و زیبایی و انسجام و استحکام مختلفی برخوردار خواهد بود؛ پس بر این اساس نمی‌توان تفاوت کیفی بین تراکم‌های مختلف محصولات ساده یا برجسته قائل شد.

با توجه به اینکه با احتساب سه ردیف پود سه برابر تراکم عرضی، تراکم گره در طول در نظر گرفته شده، می‌توان میزان استحکام و انسجام ریشه‌ها را در هر تراکم نیز برابر دانست. در این قسمت با معرفی انواع فرش گل برجسته در شانه و تراکم های مختلف و آشنایی با کارآیی هر یک از آنها خواهید توانست بهترین تراکم را متناسب با نوع کاربری خود انتخاب و خریداری نمایید.

فرش 700 شانه

از اولین تراکم‌های تولیدی توسط ماشین آلات پیشرفته و به روز است که دارای تراکم گره عرضی هفتصد و طولی متعددی است؛ بدین معنا که به علت پرطرفدار بودن در تراکم‌های طولی متنوع بین 2100 تا 3300 به جهت برخورداری از میزان استحکام و قیمت‌های مختلف ارئه شده است. ضخامت بلند خاب در این محصول و نوع کاربری نامحدود و بسیار خوب آن سبب شد تا تولید کنندگان مدل گل برجسته از این فرش پرطرفدار را نیز تولید و ارائه نمایند.

فرش 1000 شانه

با وارد شدن نسخه جدید از ماشین آلات به روز و پیشرفته به کارخانجات صنعتی، قابلیت تولید محصولات دستباف گونه در شانه تراکم بالاتری به تولیدات قبلی افزوده شد و فرش 1000 شانه به عنوان اولین تولیدات این دستگاه‌ها شناخته می‌شود که به علت برخورداری از ریزبافتی دو نوع ساده و گل برجسته از آن تولید و روانه بازار شد.

فرش 1200 شانه

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، تولید فرش 1200 شانه گل برجسته با به کارگیری از الیاف هایبالک در کنار اکریلیک صورت گرفته است. این الیاف برخلاف الیاف مقاوم اکریلیک در برابر حرارت، دارای خاصیت شکل‌پذیری است که با حرارت‌دهی به آن سریع حالت جمع شدگی به خود می‌گیرد و باعث برجستگی قسمت‌های اکریلیک می‌شود. تولید فرش برجسته 1200 شانه با تراکم 3600 و هشت رنگ بندی واقعی صورت می‌گیرد اما با این تفاوت که در بافت آن از دو نوع الیاف بافت به منظور برجسته سازی نقوش استفاده می‌شود.

تفاوت فرش 1200 شانه برجسته با مدل های مسطح یا غیر برجسته، در سطح خاب فرش است که در یکی نقوش به صورت برجسته و در دیگری نیز به صورت ساده ارائه شده است. استفاده از فرش های ماشینی 1200 شانه به عنوان فرش پذیرایی مناسب‌ترین گزینه انتخابی است که افراد می‌توانند داشته باشند، چرا که به لحاظ زیبایی بسیار مناسب برای مکان‌های مجلل است .

فرش 1500 شانه

فرش ماشینی 1500 شانه با استفاده از تعداد گره 1500 و 4500 در اندازه یک متر عرضی و طولی فرش تولید شده که بسیار ریزبافت و ظریف بوده و فرش 1500 شانه دارای استحکام و انسجام بسیار خوبی است. زیبایی فرش 1500 شانه کاشان سبب شده تا خریداران استقبال بی‌نظیری از آن نمایند که منجر به تولید این محصول جدید و جذاب در تنوع بیشتری شده است.

به کارگیری از هشت رنگ بندی واقعی در طراحی نقوش این فرش ماشینی سبب شد تا زیبایی بسیار بیشتری برای فرش 1500 شانه گل برجسته رقم خورد و تولیدکنندگان نیز به تولید نوع جدیدی از آن بپردازند تا طرح‌های فرش از جلوه بیشتری برخوردار گردد .این تراکم از فرش ماشینی به عنوان بالاترین شانه تراکم و به علت نهایت ظرافت و زیبایی که دارد، تنها در نوع گل برجسته تولید و ارائه می‌گردد.

 

بررسی انواع سبک‌های فرش گل برجسته جدید

پس از تراکم‌های مختلفی که به تولید فرش های برجسته اختصاص داده شده، نوبت به بررسی انواع سبک‌های فرش گل برجسته جدید می‌رسد. به صورت کلی فرش در دو نوع سبک سنتی و جدید ارائه می‌شود که در زیر به صورت مفصل در رابطه با هر یک توضیحات لازم داده شده است. اما نوعی از محصولات در بازار با عنوان فرش ترک گل برجسته نیز وجود دارند که با نقوشی سنتی ایرانی و ظاهری مدرن و امروزی ارائه شده که نمی‌توان سبکی خاص را بدان اختصاص داد و به علت برخورداری از رنگ‌های روشن و لایت متناسب با دکوراسیون‌های اروپایی ارائه شده است.

سبک کلاسیک

تولید فرش در نقوش سنتی و اصیل ایرانی که به شکل قرینه در بطن زمینه قرار گرفته را با عنوان فرش کلاسیک از آن نام برده‌اند. تولیدکنندگان جهت زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر نقوش سنتی در سبک‌های کلاسیک، این نگاره‌ها را به صورت نقش برجسته در فرش ظاهر ساختند که نمونه آن را می‌توان در طرح های افشان به عنوان سبکی کلاسیک اما بدون لچک ترنج ولی مملو از نقوش سنتی به صورت پراکنده و افشان مشاهده نمود. از دیگر سبک‌های کلاسیک برجسته می‌توان از مدل فرش طرح اصفهان با گل های برجسته، طرح نایین و هالیدی نام برد که به نوعی جزو طرح‌های لچک ترنج‌دار سبک کلاسیک به شمار می‌آیند.

فرش مدرن

اخیرا با مدرنیته شدن سبک دکوراسیون‌ها تولیدکنندگان در کنار طرح‌های اصیل ایرانی، به تولید مدل‌های جدیدی از فرش با سبکی کاملا متفاوت و خاص به لحاظ ظاهری پرداخته‌اند که تشکیل شده از خطوط هندسی، اشکال غیرمتقارن و نامنظم و طرح‌های چهره، گل‌های فانتزی درشت و مدل‌های آبرنگی که از الگوی خاصی پیروی نمی‌کند و تنها ایده‌ای است که برگرفته از ذهن خود طراح است.

بررسی انواع سبک‌های فرش گل برجسته جدید فروشگاه فرش کاشان

 

آیا قیمت فرش گل برجسته نسبت به مدل‌های ساده گران‌تر است؟

بر اساس زیبایی و جذابیت بیشتری که مدل‌های گل برجسته دارد، شاید برایتان اهمیت داشته باشد که بدانید آیا قیمت فرش گل برجسته نسبت به مدل‌های ساده گران‌تر است یا خیر؟ از این رو در این قسمت به بررسی پاسخ این سوال همراه با عوامل اثرگذار پرداخته‌ایم.

از آنجایی که در تولید محصولات گل برجسته از دو نوع نخ بافت و فرآیند بیشتری در تولید به کار گرفته شده، پس می‌توان قیمت فرش برجسته کاشان را با اندکی تفاوت نسبت به مدل‌های ساده و مسطح بالاتر اعلام نمود. اما شما عزیزان به منظور دستیابی به بهترین قیمت فرش های گل برجسته می‌توانید به وب سایت فرش کاشان به عنوان یکی از مراکز معتبر فروشگاهی مراجعه نمایید تا ضمن آشنایی با انواع مدل‌های گل برجسته و ساده بافته‌های ماشینی بتوانید این محصولات لوکس پرتقاضا را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه نسبت به بازار تهیه نمایید.

 

فرش گل برجسته بخریم یا ساده؟

پس از مطالعه مطالب بالا و بررسی‌هایی که از جهات مختلف شد و با توجه به کیفیت و کاربردهای مختلف فرش گل برجسته بخریم یا ساده؟ تا به اینجا متوجه شدیم که مدل‌های ساده و گل برجسته به لحاظ ظاهری در مسطح بودن و ناهموار بودن سطح دارای تفاوت هستند و به لحاظ کیفی و قیمت نیز ازتفاوت چندانی برخوردار نیستند.

اما به لحاظ کارآیی می‌توان مدل‌های گل برجسته را مناسب برای فضاهای کم تردد دانست که موجب کثیفی و دور ماندن ذرات باقی‌مانده در فرورفتگی‌ها از چشم و نهایتا بروز باکتری و میکروب در فضا نگردد. پس اگر از چنین فضایی برخوردار هستید که برای مرتب جارو زدن فرش نیز مشکلی ندارید، پیشنهاد ما به شما انتخاب فرش های گل برجسته است؛ اما اگر رفت و آمد زیادی دارید که فرصت کافی برای جارو کشیدن نیز ندارید، به کارگیری از مدل‌های ساده و مسطح فرش ماشینی بسیار مناسب‌تر خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به عنوان یکی از معتبرترین فروشگاه‌های آنلاین دارای متنوع‌ترین فرش های ماشینی ساده و گل برجسته است که در عرضه محصولات خود توانسته به بهترین نحو ممکن عمل نماید. این فروشگاه معتبر به منظور فراهم آوردن امکانات رفاه حال مشتریان خود و صرفه‌جویی در هزینه‌های آن‌ها، با به کارگیری از روش‌های متعددی که با گسترش پیدا کردن کسب و کارها و روش‌های مختلف فروش محصولات وجود دارد، توانسته است محصولات خود را به صورت مستقیم از درب کارخانه به صورت حضوری و غیرحضوری عرضه نماید.

فروش انواع فرش ماشینی در مدل های ساده و گل برجسته توسط این شرکت بدون واسطه انجام می‌گیرد و خریداران امکان بهره گیری از خرید فرش ماشینی با قیمت کارخانه را از این وب سایت فروشگاهی به همراه ضمانت‌نامه معتبر کالا خواهند داشت که در راستای کاهش هزینه‌های مشتری نیز، ارسال رایگان فرش درب منزل برای خریدهای بالاتر از شش میلیون تومان نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی