تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ترک ترکیه بخریم یا فرش ترک ایرانی ؟

فرش ترک ایرانی یا فرش ترک ترکیه ای

ترجیح می دهید کالای ایرانی خریداری نمایید یا کالای خارجی ؟ این سوالی ست که با وجود داشتن کلیشه های فراوان بسیار مهم است و نمی توان حکم قطعی در مورد تمامی کالاها داد . در برخی موارد کالاهای ایرانی از جهت داشتن کیفیت و زیبایی بر کالاهای خارجی غالب شده و در برخی موارد مغلوب بودن کالاهای ایرانی ترجیح خریداران را به سمت خرید از برند های خارجی هدایت می کند . اما در هر صورت خرید فرش ماشینی در سراسر جهان از برند های ایرانی معتبر تر و بهتر از برند های خارجی می باشد . این موردی ست که در سراسر جهان بر همگان ثابت شده است . انتخاب کاشان به عنوان پایتخت فرش جهان امری ست ناشی از برتر بودن محصولات کاشانی که کیفیت ، دوام و زیبایی بی نظیر برند های ایرانی را به نمایش می گذارد .
ترکیه ، پاکستان ، هند و ... از کشورهایی هستند که در زمینه فرش و قالی به رقابت با ایران پرداخته و کشور ترکیه به علت اسم و رسمی که در دنیای مد و فشن  و تولید پارچه دارد به مهم ترین رقیب ایران تبدیل شده است . فرش هایی با نام فرش ترک اخیرا در بازار های داخلی با برند های داخلی خودنمایی می کنند و سوالی که برای خریداران فرش های ترک پیش می آید این است که فرش ترک ترکیه بخریم یا فرش ترک ایرانی ؟
از طرفی این تصور در بین خریداران وجود دارد که تولید کنندگان و برند های ترک با وجود آنکه سالیان سال به تولید فرش های ترک مشغول بوده اند احتمالا تولیداتی بهتر از فرش های ترک با برند های ایرانی دارند و از طرف دیگر این فکر که کیفیت فرش های ایرانی با اختلاف زیادی در صدر جدول بوده و در ترکیب با مدل های زیبا و به روز ترک می توانند فاخر بودن را به حد اعلا برساند موجب ایجاد دغدغه در رابطه با خرید فرش ترک ترکیه یا فرش ترک ایرانی شده است .
مقاله حاضر در پاسخ به این سوال مهم که آیا فرش ترک ترکیه بخریم یا فرش ترک ایرانی از جنبه های مختلفی این دو محصول را بررسی نموده است . فرش های ترک دارای ویژگی هایی متفاوت از فرش های ایرانی هستند که اگر آشنایی اندکی با فرش ها داشته باشیم با دقت در ظاهر محصولات می توانیم تشخیص دهیم که فرش ترک است یا خیر . برای آنکه از خرید فرش ترک ترکیه یا خرید فرش ترک ایرانی اطمینان حاصل نمایید خواندن ادامه مقاله را از دست ندهید .
فرش ترک چیست ؟
شاید این سوال برای شما حل نشده باشد که فرش ماشینی ترک چیست و چه تفاوت ها و شباهت هایی با فرش های ایرانی دارد . فرش ترک محصولی است که اولین بار در کشور ترکیه تولید شده و چندی پیش تکنولوژی بافت این محصولات به ایران نفوذ کرده و شاهد تولید فرش ترک با برند ایرانی هستیم .
مانند تمام فرش های ایرانی ، فرش ترک هم محصولی است بافته شده توسط دستگاه های و ماشین آلات برند اروپا که در آن نخ های تار و پود پیکره اصلی فرش را شکل داده و الیافی تحت عنوان الیاف خاب به دور نخ های تار و پود گره خورده و فرش را به وجود می آورند .
اصلی ترین ویژگی فرش های ترک که خریداران را به خود جلب می نماید ، نقطه تفاوت فرش های ایرانی با فرش های ترک ، در الیاف خاب این محصولات پنهان شده است . داشتن طیف رنگی شاد و روشن عمده ترین تفاوت ها را با خود به همراه دارد . این محصولات به علت رنگ های بی نظیری که در سطح خود دارند در خرید فرش جهیزیه ، فرش برای پذیرایی و ... توانسته اند جایگاه خوبی به خود اختصاص داده اند . فرش های ماشینی ترک تماما در رنگ زمینه های روشن بافته شده و عمده رنگ های بکار رفته در تولید ان ها رنگ های کرم ، سفید ، صورتی ، سبز روشن ، آبی روشن ، فیلی و ... می باشد . در سال های اخیر هم که رنگ زمینه های مد و فشن معرفی شده در بازار ها رنگ هایی هستند شاد و روشن مانند رنگ زمینه هایی که در تولیدات فرش ترک بکار رفته اند .
ظاهر زیبای فرش ترک ویژگی این محصولات تلقی می شود اما الیاف فرش های مد نظر ، به گونه ایهستند که آلودگی و گرد و غبار را به خود جذب نکرده و در صورت آلوده شدن تا حد امکان لکه و نشانه های آلودگی را در خود حل کرده و هیچ اثری از آن باقی نمی گذارند . بسیاری از خریداران نگران رنگ روشن فرش های ترک هستند اما استفاده از الیاف اکرولیک چند لایه به دلیل گفته شده این نگرانی را رفع کرده و با خیال راحت فرش ترک را برای دکور منزل خود استفاده نمایید .
جالب تر آنکه فرش های ترک در ترکیب رنگ ، تنوع و زیبایی رنگ زمینه بسیار جذاب و دلفریب هستند اما هنرمندان ترک در ارائه نگاره و طراحی نقشه به هنرمندان ایرانی نرسیده و جهت ارائه طرح های زیبایی که با این طیف رنگی بی نظیر ترکیب شود به دنبال کمک گرفتن از طراحان ایرانی هستند .
در طول سالیان فعالیت تولید کنندگان ترک و حضور فرش های ترک با برندهای ترکی رونق و رواج بازار این محصولات را دیده ایم از طرفی کارکرد بالا و بازارهای بی نظیر فرش های ایرانی موجب آن شده است که تولید کنندگان ایرانی این ریسک را به جان خریده و به تولید فرش های ترک با برند های ایرانی اقدام نمایند . دلیل اصلی این کار آن است که به نظر تولید کنندگان و تیم طراحی برند های ایرانی ترکیب طیف رنگی و تنوع رنگی فرش های ترک ، استفاده از الیافی که لکه را در خود محو نموده و اصطلاحا چرک تاب می باشد  در کنار هنر و طرح های اصیل اریایی و درجه یک بودن برند های ایران جانی تازه در رگ و ریشه بازار های داخلی محسوب شده و فروش بالایی را به خود اختصاص می دهد .
خرید فرش ترک با برند های ایرانی
همانطور که عنوان شد فلسفه تولید فرش های ترک با برند های ایرانی از نظر تولید کنندگان داخلی ترکیب بی نظیری است که از رنگ و لعاب فرش ترک با طرح و نگاره های اصیل ایرانی به وجود می آید . از طرفی اپارتمان نشینی و کوچک تر شدن خانه ها موجب شده تا خریداران در هنگام انتخاب فرش برای خانه خود جهت بزرگ تر و دلباز تر نشان دادن فضا به سمت و سوی رنگ های روشن رفته و فرشی انتخاب نمایند که زمینه روشن با نگاره هایی شاد و جذاب داشته باشد . چه محصولی بهتر از فرش های ترک که آلودگی ها را هم نمایان نمی کند و کیفیت الیاف خوبی دارد .
یکی از نکاتی که به هنگام خرید باید توجه نمود و موجب می شود تا خریداران ، فرش های رنگ روشن را به گزینه های خرید خود اضافه کنند ، عدم نورگیری بودن آپارتمان ها ، عدم بزرگی فضا ، داشتن وسایل زیاد در فضاهای کوچک و مواردی از این دست می باشد . از طرف دیگر سهم عمده ای از تقاضا برای فرش های ترک به خرید جهیزیه مربوط می شود ، نوعروسان فرش های ترک را برای خانه جدید خود بهترین کف پوش تلقی می کنند اما ترجیح می دهند این زیبایی با کیفیت محصولات ایرانی همراه باشد و خرید فرش ترک با برند ایرانی خصوصا برند هایی که تحت عنوان برند کاشان به فروش می رسند را بر خرید فرش ترک ترکیه ارجح دانسته و در هنگام خرید به تولید کنندگان داخلی اعتماد بیشتری دارند .
انتخاب برند در هنگام خرید فرش ماشینی از دغدغه خریداران به شمار می رود همگان آگاه هستند که برند های کاشان نسبت به سایر برند ها در سراسر جهان بهتر می باشد اما همین برند های کاشان صدها نوع بوده که همگی به خوبی عمل می نمایند . بازار فرش و قالی کاشان به حدی در سطح جهان شهرت دارد که کم تر کسی پیدا می شود که نام فرش های درجه یک کاشان را نشنیده باشد . این انتخاب هنگامی سخت تر خواهد شد که جهت خرید محصولاتی مانند فرش ترک باشد ، چراکه فرش های ترک نیازمند تخصص و تبحر در تولید است . نو پا بودن تکنولوژی فرش ترک موجب شده تا این تولیدات در برخی از کارخانه ها هنوز در مرحله آزمون و خطا باشد و کیفیت فرش های ترک تولید شده توسط برخی از برند های ایرانی هنوز به مرحله آزمایش گذاشته نشده است اما بسیاری در تولید کنندگان کاشانی از جمله گروه تولید فرش و قالی فرش کاشان مقتدرانه در تولید فرش های ترک با برند های ایرانی عملکرد خوب خود را به تمام بازار های فرش و قالی به اثبات رسانده و به عنوان یکی از بهترین برند ها در زمینه تولید فرش ترک در حال فعالیت هستند ، فعالیتی که به سطوح جهانی هم راه یافته و شاهد حضور فرش ترک با برند ایرانی فرش کاشان در بازار های داخلی و خارجی هستیم .
فروشگاه فرش کاشان ، محصولات ترک ماشینی را به صورت فرش ترک 1200 شانه گل برجسته و فرش ترک 700 شانه عرضه می کند . تمامی طرح های فرش ترک فروشگاه فرش کاشان ، به صورت سنتی و مدرن می باشد که با رنگ های روشن و شفاف بافته شده اند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی