تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

جنس فرش ماشینی خوب چیست ؟

خرید فرش ماشینی خوب

فرش های ماشینی بر خلاف قالی های دستباف که با الیاف طبیعی پشم  و کرک بافته می شوند با الیاف مصنوعی تولید می شوند . الیاف مصنوعی مختلف و متنوع در بازار موجود هستند که هر کدام جنس متفاوتی دارند که همین تفاوت در الیاف ، سبب متمایز شدن فرش های ماشینی با همدیگر می شود . فرش های ماشینی با الیاف مصنوعی پلی استر ، آکریلیک هیت ست شده ، پلی پروپیلن و بی سی اف  بافته می شوند که بهترین آن الیاف آکریلیک می باشد .

جنس فرش ماشینی خوب چیست ؟
فرش ماشینی خوب محصولی است که دوام بالا و عمر طولانی داشته باشد و بر اثر عواملی چون پاخور  شدن ، شست و شو و یا حرارت تغییر ماهیت ندهد . تنها فرش های ماشینی که در بافت نخ خاب ( نخی که با چشم دیده می شود و روی سطح قالی است ) آن ها الیاف آکریلیک هیت ست شده به کار رفته است را می توان بهترین فرش ماشینی دانست محصولاتی که شبیه قالی های دستباف می شوند . این فرش های ماشینی خوب دارای مزایایی می باشند :
- پرزدهی بسیار کمی دارند و به همین خاطر برای افرادی که آلرژی و حساسیت دارند مناسب می باشد .
- به خاطر ماهیت اش رنگ پذیری بهتری دارد و از نظر ظاهری زیباتر است .
- رطوبت را به خود جذب نمی کند و در برابر رطوبت و نم مقاوم است .
- مقاومت بالایی در برابر گرما ، حرارت ، نور آفتاب و پاخور شدن دارد .
- ظرافت و زیبایی فرش های آکریلیک بهتر از دیگر محصولات است چون الیاف آکریلیک ظریف تر و یکدست تر است .
البته تمامی محصولات آکریلیک را نمی توان جزء فرش های ماشینی خوب دانست چه بسا برخی از تولید کنندگان در بافت نخ خاب آن ها الیاف آکریلیک هیت ست شده را با دیگر الیاف ترکیب کرده و در بافت نخ خاب به کار می برند که این کار سبب بی کیفیت شدن فرش ماشینی می شود . فرش های ماشینی درجه یک محصولاتی هستند که در بافت نخ خاب آن ها 100% آکریلیک به کار رفته باشد و هیچ الیاف دیگری با آکریلیک ترکیب نشده باشد .
اگر الیاف آکریلیک را قبل از بافت هیت ست کنند آن فرش مقاوم تر و با دوام بیشتر می شود .
مقاله مربوطه : نخ هیت ست شده در فرش ماشینی چیست ؟

تفاوت فرش آکریلیک خوب با دیگر محصولات
الیاف آکریلیک قبل از بافت کمی پرزدار هستند و یکدست نیستند این الیاف بعد از هیت ست شدن دوام و کیفیت بالایی پیدا می کنند و بدون پرز می شوند . تست گرما و حرارت را تنها می توان روی فرش های ماشینی آکریلیک انجام داد . بدین صورت که اتوی داغ و یا هر جسم داغی دیگر را اگر روی فرش بگذارند نخ خاب آن هیچ تغییری نمی کند .
شاید بعد از شست و شو محصولای پلی استر و .. دچار آبرفتگی شوند و کوتاه تر شوند ولی محصولات آکریلیک به هیچ عنوان بعد از شست و شو تغییر ماهیت نمی دهند .
به چند دلیل این روزها تولید کنندگان در بافت فرش های ماشینی از الیاف آکریلیک استفاده می کنند :
- متراژ خانه ها کم شده است و فرش مورد پاخور شدن بیشتری قرار می گیرد پس باید در انتخاب فرش ماشینی دقت کرد تا بهترین جنس را خریداری کرد . محصولاتی که بر اثر رفت و آمد تغییر ماهیت ندهند .
- زیبایی فرش این روزها اهمیت فراوانی دارد و خریدار به دنبال قالی زیبای باکیفیت است . محصولات آکریلیک جزء فرش های ماشینی خوب زیبا هستند چون رنگبندی شفاف دارند .
خرید فرش ماشینی خوب منجر به این می شود که خریدار تا چندین سال از تعویض قالی در امان باشد و بدین صورت برای خانوار خرید محصولات خوب آکریلیک مقرون به صرفه تر است .

فرش های ماشینی دستبافتگونه خوب
این روزها همه به دنبال فرش های 1500 شانه ، 1200 شانه و 1000 شانه هستند . این فرش های ماشینی دستبافتگونه وقتی خوب و درجه یک هستند که با بهترین الیاف بافته شوند . چون تعداد گره در این محصولات بالاست پس الیاف نقش مهمی در کیفیت و زیبایی آن ها دارد . تعداد 1500 گره در یک متر از عرض فرش 1500 شانه وقتی خوب قرار می گیرد که الیاف نازک و مستحکم آکریلیک به کار رود .
تولید فرش های 1200 شانه ، 1000 شانه و 1500 شانه از حساسیت بیشتری برخوردار است . نازک بودن الیاف ، مستحکم بودن آن ها خیلی مهم است . الیاف در بافت محصولات دستبافتگونه باید نازک باشد چون تعداد گره در این محصولات بالاست و گره ها وقتی یکدست در کنار هم قرار می گیرند که نخ خاب کلفت یا ضمخت نباشد . الیاف باید مستحکم باشد چون ماشین بافت محصولات دستبافتگونه سرعت بالایی دارد و اگر الیاف استحکام کافی را نداشته باشد ممکن است در حین بافت پاره شود و محصول عیب دار شود . الیافی که هم نازک است و هم مستحکم ، آکریلیک می باشد پس در بافت این محصولات ، الیاف آکریلیک بهترین است .

خرید فرش ماشینی خوب
گروه تجاری فرش کاشان ، به دلیل بی کیفیت بودن الیاف بی سی اف ، پلی استر و پلی پروپیلن ، به هیچ عنوان در بافت محصولات خود از این الیاف استفاده نمی کند و تنها الیاف آکریلیک را برای بافت نخ خاب استفاده می کند . فرش های خوب ماشینی این تولیدی استاندارد و درجه یک است و در شانه و تراکم های مختلف و در رنگبندی متفاوت تولید می شود . این گروه تمامی محصولات استاندارد و درجه یک را با ضمانت نامه و گارانتی به فروش می رساند و در فروش اینترنتی ، ارسال رایگان را برای همه خریداران گذاشته است .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی