تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

شهر فرش ماشینی کجاست ؟

خرید فرش از شهر فرش کاشان

شهر کاشان که یکی از قدیمی‌ ترین و تاریخی ترین شهر های ایران زمین است ، در مسیر جاده قدیمی ابریشم قرار داشته و به همین سبب محل تردد تجار بوده است . این شهر در مرکز ایران و نقطه اتصال شاه راه ها و شهر های مهم کشور به حساب می آید . قرار گرفتن شهر کاشان در شمال اصفهان این شهر را به یکی از مهد های تمدن بشری با سابقه درخشان تبدیل کرده است . قدمت تاریخی شهر کاشان از بناهای تاریخی و همچنین قسمتی از شهر سیلک که به تپه های سیلک شهرت یافته اند ، مشخص است . تپه هایی با تاریخ غنی و فوق العاده که در فاصله اندکی از شهر کاشان قرار گرفته اند . تمامی این بنا های تاریخی حکایت از هنر معماری والا و سابقه درخشان این شهر در امر طراحی و هنر دارد . در حال حاضر نیز طراحان و هنرمندان فاخری در زمینه طراحی نقشه و نگاره فرش های ماشینی در کارخانه های خوش نام شهر کاشان مشغول فعالیت هستند و هنر همین افراد یکی از ملاک های شهرت و محبوبیت فرش های ماشینی در سراسر جهان می باشد .
نکته جالب توجه آنکه در تاریخ نام شهر کاشان تحت عناوینی از جمله کاسیان ، کاسی ها و ... یاد شده است و در حال حاضر نیز در سراسر دنیا شهر کاشان را با نام پایتخت فرش ماشینی و شهر فرش و ... می شناسند نام گیری شهر کاشان با این عنوان در سراسر جهان امر مهمی ست که با برنامه ریزی و مدیریت هنرمندان و تولید کنندگان کاشانی امکان پذیر شده است .
نمی توان موقعیت مکانی و مواردی از این دست را نادیده گرفت اما مهم ترین عامل در شهر فرش های ماشینی کاشان و شهر کاشان به شهر فرش چیزی جز توان تولیدی بالا و هنر والای نهفته در این محصولات نبوده و نیست . خلاقیت و نوآوری در کنار کیفیت و دوام بی نظیر از دلایل چشم گیر در جلب توجه مشتریان در سراسر دنیا می باشد . فرش های ماشینی کاشان هم در بازار های داخلی و هم در بازار های خارجی بیشترین سهم از خرید و فروش را به خود اختصاص داده اند .
حال در این نوشتار قصد بررسی دلیل محبوبیت فرش های ماشینی کاشان و نام گیری شهر کاشان تحت عنوان شهر فرش و یا پایتخت فرش ماشینی را داریم . امید است با مطالعه مقالاتی از این دست بتوان در انتخاب بهتر گام برداشت و با شناخت ویژگی فرش های ماشینی کاشان ، تا حد توان از خرید فرش های تقلبی خودداری کرد .
شهر کاشان شهر فرش ماشینی
شهر کاشان با داشتن آب و هوایی گرم و خشک و قرار گرفتن در قسمتی از کویر کشور، موقعیت مناسبی برای کشاورزی و کشت و کار نداشته و از همین رو صنعت در این شهر رونق فراوان گرفته است و در این بین صنعت نساجی خصوصا تولید فرش از اهمیت بسزایی برخوردار است .
این شهر از گذشته های دور و از هنگام شکل گرفتن معماری خیره جذاب و خیره کننده ای داشته است و بسیاری از پادشاهان و اعیان و اشراف جذب همین معماری شده اند . گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت شهر کاشان را به مقصد گردشگران و مسافران تبدیل کرده است . معماری و هنر فاخر این شهر مسافران را به خود جلب کرده است و چند سالی ست که این هنر وارد صنعت نساجی شده و علاوه بر دیوار و سقف خانه ها ، طرح ها و نگاره های جذاب در زیر پا نیز دیده می شود .
فرش های ماشینی کاشان در سراسر جهان قابل شناسایی بوده و خبرگان این حرفه به راحتی می توانند فرش های ماشینی کاشان را از سایر بافته ها و سایر تولید کننده ها تمیز دهند . اولین فرش های ماشینی در شهر کاشان و در سال های 1350 تولید شدند . به یاد داشته باشید که رشد بازار فرش های ماشینی و تنوع تولید در محصولات به حدی غیر قابل تصور است که این تنوع نشئت گرفته از خلاقیت و نواوری تولید کنندگان کاشانی را به شهرت رسانده است .
هر گاه خریداران به بهترین فرش ماشینی و شهر فرش فکر می کنند ، فرش های ماشینی کاشان با طرح های زیبا و جدید در ذهن نقش می بندد و طرح های سنتی تحت برند های نامی و خوش آوازه ذهن را به خود مشغول می کند  . طرح ها و نقشه های سنتی تولید شده در شهر فرش کاشان عمدتا بر اساس ترنج و لچک نقش بسته اند و  داشتن نقطه مرکزی در این طرح ها جذابیت بافته را چند برابر کرده است . از سوی دیگر پایندی به سنت جلودار طراحان و تولید کنندگان نبوده و نوآوری و خلاقیت در نهایت منجر به تولید فرش هایی شده است که از ترنج و لچک بویی نبرده و مانند طرح های افشان و فانتزی به اندازه طرح های سنتی زیبا اما کاملا متفاوت از طرح های قبل هستند .
داشتن زمینه لاکی ، شانه و تراکم پایین ، حاشیه عریض دور تا دور فرش که با رنگ های سورمه ای و عاجی زینت گرفته اند ، از دیگر ویژگی اولین فرش های ماشینی است که در شهر کاشان تولید می شده اند .
فرش‌ هایی که در شهر فرش تولید و عرضه می شوند ، دارای کیفیت بالا ، زیبایی بی نظیر و در صورت خرید به روش مناسب دارای قیمت پایین هم خواهند بود . تنوع در طرح و رنگ و جنس فرش دست خریداران را در انتخاب باز گذاشته و روز به روز بر تنوع این بافته ها افزوده می شود .
هرچند در طول تاریخ بارها و بارها شهر کاشان به ویرانی کشیده شده است اما هر بار با قوت بیشتر و هنر فاخر تر شاهد هنرنمایی افراد مشهور و هنرمند در این شهر بوده ایم .
چرا خرید فرش از شهر فرش مطلوب است ؟
خرید فرش ماشینی به عنوان کالایی که قرار است سال های طولانی در منزل ما خوش بدرخشد ، مهم و با وسواس خاص انجام می گیرد . در طول زمان برتر بودن فرش های ماشینی کاشان به اثبات رسیده است و می دانیم دلیل این برتری برخورداری از کیفیت مطلوب و هماهنگ بودن با استاندارد های جهانی، زیبایی چشم گیر ، نوین و به روز بودن ، پیشرفتن با تکنولوژی روز دنیا و ... می باشد . محصولات های بافته شده در شهر فرش در سراسر دنیا بنا بر داشتن استاندارد و کیفیت بالا شناخته می شوند . رقابت در بین تولید کنندگان کاشانی بالا است اما هیچ تولید کننده ای در خارج از این شهر توان رقابت با محصولات داخلی را نداشته و مشخصات مربوط به فرش های ماشینی شهر فرش چه از نظر ظاهری و چه از نظر کیفی با اختلاف زیادی از سایر تولید کنندگان در بالای جدول قرار دارد .

از مهم ترین ویژگی هایی که فرش ماشینی کاشان را از سایرین متمایر می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد :
فرش های ماشینی کاشان در انواع 500 شانه  ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و  1500 شانه روانه بازار می شوند و افراد می توانند متناسب با هزینه و نوع مکان خود اقدام به انتخاب این فرش های ماشینی کنند .
فرش کاشان با الیاف مرغوب بافته شده است . بافته شدن با الیاف اکریلیک صددرصد خالص که فرآیند هیت ست را هم گذرانده باشند به وفور در تولیدات کاشان و به ندرت در تولیدات سایر شهر ها دیده می شود . استفاده از الیاف ناب و مرغوب در این تولیدات آلرژی را به حداقل رسانده ، فرش را نرم و لطیف و مناسب برای تمامی قسمت های خانه خصوصا اتاق کودکان نموده است و با کاهش حداقلی پرزدهی، شفافیت و ثبات رنگ بالا و ... بهترین محصول را حاصل کرده است .
تولید کنندگان کاشانی به تکنولوژی و همگام شدن با علم روز مشهور هستند . در تولیدات از بهترین دستگاه ها کمک گرفته و در عرضه محصولات نوین ترین روش ها از کارخانه های فرش کاشان انتظار می رود . استفاده از به روز ترین دستگاه ها در تولید ضریب خطا را به حداقل رسانده و موجب بازدهی بیشتر می شود . 
خرید فرش از شهر فرش به قیمت درب کارخانه
تمامی روش های خرید مستقیم ، به دلیل حذف واسطه ها و عرضه مستقیم از سوی تولید کننده به سمت صاحب خانه فرش را به قیمت درب کارخانه به دست خریداران می رساند . حال آنکه در روش های خرید مستقیم از کیفیت بالا ، دوام عالی، زیبایی بی نظیر و از همه مهم تر اصالت محصول می توان اطمینان داشت . روش های خرید مستقیم هم متعدد است از جمله خرید درب کارخانه ، خرید اینترنتی ، خرید از نمایشگاه ها و ... که هر روش با مزایا و معایبی همراه است . تولید کنندگان کاشانی در نحوه فروش و عرضه هم از تکنولوژی جا نمانده و با بکارگیری علم روز فرش های با کیفیت و درجه یک خود را به انواع روش های مستقیم عرضه داشته اند . بهترین روش خرید ، خرید از فروشگاه های اینترنتی و آنلاین است . این روش بسیار راحت و به صرفه بوده و با توجه به مجازی بودن خدماتی ارائه می دهد که به هیچ عنوان امکان بهره گیری از این خدمات در فروشگاه های فیزیکی امکان پذیر نمی باشد
گروه تجاری فرش کاشان ، یکی از برترین تولید کنندگان در شهر فرش است که توانسته است زیباترین محصولات را با کیفیت عالی و قیمت مناسب به فروش برساند . کیفیت بالا ، زیبایی طرح و نگاره و قیمت درب کارخانه از ویژگی ها و مزیت های خرید از این فروشگاه آنلاین می باشد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی