تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

در فرش های ماشینی از چند رنگ استفاده می شود؟

فرش 8 رنگ ، فرش 10 رنگ ، فرش 12 رنگ

هر خانه ای برای زیبا شدن نیازمند طراحی دکوراسیون زیبا و ترکیب بندی رنگهاست و ترکیب رنگ، پرده، مبلمان و فرش هر منزل باید با حساسیت بیشتری صورت گیرد چرا که رنگ ها از نظر روانشناسی نقش مهمی در احساسات و هیجانات افراد دارد و امروزه طراحان فرش بیشتر بر رنگ فرش ها متمرکز شده اند.
در طراحی فرش از رنگ های مختلفی جهت زمینه فرش استفاده می شود که رنگهای فرش سورمه ای، فرش گردویی، فرش بادامی، فرش کرم و فرش فیروزه ای ازمهم ترین آنهاست. فرش از نظر تراکم به 3 دسته فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه  و از نظر رنگ به سه دسته فرش 8 رنگ، فرش 10 رنگ، فرش 12 رنگ و بعضا فرش 14 رنگ تقسیم می شود. جهت طراحی فرش باید به تراکم فرش توجه کرد در این مقاله ابتدا شما را با عبارت هایی در صنعت فرش ماشینی آشنا می کنیم و سپس به مقوله انتخاب رنگ در فرش می پردازیم.


آشنایی با کلمه تراکم و شانه در فرش ماشینی
منظور از تراکم فرش تعداد گره هایی است که در طول فرش و در هر متر مربع آن ایجاد می شود که هر چه تراکم فرش بیشتر باشد، کیفیت و استحکام فرش نیز بیشتر می شود و منظور از شانه همان گره هایی است که در عرض فرش ایجاد می شود.
فرش هفتصد شانه هشت رنگ یا ده رنگ با تراکم 2500 بافته می شود و البته به تازگی ماشین های 700 شانه فرش های 14 رنگ نیز تولید می کنند.
فرش های 1000 شانه ده رنگ با تراکم 3000 نسبت به فرش های 700 شانه تراکم 2500 هشت رنگ یا ده رنگ بافت ریزتری دارد و به دلیل بافت ریزی که دارند به فرش های دستباف گونه شباهت بیشتری دارند. رنگ های استفاده شده در این نوع فرش در یک قالب استاندارد تهیه شده و بیشتر از 10رنگ نمی پذیرد. فرش 1000 شانه 8 رنگ بیشترین فروش را در بین این دسته از فرشها دارد.
فرش های 1200 شانه هشت رنگ با تراکم 3600 بافته می شوند. این نوع فرش نیز نسبت به فرش 1000 شانه ی تراکم 3000 ده رنگ از تراکم بیشتری برخوردار است، بافت ریزتری دارد و از نظر کیفیت، لطافت و استحکام در بین فرش های 700 شانه تراکم 2500 و فرش 1000 شانه 10رنگ تراکم 3000 از رتبه بالاتری برخوردار بوده و به فرشهای لوکس معروف اند. این فرش ها با 8 رنگ استاندارد بافته می شوند.


رابطه رنگ فرش با تراکم و شانه فرش
منظور از تعداد رنگ فرش تعداد رنگ های بافته شده در زمینه فرش است. تراکم فرش و رنگ آن رابطه معکوسی با هم دارند یعنی هر چه تراکم کمتر باشد از رنگهای بیشتری می توان در طراحی فرش استفاده نمود. چرا که هر چه تراکم فرش کمتر باشد زمینه فرش خلوت تر است و می تواند رنگ های بیشتری را در خود جای دهد.


رابطه رنگ فرش با قیمت فرش
طبیعی است که هر چه تعداد رنگ استفاده شده در فرش بیشتر باشد قیمت فرش و همچنین زیبایی فرش نیز بالاتر می رود اما علت گرانی و کیفیت فرش به شانه و تراکم فرش بستگی دارد که در مورد تراکم فرش و شانه فرش توضیحات جامع تری ارائه کردیم.


بهترین رنگ فرش برای منزل
درانتخاب بهترین رنگ و طرح فرش باید به نوع مکان مورد استفاده توجه کرد.
یکی از محبوب ترین رنگها در انتخاب رنگ فرش ماشینی فرش زمینه کرم است. رنگ کرم رنگی آرامش بخش است و جز رنگ های خنثی محسوب می شود. فرش کرم با هر نوع رنگی ست می شود و برای هر محل و مکانی مناسب است.
دومین رنگ مورد علاقه عموم فرش زمینه سرمه ای است. این رنگ نیز آرامش بخش است اگر فضای بزرگی دارید و می خواهید آن را دلنشین تر کنید و یا اگر خانه ای روشن دارید و چشم شما از دیدن این روشنایی خسته می شود پیشنهاد ما برای شما استفاده از فرش رنگ سرمه ای 1200 شانه ده رنگ است.
فرش ماشینی آبی فیروزه ای نیز یکی از فرش های مورد علاقه عموم افراد است. رنگ آبی خواص روانی مثبتی بر افراد دارد اما استفاده بیش از حد از رنگ آبی در منزل نیز باعث خستگی و کسالت روان می شود. بهتر است در کنار آبی از رنگ زرد بهره بگیرید. از رنگ آبی بیشتر برای اتاق کودکان و اتاق های خواب که به آرامش نیاز دارد استفاده می شود.
رنگ فرش گردویی نیز رنگی است که در زمینه فرشها بسیار استفاده می شود این رنگ برای خانه شما گرمی، امنیت، آسایش و محبت را به ارمغان می آورد. از این رنگ می توانید در هر فضا و هر مکان دیگری به راحتی استفاده کنید.
فرش قرمز رنگ دیگر نیاز به معرفی ندارد. رنگ فرش لاکی یا قرمز برای استفاده در راهرو، پذیرایی و اتاق های نشیمن بهترین گزینه است. رنگ قرمز موجب تحریک و جلب توجه افراد نیز می شود اگر می خواهید ترکیب رنگی زیبایی در دکوراسیون منزل ایجاد کنید رنگ قرمز را با رنگ سفید ست کنید.
حرف آخر اینکه جهت خرید فرش برای منزل یا هر دکوراسیونی پیشنهاد می کنیم با بررسی و روانشاسی رنگ فرش و با توجه به مکان مورد نظرتان فرش های محل زندگی تان را انتخاب کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی