تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد فرش های 700 شانه سبک

نام نویسنده: امیر مفیدی نژاد
همه چیز در مورد فرش های 700 شانه سبک

دسته بندی فرش های 700 شانه و مقایسه ی آنها از نظر وزن
تاثیر تراکم بر وزن فرش
تاثیر اندازه ی فرش بر وزن آن
تاثیر الیاف فرش 700 شانه بر وزن آن
تاثیر ارتفاع نخ خاب بر وزن فرش

فرش های ماشینی 700 شانه یکی از فرش های پر طرفدار در بین فرش هاست چرا که این نوع از فرش های ماشینی از چند نظر با فرش های 1000 شانه و 1200 شانه در رقابت هستند. همان طور که می دانیم فرش ها از نظر قیمت، زیبایی، شانه، تراکم، رنگ، نوع الیاف و نخ فرش و همچنین سبکی و سنگینی به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. در این مقاله قصد داریم همه چیز در مورد فرش های 700 شانه سبک را یرای شما توضیح دهیم تا خریدی مطمئن داشته باشید.

 

دسته بندی فرش های 700 شانه و مقایسه ی آنها از نظر وزن

همان طور که می‌دانید فرش های 700 شانه به سه دسته‌ی فرش های طرح 700، فرش های تبدیلی و فرش های 700 شانه واقعی تقسیم می‌شوند. در ادامه‌ی مقاله می‌خواهیم به مقایسه‌ی این سه دسته از جوانب متفاوت به خصوص به مقایسه‌ی وزن آنها بپردازیم و بگوییم که کدام دسته از نظر وزن سبک تر و کدام سنگین تر است.

فرش های 700 شانه واقعی

فرش های 700 شانه واقعی عموما با تراکم 2550 بافته شده و در زمینه آن از هشت تا ده نوع رنگ استفاده شده است نوع الیاف به کار رفته در این نوع فرش ها الیاف اکرولیک است. همچنین جنس نخ پود این فرش ها پنبه است که همین موضوع استحکام و دوام این نوع فرش ها را به طور چشمگیری افزایش داده. این فرش ها سنگین ترین نوع فرش های 700 شانه هستند.

فرش های طرح 700

این نوع فرش ها دارای شانه 500 هستند و در بافت آنها از 7 تا هشت رنگ استفاده می شود. نسبت به فرش 700 شانه از قیمت پایین تری برخوردار است ولی به دلیل شباهت بسیار زیاد به فرش های 700 شانه برای کسانی که توانایی خرید فرش های 700 شانه واقعی را ندارند مناسب است البته به دلیل کیفیت پایین‌تر آنها نسبت به فرش های 700 شانه واقعی باید در انتخاب آنها دقت شود. در ضمن فرش های طرح 700 از فرش های 700 شانه واقعی سبک‌تر هستند.

فرش های 700 شانه تبدیلی

فرش های 700 شانه تبدیلی به فرش هایی گفته می شوند که دارای شانه 700 هستند اما برای بافت آنها از دستگاه های 500 شانه استفاده می کنند و از نظر قیمت هم از فرش 700 شانه ارزانتر هستند. البته لازم به ذکر است که این قالی ها هم به دلیل بافت با دستگاه های فرش 500 شانه نسبت فرش های 700 شانه واقعی از کیفیت پایین‌تر و همچنین وزن کمتری نیز برخوردار هستند.

 

تاثیر تراکم بر وزن فرش

به تعداد گره هایی که در طول فرش بافته شده تراکم فرش می گوییم. هرچه تراکم فرش کمتر باشد فرش نیز از نظر وزن سبک تر خواهد بود برای مثال وزن فرش 700 شانه تراکم 2550 با فرض یکی بودن سایر عوامل تاثیرگذار بر وزن فرش کمتر از وزن فرش 700 شانه تراکم 2700 است. برای تشخیص تراکم فرش تعداد گره‌های بافته شده در یک سانتی متر از عرض فرش را در می شماریم. سپس تعداد گره‌های موجود در یک سانت فرش را که شمردیم آن را در عدد 100 ضرب می‌کنیم عدد حاصل همان تعداد تراکم فرش است.

 

تاثیر اندازه ی فرش بر وزن آن

ابعاد فرش با وزن آن رابطه مستقیم دارد؛ یعنی هر چه ابعاد فرش کمتر باشد مواد اولیه و نخ به کار رفته در فرش کمتر شده در نتیجه فرش سبک تر می شود. به همین دلیل است که فرش 6 متری 700 شانه از فرش 12 متری 700 شانه سبک تر است. در ادامه مقاله به مهم ترین ابعاد فرش به همراه وزن آنها می‌پردازیم.

 

تاثیر الیاف فرش 700 شانه بر وزن آن

فرش ها را با سه نوع نخ اکرولیک، پلی استر و پلی پروپیلن می بافند. در کل فرش های بافته شده با نخ اکریلیک وزن بیشتری نسبت به فرش های بافته شده با دیگر فرش نخ ها دارند؛ یعنی اگر دو فرش با ویژگی های کاملا یکسان مانند تراکم، اندازه و دیگر مواردی که ذکر کردیم وجود داشته باشند و یکی با نخ آکریلیک و دومی با نخ دیگری بافته شده باشد، قطعا فرش بافته شده با نخ آکریلیک دارای وزن بیشتری است.

  1. وزن فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ پلی استر ۱۲ متری: ۴۳/۲ کیلوگرم
  2. وزن فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ پلی استر ۹ متری: ۳۱/۴ کیلوگرم
  3. وزن فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ پلی استر ۶ متری: ۲۱/۶ کیلوگرم
  4. وزن فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ پلی پروپیلن ۱۲ متری: ۴۱/۴ کیلوگرم
  5. وزن فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ پلی پروپیلن ۹ متری: ۳۰/۱۸ کیلوگرم
  6. وزن فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ پلی پروپیلن ۶ متری: ۲۰/۷ کیلوگرم
  7. وزن فرش ۷۰۰ شانه تراکم 2550 آکریلیک ۱۲ متری: ۴۸ کیلوگرم
  8. وزن فرش ۷۰۰ شانه تراکم 2550 آکریلیک ۹ متری: ۳۵ کیلوگرم
  9. وزن فرش ۷۰۰ شانه تراکم 2550 آکریلیک ۶ متری: ۲۴ کیلوگرم

 

تاثیر ارتفاع نخ خاب بر وزن فرش

در بافت فرش های ماشینی از یک استاندار برای ارتفاع نخ خاب فرش استفاده می شود. ارتفاع نخ خاب تاثیر مستقیمی بر استفاده از الیاف دارد. فرش های 700 شانه ارتفاع نخ خاب کمتری نسبت به فرش های 1000 و 1200 شانه دارند به همین دلیل از وزن کمتری نیز برخوردارند. هر چه فرش سبک تر باشد علاوه بر حمل آسان از قیمت کمتری هم برخوردار است ولی ناگفته نماند که هر کالایی در کنار مزیت هایش دچار چالش هایی نیز هست، درست است که فرش های 700 شانه سبک از وزن و قیمت پایین تری برخوردار است ولی در کنار آن باید بدانید که ممکن است در فرش های 700 شانه سبک درجه دو از نخ الیاف پلی استر استفاده شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی