جدیدترین فرش کاشان

همه چیز در مورد فرش های 700 شانه سنگین؟

فرش 700 شانه سنگین

در مقالات متعددی در خصوص ویژگی انواع فرش های 700شانه، فرش 1000شانه و فرش 1200 شانه صحبت کردیم و در هر مقاله ای در مورد تراکم، شانه، ضخامت، قیمت، زیبایی، جنس نخ خاب فرش، و مواد اولیه به کار رفته در بافت فرش مباحثی را عنوان کردیم.
آنچه که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم خصوصیات فرش های ماشینی هفتصد شانه سنگین است.
چه چیزباعث سبکی و سنگینی فرش های ماشینی می شود؟

 

ابعاد و وزن فرش: یکی از مهمترین عوامل موثر در وزن فرش های ماشینی 700 شانه، ابعاد فرش است. هرچه میزان ابعاد فرش ماشینی 700 شانه کاشان بیشتر باشد طبعا فرش سنگین تر می شود. اگر به دنبال فرش برای منزل خود هستید و مدام در حال جابجایی و تغییر منزل و تغییر دکوراسیون هستید پیشنهاد می کنیم از فرشهایی با ابعاد کمتر استفاده کنید، چرا که هر چه ابعاد فرش کمتر باشد وزن فرش کمتر است و موقع جابجایی لازم نیست سنگینی فرش را متحمل شوید. مثلا قالی 700شانه 6متری پیشنهاد خوبی برای این افراد است.

شانه و تراکم فرش: شانه  و تراکم فرش با وزن قالی های ماشینی رابطه مستقیمی دارد. افزایش شانه و تراکم که همان تعداد گره ای فرش است به طبع فشردگی و مقدار الیاف به کار رفته در فرش را نیز افزایش می دهد و این خود سبب سنگینی فرش می شود. تولید کننده گان برای کاهش وزن فرش های هفتصد شانه تراکم بالا از ارتفاع نخ خاب فرش می کاهند تا وزن فرش را متعادل نمایند.

الیاف فرش: استفاده از الیاف مختلفی از جمله نخ خاب اکرولیک و نخ خاب پلی استر در بافت فرش ماشینی می تواند تاثیر مستقیمی بر وزن فرش بگذارد. فرش های 700شانه تمام آکرولیک به دلیل اینکه تار و پودشان از نخ پنبه است نسبت به فرش های ماشینی پلی استر700شانه  که در ساختار آن از پلاستیک استفاده شده سنگین وزن تر هستند.

ارتفاع نخ خاب فرش: به نخی که بطور عمده در زمینه فرش استقاده شده  و تمام سطح فرش را پوشانده است نخ خاب فرش می گویند. ارتفاع نخ خاب فرش با تراکم فرش رابطه معکوسی دارد. افزایش تراکم باعث کاهش ارتفاع نخ خاب فرش می شود ارتفاع نخ خاب فرش های 700شانه ماشینی بر اساس استاندارد تعیین می شود و از 10میلی متر کمتر است.

بافت فرش
: نوع بافت فرش های 700شانه در سبکی و سنگینی فرش نیز قابل اهمیت است. برای مثال گلیم فرش نسبت به فرش های700شانه  بافته شده  با نخ پلی استر و اکرولیک از وزن کمتری برخوردار است. به همین جهت  اکثر خانم ها برای آشپزخانه یا در راهرو و ورودی منزل و  راه پله ها از گلیم استفاده می کنند تا جهت شستشو و جابجایی فرش با مشکل روبرو نشوند.

به طور کلی وزن قالی ماشینی یکی از شاخصه های اصلی در خرید فرش است. شرکت فرش کاشان با در نظر گرفتن تمامی استاندار های فرش ماشینی مثل قیمت فرش، زیبایی فرش، کیفیت فرش و حتی حجم و وزن فرش، بهترین فرش های ماشینی را تولید کرده است .
این شرکت برای راحتی شما مشتریان گرامی، فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را راه اندازی کرده است تا بتوانید با خرید مستقیم فرش از کارخانه و ارسال رایگان قالی کاشان از خرید خوب لذت ببرید.
با دیدن انواع مدل های فرش ماشینی کاشان در این مرکز علاوه بر لذت بصری می توانید شناخت بیشتری نسبت به فرش های ماشینی درجه یک پیدا کنید و انتخاب درست و دقیق تری در زمینه خرید انواع فرش های ماشینی داشته باشید.  

فرش ماشینی کاشان