تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

با معضل شکستگی فرش چه کنیم ؟

شکستگی فرش را چگونه ازبین ببریم

به راستی علت شکستگی فرش چیست؟ شکستگی فرش را چگونه ازبین ببریم و یا چه کاری کنیم که این اتفاق نیافتد؟ این سوالاتی است که بیشتر افراد به دنبال پاسخ ان هستند و به همین دلیل است که همه به دنبال خرید فرش ماشینی باکیفیت هستند تا این معضلات برایشان رخ ندهد.

با معضل شکستگی فرش چه کنیم؟
یکی از آیتم های انتخاب فرش ماشینی زیبایی است و اینکه فرش در دکوراسیون زیبایی و ظرافت داشته باشد. مسلما یک فرش شکسته و تاخورده زیبایی و جلوه ندارد ولو زیباترین طرح ها و نگاره ها روی آن باشد.
همیشه میگویند پیشگیری بهتر از درمان است. این مثل برای خرید فرش ماشینی نیز صدق می کند. خرید بهترین فرش ماشینی شما را از معضلاتی من جمله شکستگی و تاخوردگی فرش رها می کند. ما باید محصولی بخریم که از نظر جنس وکیفیت ایده آل باشد.
اگر جنس تارو پود محصولی از پنبه اصل باشد، یعنی آن قالی انعطاف پذیر است و به هیچ عنوان شکستگی و تاخوردگی در آن محصول ایجاد نمی شود. استفاده از نخ جوت در تار و پود سبب خشکی فرش و تاخوردگی و شکستگی آن می شود.
نخ آکریلیک هیت ست شده نسبت به نخ پلی استر و پلی پروپیلن که در بافت نخ خاب فرش ماشینی به کار میرود، مستحکم تر و دارای انعطاف پذیری بیشتری است. پس می توان فرش های آکریلیک را محصولاتی  دانست که در آن خشکی و شکستگی ایجاد نمی شود و در برابر سنگینی اجسام منزل مقاوم تر از محصولات پلی استر و پلی پروپیلن هست و فرورفتگی در آن رخ نمی دهد.
فرش های 700 شانه تراکم 2550، فرش 1200 شانه تراکم 3600، فرش 1000 شانه تراکم 3000 جز بهترین محصولاتی هستند که ما می توانیم هم از کیفیت آن ها بهره ببریم و هم از زیبایی طرح و نقش آن.
شانه ( تعداد گره های U شکل که در یک متر از عرض زده می شود ) و تراکم ( تعداد گره های زده شده در یک متر از طول) سبب متراکم شدن و منسجم شدن قالی می شود. در قالی ماشینی گره ها به شکل U مانند، دور نخ تار زده می شوند و کنار هم قرار می گیرند. این گره ها با آهار و لاتکسی که به پشت محصول زده می شوند فیکس می شوند. حال اگر هرچه تعداد این گره ها کم باشد و آهار به اصولی زده نشود، امکان باز شدن بین گره ها بیشتر است. یکی دیگر از عوامل تاخوردگی قالی و شکستگی آن، می تواند شانه و تراکم پایین و کم بودن تعداد گره ها و در نتیجه پایین بودن فشردگی بین گره ها و بیشتر شدن فضای خالی بین آن ها و در نتیجه تاخوردگی و شکستگی باشد. فرش های با تراکم بالا را حتی اگر به طور اصولی نگهداری نشوند به دلیل توپر بودن آن ها و فشردگی بین ریشه ها، امکان فضای خالی بین ریشه ها وجود ندارد. پس سعی کنید از خرید فرش با شانه و تراکم پایین از قبیل طرح 700 شانه، 500 شانه خودداری کنید.
فرش های با شانه و تراکم بالا، با الیاف نازک بافته می شوند و الیاف ضمخت و کلفت در بافت آن به کار نمی رود. الیافی که مستحکم هستند و انعطاف پذیرند.
اگر از فرش ماشینی نمی خواهید استفاده کنید بهتر است آن را لول کنید و در کاور مخصوص خود قرار دهید و به هیچ عنوان تا نکنید.
به هیچ عنوان فرش های عیب دار نخرید ولو با قیمت ارزان باشد.
مقاله مربوطه: فرش تقلبی نخرید
کچلی فرش، زدگی، آهار نامناسب و غیر اصولی، پارگی، کیستی فرش و ... باعث می شود که محصول به مرور زمان دچار عیوب دیگری از جمله شکستگی و تاخوردگی شود.
فرش ها را بزرگتر از فضای خانه انتخاب نکنید تا مجبور شوید آن را تا کنید و بدین صورت تاخوردگی و شکستگی را ایجاد کنید.
برای رفع شکستگی فرش، باید به متخصصین رفوگری فرش مراجعه کنید تا آن ها بتوانند با تخصصی که در این زمینه دارند ترمیم شکستگی فرش را انجام می دهند.

خرید فرش با شانه و تراکم بالا از کارخانه فرش کاشان
محصولات با شانه و تراکم بالا علاوه بر زیبایی بسیار و بسان قالی های دستباف، از کیفیت و توپری و فشردگی برخوردارند چون بهترین فرش های ماشینی دستبافتگونه 700 شانه به بالا با دستگاه های وندویل بلژیک بافته می شوند. این دستگاه ها به دلیل عملیات پیشرفته ای که در بافت انجام می دهند، به هیچ عنوان محصول عیب دار و بی کیفیت تولید نمی کنند و بهترین محصولات را ارائه می دهند.
گروه تجاری فرش کاشان توانسته است زیباترین و بهترین محصولات کاشان را با ضمانت نامه و گارانتی ارائه دهد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی