جدیدترین فرش کاشان

فرش 1200 شانه بدون تغییر در کیفیت پس از شست و شو

فرش 1200 شانه بدون تغییر بعد از شستشو با کیفیت بالا

فرش های 1200 شانه، جز فرش های ماشینی با کیفیت بالا هستند که بیشتر با تراکم 3600 توسط دستگاه های HCI تولید می شوند. این فرش های لوکس ماشینی، از ظرافت، زیبایی و لطافت بسیاری برخوردارند و به دلیل تراکم 3600( تعداد 3600 گره در یک متر از عرض قالی ) منسجم و توپر هستند به گونه ای که بین ریشه ها هیچ فضای خالی وجود ندارد و امکان نفوذ گرد و غبار و ذرات ریز بین ریشه ها وجود ندارد.

فرش 1200 شانه بدون تغییر در کیفیت پس از شست و شو
مسلما فرش در معرض آلودگی و کثیفی است و با توجه به اینکه این روزها خرید فرش های رنگ روشن به دلیل کوچک تر شدن فضای خانه ها و کم بودن نور و پنجره در خانه ها بیشتر شده است. یکی از دغدغه های افراد این است که شستن فرش آیا سبب از بین رفتن ماهیت و شکل ظاهری آن می شود یا نه؟
برخی از افراد بر این باورند که هرچه محصول ماشینی نازک تر باشد  و از ضخامت کمتری برخوردار باشد ممکن است در هنگام شستن پاره شود و یا عیب دار شود .در صورتی که همچنین نظری درست نیست. برای مثال فرش 1200 شانه باکیفیت عالی بدون تغییر بعد از شست و شو، می باشند. البته هر 1200 شانه ای این طور نیست بلکه فرش های 1200 شانه آکریلیک از بهترین نوع و از باکیفیت ترین فرش های ماشینی می باشند که بعد از شست  و شو تغییر نمی کنند.
مقاله مربوطه: مقایسه فرش آکریلیک و فرش پلی استر
پس در هنگام خرید به جای توجه کردن به قیمت فرش و همچنین زیبایی طرح، به کیفیت آن توجه کنید و سعی کنید محصولات آکریلیک را خریداری کنید چون الیاف اکریلیک جز الیاف مستحکم و بادوامی هستند که قبل از بافت هیت ست می شوند و از تونل بخار آب و گرما عبور می کنند و بدین صورت بدون پرز و مستحکم تر می شوند. پس اگر شما یک محصول پلی استر و یا پلی پروپیلن 1200 شانه و یا 700 شانه خریدید به این فکر باشید که بعد از شست و شو تغییر شکل و تغییر ماهیت می دهد.

دلیل این که یک فرش 1200 شانه بدون تغییر بعد از شستشو با کیفیت بالا است موارد زیر می باشد:
- اولا الیاف آن به دلیل آکریلیک بودن، مستحکم و مقاوم است.
- ثانیا ریشه و گره در فرش های ماشینی به شکل U شکل دور نخ تار است بر خلاف قالی های دستباف که به صورت گره زده می شود و امکان باز شدن آن ها وجود ندارد. در محصولات ماشینی این گره های یو شکل با آهار و یا چسب پشت فرش زده می شود. حال اگر این گره ها هرچه تعدادشان زیادتر باشد، امکان باز شدن آن ها کمتر وجود دارد یا اصلا وجود ندارد. در یک محصول 1200 شانه، به دلیل وجود 1200 گره U شکل در یک متر از عرض و 3600 گره در یک متر از طول و فیکس آن ها با آهار اصولی و استاندارد، امکان باز شدن آن ها بعد از شست و شو وجود ندارد و از طرفی آهار محصولات با شانه و تراکم بالا به دلیل داشتن گره های زیادتر، استاندارتر می باشد تا آهار محصولات با شانه و تراکم پایین. پس نگران شستن فرش های هزارو دویست شانه نباشید البته به شرط آنکه آکریلیک خریداری کنید.
یکی از ویژگی های منحصر به فرد قالی های هزارو دویست شانه، این است که ظریف و زیباست و بسیار نرم و لطیف است و بیشتر در رنگ های روشن تولید می شود. مسلما شستن و یا تمیز نگه داشتن فرش رنگ روشن و فرش های با شانه و تراکم بالا نیازمند رعایت اصولی است که باید بدان توجه کنیم .
در گذشته بیشتر قالی ها را در خانه می شستند چون محصولات با شانه و تراکم پایین بافته می شدند و ظرافت و زیبایی نداشتند و بیشتر در رنگ های تیره بودند ولی با تولید فرش های 1200 شانه دستبافتگونه و دیگر محصولات، شستن فرش ها در قالی شویی ها انجام شد چون شستن فرش های رنگ روشن و ظریف و دستبافتگونه حساسیت خاصی می خواهد و شستن آن در خانه درست و به اصولی نیست و ممکن است ریشه ها زرد شود . پس برای جلوگیری از زرد شدن فرش، بهتر است آن را به قالیشویی های معتبر بدهیم.

نکاتی در مورد فرش های 1200 شانه و نحوه نگهداری از آن ها:
- حداقل هفته ای یکبار جارو کنید تا گرد و غبار از روی سطح آن پاک شود.
- به دلیل بافته شدن با الیاف ظریف و نازک آن ها را در منزل نشورید.
- اگر لکه ای یا کثیفی روی سطح قالی بودف سعی کنید آن را با شامپو فرش و با یک اسفنج نرم تمیز کنید. از کشیدن لیف های خشن و زبر روی ان برای تمیز کردن سطح قالی خودداری کنید.
- به هیچ عنوان از آب گرم برای شستن قالی ماشینی استفاده نکنید.
- اگر می خواهید محصول 1200 شانه را در خانه بشورید و از دادن آن به قالیشویی ها خودداری می کنید سعی کنید روی سطح شیب دار ان را پهن کنید و از آب ولرم برای شستن ان استفاده کنیدو به صورت مستقیم پودر شست و شو و یا مایع شست و شو را روی سطح قالی نریزید و با اب مخلوط کنید وکف به دست آمده را روی آن بریزید.

خرید فرش 1200 شانه با کیفیت عالی
امروزه خرید قالی های دستباف کمتر شده است و این هم به خاطر قیمت بالای آن، شستن و تمیز نگه داشتن آن که بسیار سخت است و همچنین داشتن تنوع کم در طرح و رنگ. امروزه با تولید فرش های ماشینی دستبافتگونه بیشتر افراد به سراغ این محصولات لوکس و زیبای ماشینی می روند و سعی می کنند از طرح های متنوع و رنگ های جدید بهره ببرند.
همانطور که در بالا گفته شد و بدان اشاره شد تنها زیبایی طرح و نگاره ملاک نیست و افراد باید به کیفیت و با دوام  بودن یک محصول توجه کنند. محصولاتی که از بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده بدون پرز هستند وقتی با شانه 1200 و تراکم 3600 تولید شوند می توانند جز باکیفیت ترین فرش های ماشینی زیبا شوند که هم زیبایی و ظرافت دارد و هم کیفیت بالا و دوام بسیار به گونه ای که سالیان متمادی می توانید از آن استفاده کنید بدون آنکه تغییر شکل و یا تغییر ماهیت دهد.
محصولات گروه تجاری فرش کاشان، با الیاف باکیفیت آکریلیک بافته شده است که در جدیدترین طرح ها و با قیمت کارخانه به فروش می رسد.

فرش ماشینی کاشان