جدیدترین فرش کاشان

فرش ترنج 700 شانه

فرش ماشینی کاشان 700 شانه طرح ترنج

ترنج در لغت به معنای میوه بالنگ است و این کلمه در فرش برای نقطه وسط آن اطلاق می شود و کلیه زوایای قالی نسبت به ترنج مرکزی، مساوی و یکسان هستند. در 4 گوشه فرش های ترنج دار، لچک وجود دارد که البته در برخی از طرح های ترنج دار، لچک ندارند و تنها با ترنج وسط مزین شده اند. طرح های افشان که نقطه مقابل ترنج مرکزی است با شاخ و برگ ها و گل های پراکنده در سراسر قالی مزین شده اند و بدون ترنج می باشند.
این ترنج ها به صورت بیضی، دایره ای و اشکال دیگر در اندازه های کوچک و بزرگ طراحی شده اند. اولین بار ترنج در کاشان روی قالی های دستباف پیاده شده و استقبال از این طرح ها زیاد بود تا جایی که تولید کنندگان فرش ماشینی اولین فرش های ماشینی را با طرح ترنج تولید کردند. این طرح های اصیل ایرانی وقتی زیبا و شکیل هستند که با شانه و تراکم بالا و با ظرافت و زیبایی بسیار و با بهترین الیاف بافته شوند. فرش ترنج دار کاشان ، به صورت 700 شانه تراکم 700 شانه تراکم 2550، 1000 شانه تراکم 3000ف 1200 شانه تراکم 2600 و 1500 شانه تراکم 4500 بافته می شود که از میان این محصولات، قالی 700 شانه ترنج دار جز پرفروش ترین محصولات ماشینی کاشان به حساب می آید و بدین صورت طرح اصیل ایرانی با بهترین شانه و تراکم تولید می شود.
فرش طرح ترنج دار ایرانی با لچک
فرش 700 شانه کاشان طرح ترنج
این طرح زیبا وقتی با شانه 700 ( تعداد 700 گره در یک متر از عرض ) تراکم 2550 ( تعداد 2550 گره در یک متر از طول ) بافته شود، هم زیبا می شود و هم باکیفیت. تعداد بالای گره سبب دستبافتگونه بودن آن شده است و ضخامت استاندارد به دلیل بافته شدن با الیاف آکریلیک هیت ست شده نمره 18 سه لا، آن را برای مکان هایی که کمتر از مبل استفاده می شود، مناسب کرده است.
یکی از زیباترین و شکیل ترین طرح های ترنج دار، فرش 700 شانه حوض نقره می باشد. ترنج مرکزی این طرح، به شکل دایره گل زیباست که خشتی های زیبا اطراف آن را احاطه کرده اند. فرش حوض نقره کرم 700 شانه، برای پذیرایی های مجلل و لوکس مناسب است و این طرح جز طرح های شلوغ است و می توان آن را در مکان های پررفت و آمد پهن کرد و با مبلمان ساده و یا سلطنتی ست کرد.
طرح هالیدی یکی دیگر از طرح های ترنج دار فرش 700 شانه شهر فرش است که با ترنج دایره ای شکل مزین شده است و فاقد لچک می باشد و با حاشیه ای زیبا طراحی شده است. این طرح ساده و زیبا با الیاف آکریلیک بدون پرز و درخشان با کیفیت عالی تولید شده است.
طرح های ترنج با لچک و بدون لچک بسیار متنوع می باشند و در مدل های گوناگون تولید می شوند. این طرح زیبا وقتی جلوه خاص و ویژه ای پیدا می کند که با الیاف آکریلیک هیت ست شده درخشان و بدون پرز بافته شود. الیاف آکریلیک جز بهترین الیاف مصنوعی هستند که علاوه بر اینکه طرح قالی را واضح تر و زیباتر نشان می دهد، باکیفیت می باشد و جز فرش های بادوام و با استقامت بالا است.

فرش ترنج 700 شانه دارای خصوصیات زیر می باشد:
- به دلیل تعداد گره های بالا در طول و عرض، قالی های ترنج 700 شانه به صورت دستبافتگونه زیبا و ظریف است.
- به دلیل اینکه با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده اند بسیار مقاوم و مستحکم هستند.
- این محصولات با نخ 18 سه لا بافته می شوند و از ضخامت 9 میلیمتر برخوردارند.
- بدون پرز هستند و ضد حساسیت می باشند.

نکته های قبل از خرید فرش طرح ترنج دار:
- در فضاهای کم و دکوراسیون های کوچک بهتر است از طرح های ترنج دار شلوغ استفاده نکنید . بهترین گزینه برای این مکان ها فرش بدون ترنج است که آن فضای کم را بزرگتر نشان می دهد.
- فرش های ترنج دار سنتی به دلیل داشتن گل های ریز و طرح سنتی بهتر است روی کف پوش های ساده پهن شوند. کف پوش های طرح دار برای طرح های مدرن و فانتزی ساده و طرح های ترک مناسب می باشند.
- فرش های ترنج و لچک برای مکان های بزرگ و دلباز مناسب هستند. اگر شما خواستار طرح ترنج دار هستید و فضای خانه شما کم است بهتر است از فرش های 700 شانه کرم ترنج دار و یا دیگر رنگ های روشن از قبیل فیلی، ترمه ای استفاده کنید.
- قالی های ترنج دار را باید در مرکز اتاق و در وسط فضا پهن کنید تا ترنج در مرکز قرار گیرد و نوعی تقارن در فضا ایجاد شود.
- فرش های گل برجسته ترنج و لچک، برای قسمت پذیرایی خانه و جاهای کم رفت و آمد مناسب است.
- گبه طرح سنتی ترنج دار جز محصولات فانتزی هست که در طرح های سنتی تولید می شود. گبه ها محصولات فانتزی با طرح های سنتی هستند که جز فرش های سبک هستند و برای آشپزخانه، راهروها و اتاق خواب ها مناسب می باشند. گبه ها برای افرادی که به دنبال فرش سنتی ارزان قیمت هستند نیز مناسب می باشد.

قیمت فرش ترنج کاشان
گروه تجاری فرش کاشان، توانسته است زیباترین فرش های کاشان در طرح های ترنج دار و بدون ترنج را با قیمت کمتر از بازار به دلیل فروش مستقیم ارائه دهد. طرح های نایین، طرح اصفهان و .. از طرح های این تولیدی می باشد.
این طرح ها با بالاترین کیفیت و زیبایی طرح و نگاره تولید می شوند.
طرح های کاشان در اندازه های مختلف استاندارد و اندازه های درخواستی مشتری نیز تولید می شود.

فرش ماشینی کاشان