تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

انواع فرش بدون ترنج

فرش بدون ترنج جدید

طرح و نقشه فرش ها نقش بسزایی در زیبا سازی فضا و دکوراسیون منزل ما دارند. در گذشته اکر کسی خواستار قالی های زیبا بودند باید به سراغ قالی های دستباف می رفتند و نقش محصولات ماشینی به عنوان کف پوش بود. ولی امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، زیباترین طرح ها و ظریف ترین نگاره ها و نقشه ها روی فرش های ماشینی دستبافتگونه پیاده شدند و زیبایی محصولات ماشینی نیز بسان قالی های دستباف شد.
اولین طرح های قالی به صورت ترنج دار بود و این ترنج ها به صورت های گوناگون طراحی می شد. تا اینکه طراحان خوش سلیقه، اقدام به حذف این ترنج کردند و در قالی های دستباف و فرش های ماشینی، این طرح زیبا را به کار بردند و با استقبالی بی نظیری از خریداران روبرو شدند . طرح فرش بدون ترنج اولین بار روی قالی های دستباف پیاده شد.

فرش بدون ترنج چیست ؟
فرش های بدون گل وسط یا به عبارتی بدون ترنج و یا فرش طرح افشان بر خلاف طرح های ترنج دار بدون ترنج هستند و برخی از آن ها لچک هم ندارند. در این طرح ها، گل ها و شاخه ها و برگ ها در تمامی قالی بدون هیچ تمایزی و برتری نقش بسته اند و بر خلاف طرح های ترنج دار که چشم بیننده را به ترنج مرکزی خیره می کند، در این طرح ها تمامی طرح و نقشه حتی رنگ نیز مورد توجه قرار می گیرد و این یکی از ویژگی هلی منحصر به فرد طرح فرش بدون ترنج است.
انواع فرش بدون ترنج بنابر آداب و رسوم مردمان آن ناحیه و بنابر محلی که در آن بافته می شود طراحی شده اند از این رو است که طرح های افشان با نام های مختلف و در طرح های مختلف ارائه می شوند.
فرش گل ریز بدون ترنج، افشان سلطنتی، افشان درباری، افشان شاه عباسی، طرح باغ گل از نمونه های طرح های بدون ترنج است.
البته در برخی از طرح های افشان و یا بدون ترنج، ترنج بسیار ریزی در وسط وجود دارد که به دلیل ریز بودن و کوچک بودن چشمگیر نیست و با گل های اطراف آن هماهنگی دارد .
فرش های طرح افشان، به راحتی با دیگر اجزای منزل هماهنگی دارند و به دلیل نداشتن مرکزیت، فضا و دکوراسیون را بزرگتر نشان می دهند و باعث گستردگی فضا می شوند. حتی از این مدل از طرح ها در دکوارسیون های مدرن و فضاهای فانتزی نیز استفاده می کنند بر خلاف قالی های ترنج دار که تنها برای دکوارسیون های مجلل و سنتی مناسب است و پهن کردن آن ها در دکوارسیون های مدرنیته نوعی ناهماهنگی به وجود می آورد.

طرح جدید فرش بدون ترنج
این طرح های زیبا با شانه و تراکم بالا و با بهترین الیاف بافته می شوند. چون زیبایی در کنار کیفیت بالا جلوه دارد. اگر طرح زیبا باشد ولی با الیاف بی کیفیتی که پرزدهی بالایی دارد و درخشان و شفاف نیست بافته شود، جلوه و زیبایی ندارد و یا اینکه طرح های زیبا با شانه و تراکم کم بافته شوند آن طرح ظرافت و ریز نقشی خود را از دست می دهد.
پس اصولا این طرح های زیبا با نگاره های اصیل را با شانه وتراکم بالا و با بهترین الیاف هیت ست شده بدون پرز تولید می کنند. این طرح ها به صورت 700شانه تراکم 2550، 1000 شانه تراکم 3000، 1200 شانه تراکم 3600 و 1500 شانه تراکم 4500 بافته می شود.
مدل فرش بدون ترنج طرح باغ گل، یکی از فرش های گل برجسته بدون ترنج 1200 شانه است که با تراکم 3600 و با بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده تولید شده است.
این طرح زیبا که به صورت فرش بدون ترنج فیلی و فرش بدون ترنج کرم ارائه می شود به صورت گل برجسته است و برای مکان های لوکس و فاخر مناسب است . طراحی و نقشه این طرح به صورتی است که هم برای دکوارسیون های سنتی مناسب است و هم مدرن و فضاهای کوچک و کم نور را بزرگ جلوه می دهد. این طرح زیبا جز طرح های پرفروش است.
فرش گل ریز بدون ترنج یکی دیگر از طرح های افشان است که به صورت فرش افشان زمینه قهوه ای، آبی کاربنی و کرم به صورت 1200 شانه تراکم 3600 ارائه می شود و این طرج جز ظریف ترین طرح های افشان است.
طرح های افشان درباری به صورت 1200 شانه و 700 شانه تولید می شود.
فرش طرح افشان شاهانه یکی دیگر از مدل های فرش های بدون ترنج کاشان است که به صورت 1000 شانه تراکم 3000 تولید می شود.
فرش طرح خشتی نیز یکی دیگر از مدل های بدون ترنج است که به جای پراکندگی گل ها، خشت هایی با اندازه های یکسان سراسر قالی را فرا گرفته و داخل این خست ها گل های بسیار زیبا و ظریف است که زیبایی و جلوه این طرح را دو چندان کرده است.

قبل از خرید فرش ماشینی طرح افشان، به نکات زیر توجه کنید :
- محصولات 1200 شانه دارای ضخامتی در حدود 6 میلیمتر هستند. درست است که فشرده و منسجم و توپر هستند ولی به دلیل ضخامت کم، برای مکان های پررفت و آمد و مکان هایی که از زمین به عنوان استراحت استفاده می کنند و از مبل استفاده نمی شود مناسب نمی باشند.
- محصولات 700 شانه دارای ضخامتی در حدود 9 میلیمتر هستند. این محصولات هم زیبا و فاخر هستند و هم باکیفیت. پس می توانید از این محصولات که نسبت به 1000 شانه و 1200 شانه و 1500 شانه قیمت متعادل تری دارند استفاده کنید.
- فرش بدون ترنج سرمه ای را می توانید در مکان هایی که آلودگی بیشتر است و با فضاهای دلبازتر استفاده کنید و با مبلمان و پرده های روشن از قبیل کرم یا سفید، ست کنید.
- طرح های بدون ترنج و افشان به دلیل شلوغ بودن طرح و نگاره بهتر است با مبلمان و پرده های ساده ست شود و از به کار بردن بیش از اندازه وسایل در دکوراسیونی که قالی بدون ترنج است خودداری کنید.

فروش انواع طرح فرش بدون ترنج
از آنجایی که این طرح ها با استقبال بسیار گرم طرفداران روبرو شده است از این رو گروه تجاری فرش کاشان، این طرح های زیبای فاخر را به صورت حضوری و اینترنتی با قیمت کارخانه به فروش می رساند.
تمامی محصولات از ضمانت نامه و گارانتی برخوردار هستند و در فروش اینترنتی به صورت رایگان ارسال می شوند.
افراد می توانند انواع طرح های زیبا را در وب سایت فرش کاشان ببینند و نسبت به سفارش حضوری و یا آنلاین اقدام کنند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی