تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ترنج 1200 شانه

فرش لچک ترنج کاشان 1200 شانه

تنوع در فرش های ماشینی خصوصا فرش های ماشینی کاشان بسیار بالا ست . زیبایی بی نظیر خانه های اعیان و اشراف از قدیم تاکنون مدیون فرش هایی ست که با وجاهت تمام در زیر پای صاحب خانه نقش بسته و میزبان برازنده ای برای مهمان ها هستند . فرش های ماشینی در طول زمان به عنوان بهترین کف پوش معرفی شده و می دانیم که فرش های ماشینی کاشان در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارند .
سهم بالایی از فروش فرش های ماشینی به برندهای کاشانی مربوط است و همواره نوآوری و خلاقیت بیرون آمده از دل این کارخانه ها تحسین برانگیز بوده است. هرچند برخی از المان ها و نگاره ها به علت حضور در زمینه فرش از ابتدای تولید تا کنون جزء لاینفک نقوش به حساب می آیند اما تنوع و جسارت تغییر از سوی تولید کنندگان کاشانی و البته میزان تقاضای خریداران توانسته است بازاری گسترده تر از قبل فراهم آورد.  از جمله این اجزاء ترنج هایی هستند که گویی حذف آن ها از دل فرش های ماشینی نوعی هنجار شکنی می باشد. فرش های طرح افشان طرح هابی هستند فاقد ترنج و بسیار متفاوت از فرش هایی که در دل خود ترنج را حفظ کرده اند . در واقع ترنج در بافته ها حجم مرکز فرش را داشته و حتی با پهن شدن در فضا هم مرکز دکوراسیون و فضای خانه را تحت اختیار در می آورد. از این رو حذف ترنج سردرگمی ناشی از فقدان مرکز را به همراه داشته و دلیل اصلی نام گذاری فرش های افشان بوده است. فرش های طرح افشان سرشار از گل های  و بوته های به هم پیوسته ای هستند که در عین نداشتن مرکز به خوبی به یکدیگر متصل شده اند. تفاوت اصلی فرش های دارای ترنج و فرش های افشان در همین امر است.
در این نوشتار قصد داریم تا با پرداختن به فرش های ترنج بیش از پیش با این نگاره آشنا شده و در امر خرید اگاهانه یاری رسان خریداران و مشتریانی باشیم که به خرید خود بها می دهند. امکان خرید فرش های ترنج به روش های مختلف و از فروشگاه های مختلف امکان پذیر است اما مهم انکه بهترین روش خرید ، بهترین برند و بهترین فروشگاه انتخاب شود تا در نهایت با محصولی بی نظیر ، ارزان قیمت، با کیفیت ، زیبا و در شأن خانه خود روبرو باشیم .

شرح ترنج در فرش
نقشه ای را در نظر بگیرید که از ترنج و لچک بهره گرفته اند و ترنج زیباترین نقطه در فرش می باشد . در قسمت بالایی و پايينی ترنج قسمتی قرار گرفته است که دو سر ترنج نام دارند و در اصطلاح فرش بافی و در بین متخصصین شمسه يا كلاله نام دارند . هرچند رایج ترین نوع کلاله دو عدد در دو سر ترنج است اما گاهي تعداد بیشتری کلاله هم در اطراف ترنج به چشم می خورد .
از دیگر نوآوری ها و خلاقیت های بکار رفته در مورد ترنج قرار گرفتن چند ترنج در درون یکدیگر و در واقع تو در تو بودن ترنج ها است. این نوع ترنج را علاوه بر تو در تو کاسه نیم کاسه هم می گویند چراکه شباهت زیادی به کاسه هایی دارد که در زیر یکدیگر قرار گرفته اند. یکی از محصولات جذاب و پر مخاطب فرش های ماشینی کاشان به عنوان بهترین فرش موجود در بازار ، ترنج مداخل است. این ترنج حالتی پیشرفته از ترنج قرار گرفته در متن فرش است.

فرش ترنج 1200 شانه | زیباترین فرش سنتی
ترنج یکی از انواع طرح های فرش کاشان است که بنابر داشتن نقشه لچك و ترنج نام طرح ترنج گرفته است. این نقشه بسیار رایج، مورد توجه بسیاری از خریداران می باشد و در واقع می توان گفت عمده طرح ها از داشتن ترنج به عنوان نگاره مركزي بهره گرفته اند . عمده نقشه ها و نگاره ها از يك چهارم به نام لچك در چهارگوش فرش شکل گرفته اند. با وجود آنکه کلیت فرش ها ترنج و لچك است اما مابین لچک و ترنج حجم های مختلفی از نگاره های دیگر از جمله گل ها ، بوته ها و ... پر شده است . این حجم متناسب با تعداد گره های طولی و عرضی متفاوت خواهد بود و نکته مهم آنکه هرچه تعداد شانه و تراکم بافته بیشتر باشد ، با حجم بیشتری از گل ها و بوته ها مواجه خواهیم بود.
در فرش های 1200 شانه به علت ظراف و زیبایی ناشی از متراکم بودن بافته، رنگ ها و نگاره های بیشتری را شاهد هستیم. این درحالی است که بافته های 1500 شانه قبل از بافته های 1200 شانه و بافته های 1000 شانه پس از آن زیبا ترین فرش ها با طرح ترنج را شامل می شوند . گل هاي شاه عباسی یکی از زیباترین نگاره هایی هستند که فضای بین ترنج و لچک را تزئين می کنند و محبوبیت زیای دارند. در طرح ترنج نوآوری های زیادی خصوصا از جانب تولید کنندگان کاشانی دیده خلق شده است از جمله کوچک و یا بزرگ تر از حد بودن لچک ها، رنگ آمیزی متضاد یا مترادف با رنگ ترنج مركزي و ... .
زیبایی ترنج و جذابیتی که لچک و ترنج به فرش می دهند از یک سو و ظرافت بکار رفته در بافته از سوی دیگر تعیین کننده المان ها در انتخاب فرش دارای ترنج خواهد بود. فرش های ماشینی 1500 شانه ظریف ترین و شبیه ترین فرش های ماشینی به فرش های دستبافت هستند، پس از آن ها فرش های 1200 شانه، زیبا ترین فرش هایی هستند که ظرافت را به نحو احسن در خود جای داده و برای دکوراسیون خانه و پذیرایی تناسب بالایی دارند.
انتخاب فرش های 1200 شانه را برای فرش های پذیرایی بگذارید. فرش های 1200 شانه ترنج ظریف، زیبا و چشم گیر هستند اما توانایی پاخوردگی فرش های 700 شانه و 1000 شانه را ندارند . از این رو در انتخاب فرش دارای ترنج و لچک شانه و تراکم را مد نظر قرار داده و بر اساس اصول مقدم بر زیبا شناختی دست به انتخاب بزنید. برای نمونه خرید فرش های 700 شانه برای آشپزخانه ، هال ، راهرو ها و حتی اماکن عمومی و ... مناسب بوده و خرید فرش فرش های 1200 شانه برای مکان های کم تردد که زیبایی آن ها حائز اهمیت است ، مناسب می باشد.
فرش 1200 شانه گل برجسته ترنج دار، از محصولات لوکس ماشینی است که با الیاف هایبالک و آکریلکی بافته شده است و نقوش برجسته روی ترنج، زیبایی ترنج و گل های اطراف را بی نظیر کرده است.
فرش های 1200 شانه طرح ترنج دار بیشتر به صورت نگاره های ریز و شلوغ هستند و برای پذیرایی های مجلل مناسب می باشند.

خرید فرش های ترنج 1200 شانه
برای خرید انتخاب روش خرید و فروشگاه به اندازه انتخاب برند شایسته، اهمیت دارد. برای داشتن بهترین محصول باید بهترین برند را از بهترین مکان انتخاب نمایید . ما به عنوان متخصصین این حرفه و با داشتن اطلاع کامل از انواع روش های خرید و انواع فروشگاه های خرید اینترنتی از فروشگاه فرش ماشینی کاشان را توصیه می کنیم. فروشگاهی با بیشترین خدمات و ارزان ترین قیمت ممکن و برندی با بالاترین کیفیت و زیبای ترین نقشه ها. محصولات موجود در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به حدی متنوع هستند که محال است خریدار دست خالی از فروشگاه بازگردد.

اندازه ترنج و لچک
با وجود انکه نوآوری حاصل از کارخانه های فرش ماشینی کاشان موجبات تولید فرش با لچک و ترنج در ابعاد و اندازه های مختلف را دارد اما اندازه لچك و ترنج قاعده خاصی دارد که در ادامه مختصرا به آن اشاره شده است:

 1ـ درازا یا به عبارتی طول ترنج که شامل قسمت بيضي آن می باشد ، باید برابر با 3/1 نسبت به کل فرش باشد.
 2ـ در حالی که پهنا و یا عرض ترنج بايد برابر با 5/1 پهناي یا عرض کل فرش باشد.
 3ـ دقت داشته باشید که یک ترنج استاندارد و زیبا باید در حاشيه هاي باريك خود برابری با پهناي حاشيه اصلي را حفظ کند.
 
ترنج در فرش های ایرانی
در اكثر فرش هاي ايرانی درپای پررنگ لچك و ترنج ديده مي شود و قرار گرفتن ترنج در وسط فرش و لچک ها در اطرافت آن ، جذاب ترین کف پوش ها را به وجود آورده است. ترنج های دايره ای، بيضي شکل و چند پره از رایج ترین انواع ترنج ها هستند که به زیبا ترین نحو ممکن بر روی فرش های ماشینی کاشان جلوه گر شده اند.
علاوه بر آنچه در مورد اندازه ترنج در فرش هاي ماشینی گفته شده، بنا بر نقطه تولید و شهر کارخانه بافت فرش اندازه ترنج متفاوت خواهد بود. برای مثال ترنج در قاليچه ها و فرش هاي تولید شده در کارخانه های شهر اصفهان، شهر كاشان، شهر نائين و شهر آباده به عنوان مراکز تولید فرش در ایران كوچك تر از ترنج در فرش هايی هستند که در شهر تبريز، شهر هرسين و شهر مشهد تولید می شوند. نکته جالب و البته خلاق آنکه در برخي از نقشه ها شاهد آن هستیم که در مرکز فرش دو تا سه ترنج کوچک به جای یک ترنج واقع شده است. این ترنج ها هم بر اساس قاعده و اصولی خاص در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی