تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مزایا و معایب فرش گل برجسته

فرش گل برجسته یا ساده

امروزه پیشرفت تکنولوژی تا حدی زیاد شده است که تولید کنندگان فرش ماشینی قارد به تولید فرش های ماشینی شبه دستباف شده اند. فرش های ماشینی شبه دستباف کاشان به عنوان یک کف پوش بسیار زیبا با خصوصیات بسیار زیادی عرضه شده و در بحث زیبایی بی نظیر هستند.

فرش گل برجسته کاشان
قالی های گل برجسته دستبافگونه
از جدیدترین نوع قالی دستبافتگونه درجه یک کاشان است که با نقش و نگاره های فرش دستباف به صورت برجسته بافته می شود. عموم افراد برای انتخاب فرش ماشینی زیبا برای منازل خود به دنبال طرح های جدید قالی دستبافگونه گل برجسته کاشان هستند زیرا این فرش ها علاوه بر ظرافت و زیبایی فوق العاده، از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

فرش گل برجسته کاشان
به طور معمول با شانه و تراکم بالا بافته می شود و همین امر باعث می شود که ظرافت و ریز بافتی فرش بیشتر شود. فشردگی بالا در میان الیاف این نوع قالی ها سبب شده تا برجستگی سطح  فرش بهتر جلوه کنند.
قالی های نقش برجسته در انواع: فرش نقش برجسته 700 شانه تراکم 2550، فرش گل برجسته 1000 شانه تراکم 3000 و قالی شبه دستباف 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته بافته می شوند. افزایش شانه و تراکم در فرش های ماشینی گل برجسته، ظرافت طرح را بالاتر می برد و به همین خاطر قالی های 1200 شانه گل برجسته دارای زیباترین و ریز بافت ترین طرح ها است.

از دلایل اصلی برجسته شدن نقش و نگاره های قالی گل برجسته کاشان می توان به جنس الیاف به کار رفته در فرش اشاره کرد. الیاف موجود در نخ خاب فرش گل برجسته شامل: نخ اکریلیک و نخ هایبالک است.
هر یک از این الیاف دارای خاصیت ها و ویژگی های منحصر به فردی می باشند. این دو نخ در زمان بافت تغییری در فرش گل برجسته به وجود نمی آورند و تنها در زمان اهار فرش است که برجستگی های سطح فرش نمایان می گردد.

اساس تولید نخ های هایبالک، تفاوت قدرت جمع شدگی الیاف تشکیل دهنده نخ است. این الیاف از جمله نخ هایی هستند که از حجم بالایی برخوردار بوده و ضریب پوشانندگی و عایق بندی بالایی دارند. در نخ هایبالک ظریف فرش گل برجسته از مخلوط اکریلیک معمولی و الیاف اکریلیک جمع شونده استفاده می شود.
زمانی که قالی های گل برجسته از مرحله بافت خارج می شوند در مرحله آهار حرارت داده می شوند همین حرارت باعث می شود که نخ هایبالک که بسیار ظریف است ذوب شود و برجستگی نقوش قالی را به وجود آورد . الیاف هایبالک به علت ظرافت زیاد نسبت به حرارت بسیار حساس هستند و به این دلیل برای نقوش برجسته از این الیاف استفاده می گردد. نخ هایبالک در قسمت های از قالی گل برجسته به کار می رود که می خواهند به صورت برجسته باشد. در هر فرش ماشینی گل برجسته دو یا سه نخ زمینه از این الیاف وجود دارد. استفاده از نخ اکریلیک هیت ست در این فرش ها باعث شده تا مقاومت و استحکام فرش بالا رود و رنگ پذیری فرش نیز افزایش یابد. عملیات هیت ست فرش گل برجسته را بدون پرز کرده و در نهایت فرش ضد حساسیت می گردد.

بافت قالی ماشینی ظریف گل برجسته کاشان با دستگاه های فوق پیشرفته وندویل بلژیک انجام می شود. این دستگاه ها توانایی بافت الیاف بسیار ظریف هایبالک را دارند و در صد خطای آن ها نیز بسیارکم است. هر چند سرعت تولید و بافت این نوع ماشین الات بسیار زیاد است ولی الیاف هایبالک و اکریلیک به هیچ وجه دچار پارگی و یا عیب نمی شوند.

تعداد پالت های رنگی به کار رفته در قالی گل برجسته 1200 شانه کاشان می تواند از هشت تا ده رنگ طبیعی باشد. ارتفاع نخ خاب فرش گل برجسته هایبالک 1000 شانه بین 7 تا 9 میلی متر و ارتفاع نخ خاب فرش گل برجسته 1200 شانه بین 5 تا 7 میلی متر است.

مزایای فرش ماشینی گل برجسته
قالی های گل برجسته کاشان از دسته قالی های لوکس ماشینی هستند که می توانند به عنوان زیباترین فرش جهیزیه و بهترین فرش خانه های فاخر به کار روند. تنوع در طرح و رنگ، کیفیت و دوام زیاد و همچنین ظرافت بی نظیر از خصوصیات و مزایای قالی های درجه یک گل برجسته کاشان می باشند.
زیبایی و ظرافت این فرش ماشینی خاص به حدی بالاست که همانند فرش دستباف اصیل کاشان جلوه می کند. خریدارانی که تمایل به خرید فرش های ماشینی شبه دستباف دارند و از نظر بودجه توانایی خرید ندارند می توانند انواع طرح های قالی ماشینی گل برجسته کاشان را انتخاب نمایند.

رنگ های زمینه فرش گل برجسته کاشان دارای بالاترین میزان تنوع در میان فرش های ماشینی می باشد و به این خاطر فرش با هر نوع دکوراسیبونی هماهنگ می شود. انواع طرح و نقوش فرش دستباف همچون طرح افشان بدون ترنج و بدون لچک در قالی های گل برجسته کاشان بافته می شوند. طرح هایی که در فرش های گل برجسته شیک کاشان استفاده می شوند شامل انواع طرح های سنتی، مدرن و تلفیقی از این دو نوع سبک هستند و طرفداران زیادی دارند.

معایب فرش ماشینی گل برجسته
گفتن این جمله که فرش گل برجسته دارای معایبی است درست نمی باشد زیرا این فرش های ماشینی نیز باید مانند دیگر وسایل خانه باید به درستی نگهداری شوند و چنان چه که این موارد درست رعایت نشوند، ظاهر و کیفیت فرش را از بین خواهد رفت.
وجود قسمت های فرو رفته در قالی نقش برجسته کاشان باعث می شود که آلودگی بیشتری در فرش جمع شود و در صورتی که این آلودگی ها از فرش خارج نشوند محصول دچار آسیب و پوسیدگی گردد. لذا تمیز کردن این قالی های ظریف بسیار مهم است و این امر نشان دهنده عیب فرش گل برجسته نمی باشد.
تمیز کردن و شستن این محصولات کمی سخت تر از فرش های ماشینی معمولی می باشد زیرا سطح فرش هموار بوده و نقاط مختلف فرش با هم متفاوت هستند.
استفاده از فرش های گل برجسته به دلیل بافت با الیاف ظریف در مکان های شلوغ خانه مانند آشپزخانه و اتاق کودک کار غلطی است زیرا در این قسمت ها الودگی و تردد بسیار بیشتر از دیگر مناطق خانه است و همین امر سبب از بین رفتن زود هنگام قالی می شود.
ارتفاع کم نخ خاب فرش و عدم ارتجاعی بودن الیاف فرش گل برجسته یکی دیگر از معایب فرش است. پس برای حفظ حالت فرش گل برجسته باید از گذاشتن اجسام سنگین بر روی آن اجتناب نمود.

قالی های ماشینی گل برجسته بر خلاف فرش های ماشینی معمولی پاخور خوبی ندارند و پس از گذشت زمان برجستگی های خود را از دست می دهند به همین خاطر است که از این فرش ها برای زیبا سازی دکوراسیون استفاده می شو. حجم بالایی از فرش های گل برجسته کاشان در حوزه صادرات استفاده می شوند زیرا اروپاییان به دنبال ضخامت فرش نیستند و تنها زیبایی فرش برایشان اهمیت دارد.
پس فرش های گل برجسته ظریف کاشان را باید در مکان های کم رفت و آمد و دارای مبلمان مثل فرش پذیرایی و فرش خانه عروس استفاده نمود تا فرش کیفیت و زیبایی خود را حفظ نماید.

قیمت فرش های ماشینی با کیفیت گل برجسته کاشان به عوامل زیادی بستگی دارد. اما معمولا  الیاف خاص و همینطور شانه و تراکم بالا باعث افزایش قیمت فرش گل برجسته می باشد. البته طرح و نقش متفاوت و خاصی که فرش گل برجسته نسبت به دیگر فرش های ماشینی دارد باعث می شود تا گران قیمت تر از سایر انواع فرش ماشینی باشد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی