تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

خرید فرش در تهران و شهرستان ها یا خرید فرش از کاشان؟

خرید فرش از تهران یا خرید فرش از کاشان

امروزه با توجه به گستردگی صنعت فرش و بازار فروش خوبی که این صنعت در بین بازاریان و کاسبان فروش فرش داشته می توان گفت کمتر شهری را مشاهده می کنیم که اهالی اش از این صنعت به عنوان یک شغل در شهر خود استفاده نکنند و به طور کلی می توان گفت هر شهری یک شهر فرش شده است، اما همان طور که می دانیم آوازه فروش فرش از دیر باز به شهر تاریخی کاشان بر می گردد. شهر کاشان با قدمت هزار ساله خود به عنوان اولین تولید کننده فرش های ماشینی و دستباف در جهان و هم چنین به عنوان پایتخت فرش جهان شناخته شده است. شهر کاشان با قدمت و بافت قدیمی خود از رتبه اول در فروش فرش برخوردار است و اولین تولید کننده های فرش ماشینی و دستباف از دل این شهر سنتی و تاریخی بیرون آمده است. البته شهر های دیگری از جمله فرش یزد، فرش کرمان، فرش تبریز و فرش مشهد و فرش قم هم در رقابت با کاشان پا به عرصه فعالیت در زمینه تولید و فروش فرش گذاشتند که از مهم ترین آن ها می توان به شهر مشهد اشاره کرد.

 

ویژگی های فرش های شهر کاشان:

کاشان را مهد فرش نامیده اند. همانطور که از نامش پیداست کاشان زادگاه فرش است. نقش و نگاره های فرش به اماکن تاریخی شهر هم برمی گردد. کاشان با داشتن اماکن تاریخی زیبا و منحصر به فردش علاوه بر ایجاد فضای تاریخی به طراحان فرش این امکان را داده تا با الهام از نقش و نگار های استفاده شده در بناهای تاریخی طرح های زیبایی جهت بافت فرش خلق و طراحی کنند. کاشان به داشتن طراحان فرش قدیمی اش از جمله میرزا علی اکبر نقاش و سید رضا خان صانعی افتخار می کند و هم اکنون نیز طراحان فرش با الهام از هنر دست این بزرگوراران همچنان به طراحی فرش های سنتی و زیبا مشغولند.

از آنجایی که شهر کاشان جز اولین تولید کننده های فرش در ایران و جهان شناخته شده است و با توجه به بازار رقابتی بالایی که در بین دیگر شهرها در زمینه تولید فرش وجود دارد، تولید کنندگان کاشانی در نظر دارند با تولید فرشهای با کیفیت و استفاده از الیاف درجه یک این صنعت را در کاشان زنده نگه دارند و آوازه فروش فرش را هم چنان از آن خود بدانند.
اکثر کارخانجات فرش کاشان با بافت و تولید فرش های درجه یک بافته شده با پشم و ابریشم و الیاف صد در صد اکرولیک و با داشتن تنوع طرح و تنوع رنگ حرف اول را در بین فرش های تهران و شهرستان ها می زند.
شهر کاشان با داشتن کارخانجات متعدد در زمینه فرش و تولید فرش های سنتی و مدرن به تولید فرش های ظریف و گل برجسته مشهور است و به دلیل استفاده از طرح های زیبا در فرش های خود چشم هر بیننده ای را به سوی خود معطوف می دارد.

همچنین شهر کاشان با داشتن شغل هایی نظیر رنگرزی فرش، رفو گری فرش، نقشه کشی فرش و همچنین با بهره گیری از صنعت نساجی در کنار صنعت فرش توانسته بازار فرش را در دست بگیرد و با تعامل شرکت های نساجی شهر کاشان و شرکت های تولید کننده فرش و تولید انبوه فرش رکورد فروش فرش در بین تمام شهرهای ایران را از آن خود کند.


تا قبل از دهه 50 تمامی فرش ها به صورت دستباف تولید و عرضه می شد و همزمان با پیشرفت علم و پیشرفت صنعت نساجی و تولید دستگاه های ماشینی، بافت فرش های ماشینی هم در دستور کار بافندگان قالی قرار گرفت. شهر کاشان جزء اولین تولید کننده های فرش های ماشینی بوده و پس از بافت اولین فرش ماشینی و مواجه شدن با استقبال خوب به تاسیس کارخانجات تولید فرش ماشینی مشغول شد، بطوری که کاشان اولین کارخانه تولید کننده فرش های ماشینی قرار گرفت و با اختصاص شهرکی مختص کارخانجات فرش ماشینی به نام شهرک صنعتی فرش راوند به این صنعت نیز رونق خوبی بخشید.

 

مقایسه اجمالی فرش های شهر های مختلف:
فرش شهر قم: شهر قم به عنوان یکی از مراکز تولید کننده فرش ماشینی و دستباف در طراحی فرش های خود عمدتا از طرح های قدیمی کاشان همچون طرح هندسی جوشقانی و همچنین طرح درختی کاشان استفاده می کند. فرش های این منطقه بافت ریزی دارد .

فرش شهر تبریز: مهم ترین ویژگی فرش های تبریز ریز بافت بودن آن است. بعد از کاشان یکی از بزرگ ترین تولید کننده فرش های سنتی شهر تبریز است. قالیچه های سنتی تبریز زبانزد خاص و عام است. طراحان فرش تبریز عمدتا از رنگ های قرمز، کرم و آبی تیره در بافت فرش هایشان استفاده می کنند.

فرش شهر کرمان: قالی بافان شهر کرمان بیشتر در زمینه بافت قالی دستباف فعالیت دارند. وجه تمایز قالی کرمان در نوع دار قالی آنها ها می باشد کرمانی ها از دار قالی زمینی برای بافت فرش های خود استفاده می کنند. در بافت فرش های کرمان از گره های ریز استفاده می شود و درارای طرح و رنگ متعدد است ولی امروزه به گفته بسیاری از کاسبان شهر کرمان، به دلیل کم شدن بافندگان قالی، صنعت فرش در این شهر با رکود مواجه است.

فرش شهر یزد: طرح های استفاده شده در قالی های یزد برگرفته از نقش و طرح های شهر کرمان بوده و از رنگ های شیمیایی و گیاهی در بافت فرش های خود استفاده می کنند و عمدتا قالی هایی در ابعاد متوسط می بافند.

فرش شهر مشهد: شهر مشهد با قدمتی چند هزار ساله یکی از بزرگترین مراکز تولید فرش است. به دور از انصاف است که از زیبایی و ظرافت فرش های مشهد غافل شویم.طراحان فرش در این منطقه با استفاده از طرح های سنتی و مدرن به کار خود روتق بخشیده اند.
 مشهدی ها در بافت فرش هایشان از پشم صیقل داده شده استفاده می کنند و این امر سبب می شود تا فرش زودتر از بین برود.

 

ازکجا فرش قیمت مناسب بخریم؟
امروزه با توجه به نیاز مبرم مردم به فرش و استقبال بی نظیر مردم از این کالا به عنوان جزء جدا نشدنی دکور هر منزلی خرید فرش رونق پیدا کرده است. حال شاید برای همه سوال باشد که برای خرید فرش باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اولین مسئله در خرید فرش، قیمت آن است. امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی که گریبان گیر همه شده باید در خرید های روزانه خود نهایت دقت را به کار ببریم و از آنجا که فرش از قیمت بالایی برخوردار است و ممکن است برای سالهای طولانی با آن سر و کار داشته باشیم پس باید در انتخاب آن حوصله به خرج دهیم و دقت بیشتری در خرید فرش مرغوب و با کیفیت داشته باشیم. شهر کاشان با تولید انواع فرش های دست باف و ماشینی در طرح های سنتی و مدرن و با استفاده از بهترین الیاف مثل نخ پنبه، پشم و ابریشم و دستگاه های پیشرفته مثل دستگاه های شونهر آلمان به قطب فرش نام گذاری شده است و با حذف واسطه ها می تواند با تولید فرش و فروش فرش با قیمت مناسب تری نسبت به دیگر شهر ها در اختیار عموم ایرانیان قرار بگیرد.


فروشگاه اینترنتی فرش کاشان نیز با هدف کاهش هزینه ها، حذف واسطه ها و تولید و عرضه محصولات با کیفیت، درجه یک و قیمت مناسب و با تولید انواع فرش های 500شانه، فرش طرح 700، فرش 700 شانه و فرش 1200 شانه اعلاء کاشان در دسترس همگان قرار گرفته و به دلیل نداشتن فروشگاه های فیزیکی در شهر های دیگر  اقدام به فروش فرش به صورت اینترنتی کرده است. امید است با بازدید از این فروشگاه و خرید محصولات فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به اهمیت موضوع پی برده باشید و همیشه جهت خرید فرش های با کیفیت و صد در صد اکرولیک و قیمت مناسب به پایتخت فرش جهان و ایران یعنی شهر کاشان مراجعه کنید . شهر کاشان این افتخار را دارد که با تولید فرش هایی با کیفیت و قیمت مناسب و بدون واسطه در اختیار عموم ایرانیان و جهانیان باشد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی