تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش طرح افشان یا فرش ترنج دار

فرش ترنج دار یا بدون ترنج

فرش ها انواع مختلفی دارند که بنابر ویژگی های خاص خود در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند . دسته بندی بر اساس طرح و نقشه از رایج ترین انواع دسته بندی ها ست که دو طرح ترنج و طرح افشان از جمله زیباترین، خاص ترین و محبوب‌ ترین نگاره ها در فرش های ماشینی هستند. با وجود آنکه بین طرح های ترنج و افشان تفاوت فاحشی به چشم می خورد، اما هر دو نوع به طور روز افزونی در حال گسترده تر شدن در بازار ها هستند. نقشه ‌های قالی ایرانی خصوصا فرش هایی که در کارخانه های فرش کاشان تولید می شوند طیف گسترده ای از فرش های ترنج دار و  فرش طرح افشان را پوشش می دهند .
نگاهی به بیشترین انتخاب خریداران و بیشترین بازدید از وب سایت های فرش های ماشینی حاکی از آن است که تا چندی پیش طرح ترنج و نگاره های لچک در بین خریداران محبوب ترین بوده اند اما با گذر زمان، فرش طرح افشان هم به زمره محبوب ترین و پر مخاطب ترین فرش های ماشینی قرار گرفته است . سیطره داشتن فرش های ماشینی با طرح ترنج بدلیل آن است که ترنج بزرگ و لچک از مشخص ترین نشانه ها و نگاره های فرش های اصیل ایرانی بوده اند. ترنجی بزرگ در مرکز فرش که با گل ها و بوته های زیبا و چشم نواز تزئین شده اند. حال آنکه بسته به تعداد گره های طولی و عرضی تعداد و اندازه این گل ها و بوته ها متفاوت خواهد بود.
با وجود این نماد از اصالت نوآوری و خلاقیت طراحان کاشانی جای توقف نداشته و فرش های بدون ترنج را چنان زیبا و چشم نواز طراحی کرده اند که حذف ترنج و لچک نه تنها مانعی جهت انتخاب این طرح نبوده بلکه چنان تنوعی آفریده که جای خود را در خانه ایرانیان باز نموده است . در حال حاضر فرش ها با طرح ترنج و افشان دو دسته از متفاوت ترین طرح ها را شکل می دهند که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته و ویژگی های خاص هر کدام را بیان خواهیم نمود.

نقشه فرش ماشینی طرح افشان
با طرح افشان شروع می کنیم که طرحی جدید تر و نمادی مدرن تر محسوب می شود . طراحان فرش بدنبال خلق نوآوری و زیبایی بیشتر تصمیم به حذف ترنج مرکزی از نقشه فرش گرفتند و در همین راستا در نهایت به طرح جدیدی دست یافتند که به علت نداشتن ترنج مرکزی به عنوان نقطه تمرکز فرش و نقشه، آن را طرح افشان نامیدند. هنگامی که به نقشه طرح افشان نگاه می نگریم گل ها و بوته هایی را می بینیم که در عین اتصال با یکدیگر ابتدا و انتهایی نداشته و نمی توان نقطه تمرکزی برای نقشه در نظر گرفت. به عبارتی اساس تمامی نقشه های افشان بر استفاده گل‌ های پراکنده و بوته های درهم است. جالب انکه حذف ترنج و لچک گامی نوین در حوزه تولید فرش های ماشینی بوده است. هرچند با وجود نو بودن و اختلاف فاحش بین طرح های ترنج و افشان دیری نپایید که نقشه افشان با استقبال گسترده روبرو شده و تولید کنندگان فرش های ماشینی هم بنا بر این استقبال تشویق به ارائه طرح هایی نوین تر شده اند.
همانطور که گفته شد فرش افشان، فرشی است با طرح فاقد ترنج مرکزی و لچک که در آن گل‌ ها به ‌صورت پراکنده و در هم در متن فرش نقش بسته اند. البته ممکن است در طرح هایی از افشان با ترنج کوچک روبرو شویم و این نگاره از جهت تنوع و زیبایی لحاظ شده است. از جذاب ترین نقوش طرح افشان می توان به نقوش اسلیمی و نقوش ختایی اشاره کرد.

علت نام‌گذاری طرح افشان
گل‌ها، برگ‌ها، بوته ها و شاخه‌ های موجود در سطح فرش با طرح افشان به ‌نوعی بر زمینه فرش نقش بسته اند که نام طرح هم از همین موضوع گرفته شده است. منحصر به فرد بودن طرح افشان دلیلی است بر پرطرفدار بودن و پر مخاطب بودن آن. در طرح افشان هیچ گاه مرکزیت وجود نداشته و از همین رو با دکوراسیون هایی که عدم قرینگی دارند راحت تر ست می شود. چیدمان مدرن و سبک دکوراسیون های امروزی هماهنگی بیشتری با فرش های طرح افشان دارند. در عین حال نداشتن ترنج و لچک فضای خانه را بزرگ تر از آنچه هست نشان داده و از این رو برای خانه های کوک و آپارتمان ها مناسبت بیشتری دارند. فرش افشان به دلیل پراکندگی گل ها و بوته ها خصوصا هنگامی که بر روی رنگ زمینه کرم و سایر رنگ ها روشن نقش بسته باشند ، موجب خطای دید می شوند.

فرش ماشینی طرح افشان مناسب برای فرش جهیزیه
نوعروسان توجه ویژه ای به طرح های افشان دارند . استفاده از این طرح برای خانه ها با دکوراسیون لوکس و شیک موضوعیت دارد. نداشتن ترنج و نداشتن نمادی که قدیمی و دورادور به حساب می آید مهم ترین دلیل انتخاب فرش طرح افشان برای جهیزیه عروس است.

فرش طرح ترنج دار
فرش هایی که دارای ترنج و لچک هستند اصالت خود را حفظ کرده و طیف گسترده ای از فرش های ماشینی را شامل می شوند و فرش هایی به غایت زیبا و دوست داشتنی که بر خلاف فرش های طرح افشان مناسب برای دکوراسیون های مدرن، برای دکوراسیون های کلاسیک، سنتی و معماری های قدیمی مناسبت دارند. نگاهی به گچ بری های خانه های تاریخی شهر کاشان که برگرفته از فرش های دستبافت آن زمان هستند ، به خوبی نشان دهنده ترنج مرکزی و لچک است . حتی در این گچ بری ها نیز طراحی به گونه ای انجام شده است که ترنج در مرکز قرار گرفته است .
ست کردن فرش های ماشینی دارای طرح ترنج با سایر اجزاء دکوراسیون بسیار دشوار تر از ست کردن فرش بدون ترنج است چراکه اگر بافته در مرکز دکوراسیون قرار نگیرد ، زیبایی خود را از دست می دهد. پهن شدن فرش به گونه ای که تقارن موجود در آن مشخص نباشد ، نه تنها زیبا نیست بلکه آشفتگی ناشی از ناهمگونی را پدید می آورد. برای انتخاب فرش های دارای طرح ترنج به تمامی دکوراسیون دقت کرده و بهتر است این فرش را برای خانه ها با سبک معماری و دکوراسیون سنتی و یا کلاسیک انتخاب نمایید.

خرید فرش ماشینی از فروشگاه اینترنتی
برای خرید فرش های ماشینی سنتی در هر طرح و نقشه ای بهتر است دست به انتخاب بهترین ها بزنیم . خرید بهترین فرش از بهترین فروشگاه و بهترین برند از مواردی هستند که در صورت توجه رضایت خاطر بالایی در خریداران ایجاد می کنند . برند های مختلف و البته متعددی برای خرید فرش ماشینی در سراسر جهان وجود دارد که از بین تمامی آن ها هم از نظر خریداران و هم از نظر متخصصین ، خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بهترین می باشد چراکه مزیت ها و خدماتی در این فروشگاه ارائه می شود که در هیچ فروشگاه دیگری قابل دستیابی نیست .
از جمله مزیت ها و خدمات خاص خرید فرش طرح ترنج و طرح افشان از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان می توان به موارد زیر اشاره کرد :
-  خریدی آسان با صرف کم ترین زمان و کم ترین میزان انرژی : برای رفتن به این فروشگاه ها کافی است به شبکه اینترنتی متصل شده و لینک فروشگاه را وارد نمایید. این نحوه ورود هیچ نوع هزینه جابجایی در بر نداشته و نیاز به هیچ حرکتی نخواهد داشت.
- برای انتخاب فرش از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان، دستتان باز است : کافی است دسته محصولات را انتخاب نموده تا تمامی طرح های برند فرش کاشان از ابتدا تا کنون را در روبروی خود ببینید . طرح هایی که امکان تولید آن ها در هر سایز و اندازه ای وجود دارد. حتی می توانید از قسمت ثبت سفارش ویژگی های فرش مد نظر خود را وارد کرده و در کم ترین زمان ممکن محصولی مطابق با نیاز و سلیقه خود دریافت کنید.
- خرید ارزان قیمت : در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان، محصول در قیمت کارخانه یا همان قیمت تمام شده عرضه می شود. امکان خرید از فروشگاه اینترنتی موردی است که در سال های اخیر در کنار خرید درب کارخانه و خرید از نمایشگاه های بین المللی به خریدهای مستقیم از فروشگاه افزوده شده است.
- به یاد داشته باشید که ارسال رایگان محصول درب منزل، امکان حضور بدون محدودیت زمانی، عدم محدودیت زمانی و ارائه خدمات بیست و چهار ساعته و ... ویژگی و شاخصه ای است که تنها و تنها از فروشگاه های اینترنتی بر می آید.
در موتور جست و جوی فروشگاه اینترنتی فرش کاشان واژه طرح افشان یا طرح ترنج را سرچ نمایید تا در کسری از ثانیه هر آنچه تحت این دو عنوان از برند فرش کاشان تولید شده است به همراه ویژگی های فنی ارائه شود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی