تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

علت سایه روشن در فرش ماشینی

رفع سایه روشن فرش

شاید بارها برایتان اتفاده افتاده باشد که در حین راه رفتن یا استراحت کردن و خیره شدن به نقطه ای از فرش یا حتی موقع کشیدن جارو برقی فرش منزلتان شاهد دو رنگی در فرش شوید و احساس کنید قسمتی از فرش روشن تر از قسمت های دیگر فرش است. ما در این مبحث می خواهیم  دلایل دورنگ شدن فرش یا به عبارتی سایه روشن بودن فرش های ماشینی را برایتان بازگو کنیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

علت سایه روشن شدن فرش ماشینی:

اگر بخواهیم از دید علمی علت سایه انداختن یا دورنگی فرش را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که از بازتاب نور بر نخ های سطحی و نخ های مقطعی فرش دورنگی پدید می آید. بدین صورت که هر چه الیاف خمیده تر باشند سطح مقطع بزرگتری در مقابل نور قرار می گیرد و فرش روشنتر نمایان می شود وهر چه الیاف در زاویه عمودی قرار بگیرند سطح مقطع کوچکتری در مقابل نور تشکیل شده و فرش تیره تر نشان داده می شود.
 در بافت فرش از هر نخی که استفاده شده باشد یک ویژگی مشترک وجود دارد و آن هم این است که در بدنه نخ با سطح نخ اختلاف رنگ مشاهده می شود. به همین علت وقتی به صورت عمودی به فرش نگاه کنیم با وقتی که در جهت افقی به فرش نگاه می کنیم اختلاف رنگ می بینیم. این اختلاف رنگی که در این صورت ایجاد می شود یک امر طبیعی در بافت محسوب می شود. حالت دومی هم وجود دارد و آن موقعی است که وقتی به فرش نگاه می کنیم دقیقا تیره یا روشن بودن قسمتی از فرش نسبت به قسمت دیگر فرش قابل مشاهده است.این نوع دورنگی در فرش یک مشکل در بافت به حساب می آید که در مرحله تولید یا بافت و یا حتی آهار فرش ممکن است بوجود بیاید و خریداران فرش باید در هنگام خرید فرش به این مشکل واقف باشند.

دورنگی درفرش بیشترروی چه فرش هایی تاثیرگذارتراست؟

سایه روشن شدن فرش بیشتر هنگام جارو برقی کشیدن یا هنگامی که پایه مبل یا میز روی فرش قرار گرفته باشد نمایان می شود. بیشتر در فرش هایی که پر رنگ هستند این پدیده قابل رویت است. دو رنگی فرش بیشتر در فرش های 1200 شانه نسبت به 1000 و 700شانه مشاهده می شود.فرش هایی که با نخ فیلامنت یا ابریشم  مصنوعی بافته می شوند و همچنین فرش های بافته شده با نخ اکرولیک (خصوصا فرش های لایت) بیشتر از سایر فرش ها با این ویژگی که نه می توان آن را عیب دانست و نه مزیت سرو کار دارند.

رفع دو رنگی فرش های ماشینی:

حال سوال این است که موقع مشاهده دورنگی در فرش چه باید کرد؟ در اینجاست که به یاد ضرب المثل نوش دارو بعد از مرگ سهراب می افتیم. وقتی تمام مراحل بافت فرش به پایان رسید دیگر نمی توان جهت رفع مشکل دو رنگی فرش کاری کرد. ساده ترین راه برای رفع سایه روشن شدن فرش ماشینی این است که هر از گاهی الیاف فرش را به یک طرف شانه کنیم و فرش را همیشه در جهت خاب آن جارو برقی بکشیم  و یا در سطح مورد نظر پهن کنیم.

گروه تجاری فرش کاشان با ارائه اطلاعات مفید در زمینه خرید فرش و ایجاد ارتباط آنلاین و فیزیکی و ضمن خوش آمد گویی به شما مشتریان گرامی آماده ارائه هر گونه خدمات در حوزه فرش های ماشینی است.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی