جدیدترین فرش کاشان

دلیل ماندگاری و دوام فرش های ماشینی 1200 شانه

فرش 1200 شانه تراکم 3600 باکیفیت بالا

اولین عاملی که در کیفیت و دوام و ماندگاری فرش های ماشینی تاثیر بسزایی دارد تراکم طولی و عرضی فرش است. تراکم عرضی که همان شانه و تراکم طولی با نام تراکم می باشد. فرش های ماشینی 1200 شانه،  با تراکم 3600 تولید می شوند و جز پرفروش ترین ها می باشد. کیفیت بالا در کنار زیبایی طرح و نگاره و ریز نقشی از خصوصیات فرش های 1200 شانه تراکم 3600 می باشد.

دلیل ماندگاری و دوام فرش های ماشینی 1200 شانه
شانه و تراکم فرش های هزارو دویست شانه بدین صورت است که 1200 گره در یک متر از عرض و 3600 گره در یک متر از طول زده می شود.
تعداد بالای گره U  شکل در طول و عرض قالی، سبب ظرافت بالا، زیبایی بسیار و همچنین فشردگی و انسجام بین ریشه ها شده است. شما می توانید یک فرش 500 شانه را با 1200 شانه مقایسه کنید. خواهید دید که طول نخ خاب 500 شانه بلندتراست و همچنین بین ریشه ها فشردگی کمتر است چون در یک متر از عرض آن 500 گره است. پس در فرش های با تراکم 3600، به دلیل فشردگی بالا، آلودگی و ذرات ریز نمی توان بین ریشه ها نفوذ کند.
پس می توان گفت که فرش های ماشینی 1200 شانه تراکم 3600، طول عمر بالایی دارند چون طول نخ خاب آن ها کم است و در حدود 6 میلیمتر است پس این فرش های زیبای باکیفیت، دچار کوبیدگی و خابیدگی نخ خاب نمی شوند.
فرش های دستبافتگونه 1200 شانه آکریلیک؛ مقاومت بالایی دارند  و در برابر گرما، نور خورشید، حرارت های مستقیم و غیر مستقیم مقاوم هستند و تغییر ماهیت نمی دهند. پس شاید از نظر خیلی ها قیمت فرش های 1200 شانه آکریلیک بسیار بالا باشد و آن ها را جز محصولات گرانقیمت بدانند، ولی باید بدانید که کیفیت و ماندگاری بالایی دارند.
یکی دیگر از خصوصیات منحصر این فرش های لوکس ماشینی این است که چون این محصولات با تراکم طولی و عرضی بالا با دستگاه های HCIX بافته می شوند و این دستگاه های وارداتی از شرکت وندویل بلژیک هستند که محصولات باکیفیت تولید می کنند. این دستگاه ها سرعت بالایی دارند و به همین دلیل تولید کننده باید الیاف بسیار مستحکم به آن ها بدهد و از طرفی دیگر، در تولید فرش های ماشینی هزارو دویست شانه، باید الیاف بسیار نازک با نمره 36 و 40 بافته شود. پس نوع نخ بافت این محصولات هم باید کیفیت بالایی داشته باشد و هم نازک باشد. می توان به کیفیت بالای فرش های 1200 شانه اعتماد داشت چون باید با الیاف مستحکم بافته شوند وگرنه در حین بافت، ممکن است نخ پاره شود.
این فرش های بسان قالی های دستباف را می توان در مکان های پذیرایی پهن کرد و زیباترین فرش برای جهیزیه عروس است که در مدل های مختلف طرح افشان، طرح خشتی و .... ارائه می شود.

فرش 1200 شانه تراکم 3600 باکیفیت بالا
وقتی این محصولات با کیفیت بالا هستند که الیاف آکریلیک قبل از اینکه در بافت نخ خاب آن ها قرار بگیرد، هیت ست شوند. هیت ست شدن نخ بافت فرش، بدین صورت است که الیاف آکریلیک با نمره نخ 36 و 40 که بسیار نازک است را از تونل بخار آب و گرما عبور می دهند تا مقاوم تر، یکدست و بدون پرز شود. هیت ست شدن الیاف فرش 1200 شانه بسیار مهم است چون مقاومت الیاف را بالا می برد و طرح های فرش 1200 شانه را زیباتر جلوه می دهد.

خرید فرش 1200 شانه ماشینی کاشان
زیباترین طرح های قالی در کاشان تولید شده است. تا سخن از طرح و نقشه اصیل ایرانی می آید، ناخودآگاه نام شهر فرش کاشان به ذهن می رسد. طرح های زیبای قالی های 1200 شانه را می توان در کارخانه های کاشان جستجو کرد. این طرح های اصیل ایرانی، توسط بهترین الیاف روی دستبافتگونه ترین فرش های ماشینی جلوه می کنند و زیبایی دو چندانی پیدا می کند. با خرید فرش های 1200 شانه از کارخانه می توانید به قیمت تولیدی و عمده و همچنین به فرش اصل دسترسی پیدا کنید. به دلیل اینکه زیباترین طرح های 1200 شانه در کاشان تولید می شود و خرید حضوری این طرح های زیبا، برای همه میسر نیست، از این رو گروه تجاری فرش کاشان بر آن شد تا خرید اینترنتی فرش های 1200 شانه را در کنار خرید حضوری انجام دهد و بدین صورت دست یافتن به طرح های اصیل ایرانی با کیفیت بالا را برای همگان میسر کنند.

فرش ماشینی کاشان