تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

دلیل ماندگاری و دوام فرش های ماشینی 1200 شانه

نام نویسنده: الهه شاهمیری
دلیل ماندگاری و دوام فرش های ماشینی 1200 شانه

بررسی عوامل موثر بر دوام و ماندگاری فرش ماشینی 1200 شانه کاشان
کارشناسی فرش 1200 شانه تراکم 3600 باکیفیت بالا و طول عمر زیاد
افزایش دوام و ماندگاری فرش‌های 1200 شانه
خرید فرش 1200 شانه ماشینی با دوام از مراکز معتبر

صنعتی شدن و پیشرفت تولید فرش در جهان سبب شد تا محصولاتی متفاوت از دستبافته‌های سنتی ارائه گردد که گسترده شدن این صنعت نیز سبب ارائه محصولاتی دستباف گونه متناسب با علاقمندان به محصولات دستبافت شده که از نمونه می‌توان فرش 1200 شانه تراکم 3600 را معرفی نمود.

این محصولات به لحاظ ظرافت و ریزبافتی بسیار مشابه با قالی‌های دستبافت است که مورد توجه خریداران بسیاری قرار گرفته و البته که از کیفیت آن نمی‌توان ساده عبور نمود و بدین جهت در این مقاله لازم دانستیم تا به بررسی دلیل ماندگاری و دوام فرش های ماشینی 1200 شانه بپردازیم؛ چرا که بسیاری از خریداران در عین حال که مجذوب زیبایی این محصولات می‌شوند، به همان میزان نیز می‌خواهند از کیفیت و طول عمر محصول جهت هزینه زیادی که بابت آن می‌پردازند، می‌خواهند مطمئن باشند.

 

بررسی عوامل موثر بر دوام و ماندگاری فرش ماشینی 1200 شانه کاشان

درست است که زیبایی طرح و ظرافت و نقش و نگاره‌ها اولین چیزی است که مورد توجه قرار می‌گیرد و تاثیر بسیاری بر جلب نظر خریداران دارد، اما به همان اندازه هم خریداران به دنبال تهیه محصولی با دوام و باکیفیت هستند تا با هزینه کردن بابت آن بتوانند از محصولی با طول عمر و ماندگاری بالا بهره‌مند گردند و بدین وسیله بتوانند سالیان سال از آن با همان کیفیت ظرافت اولیه استفاده نمایند.

به همین منظور وظیفه خود دانستیم تا در اولین بخش از این نوشتار به بررسی عوامل موثر بر دوام و ماندگاری فرش ماشینی 1200 شانه کاشان بپردازیم که هم شما بتوانید محصول را با اطمینان خاطری آسوده و آگاهی و شناخت بیشتری تهیه نمایید و هم ما در راستای خدمات مشتری مداری خود، محصولات را با اطلاعات کامل و صحت بر آن ارائه داریم. در ادامه هر عاملی که موجب افزایش کیفی محصول شده را به صورت مجزا نام برده و از تاثیرات آن در بر دوام و ماندگاری فرش صحبت نموده‌ایم که به نوعی به کاربری شما از محصول نیز ارتباط دارد.

تراکم

اولین عاملی که در کیفیت و دوام و ماندگاری فرش های ماشینی تاثیر بسزایی دارد تراکم طولی و عرضی فرش است. تراکم عرضی که همان شانه است و تراکم طولی با نام تراکم شناخته می‌شود.  فرش ماشینی 1200 شانه  با تراکم 3600 تولید می‌شوند و جز پرفروش‌ترین‌ها هستند. کیفیت بالا در کنار زیبایی طرح و نگاره و ریزنقشی از خصوصیات فرش 1200 شانه تراکم 3600 است. شانه و تراکم فرش های هزار و دویست شانه بدین صورت است که 1200 گره در یک متر از عرض و 3600 گره در یک متر از طول زده می‌شود.

این حجم و تعداد بالای گره U  شکل در طول و عرض قالی، سبب ظرافت بالا و زیبایی بسیار و همچنین فشردگی و انسجام بین ریشه‌ها شده است. این فرش های بسان قالی های دستباف هشتاد رچ از لحاظ گره را می‌توان در قسمت‌های پذیرایی پهن کرد و زیباترین فرش برای جهیزیه عروس به شمار می‌آید که در مدل‌های مختلف طرح افشان، خشتی و لچک ترنج متناسب با سبک‌های مختلف دکوراسیون ارائه می‌شود.

ضخامت

با مقایسه فرش 1200 شانه با تراکم‌های پایین مانند پانصد و هفتصد خواهید دید که طول نخ خاب 500 شانه بلندتر است و هم‌چنین بین ریشه‌ها فشردگی کمتر است چون با تراکم کمتری از گره بافت می‌شود؛ پس با توجه به این می‌توان گفت در فرش های با تراکم 3600 به علت فشردگی بالا، نفوذ آلودگی و ذرات ریز در بین ریشه‌ها غیر ممکن است. همچنین می‌توان یکی از علت‌های طول عمر بالای فرش های ماشینی 1200 شانه تراکم 3600 را طول نخ خاب آن دانست که در حدود 6 میلی‌متر است که بر این اساس می‌توان اذعان داشت، این تولیدات زیبای باکیفیت دچار کوبیدگی و خابیدگی نخ خاب نمی‌شوند.

از دلایل کوتاهی ضخامت در تولیدات با تراکم بالا، می‌توان به استاندارد سازی وزن آن اشاره داشت که در اثر برخورداری از تراکم بالای گره، مسلما مواد مصرفی در تولید آن نیز افزایش داشته که به تبع آن نیز وزن فرش افزایش می‌یابد و تولیدکنندگان با کاهش ارتفاع نخ خاب در آن نسبت به محصولات کم تراکم، توانسته‌اند از این افزایش وزن جلوگیری نمایند. از طرفی کوتاهی نخ خاب و ضخامت کم این محصولات منجر به ظرافت بیشتر این محصول و جذابیت بالای نقش و نگاره‌ها در آن شده است. برخلاف این گمان اشتباه که در رابطه با انتقال سرما و گرمای کف محصولات ناز و کم ضخامت شایعه شده، باید گفت که برعکس به علت برخورداری از حجم بالای گره و فشردگی آن‌ها در کنار هم از این عامل به بهترین نحو جلوگیری شده و بدین لحاظ می‌توان کیفیت بالای این محصولات را ضمانت نمود.

الیاف

فرش های دستبافتگونه 1200 شانه آکریلیک؛ مقاومت بالایی دارند و در برابر گرما، نور خورشید، حرارت‌های مستقیم و غیرمستقیم مقاوم هستند و تغییر ماهیت نمی‌دهند. پس شاید از نظر خیلی‌ها قیمت فرش های 1200 شانه آکریلیک بسیار بالا باشد و آن ها را جزو محصولات گران قیمت بدانند، ولی باید بدانید با توجه به کیفیت و ماندگاری بالایی که دارند، بسیار ارزشمند هم هستند.

کیفیت الیافی که برای تولید محصولات با تراکم بالا در نظر گرفته می‌شود، به اندازه‌ای است تا در سرعت بالای ماشین آلات بافندگی فوق پیشرفته، پاره نشود و اختلالی در روند بافت به وجود نیارود، پس با این وجود می‌توان مقاومت کشسانی الیاف این بافته ماشینی را تضمین نمود. از طرفی اکریلیک الیافی مشابه پشم طبیعی به لحاظ خاصیت ارتجاعی و ثبات رنگی بالا، وزن سبک و نرمی و لطافت است که از این جهت مورد تایید کارشناسان برای ارائه محصولات درجه یک و با کیفیت قرار گرفته است.

الیاف به کار رفته در بافت فرش های 1200 شانه کاشان

مقاومت حرارتی این الیاف نیز سبب شده تا تولیدکنندگان با به کارگیری از الیاف بافت هایبالک در کنار آن به تولید فرش 1200 شانه هایبالک یا برجسته بپردازند. با توجه به این خاصیت می‌توان محصولات اکریلیک را در برابر برخورد ناگهانی با اجسام داغ مانند اتو و تغییر رنگ یا شکل مقاوم و با دوام دانست. پرزدهی الیاف اکریلیک تنها مساله‌ای بود که کمی تولیدکنندگان را برای استفاده از آن در تولیدات پرتراکم دچار تردید نمود که آن هم با پیاده‌سازی فرآیند هیت ستینگ و یا تثبیت حرارتی بر روی آن رفع شد و علاوه بر عدم پرزدهی از ساختاری منسجم و بافتی مستحکم نیز برخوردار گشت.

دستگاه بافت

یکی دیگر از خصوصیات منحصر و موثر در دوام و کیفیت این فرش های لوکس ماشینی این است که چون از تراکم طولی و عرضی بالا برخوردارند، با دستگاه‌های HCIX2 که از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های وارداتی از شرکت وندویل بلژیک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های هستند که قادر به تولید محصولات باکیفیت و با تراکم‌های بالا با ریزبافتی تمام هستند، بافته می‌شوند. این دستگاه‌ها سرعت بالایی دارند و به همین دلیل تولید کننده باید الیاف بسیار مستحکم به آن‌ها بدهد و از طرفی دیگر، در تولید فرش‌های ماشینی هزارو دویست شانه، باید الیاف بسیار نازک با نمره 36 و 40 بافته شود. پس نوع نخ بافت این محصولات هم باید کیفیت بالایی داشته باشد و هم نازک باشد؛ پس می‌توان به کیفیت بالای فرش های 1200 شانه اعتماد داشت چون باید با الیاف مستحکم بافته شوند وگرنه در حین بافت، ممکن است نخ پاره شود.

آهار

اما در آخرین مرحله که فرش جهت پرداخت به واحد آهار ارسال می‌شود، عملیات پرداخت، مقاوم سازی و تثبیت گره‌های زده شده روی فرش انجام می‌شود که به نوعی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در کیفیت و دوام بالای فرش به شمار آمده و از این جهت شاهد واحدهای مجزای آهار و پرداخت در شهرک‌های صنعتی بافندگی در شهر فرش کاشان هستیم؛ چرا که این مرحله که آخرین مرحله از تولید محسوب می‌شود، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و با آهار زنی، پرداخت و چسب و رزین کردن اصولی پشت فرش است که دیگر موارد اثر گذار نیز مورد ضمانت قرار خواهد گرفت.
این موارد از مهم ترین دلایل استقبال مردم از فرش های 1200 شانه هستند. البته موارد دیگری نیز علاوه بر این وجود دارد که می توانید در مقاله ی لینک داده شده به طور کامل مطالعه نمایید.

 

کارشناسی فرش 1200 شانه تراکم 3600 باکیفیت بالا و طول عمر زیاد

با استقبال مردم از فرش های 1200 شانه، تولیدکنندگان و کارشناسان بر آن شدند تا با افزایش روند تولیدات و افزودن بر کیفیت مواد خام این محصولات، خریداران را از خرید خود راضی نگه داشته و علاوه بر ظرافت، توجه آنان را به کیفیت و دوام این سری از تولیدات نیز معطوف نمود؛ اما متاسفانه با وجود کلاهبرداران و سودجویان بسیاری که در این بازار وجود دارد، نمی‌توان هر فرش 1200 شانه ای را با کیفیت و با دوام دانست؛ چه بسا افرادی که به منظور دستیابی به منافع خود، محصولات نامرغوب و تقلبی را به عنوان فرش ماشینی درجه یک عرضه می‌نمایند. از این جهت در این قسمت مواردی مهم و اثر گذار به منظور کارشناسی فرش 1200 شانه تراکم 3600 باکیفیت بالا و طول عمر زیاد را ارائه نموده‌ایم که امیدواریم مفید واقع گردد.

هنگامی این محصولات با کیفیت بالا هستند که الیاف آکریلیک قبل از اینکه در بافت نخ خاب آن‌ها قرار بگیرد، هیت ست شوند. هیت ست شدن نخ بافت فرش، بدین صورت است که الیاف آکریلیک با نمره نخ 36 و 40 که بسیار نازک است را از تونل بخار آب و گرما عبور داده می‌شود تا مقاوم تر، یکپارچه و بدون پرز گردد. هیت ست شدن الیاف فرش 1200 شانه بسیار حائز اهمیت است، چون مقاومت الیاف را بالا برده و حتی طرح های فرش 1200 شانه را زیباتر جلوه می‌دهد. اکریلیک الیافی نرم و لطیف است که به راحتی با دست کشیدن روی خاب فرش می‌توان متوجه آن شد که اگر دانه‌ها به صورت دانه اناری از زیر دستتان رد شد، مطمئن باشید که نخ مصرفی فرش اکریلیک است، ضمن این که الیاف اکریلیک بوی مواد نفتی و پلاستیک نیز نمی‌دهد.

با شمارش تعداد گره‌ها در هنگام خرید در مقیاس یک سانتی‌متر نیز می‌توانید از صحت تراکم به کار رفته در آن نیز اطمینان یابید؛ بدین صورت که اگر تعداد گره‌های عرضی در این واحد برابر با 12 گره و در قسمت طولی نیز برابر 36 گره بود، مطمئنا این محصول فرش 1200 شانه 3600 تراکم است. شمارش رنگ‌بندی و اندازه‌گیری ضخامت خاب با توجه به مشخصات ذکر شده روی لیبل فرش نیز کاری ساده است که به راحتی می‌توان با یک نگاه متوجه راستی و درستی آن شد.

 

روش‌های افزایش دوام و ماندگاری فرش‌های 1200 شانه

در برخی موارد نیز با این که تمامی مشخصات فوق در بافت فرش رعایت شده، اما می‌بینیم که مشتری پس از مدتی با کارکرد فرش دچار مشکل شده و اعلام نارضایتی می‌نماید، پس از بررسی‌های به عمل آمده متوجه شده‌ایم که در برخی از موارد نادر که به علت عدم آگاهی و استفاده اصولی، از کیفیت بافت فرش و حتی ظرافت و زیبایی آن کاسته شده؛ بدین منظور در این قسمت با توجه به تکنیک‌های ساده و کاربردی نگهداری ارائه شده، می‌توانید خود نیز در نظر گرفتن روش‌های افزایش دوام و ماندگاری فرش‌های 1200 شانه در این زمینه نقش موثری داشته باشید.

  • با در نظر گرفتن مکان مناسب و غیر مرطوب در استفاده از فرش و یا در اثر خیس شدن و رطوبت گرفتن، با سریع خشک کردن آن می‌توانید به عمر فرش خود بیافزایید.
  • گاها رنگ پریدگی در ظاهر زیبای فرش رخ می‌دهد که می‌توان تابش مستقیم نور خورشید را علت آن دانست و برای جلوگیری از این امر می‌توانید پرده‌های خانه را در طول روز بکشید.
  • جابجایی اصولی یکی از روش‌های افزایش طول عمر فرش است که بدین منظور باید آن را به صورت رول بدون هیچ گونه فشاری بر روی آن مورد حمل و جابجایی قرار داد و از تا زدن آن جلوگیری نمود.
  • نظافت منظم و روزانه و یا حداقل هفتگی جارو زدن فرش می‌تواند یکیاز موثرترین عوامل ماندگاری فرش باشد که باید بدان پرداخت و در صورت لک شدن نیز سریعا با روش‌های درست و اصولی رفع گردد.
  • عدم استفاده از شوینده‌های اسیدی و قلیایی برای برطرف سازی لک و کثیفی‌ها و یا جهت شستشو بسیار مهم است و پیشنهاد می‌شود تعداد دفعات شستشو را به حداقل رسانده و یا حداقل این کار را به قالیشویی‌های معتبر و متخصص بسپارید.
  • جابجا کردن هر از گاهی و عدم قرار دادن وسایل سنگین از تاثیر بر ظرافت و زیبایی و تخته شدن و فرورفتگی‌ها جلوگیری به عمل آمده و از مهم‌ترین موارد نگهداری اصولی فرش ماشینی است.

 

خرید فرش 1200 شانه با دوام از کارخانه اصلی

همه می‌دانند که باکیفیت‌ترین و بازیباترین طرح‌های قالی در کاشان تولید شده است. تا سخن از طرح و نقشه اصیل ایرانی می‌آید، ناخودآگاه نام شهر فرش کاشان به ذهن می‌رسد و طرح های زیبای قالی های 1200 شانه را می‌توان در کارخانجات کاشان یافت. این طرح های اصیل ایرانی، توسط بهترین الیاف روی دستبافتگونه‌ترین بافته‌های ماشینی جلوه می‌نمایند و از جذابیت و زیبایی دو چندانی برخوردار می‌گردند.

جهت خرید فرش 1200 شانه ماشینی با دوام از مراکز معتبر و مستقیما از کارخانه می‌توانید اقدام نمایید که بدین طریق می‌توانید به قیمت تولیدی و عمده و همچنین به فرش اصل نیز دسترسی پیدا نمایید. به دلیل این‌که زیباترین طرح‌های این فرش دستباف نما در کاشان تولید می‌شود و خرید حضوری این طرح های زیبا برای همگان میسر نیست، از این رو گروه تجاری فرش کاشان بر آن شد تا خرید اینترنتی فرش های 1200 شانه را در کنار خرید حضوری را برای خریداران فراهم نموده و بدین صورت دست یافتن به طرح های اصیل ایرانی با کیفیت و دوام بالا را برای افراد میسر نماید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی