تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش هیت ست شده یعنی چه؟

فرش اکریلیک هیت ست شده

شاید قبل از خرید فرش ماشینی با واژه هیت ست، روبرو شده اید و فروشنده به شما گفته است که این فرش، هیت ست شده است. فرش هیت ست شده یعنی چه؟ چرا یک محصولی که از قبل هیت ست شده است دارای کیفیتی بیشتر از هیت ست نشده است؟
هیت ست شدن در واقع عملیاتی است که الیافی که قرار است محصول مورد نظر با آن بافته شود، در معرض دمای بالا و حرارت بالا قرار می گیرد و پس از آن سرد می شود. این فرآیند کیفیت نخ را بالا می برد.
برای بافت فرش های ماشینی از الیاف مصنوعی از قبیل آکریلیک، پلی استر و ... استفاده می شود. این الیاف، در مرحله آماده سازی برای بافت، استحکام وکیفیت خود را از دست می دهند و اگر قبل از بافت از مرحله هیت ست عبور نکننده پارگی نخ در حین بافت صورت می گیرد این موضوع در بافت فرش های با شانه و تراکم بالا از قبیل 1500 شانه، 1200 شانه و 1000 شانه بسیار اتفاق می افتد چون سرعت این دستگاه ها بالاست پس بهتر است تولید کننده در تولید فرش های دستبافتگونه، از الیاف هیت ست شده استفاده کند.

فرش اکریلیک هیت ست شده
بهترین الیاف مصنوعی برای بافت فرش های ماشینی، آکریلیک است. میان نخ آکریلیک هیت ست شده و آکریلیک هیت ست نشده تفاوت بسیاری وجود دارد. در عملیات هیت ست نخ آکریلیک؛ الیاف آکریلیک، با استفاده از بخار و بدون آسیب رساندن به الیاف، نخ ها مورد حرارت و گرمای بالا قرار می گیرند. درجه حرارت نخ بالا می رود، ساختار الیاف تغییر می کند و پس از سرد شدن، الیاف یکدست و بدون پرز می شوند.
نخ های آکریلیک هیت ست شده، تثبیت تاب می شوند و حجم آن ها افزایش می یابد و همین حجم بالا، سبب نرمی فرش آکریلیک می شود. پس می توان فرش آکریلیک هیت ست شده را نرم تر و با پوششی بهتر از آکریلیک هیت ست نشده دانست.
فرش ماشینی آکریلیکی که هیت ست شده است گردو غبار را به خود نمی گیرد و حساسیت های پوستی را کاهش می دهد و از آنجایی که تمامی پرزهای نخ آکریلیک، در مرحله هیت ست گرفته می شود پس می توان محصولات هیت ست شده را فرش های بدون پرز دانست که برای بیماران پوستی و بیماران تنفسی مناسب است.

چرا حتما باید نخ های آکریلیک را هیت ست کرد؟
نخ های آکریلیک، پرزدهی بالایی دارند و عملیات هیت ست را روی این نخ ها برای تثبیت تاب نخ و برای کاهش پرزدهی انجام می گیرد.
مهم نیست که شما چه شانه و تراکمی از فرش را خریداری می کنید ولی قبل از خرید به هیت ست شدن الیاف، توجه کنید و محصولاتی را خریداری کنید که هیت ست شده باشند.
خرید فرش ماشینی آکریلیک هیت ست شده مزایایی را برای خریدار به دنبال دارد:
- فرش های ماشینی هیت ست شده، دچار کاهش رنگ نمی شوند.
- نخ، ثبات بیشتری دارد و ماندگاری فرش بالاتر است.
- نخ های هیت ست شده، گرد و غبار و آلودگی را به خود جذب نمی کنند.
- پرزدهی الیاف هیت ست شده، حداقل ممکن است.
- فرش هایی که به نخ هیت ست شده بافته می شوند، حجیم تر و توپر تر هستند.
- نخ های هیت شده روی سطح فرش حالت دانه اناری هستند و درخشان و براق می باشند که سبب زیبا شدن طرح و نگاره می شوند.
گروه تجاری فرش کاشان، تمامی محصولات خود را با الیاف آکریلیک هیت ست شده تولید می کند.این گروه تجاری، رضایتمندی مشتری را سر لوحه اقدامات خود قرار داده است. فرش های آکریلیک هیت ست شده علاوه بر زیبایی طرح و نگاره، کیفیت و ماندگاری بالایی دارند و افراد می توانند سالیان متمادی از آن ها بهره ببرند بدون آنکه تغییر ماهیت دهند و یا تغییر شکل دهند.
فرش های 100 درصد آکریلیک کاشان تولید شده از گروه تجاری فرش کاشان، دارای خصوصیات زیر می باشد:
- نخ بوم فرش، از جنس پنبه است.
- نخ پود آن، یا نخ افقی از جنس جوت یا کنف است.
- نخ ریشه، از جنس پنبه خالص است.
- نخ خاب، از جنس آکریلیک هیت ست شده می باشد.
فرش های 100درصد آکریلیک هیت ست شده، طول عمر بالایی دارند و دوام و مقاومت بالایی دارند و در برابر گرما و نور خورشید، تغییر رنگ و تغییر کیفیت نمی دهند. در اثر پاخوردگی بالا، دچار سایش و توخوردگی نمی شوند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی