تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش کاشان نقشه گل افشان کرم

فرش کاشان طرح گل افشان کرم

هر خریداری به دنبال خرید بهترین و زیبا ترین فرش های ماشینی وارد بازار می شود و اکثر خریداران جذب زیبایی فرش هایی می شوند که دارای طرح های افشان هستند. در این مقاله مانند سایر مقالات موجود در وب سایت ضمن آشنایی با فرش طرح افشان کاشان به عنوان یکی از بی نظیر ترین طرح های موجود در بازار به معرفی ویژگی های این طرح پرداخته ایم و تعدادی از پر مشتری تری طرح های افشان را معرفی خواهیم نمود.

تاریخچه فرش طرح افشان کاشان
بد نیست در ابتدا به تاریخچه بپردازیم. در میان انواع طرح ها و نقشه های فرش های ماشینی که از گذاشته تاکنون معرفی شده اند، طرح افشان یکی از اصیل ترین، قدیمی ترین، زیبا ترین و در عین حال پرطرفدار ترین نقشه ها و طرح هایی است که در دل فرش های ماشینی ایران نشسته و توجه مخاطبین را به خود جلب کرده است. در بسیاری از فرش های زیبا طرح افشان در ترکیب با نقوش طرح اسلیمی بسیار چشم نواز شده است و می توان ادعا کرد خریداران بسیاری فرش های طرح افشان که ترکیبی از طرح اسلیمی و طرح ختایی است را برای خانه خود انتخاب کرده اند. فرش طرح ختایی سراسر بوته و گل هایی است که مجموعه ی شکوهی از بوته، غنچه، گل، جوانه و برگ را تشکیل داده اند که با ساقه های باریک و بلند به یکدیگر متصل هستند. طرح های اسلیمی هم نمادی از درختان و شاخه ها ست که پیچیده در یکدیگر نگاره هایی جذاب را به نمایش گذاشته اند.
اولین طرح های ایجاد شده برای فرش های ماشینی، طرح های بودند دارای طرح ترنج و لچک. در این طرح های معروف یک ترنج بزرگ در مرکز فرش قرار می گرفت که اطراف آن پر می شد از گل‌ های ریز و درشتی که به عنوان نگاره سراسر فرش را آذین می داد . هرچند اینگونه طرح ها هنوز هم مورد استقبال عموم هستند اما فرش های طرح افشان با حذف ترنج گامی شگفت در طراحی نقشه فرش های ایرانی بود. همانند هرنوع خلاقیت و نوآوری زرح افشان هم اولین بار از دل کارخانه های فرش کاشان بیرون آمده و رفته رفته رونق و شهرت جهانی گرفت. پیشرفت و اهمیت نوآوری در تولید فرش های ماشینی موحب شده بدنبال توجه به ذائقه مشتریان و تأمین نیاز بازار، اخیرا طرح های افشان با لچک و ترنج کوچک طراحی شده اند که مورد توجه خریداران قرار گرفته است.

علت نامگذاری طرح افشان
حذف ترنج از وسط طرح های فرش ایرانی، گویی مرکزیت فرش را از بین برده است. در فرش های دارای ترنج، ترنج مرکز سقف دکوراسیون محسوب شده و تمام اجزاء و وسایل دکوراسیون دور تا دور ترنج قرار می گیرند. در طرح افشان که این مرکز حذف شده است، نوعی پراکندگی در دکوراسیون به وجود آمده است که از این رو نقشه فرش های بدون ترنج را طرح افشان می نامند. طرح افشان چشم اندازی متفاوت و جدید برای صنعت فرش و هنر فرش باشی به ارمغان آورده است. هرچند در نگاه اول همانطور که از اسم طرح پیدا ست ، افشان بودن و پراکندگی در ذهن متبادر می شود اما پیوستگی و انسجام طرح افشان نکته مهمی است که طراحان همواره مد نظر قرار داده اند. در هیچ کجای طرح افشان انقطاع دیده نمی شود و سراسر نقشه به هم پیوسته و متصل است . طرحی زیبا و چشم نواز از گل ها و برگ ها که با ساقه های نازک در سراسر فرش به یکدیگر متصل شده اند. همین موضوع دلیلی شده تا طرح افشان چنین نامی به خود اختصاص دهد.
نبود ترنج موجب تفاوتی شده تا ساختار و اساس طرح افشان را از سایرین متمایز کرده و از همان ابتدا تا کنون عرضه فرش طرح افشان در بازار بزرگ فرش های ماشینی تحت برند فرش کاشان هواداران زیادی را مجذوب خود نموده است. ورود طرح افشان به بازار فرش به علت هنجار شکنی و حذف ترنج به عنوان نگاره اصلی طرح ها، جذابیت به همراه داشت. در بین خریداران و فروشندگان فرش طرح گل افشان کاشان در مقابل دیگر طرح های ترنج دار فرش های ماشینی کاشان، شاخه ای پر مشتری را به خود اختصاص داده که برای فضاهای مختلف خانه مناسبت دارد. عدم قرینگی دیگر ویژگی این طرح هاست که فرش را برای گوشه و کنار خانه کاربردی نموده است.

ویژگی و خصوصیات فرش طرح افشان
1- به عنوان مهم ترین ویژگی همانطور که در بالا اشاره شد، پیوستگی و انسجام طرح در عین عدم قرینگی و عدم ترنج ویژگی بارز فرش طرح افشان فرش کاشان است. نگاه به این طرح حالتی را در ذهن القا می کند که گویی طراح بدون برداشتن دست خود از روی کاغذ از نقطه ای نامعلوم شروه به کشیدن طرح نموده و هرگز نخواهیم توانست نقطه شروع و پایان طرح را بیابیم. این خود یکی از شگفتی های طرح فرش افشان کاشان به حساب می آید.
2- ویژگی دیگر فرش طرح افشان، تفاوت در عین اصالت و حفظ پایه و اساس است. خریداران با طرح فرش افشان بیگانه نیستند در عین حال متفاوت بودن این طرح موردی است که خریداران را به خود جلب می کند. نبود قرینگی در طرح و حضوره نگاره های سنتی که حاصل ترکیب طرح های معروف از جمله اسلیمی و ختایی هستند، نو بودن در عین آشنایی را فراهم آورده است.
3- سومین و مهمترین ویژگی طرح افشان موجب شده تا انتخاب فرش برای فضاهای کوچک مناسب باشد. طرح افشان به دلیل نداشتن ترنج فضا را بزرگ تر از آنچه هست نشان می دهد از این رو فرش طرح افشان کاشان برای آپارتمان های امروزی بسیار جالب خواهند بود. علاوه بر آنکه رنگ زمینه فرش هم اهمیت بسزایی در فضای خانه دارد. فرش های افشان اگر در رنگ زمینه کرم انتخاب شوند ، بهترین گزینه برای فضا خانه هایی هستند که صاحب خانه خواهان داشن فضایی بزرگ با نور بیشتر است .

فرش کاشان نقشه گل افشان کرم
رنگ کرم روشن ترین رنگی ست که در فرش های ماشینی تقاضا می شود . رنگ سفید به دلایل مختلفی نه تنها در صنعت فرش بافی بلکه در صنعت نساجی چندان طرفدار نداشته و جای ان را فرش های کرم پوشانده است. زیبایی بی نظیر فرش های رنگ روشن شادابی فضای خانه را تأمین می کند.
گردش رنگ ها در فضای خانه تأثیر بسیار مهمی بر دکوراسیون دارد. برای زیبا تر شدن فضای خانه کافی ست به ست بودن و هماهنگی بودن رنگ فرش با رنگ سایر اجزا دکوراسیون و البته ویژگی های فنی فضا دقت نمایید. برای مثال توصیه به خرید فرش گل افشان کاشان در رنگ زمینه کرم برای فضاهای کم تردد از جمله پذیرایی صورت می گیرد اما به هیچ عنوان خرید فرش های کرم رنگ یا هر رنگ روشن دیگری برای فضاهای پرتردد و مکان های عمومی مانند مساجد، جلوی درب های ورودی و سرویس بهداشتی ، راهرو های پر تردد و ... مناسب نیست.
همچنین در خرید فرش از هر نوع و هر طرحی به برند و فروشگاه دقت کافی داشته باشد. خرید فرش های ماشینی امری تخصصی که به علت کم آگاهی خریداران در این زمینه متأسفانه شاهد سوءاستفاده فروشندگان هستیم از این رو لازم است به فروشگاه های معتبر مراجعه نماییم تا از اصالت و کیفیت محصولات مطمئن شویم.
فروشگاه اینترنتی فرش کاشان، فروشگاهی است مجازی که تولید کننده نقش فروشنده را بر عهده داشته و خریداران می توانند با خیالی آسوده از مزایای فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بهره مند شوند.
با خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان:
1- در زمان و انرژی صرفه جویی خواهد شد
2- نیازی به جابجایی فیزیکی و رفت به فروشگاه نیست
3- امکان حضور انلاین در هر ساعاتی از شبانه روز وجود دارد
4- خرید مستقیم از تولید کننده
5- خرید به قیمت عمده فروشی یا قیمت کارخانه
6- دریافت فرش با ارسال رایگان درب منزل
اگر بدنبال تنوع بالای محصولات و انتخاب از بین تعداد زیادی طرح و رنگ و نگاره هستید، فروشگاه اینترنتی فرش کاشان مکان مناسبی برای خرید است. کافی است در قیمت موتور جست و جو طرح مورد نظر خود را مانند عبارت طرح گل افشان سرچ نمایید تا در زمانی کوتاه تعداد زیادی از طرح ها و فرش های موجود و منطبق با عبارت مد نظر به نمای در آید. لازم به ذکر است برند فرش کاشان در طول سال ها فعالیت خود  توانسته است توان تولیدی خود را به خریداران نشان داده و در سراسر جهان بازار گسترده از فرش های ماشینی را به نمایش بگذارد. بنابر ویژگی های مثبتی که فرش های ماشینی کاشان نسبت به سایر فرش های تولید شده در شهر های دیگر دارند، کاشان نام پایتخت فرش ماشینی جهان را به خود اختصاص داده است.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی