تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش با رنگ زمینه ترمه ای

فرش ترمه ای رنگ کاشان

انسان ها از اولین زمان هایی که یکجا نشینی را به رسمیت شناخته و بدنبال ساخت خانه و در واقع سرپناهی بودند، کف پوش را لازمه یکجا نشینی دانسته و در طول زمان انواع و اقسام کالاها و ابزار هایی را که می توانستند به عنوان کف پوش مورد استفاده قرار دهند بکار گرفتند . اما در این بین هر کالایی که به عنوان کف پوش مورد استفاده واقع می شد اما به اندازه کافی مناسب نبود را حذف کرده و بدنبال بهترین بوده اند. در طول سال های سال، بهترین کف پوش برای خانه ها فرش هایی شناخته شدند که توسط دستگاه و ماشین آلات تولید شده و تحت عنوان فرش های ماشینی عرضه شدند. هرچند زمان زیادی لازم بود تا به تکنولوژی تولید فرش های ماشینی رسید اما در کم ترین زمان ممکن فرش های ماشینی جای خود را در خانه ها باز کرده و به عنوان بهترین کف پوش مورد توجه قرار گرفتند.
اولین فرش های ماشینی، فرش هایی بودند ساده که در شانه و تراکم پایین بافته می شدند ما در سال های 1350 همان فرش ها هم قابل توجه بوده و در نوع خود بی نظیر بودند. رفته رفته بر کیفیت، تنوع، زیبایی و سایر ویژگی های کیفی و ظاهری فرش ها افزوده شد و همچنین تعداد تولید کنندگان هم بیشتر و بیشتر شد اما بازار رقابتی و تخصصی تولید فرش اجازه ماندن و فعالیت را از تولید کنندگان ضعیف گرفت و تنها تولید کنندگان قدر و کاربلد توان ماندن در بازار فرش های ماشینی را داشتند. تولید کنندگانی که بنا بر داشتن خلاقیت و استعداد و ... بهترین فرش های ماشینی را تولید و سهم مهمی از بازار های خارجی را به فرش های ناب ایرانی اختصاص دادند. در این بین نباید از اهمیت چشمگیر تولیدکنندگان و کارخانه های کاشانی غافل شد چراکه همواره بهترین فرش ها و خلاقانه ترین بافته ها از دل کارخانه های فرش کاشان برآمده و شهر کاشان نام پایتخت فرش ماشینی جهان را به خود اختصاص داده است.
شاید تا چندین سال قبل خریداران به دنبال با کیفیت ترین و با دوام ترین فرش های ماشینی وارد بازار می شده اند اما در حال حاضر زیبایی ظاهری و انتخاب رنگ و طرح و ... هم به اندازه کیفیت و دوام حائز اهمیت است. باید به یاد داشته باشیم که هیچ کالا و عنصری در فضای خانه به اندازه فرش ماشینی نمی تواند دکوراسیون خانه را تحت تأثیر قرار دهد و هیچ کالا و محصولی نمی تواند به اندازه فرش های ماشینی زیبایی خانه را تضمین کند. ناگفته نماند انتخاب صحیح و اصولی فرش های ماشینی تأثیر مثبت و انتخاب غیر تخصصی و نادرست نیز تأثیر معکوس خواهد داشت. پس لازم است خریداران همواره در پی خرید بهترین چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ کیفیت باشند.
در این نوشتار به بررسی رنگ فرش های ماشینی پرداخته ایم و عنوان داشته ایم که چرا رنگ فرش های ماشینی حساسیت انتخاب را بالا برده است و با تأکید بر زیبایی فرش های سورمه ای موارد استفاده از این فرش را در فضای خانه نشان داده ایم .

مفهوم رنگ زمینه در فرش ماشینی
رنگ زمینه فرش های ماشینی عرضه شده در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان، طیف وسیعی از رنگ ها را به خود اختصاص داده اند که می تواند مفید و یا غیر مفید باشد. از طرفی تنوع رنگ دست خریداران را در انتخاب باز گذاشته و موجب خواهد شد خریداران متناسب با آنچه مورد نیاز خانه است خرید کنند. از سوی دیگر این تنوع برای خریدارانی که بودن آگاهی وارد بازار شده و با انتخاب هیجانی روبرو می شوند مطلوب نباشد. تنوع و زیبایی بی نظیر فرش های کاشان به حدی است که هر خریدار را وسوسه خرید می کند.
تولید فرش های ماشینی در رنگ های مختلف عبارت از تفاوتی است که در رنگ زمینه فرش های ماشینی وجود دارد وگرنه رنگ نگاره ها و گل و بوته ها عموما مشابه یکدیگر و بر اساس طرح های موجود شکل می گیرد. در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان انواع طرح ها در رنگ زمینه های مختلف عرضه شده که خریداران را مجذوب خود می نماید.

رنگ های زمینه فرش
تقریبا تمامی رنگ ها به عنوان رنگ زمینه در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان موجود است. فرش هایی در رنگ زمینه آبی و سورمه ای، سبز، کرم، خاکستری، فیلی و ... طیف گسترده ای را محصولات را بوجود آورده اند. فرش های ماشینی به علت تولید انبوه و توان تولیدی بالای دستگاه های پیشرفته بیش از فرش های دستبافت بازار را در اختیار خود گرفته و امروزه شاهد تعداد بیشماری از فرش های ماشینی هستیم. انتخاب رنگ فرش های ماشینی بستگی زیادی به سلیقه، سبک دکوراسیون و فضای خانه دارد اما بر اساس آمار و اطلاعات بدست آمده از تجربه تولید کنندگان و فروشندگان به ترتیب رنگ های سرمه ای، کرم، فیلی، آبی فیروزه ای، آب کاربنی، قرمز و حتی قهوه ای بیشترین فروش را در سال های اخیر به خود اختصاص داده اند. المان ها و عوامل مختلفی در انتخاب رنگ فرش موثر است که موجب شده رنگ هایی مانند فرش با رنگ زمینه ترمه ای، شکلاتی، نسکافه ای و ... کم ترین میزان تقاضا را داشته باشند چراکه این رنگ ها رنگ های خاص هستند که کم و بیش نه تنها در صنعت بافت فرش ماشینی بلکه در صنعت نساجی مورد توجه خاص پسندان واقع می شوند . البته این رنگ ها رنگ های جدیدی هستند که کم تر تا کنون در بازار ها دیده شده اند و معمولا افراد ریسک پذیر و صاحب سبک از این رنگ ها استفاده می کنند.
هرچند همواره از تنوع رنگی و انواع مختلف رنگ های زمینه در تمامی طرح ها صحبت شده است اما برخی از طرح ها تنها در چند رنگ زمینه به بازار عرضه می شوند چراکه این طرح ها تنها در رنگ های خاصی زیبا و چشم نواز خواهند بود مانند طرح هایی که در رنگ زمینه ترمه ای وارد بازار می شوند. طراحان و هنرمندان کاشانی به خوبی می دانند که خلاقیت و نوآوری عامل مهمی در پیشرفت و خوش نامی برند است از این رو مدام به دنبال تولید محصولات جدید بوده و بافت فرش هایی با رنگ زمینه ترمه ای به عنوان رنگ جدید و جذاب از جمله این نوآوری ها توسط کارخانه تولید فرش کاشان تلقی می شود.

گردش رنگ در دکوراسیون
رنگ در دکوراسیون اهمیت فوق العاده ای دارد . در پاسخ به این سوال که چرا تا این حد به فرش های ماشینی در رابطه با تأثیرگذار بر دکوراسیون توجه می شود می توان فضایی را در نظر گرفت با سه بعد اصلی در چنین فضایی بی شک کف بیشترین دید را به خود جلب می کند پس رنگی که کف را پوشش می دهد تعیین کننده خواهد بود.
انتخاب رنگ فرش ماشینی باید به گونه ای باشد که گردش رنگ فضا را هماهنگ سازد در واقع این موضوع به همان مسئله ست شدن و هماهنگ بودن رنگ فرش ماشینی با سایر اجزاء از جمله مبلمان و پرده ها اشاره دارد. گردش رنگ بدان معناست که در هنگام هماهنگ نمودن رنگ ها توجه داشته باشیم که منظور یکسانی رنگ ها نیست بلکه منظور آن است که کدام رنگ ها در فضای مد نظر ما زیبایی بیشتری خواهند داشت. برای مثال رنگ زمینه ترمه ای که قابلیت ست شدن با رنگ های تیره و روشن را دارد در کنار هر رنگی زیبا خواهد بود و خوش خواهد درخشید، از این رو با وجود رنگ زمینه ترمه ای نگرانی کم تری در رابطه با ست شدن و گردش رنگ در فضا را خواهیم داشت.
بررسی فرش ترمه ای رنگ
رنگ ترمه ای در فرش ماشینی همانند رنگ فیلی و یا گردویی است و این رنگ برای کسانی خوب است که به دنبال فرش های رنگ روشن هستند ولی رنگ کرم را به دلیل روشن بودن زیاد نمی خواهند.
فرش ترمه ای طرح افشان و بدون ترنج برای دکوراسیون های کوچک عالی است.

خرید فرش ترمه ای رنگ کاشان
خرید فرش به قیمت ارزان و کیفیت بالا امکان پذیر است به شرط آنکه با علم و آگاهی وارد بازار شده و قبل از اقدام به خرید اطلاعات کافی در این زمینه کسب نماییم. برای خرید فرش ارزان قیمت اما با کیفیت بهترین مکان فروشگاه اینترنتی فرش کاشان است. در این فروشگاه فرش هایی زیبا در رنگ زمینه ترمه ای عرضه شده اند که بنا بر خاص بودن و جدید بودن توجه مخاطبین را به خود جلب کرده و توانایی زیبا کردن دکوراسیون خانه با سبک معماری و چیدمان سنتی، کلاسیک و فانتزی را دارند. در انتخاب فرش کاشان در رنگ زمینه ترمه ای شیک و خاص بودن موردی است که حرف اول را زده و جذابیتی فاخر برای صاحب خانه به همراه دارد. در هر کجای دنیا می توانید با ورود به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان اقدام به خرید فرش با کیفیت و اصل نمایید. در شرایط موجود و لزوم رعایت موارد بهداشتی جهت حفظ سلامت خود و دیگران، خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بیش از قبل مورد توجه قرار گرفته و خریداران می توانند در هر ساعتی از شبانه روزبدون خارج شدن از خانه و قرار گرفتن در معرض ویروس به راحتی و با قیمت ارزان محصول درجه یک و ناب فرش کاشان را خریداری نمایند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی