تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

خصوصیات فرش بر اساس تراکم

فرش ماشینی با تراکم بالا

یکی از عواملی که کیفیت فرش ماشینی را بالا می برد، تراکم طولی و عرضی فرش ماشینی است. تراکم عرضی همان شانه و تراکم طولی همان تراکم است. تراکم در فرش ماشینی یعنی تعداد گره هایی که در یک متر از طول و عرض فرش زده می شود.

خصوصیات فرش بر اساس تراکم
فرش های ماشینی بر اساس تراکم دسته بندی می شوند و در انواع مختلفی ارائه می شوند. تراکم در راستای عرضی را که همان تعداد ریشه هایی که در یک متر از عرض فرش می گویند شانه و تراکم در راستای طولی را که تعداد گره های زده شده در یک متر از طول فرش زده شده است را تراکم می گویند.
افزایش این گره ها در فرش های ماشینی، سبب بالا رفتن ظرافت و زیبایی طرح و نگاره و فشردگی و انسجام بین ریشه ها می شود.
در گذشته تراکم آنقدر معنا نداشت و تمامی محصولات ماشینی به صورت 350 شانه بافته می شد. چون دستگاه های بافندگی ماکویی قدیمی بود و توانایی بافت فرش های ماشینی با تراکم بالا را نداشتند و همچنین نخ های بافت، ضمخت و کلفت بودند تا اینکه با روی کار آمدن دستگاه های پبشرفته وندویل و شونهر آلمان، فرش های ماشینی با تراکم بالا در شانه و تراکم های مختلف تولید شدند :
فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550 تا تراکم 2700
فرش ماشینی 1000 شانه تراکم 3000
فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600
فرش ماشینی 1500 شانه تراکم 4500
این محصولات ماشینی لوکس و زیبا به صورت ساده و گل برجسته تولید می شوند.
این محصولات ماشینی بسته به نوع شانه و تراکم شان، دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند. برای مثال فرش های 700 شانه دستبافتگونه با تراکم بالا، به دلیل بافته شدن با الیاف 18 سه لا و 21 دارای ضخامتی در حدود 10 میلیمتر هستند. به همین دلیل است که این محصولات را جز فرش های ضخیم و با ظرافت بالا می دانند یعنی در حین اینکه ضخامت استانداردی دارد دارای ظرافت و زیبایی طرح و نگاره نیز می باشد.
فرش های 1000 شانه با تراکم 3000 جز محصولات دستبافتگونه هستند که با نخ 30 تا 36 بافته می شود و فرش های 1200 شانه با نخ 36 تا 40. ضخامت 1000 شانه در حدود 8 میلیمتر است و ضخامت 1200 شانه در حدود 6 میلیمتر است. این فرش های دستبافتنما با توجه به نوع شانه و تراکم و میزان ضخامت نخ، ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی پیدا می کنند و هرچه این تعداد تراکم بیشترباشد به همان میزان از ضخامت فرش کم می شود و بر زیبایی و ظرافت آن اضافه می شود.

مقایسه بین انواع فرش ماشینی با تراکم بالا
فرش های ماشینی 1500 شانه و فرش های ماشینی 1200 شانه را می توان جز فرش های دستبافتگونه دانست که جایگزین خوبی برای قالی های دستباف است. به دلیل زیاد بودن شانه و تراکم، در این فرش های لوکس زیبا، می توان انواع طرح ها و نگاره های شلوغ و ظریف را به صورت 1500 شانه و یا 1200 شانه تولید کرد.
این محصولات را بهتر است در پذیرایی پهن کنید و یا بهترین گزینه برای جهیزیه عروس است. فرش های 1000 شانه هم کیفیت بالایی دارند و هم ظرافت و زیبایی بسیار. فرش های 700 شانه در ست است که زیبایی در حد 1200 و 1500 و 1000 ندارند ولی ضخامت استاندارد و ایده آلی دارند.
آهاری ( چسب زنی پشت فرش برای فیکس کردن گره های U شکلی ) که برای فرش های 1500 شانه، 1200 شانه می زنند بیشتر از 700 شانه است چون باید آهار به گونه ای باشد که ریشه ها از هم باز نشوند.
مقاله مربوطه: آهار پشت فرش

مزایای فرش با تراکم بالا
به دلیل زیاد بودن ریشه و ضخامت کم، خاب فرش ماشینی از کوبیده شدن در امان است و در برابر پایه های مبل و کمد مقاوم است.
به دلیل زیاد بودن شانه، ظرافت و زیبایی فرش بالاست و طرح و نقوش زیباتر و واضح تری دارند.
چون تعداد ریشه ها و گره ها در فرش های ماشینی با تراکم بالا، زیاد است پس باید تولید کننده از نخ آکریلیک که نسبت به الیاف دیگر ظریف تر است استفاده کند و به همین دلیل می توان محصولات با تراکم بالا را جز فرش های مقاوم و باکیفیت دانست.

خرید فرش ماشینی با تراکم بالا
فرش های ماشینی با تراکم بالا را می توانید در مدل های مدرن و فانتزی و کلاسیک و سنتی از گروه تجاری فرش کاشان خریداری کنید. این کارخانه، توانسته است فرش های دستبافتگونه با تراکم بالا را با قیمت تولیدی و عمده به فروش برساند و با بهترین کیفیت و زیبایی ارائه دهد. برای خرید از گروه تجاری فرش کاشان شما می توانید خرید حضوری و یا اینترنتی را انتخاب کنید و از ارسال رایگان بهره مند شوید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی