تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

اصول انتخاب فرش

چگونگی انتخاب فرش ماشینی

مراحل آزمون و خطا در طول تاریخ و سبک زیبایی شناسی ایرانیان موجب شده تا فرش انتخاب زیبا و سنت فاخر ما ایرانی‌ ها در قبال زینب بخشی خانه ها باشد. تصور خانه ایرانی بودن فرش امکان پذیر نیست و بی شک برای مورد استفاده قرار گرفتن فضا بهترین کف پوش که همان فرش های ماشینی اصل و با کیفیت هستند بهترین انتخاب ممکن خواهند بود. فرش هایی که در زیبایی تمام و کیفیت بالا تحت برند های کاشان عرضه شده اند موجب شده تا در طول زمان برتری این فرش ها به خریداران ثابت شده و رفته رفته شهر کاشان عنوان دار پایتخت فرش های ماشینی در سراسر جهان شود. شهر کاشان در عرضه فرش های ماشینی و دستبافت سرآمد بوده اما بنا به دلایلی از جمله قیمت ارزان، تولید انبوه، تنوع بالا و ... فرش های ماشینی نسبت به فرش های دستبافت بیشتر مورد تقاضا قرار گرفته اند.
از انجایی که هیچ کیفیت و شهرتی اتفاقی نیست واضح است که برتری فرش های ماشینی کاشان به تمام دنیا اثبات شده است و این مهم نشان از تلاش بی نظیر تولید کنندگان کاشانی دارد که هنگام تولید محصولات تمام عوامل را مد نظر قرار داده اند . حال آنکه نباید حضور سوء استفاده گران در بازار را از یاد برد. در تمامی بازار ها افرادی هستند که به دنبال کسب سود حاضر به عرضه کالاهای نا مرغوب و بی کیفیت تحت عنوان کالاهای درجه یک هستند و در مورد بازار فرش های ماشینی به علت تخصصی بودن تولید و شناخت کم مشتریان از این بازار ها امکان خرید اشتباه بیشتر است. از این رو لازمه خرید فرش های ماشینی با کیفیت مطلع بودن از ویژگی فرش های ماشینی خوب، انتخاب فروشگاه و برند قابل اعتماد از جمله خرید مستقیم محصول و ... می باشد. در این نوشتار در پی بررسی و شناخت راه های تشخیص بهترین فرش ماشینی هستیم. سرزمین ایران به داشتن هنر فرش بافی شهره است و امکان خرید فرش ماشینی خوب و با کیفیت برای ساکنین این مرز و بوم به مراتب بیشتر از سایرین است. با مطالعه ادامه متن با راه های تشخیص بهترین فرش ماشینی در ایران آشنا شوید.

اصول انتخاب فرش
خرید فرش ماشینی بدان علت که فرش دارای ویژگی هایی است خاص که در سایر کالا ها یافت نمی شود دشوارتر از سایر کالا ها ست . همچنین در خرید فرش ماشینی، خریداران فرصتی جهت آزمون و خطا نداشته و لازم است یک تخته فرش سال های سال در خانه خریدار خوش بدرخشد. حساسیت خرید فرش ماشینی بدان لحاظ وسواس برانگیز است که این کالا دکوراسیون خانه را تحت تأثیر قرار داده و باید تناسبی بین ویژگی های کیفی و فنی فرش با کاربری فضا وجود داشته باشد. برای مثال فرش انتخابی برای اماکن عمومی بسیار متفاوت از فرش انتخابی برای پذیرایی است.

اهمیت جنس الیاف در خرید بهترین فرش ماشینی
در هر تخته فرش سه نوع نخ تار و پود و خاب بکار می رود. عموم فرش ها در جنس نخ تار و پود یکسان هستند و آنچه در تعیین کیفیت مهم است، جنس نخ خاب است. نخ خاب بیش از 70% وزن یک فرش را تشکیل می دهد و در اصطلاح بازار نخ پرز هم نامیده می شود. از جنس نخ خاب نباید غافل شد. فرش های عرضه شده در فروشگاه اینترنتی فرشیما از بهترین الیاف بافته شده اند از این رو می توان محصولات فرشیما را یکی از بهترین فرش های ماشینی در سراسر جهان دانست. نخ خاب همان نخی است که در رنگ های مختلف به چشم می خورد و با گره خوردن به دور نخ های تار و پود فرش را شکل می دهد. تعداد رنگ های بکار رفته در نخ های خاب هم بر بهترین بودن محصول اثر گذار است اما این مورد در دسته مهم ترین ها قرار نمی گیرد و ظاهر و زیبایی را متأثر می سازد.
در معرفی بهترین فرش ماشینی باید گفت که بهترین فرش از بهترین مواد اولیه تولید می شود و فرش های فروشگاه اینترنتی سایت فرش کاشان در داشتن الیاف خاب از نخ هایی به نام نخ های اکریلیک کمک گرفته اند. این الیاف مصنوعی که بی شباهت به پشم نیستند، الیافی بادوام و با کیفیت بوده و که در بهترین کارخانه ها و در تولید بهترین فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند.
فرش‌های ماشینی مناسب از الیاف اکریلیک خالص بافته می شوند. در اکثر کارخانه های تولید فرش جنس نخ خاب، اکریلیک است اما درصد خلوص آن اهمیت دارد. در بهترین فرش های ماشینی الیاف اکریلیک صددرصد خالص هستند در حالی که در فرش هایی که کیفیت پایین تری دارند از الیاف اکریلیک به همراه الیاف پلی استر و پلی پروپلین استفاده شده است.

اگر می خواهید فرش اکریلیک را از سایر فرش ها تشخیص دهید راهکار های زیر وجود دارند:
1- بر روی فرش دست بکشید در بهترین فرش های ماشینی نباید احساس چسبندگی و اصطکاک را حس کنید. اگر الیاف  صددرصد اکرولیک باشد باید دست شما روی ان سرخورده و نرمی و لطافت را حس کنید.
2- فرش های اکریلیک بوی نفت و پلاستیک ندارند و آلرژی از این لحاظ ایجاد نمی کنند.
3- شفافیت رنگ های بکار رفته در بهترین فرش های ماشینی مورد دیگری است که خلوص الیاف اکرولیک را به نمایش می گذارد.
در کارخانه فرشیما الیاف اکرولیک قبل از بکار رفتن در بافت فرش ، فرآیند هیت ست را پشت سر می گذارند. فرآیند هیت ست مرحله ای ست جهت بهبود وضعیت الیاف و طی آن نخ با قرار گرفتن در حرارت بالای بخار آب با دوام تر، درخشان تر، لطیف تر و در کل با کیفیت تر از قبل می شود . فرش های اکرولیک هیت ست با دوام ترین فرش های موجود در بازار هستند.
مقاله مربوطه: مقایسه فرش پلی استر با فرش آکریلیک
اهمیت شانه و تراکم در بهترین فرش های ماشینی
دیگر مورد مهم در شناخت بهترین فرش های ماشینی ایرانی شانه و تراکم است. بازار فرش و قالی به حدی گسترده و متنوع است که انتخاب شانه و تراکم هم باید از پیش تعیین شده باشد وگرنه تنوع شانه و تراکم خریداران را گیج و سردرگم خواهد نمود. برای داشتن بهترین فرش با طول عمر بالا باید به کاربرد فضا و تناسب آن با شانه و تراکم توجه نمود. انتخاب فرش در شانه و تراکم بالا برای فضاهای پرتردد خانه، موجب می شود فرش دوام کمتری داشته باشد. از این رو یکی از اصلی ‌ترین عوامل در انتخاب و داشتن بهترین فرش ماشینی صحیح بودن شانه و تراکم با توجه به کاربرد فضاست. حتی با کیفیت ترین فرش ها هم اگر متناسب انتخاب نشوند بی شک عمر کمی خواهند داشت.
مقاله مربوطه: چرا باید فرش 700 شانه بخریم؟
مقاله مربوطه: تفاوت فرش با تراکم بالا و پایین
مقاله مربوطه: خصوصیات فرش بر اساس تراکم

اهمیت زیبایی در بهترین فرش های ماشینی
فرش های ماشینی در 5 گرید یا درجه تولید می شوند. فرش های ماشینی درجه یک بهترین فرش های حال حاضر هستند که به تناسب هرچه بر درجه بافته افزوده شود ، از کیفیت و مرغوبیت آن کاسته خواهد شد . لازم به ذکر است بهترین فرش های ماشینی هم از لحاط کیفی و فنی و هم از لحاظ ظاهر و زیبایی ناب و درجه یک هستند. در سال های اخیر که اهمیت بی بدیل ظاهری و زیبایی فرش ها بر دکوراسیون خانه مشهود است، انتخاب فرش ماشینی با حساسیت بیشتری مواجه شده است درحالی که از سوی دیگر تنوع و گستردگی بازار از جانب بهترین تولید کنندگان کاشانی دست خریداران را  در انتخاب باز تر نموده است . کافی است برای داشتن بهترین فرش ماشینی از ویژگی های دکوراسیون خانه خود مطلع باشید و بر اساس اصول زیبایی شناسی اقدام به خرید فرشی متناسب با فضای خانه نمایید تا فرش انتخابی شما به نحو احسن فضای خانه را زیبا و جذاب نماید . انتخاب فرش زیبا و متناسب با دکوراسیون خانه خصوصا برای پذیرایی حائز اهمیت است چراکه ایرانیان از دیرباز تا کنون به مهمان نوازی معروف بوده و لازم می دانند بهترین و زیبا ترین مکان را برای پذیرایی از مهمان های خود ترتیب دهند و چه کالایی بهتر از فرش ماشینی خواهد توانست فضای خانه را متحول کند؟ ناگفته نماند به همان میزان که انتخاب صحیح فرش می توان خانه را زیبا کند ، انتخاب نادرست فرش هم خواهد توانست فضای خانه را متشنج و ناهمگون کند.
برای خرید بهترین فرش ماشینی به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان رفته و علاوه بر بهره مندی از مطالب آموزنده و عملی منتشر شده در این فروشگاه ، محصول مد نظر خود را در بهترین کیفیت، ارزان ترین قیمت و زیباترین طرح ها خریداری نمایید. درب فروشگاه اینترنتی فرش کاشان در تمامی ساعات شبانه روز به روی شما باز بوده و امکان خرید فراهم است. نکته قابل توجه انتخاب صحیح و اصولی فرش از بهترین برند و بهترین فروشگاه می باشد که در نهایت موجب افزایش حداکثری مطلوبیت برای شما خریداران عزیز خواهد شد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی