تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

راهنمایی جهت پاک کردن لکه های فرش 1200 شانه ماشینی

پاک کردن لکه فرش از روی فرش 1200 شانه باکیفیت

تولید فرش ماشینی 1200 شانه که اولین بار در سال 1396 آغاز شد با استقبال بی نظیری از خریداران روبرو شد. زیبایی، ظرافت در کنار کیفیت بالا که به دلیل فشردگی و انسجام است، سبب شد تا خرید فرش 1200 شانه بیشتر از سایر محصولات باشد.
این فرش های ماشینی دستبافتگونه، در طرح و نگاره و ظرافت و زیبایی بسان قالی های دستباف ایرانی است و قیمت کمتری نسبت به قالی های دستباف دارد. این محصولات زیبا و ظریف با نخ نازک و ظریف آکریلیک هیت ست شده بافته می شود. نمره نخی که با آن فرش های 1200 شانه را می بافند 36 الی 40 است. تعداد 1200 گره U شکل در یک متر از عرض آن و تعداد 3600 گره در یک متر از طول آن به دور نخ تار زده می شود و این گره ها به دلیل تعداد بالایشان به هم منسجم و فشرده هستند به گونه ای که هیچ گونه ای آلودگی و لکه و یا کثیفی نمی تواند بدان نفوذ کند. این گره ها با آهار اصولی (چسب زنی پشت فرش) به هم فیکس می شوند.
از آنجایی که ایرانیان به دنبال فرش های زیبا و ظریف هستند خرید این فرش های ماشینی لوکس زیاد شده است و از طرفی دیگر، متراژ خانه ها کوچک شده است و فرش ها بیشتر در معرض آلودگی و کثیفی هستند. شستن هر ساله فرش های 1200 شانه کار درستی نیست. مابه راحتی می توانیم در منزل، با راهکارهای ساده، این محصولات ظریف را تمیز و زیبا نگه داریم.

راهنمایی جهت پاک کردن لکه های فرش 1200 شانه ماشینی
اگر فضای منزل شما کوچک است و قسمت پذیرایی و اتاق نشیمن شما یکی است بهتر است برای مفروش کردن آن فضا از فرش های 1200 شانه تراکم 3600 استفاده کنید. این محصولات زیبا، به دلیل داشتن تعداد گره های بالا، فشردگی و انسجام بسیاری دارند و کثیفی و آلودگی نمی تواند به اعماق آن نفوذ کند و بدین صورت لکه و کثیفی تنها روی سطح قالی باقی می ماند که با چند راهکار ساده می تواند نسبت به پاک کردن لکه از روی فرش ماشینی 1200 شانه اقدام کرد.
قالی هزارو دویست شانه با نخ نازک و ظریف بافته می شود به همین دلیل توصیه می شود در هنگام پاک کردن لکه فرش از روی فرش 1200 شانه باکیفیت، خشونت و زور به خرج ندهید و با چند روش ساده شما می توانید به راحتی کثیفی را از سطح قالی از بین ببرید.
تمیز کردن لکه از روی فرش های با شانه و تراکم پایین از قبیل 500 شانه، طرح 700 شانه کمی سخت تر است چون به دلیل فشردگی و انسجام خیلی کم، آلودگی و کثیفی بین ریشه ها می رود و شما نمی توانید با این راهکارها به راحتی لکه ها را پاک کنید به همین دلیل است که بیشتر افرادی که این قالی ها را خریداری کردند سالی یکبار آن ها را به قالیشویی می برند.

لکه آدامس روی فرش 1200 شانه
ضخامت فرش هزارو دویست شانه کم است. شما باید در هنگامی که آدامس روی فرش نازک می چسبد برای پاک کردن آن به آرامی عمل کنید و چند تکه یخ را درون پلاستیک قرار دهید و آن را روی ادامس بگذارید و اجازه دهید منجمد و سفت شود، سپس به ارامی با قاشق آن را از روی سطح قالی جدا کنید. سعی کنید برای 1200 شانه از چاقوی تیز استفاده نکنید.  لکه شمع روی قالی هزارو دویست شانه را می توانید با یخ و پیف پاف جدا کنید.

لکه جوهر روی فرش 1200 شانه
هنگامی که جوهر روی سطح قالی ریخت شما می توانید با ماست ترش روی لکه را بپوشاندی و زمانی که ماست با جوهر ترکیب شد با قاشق با دستمال کاغذی روی آن را جمع کنید و این کار را چندین بار انجام دهید یا اینکه از لکه بر فرش نانو استفاده کنید.
در دیگر محصولات از قبیل 500 شانه و ... جوهر به راحتی به عمق قالی نفوذ می کند ولی در فرش 1200 شانه به دلیل انسجام و فشردگی زیاد بین ریشه ها، جوهر روی سطح می ماند و پاک کردن این لکه از 1200 شانه بسیار راحت تر است. می توانید از شامپو فرش نیز برای پاک کردن لکه استفاده کنید.

پاک کردن لکه چایی و قهوه از روی فرش 1200 شانه
این لکه ها را می توان با آب معدنی پاک کرد البته این زمانی است که این لکه ها تازه باشد. لکه های کهنه چای و قهوه را باید با جوش شیرین پاک کرد بدین صورت که دستمال مرطوب را آغشته به جوش شیرین کنید و به  آرامی روی لکه بمالید.
برای پاک کردن انواع لکه ها از قبیل چای، قهوه، نوشابه، بستنی و لکه های رنگی می توانید از مخلوط جوش شیرین و آب، سرکه و اب، شامپو فرش، مایع ظرفشویی و آب، خمیر ریش و آب، مالیدن یک تکه لیمو ترش روی لکه، ریختن آب گازدار روی لکه و پاک کردن آن با اسفنج استفاده کنید.
این روش ها برای فرش های باکیفیت 1200 شانه است که با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده است.
مقاله مربوطه: فرش پلی استر یا فرش آکریلیک؟

خرید فرش ماشینی 1200 شانه باکیفیت
پاک کردن لکه از روی فرش های 1200 شانه آکریلیک هیت ست شده بسیار راحت است. قالی آکریلیک سطح صاف و صیقلی دارد که به دست نمی چسبد و با دست کشیدن روی آن، دست به راحتی سر می خورد. پس بهتر است از قالی هایی که با الیاف پلی استر و پلی پروپیلن بافته شده اند را خریداری نکنید چون لکه ها خیلی بد از روی آن پاک می شوند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی