تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چگونه فرش 700 شانه تقلبی را تشخیص بدهیم؟

نام نویسنده: امیر مفیدی نژاد
چگونه فرش 700 شانه تقلبی را تشخیص بدهیم؟

چگونگی شناسایی فرش 700 شانه تقلبی
خرید فرش 700 شانه اصل کاشان

امروزه به دلیل زیاد شدن تولیدکنندگان فرش های ماشینی در شهر کاشان به عنوان اولین زادگاه تولید فرش ماشینی ایرانی و دیگر شهر ها و تورم اقتصاد جامعه که تلاطم قیمت ها را در بر دارد تولید و عرضه فرش های تقلبی در بازار به سبب عرضه فرش با قیمت مناسب برای خریداران با برند یا مارک های تقلبی فرش تحت نام برند های معتبر توسط سودجویان و دلالان نیز افزایش یافته است و همین موضوع سبب گشته تا در باب خرید فرش 700 شانه اصل کاشان که از پر فروش ترین شاخه های فرش ماشینی از لحاظ کیفیت و قیمت فرش است.

باید خریداران به عنوان یک کارشناس فرش عمل نمایند تا بتوانند به خرید فرش اصل دست یابند. لذا در همین راستا بررسی تشخیص فرش اصل از تقلبی الزامی است که ما در این نوشتار در باب افزایش آگاهی خریداران فرش به عنوان یک کارشناس به بیان راه تشخیص فرش تقلبی از اصلی پرداخته ایم تا شما بتوانید با روش های شناخت فرش های 700 شانه اصل از فرش های 700 شانه تقلبی آشنا شوید.

 

چگونگی شناسایی فرش 700 شانه تقلبی

در باب شناخت فرش ماشینی تقلبی باید با چندی از اطلاعات لازم برای تشخیص یک فرش 700 شانه اصل از تقلبی آشنا باشید که در ادامه به تفصیل به شرح آن پرداخته ایم تا بتوانید با آگاهی از آن به عنوان یک کارشناس فرش برای خرید فرش 700 شانه اقدام نمایید و فریب افراد کلاهبردار در این حوزه را نخورید.

  • در زمینه تشخیص فرش تقلبی در اولین مطلب توجه به شناسنامه فرش که به صورت برچسب در پشت فرش قرار دارد، الزامی است. در شناسنامه فرش که به عنوان یک هویت برای فرش است اطلاعاتی هم چون تعداد شانه و تراکم فرش، نام کارخانه و برند تولیدی، تعداد رنگ به کار رفته در بافت فرش و نوع جنس الیاف و... لحاظ می گردد که توجه به این اطلاعات و بررسی صحت و سقم آن توسط گفته های فروشنده با برچسب فرش و تشخیص آن را می توان مهم ترین راه برای تشخیص فرش اصل از تقلبی بیان نمود. وجود تک تک این اطلاعات در شناسنامه فرش الزامی است در صورت ناقص بودن این اطلاعات باید به این موضوع شک کنید که فرش 700 شانه کاشان تقلبی است.
  • تعداد شانه و تراکم ذکر شده در شناسنامه یا طبق گفته فروشنده را می توانید با شمارش تعداد گره های عرضی فرش به عنوان شانه و گره های طولی فرش به عنوان تراکم را در یک دهم از فرش انجام داده و با یک حساب سر انگشتی در یک متر مربع از فرش به تعداد این تراکم بافت فرش پی ببرید. به طور مثال بافت فرش های 700 شانه در بهترین تراکم با تعداد گره طولی 2550 مورد بافت قرار می گیرند که تعداد 70 گره در 10 سانتی متر از عرض فرش و تعداد 255 گره در 10 سانتی متری طول فرش می تواند صحت این تعداد شانه و تراکم بافت فرش را مشخص نماید به طوری که در فرش تقلبی کاشان این تعداد کمتر است.
  • توجه به ارتفاع نخ خاب در فرش های ماشینی هفتصد شانه که بسته به کارخانه های تولید کننده آن از 9 تا 11 میلی متفاوت است نیز در شناخت فرش های تقلبی می تواند به شما کمک نماید.
  • بهترین نخ بافت فرش که فرش تولیدی را در دسته بندی فرش های درجه یک قرارمی دهد و به کار گیری آن در تولید می تواند لقب فرش ضد حساسیت و بدون پرز را به محصول تولیدی بدهد الیاف آکریلیک است که در باب افزایش مقاومت و کاهش پرزدهی آن در فرایند گرما دهی به صورت هیت ست در می آید. پس در نتیجه بهترین و مرغوب ترین فرش ماشینی در کاشان را می توان فرش آکریلیک هیت ست شده معرفی نمود که به عنوان فرش اصل کاشان شناخته می شود. در فرش های تقلبی سودجویان فرش ماشینی را تحت این موضوع که با این جنس الیاف بافته شده اند در اختیار خریداران قرار می دهند که در باب عمل نمودن به عنوان یک کارشناس فرش در زمینه خرید فرش 700 شانه اصل کاشان توصیه می گردد که به بررسی این موضوع به شیوه زیر بپردازید:
  1. به کار رفتن یک چنین جنس الیافی در فرش با دست کشیدن بر روی فرش حس نرمی و لطافت داشته و به حالت اولیه باز می گردد که به راحتی با بررسی انعطاف و برگشت پذیری آن می توانید به نوع جنس الیاف فرش پی ببرید.
  2. این نوع جنس الیاف به هیچ وجه دارای بوی پلاستیک و نفت نیست در صورتی که دیگر نوع الیاف ها دارای بوی پلاستیکی هستند.
  3. این جنس الیاف به سبب براق بودن و قدرت رنگ پذیری بالا رنگ ها را براق تر در فرش نمایان می سازد.
  4. این جنس الیاف بافت فرش هم از لحاظ نظافت به راحتی قابل تمیز شدن است و هم از پرزدهی کمی برخوردار است.
  5. نبود هر یک از این ویژگی های بیان شده در باب الیاف فرش نشان از تقلبی بودن فرش ماشینی تحت نام فرش کاشان است.

در ضمن گره های بافت فرش در فرش ماشینی اصل کاشان در پشت فرش به صورت دستبافت گونه قابل مشاهده و لمس است توجه به این مطلب در زمینه خرید به ویژه توسط سود جویانی که تحت برند های معتبر فرش را به فروش می رسانند نیز می تواند در زمینه شناخت فرش 700 شانه تقلبی به شما کمک نماید. در نظر داشتن تمامی موارد بیان شده تحت این موضوع که چگونه فرش 700 شانه تقلبی را تشخیص بدهیم برای خرید در نظر بگیرید تا بتوانید به عنوان یک کارشناس حرفه ای فرش به خرید فرش اصل کاشان اقدام نمایید.

 

خرید فرش 700 شانه اصل کاشان

حال که به عنوان یک کارشناس فرش می‌توانید با خیالی آسوده به تشخیص فرش تقلبی کاشان بپرازید و در نتیجه خرید فرش 700 شانه اصل کاشان را انجام دهید توصیه می‌گردد که فرش اصل را از کارخانه فرش کاشان خریداری کنید. این کارخانه فرش به عنوان یکی از بزرگ ترین برندهای تولید و عرضه انواع فرش ماشینی در تعداد شانه و تراکم‌های مختلف با متنوع ترین طرح و رنگ بندی فرش به عنوان یکی از معتبر ترین مراکز فروش فرش کاشان است که توانسته پاسخ گوی نیاز تمامی هموطنان باشد که با انجام تمهیداتی همچون ارائه ضمانت کتبی به مدت 10 سال در باب کیفیت فرش و تضمین قیمت با در نظر گرفتن ارسال رایگان فرش در باب ارائه فرش کاشان با قیمت درب کارخانه با توجه به شرایط اقتصادی موجود در جامعه پرداخته است تا تمامی هموطنان در سراسر کشور بتوانند به خرید فرش اصل کاشان بپردازند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی