تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تشخیص فرش ماشینی ایرانی مرغوب

فرش ماشینی مرغوب

همان طور که می دانید ایران از گذشته های دور تا به امروز در هنر فرش بافی در کل دنیا مطرح است و حرف اول را می زند و به همین جهت فرش ایرانی به عنوان فرش ماشینی مرغوب در جهان شهرت یافته است. با صنعتی شدن این هنر دست محصولات جدید و با ظرافت بسیار زیادی روانه بازار شده که بسیار مورد استقبال هم بوده است. پر رونق شدن این صنعت سبب افزایش تولید کنندگان و تنوع بالای محصولات با کیفیت بالا و پایین بسته به هر تولید کننده در بازار شده که گاها متاسفانه دیده می شود، برخی از فروشندگان محصولات با کیفیت پایین تر را به عنوان فرش مرغوب ماشینی عرضه می دارند که این مقوله ایجاب می کند تا خریداران قبل از خرید به مطالعه مقاله زیر با عنوان تشخیص فرش ماشینی ایرانی مرغوب بپردازند تا از محصولی با کیفیت و اصل بهره مند گردند.

تشخیص فرش ماشینی ایرانی مرغوب

همان طور که گفته شد تعداد زیاد تولید کنندگان فرش ماشینی سبب شده تا برخی از سودجویان از این بازار پر رونق به نفع خود استفاده کرده و محصولات با کیفیت پایین تر و تقلبی را به جای فرش مرغوب ایرانی عرضه دارند. اما ما روش هایی را برای نحوه تشخیص فرش ماشینی مرغوب در این نوشتار ارائه داده ایم که امیدواریم با مطالعه آن بتوانید به خریداری محصولی مرغوب و اصل دست یابید.
-    جنس نخ خاب فرش ماشینی مرغوب: از آن جایی که بیش از هفتاد درصد وزن فرش را نخ خاب آن تشکیل می دهد، پس بهتر است به انتخاب فرش های ماشینی با الیاف مرغوب و استاندارد بپردازید. مرغوب ترین فرش ماشینی به فرش اکریلیک گفته می شود، چرا که در بافت آن از بهترین الیاف بافت پشم مانند اکریلیک به کار رفته است. مقاومت بالای این الیاف در برابر عوامل محیطی مانند نور خورشید، مواد شوینده شیمیایی و روغن سبب مرغوبیت آن شده است. شست و شوی راحت چنین محصولاتی و راحت تمیز شدن آن دیگر ویژگی فرش ماشینی مرغوب اکریلیک است. از طرفی تولید کنندگان به منظور افزایش کیفیت و دوام فرش، قبل از بافت، الیاف آن را با فرآیندی به نام هیت ستینگ مورد حرارت دهی با استفاده از بخار آب قرار داده که پس از آن فرش الیاف در سرعت بالای دستگاه های بافنده پیشرفته مقاوم بیش تری خواهند داشت و دچار پارگی نخواهند شد، هم چنین نرمی خواب فرش را نیز به همراه خواهد داشت. پفکی شدن نخ سبب توپری خاب فرش و جلوه بهتر طرح فرش می شود. پرزدهی بسیار ناچیز فرش نیز از دیگر مزایای هیت ست نمودن الیاف بافت اکریلیک است که قبل از تولید توسط تولید کنندگان صورت می پذیرد. جهت تشخیص اکریلیک بودن الیاف یک فرش می توانید با دست کشیدن روی خاب فرش متوجه آن شوید. بدین صورت که سر خوردن راحت دست و عدم چسبندگی روی خاب فرش می تواند نشان از اکریلیک بودن آن باشد. هم چنین روشن و شفاف بودن رنگ بندی فرش از دیگر خصوصیات این الیاف است. فرش ماشینی اکریلیک به هیچ عنوان بوی پلاستیک و مواد نفتی نمی دهد.
-    تراکم گره فرش ماشینی مرغوب: از دیگر مشخصات فرش ماشینی مرغوب می توان تعداد گره شمار آن را در عرض و طول بیان نمود که هر یک را در فرش ماشینی با عنوانی خاص می شناسند. شانه به تعداد گره های عرضی در یک متر از عرض فرش که در زیبایی و ظرافت بافت و طرح فرش موثر است، گفته می شود و تراکم نیز به تعداد گره های موجود در یک متر طولی فرش که افزایش آن سبب افزایش استحکام و ماندگاری فرش می شود. پس می توانید با انتخاب تراکم های بالا، از مرغوب ترین فرش ماشینی ایرانی بهره مند گردید. به منظور تشخیص صحت این تعداد می توانید آن را در مقیاس کوچکتر یعنی ده سانتی متر شمارش نموده و مثلا اگر برای خرید فرش 700 شانه تراکم 2550 به تعداد 70 گره عرضی و 255 گره طولی دست یافتد، از واقعی و اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید.
-    عدم وجود عیوب فرش ماشینی: عاری بودن فرش از هر گونه عیب و نقص فنی و برخورداری از عنوان درجه یک و مهر استاندارد سبب مرغوبیت فرش می شود. عیوبی که می تواند در یک فرش ماشینی وجود داشته باشد عبارتند از: عدم صحت ابعاد فرش نسبت به سایز درج شده روی لیبل فرش، دو رنگی در طرح فرش، نامنظم بودن ریشه ها و گره ها در پشت فرش، وجود شکستگی، پارگی و رفو در فرش، تکرار نقشه و چنین عیوبی می تواند از مشخصات یک فرش نامرغوب و غیر اصل باشد که بهتر است بدان قبل از خرید دقت شود.

خرید فرش ماشینی مرغوب

اما جهت بهره مندی از خرید فرش ماشینی مرغوب گذشته از توجه به خصوصیات فرش مرغوب که در بالا ذکر شد، با مراجعه به یک فروشگاه اینترنتی معتبر می توانید به تهیه و خریداری فرش ماشینی مرغوب ایرانی بپردازید، چرا که چنین فروشگاه هایی با برخورداری از مجوزهای لازم به صورت رسمی در حال فعالیت هستند که همواره سعی در ارائه بهترین محصولات و خدمات به جهت جلب اعتماد و رضایت مشتریان خود و کسب سودآوری بیش تری برای خود دارند. فروشگاه فرش کاشان به عنوان یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر شناخته می شود که بهترین قیمت فرش ماشینی مرغوب را به جهت نبود واسطه ها و هزینه های نمایشگاهی در عرضه محصولات خود، ارائه نموده است. جهت مشاهده قیمت انواع فرش ماشینی مرغوب می توانید به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان مراجعه و طبق نیاز و سلیقه خود به تهیه فرش مرغوب کاشان با ضمانت کیفیت کالا، قیمت درب کارخانه به همراه ارسال رایگان فرش بپردازید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی