تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش 700 شانه کاشان طرح افشان

نام نویسنده: امیر مفیدی نژاد
فرش 700 شانه کاشان طرح افشان

فرش طرح افشان
تاریخچه فرش های 700 شانه
انواع فرش های 700 شانه
خرید فرش 700 شانه کاشان طرح افشان

طبیعی است که هر صاحب خانه ای زمان زیادی را صرف خرید بهترین وسایل و چیدمان زیباترین دکوراسیون می نماید و فرش های ماشینی که مهم ترین و تأثیرگذارترین کالا در دکوراسیون هستند وسواس خرید را چند برابر می کنند. انواع و اقسام طرح های موجود در بازار جذابیت خرید را برای صاحب خانه بالا برده و اندکی دقت بهترین فرش و طبعا زیباترین دکوراسیون را به خواهد آورد.
فرش هایی با عنوان طرح سبک افشان به فرش هایی زیبا گفته می شود که بر خلاف طرح های رایج فاقد ترنج مرکزی هستند و به دلیل نداشتن ترنج نسبت به طرح های موجود متفاوت هستند. در اصطلاح رایج بازار گفته می شود فرش های طرح افشان نگاره ها و گل هایی در هم و پیچیده و پراکنده دارند که در عین پراکندگی منسجم هستند. سبک طرح افشان از جمله فرش هایی است که هم در نوع ماشینی و هم در نوع دستباف به بازار عرضه می شود.
از انواع مختلف فرش های طرح افشان می توان به نوع 700 شانه، 1000 شانه و 1200 شانه و حتی 1500 شانه عرضه اشاره نمود و فرش های موجود تمامی ابعاد و رنگ ها و... را پوشش می دهند. از نظر طراحی، فرش های طرح افشان با داشتن گل هایی کوچک و پراکنده در سطح فرش تحولات اساسی در دکور خانه پدید خواهند آورد. تنوع زیاد فرش های افشان 700 شانه تناسب این بافته ها را برای فضاهای مختلف خانه امکان پذیر کرده و فرش 700 شانه کاشان طرح افشان از پرفروش ترین فرش های بازار است.
مقاله در دست در رابطه با فرش های 700 شانه طرح افشان نوشته شده است و به بیان ویژگی ها و موارد استفاده از فرش مد نظر پرداخته است. اگر خواستار خرید فرشی با کیفیت و یا دوام با طول عمر بالا برای مکان های پرتردد خانه خود هستید، با مطالعه ادامه این مقاله نسبت به انتخاب بهتر اقدام نمایید.

 

فرش طرح افشان

نام این طرح دقیقا از محتوای آن گرفته شده است. طرحی که نمی توان نقطه آغاز و پایانی برای آن یافت. مهم ترین نکته در فرش های طرح افشان، نبود ترنج و لچک است که جسارت طراحان را در حذف مهم ترین نگاره نشان می دهد. حذف ترنج و لچک موجب شده تا تفاوت های اساسی و فاحشی میان طرح افشان با سایر طرح ها به وجود آید. نبود ترنج الزام فرش برای پهن شدن در وسط فضا و چیدمان وسایل به دور ترنج مرکزی را از بین برده است و طرح افشان در عین پراکنده بودن و افشان بوددن نگاره ها کاملا منسجم و به هم پیوسته است.

 

تاریخچه فرش های 700 شانه

در تاریخ هنر ایران مزین تولید فرش های ماشینی و دستباف نقطه عطف هنر و تکنولوژی است. مجموع عوامل بررسی شده نشان می دهد اگر بخواهیم در مورد تاریخ فرش ها صحبت کنیم، هیچ تاریخ دقیقی برای تولید اولین فرش دستباف در دست نیست اما اولین فرش ماشینی در سال 1350 و در شهر تاریخی کاشان بافته شده است. فرش های 700 شانه نیز از اولین فرش های ماشینی بودند که در این شهر تولید و روانه بازار شدند نکته جال توجه آنکه برتری و محبوبیت فرش های 700 شانه به حدی است که همچنان این دسته از محصولات جزء بهترین ها هستند. فرش 700 شانه کاشان برای مکان های مختلفی از خانه مناسب است و این کاربرد وسیع به دلیل ویژگی هایی است که در ادامه بدان اشاره شده است:

  1. شانه و تراکم فرش های 700 شانه موجب شده تا در برابر فشار و تردد و رفت و آمد مقاوم باشند.
  2. ارتفاع بالای نخ خاب و خاصیت ارتجاعی الیاف طول عمر و کیفیت را تضمین می کند.
  3. قیمت ارزان نسبت به بافته ها با شانه و تراکم بالا
  4. تنوع طرح و رنگ و ست شدن با دکوراسیون های مختلف
  5. اگر فرش با طرح افشان باشد به علت عدم نیاز به قرینگی فضا، نداشتن ترنج و محوریت فرش و... راحت تر از سایر طرح ها با دکوراسیون ست خواهد شد.

 

انواع فرش های 700 شانه

سه نوع فرش تحت عنوان فرش های 700 شانه در بازار عرضه می شوند که در ویژگی های جزئی با یکدیگر متفاوت هستند اما به علت داشتن تعداد 700 گره در هر متر عرض همگی تحت عنوان فرش های 700 شانه به فروش می رسند. فرش های 700 شانه کاشان واقعی، باکیفیت ترین فرش های 700 شانه هستند که نسبت به دو نوع دیگر بادوام تر، گران تر و زیبا تر هستند. این فرش ها در تعداد گره عرضی 700 و تعداد گره طولی یا تراکم رایج 2100، 2550 و 3000 در دو نوع هشت رنگ و ده رنگ از برند های مختلف در بازار موجود است.
پس از آن فرش های 700 شانه تبدیلی قرار دارند که توسط دستگاه های فرش 500 شانه در تراکم طولی 1500 گره بافته شده و عمدتا در هفت رنگ اصلی زمینه بافته می شوند. قیمت پایین تر و کیفیت و دوام کم تر فرش های 700 شانه تبدیلی نسبت به نوع واقعی هم قابل اشاره است. نوع آخر از فرش های 700 شانه، فرش طرح 700 شانه است. در این بافته ها فرش 500 شانه در طرح هایی که برای فرش های 700 شانه طراحی شده است، بافته شده و به جز ظاهر فرش سایر ویژگی ها همانی است که در مورد فرش های 500 شانه وجود دارد. طرح افشان انواع بافته های 700 شانه به خاطر قیمت مناسب، دوام و کیفیت و همچنین تنوع بسیار زیاد پرفروش و پر مخاطب است.

 

 

خرید فرش 700 شانه کاشان طرح افشان

در تمامی دنیا، فرش های کاشان حرف اول را می زنند اما امکان خرید فرش اصل و تضمین شده از هر فروشگاه و هر برندی وجودد ندارد. برای خرید مطلوب و مطمئن به فروشگاه های اینترنتی که زیر نظر برند مربوطه اداره می شوند مراجعه نمایید و با خرید فرش از فروشگاهی با حداکثر امکانات و مزیت ها بیشترین میزان مطلوبیت را از آن خود نمایید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی