تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی طرح یلمه

فروش فرش یلمه

فرش طرح یلمه از طرح های زیبا خاص فرش های ماشینی به حساب می آید که در کنار زیبایی بسیار هم ارزشمند می باشد. این طرح فاخر در ارزش و وجاهت سرامد بوده و از ذهن خلاق عشایر کشورمان نشات گرفته است. طرح فرش ها بر اساس مهم ترین ویژگی ظاهری نام گذاری می شوند و نقش فرش یلمه سراسر پرشده است از لوزی های کوچک که با نظم ستودنی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.
در این مقاله با تکیه بر طرح بی نظیر و زیبای یلمه اقدام به معرفی یکی از طرح های فاخر نموده ایم و با معرفی طرح های موجود در بازار و افزایش اگاهی در مورد این طرح های بی نظیر خریداران انتخاب و خرید را راحت تر پشت سر خواهند گذاشت .

فرش ماشینی طرح یلمه
فرش یلمه که ان را با نام طرح شکاری یا شکارلو هم می شناسند به طور خاص از جنوب کشور برخواسته است. زادگاه اصلی طرح یلمه را روستای علی آباد فارس و روستا ها و شهرستان های همجوا می دانند. هنوز هم طرح یلمه در قسمت های جنوبی کشور با نام قدیمی خود یعنی همان طرح شکارلو شناخته می شود. طرح فرش یلمه در دسته نقوش سخت و دشوار چه از نظر طراحی و چه از نظر بافت می باشد از همین رو عموما فرش یلمه خصوصا از نوع دستبافت کم تر از طرح های دیگر دیده می شود.
در حال حاضر کارخانه های قدر و قدرتمند کاشانی از جمله کارخانه فرش کاشان باکیفیت ترین و زیباترین فرش های ماشینی ایرانی طرح یلمه را ارائه می دهند. دسته طرح یلمه در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان پر است از بافته هایی چشم نواز این حوزه.

ویژگی های فرش ماشینی طرح یلمه
از ویژگی های طرح یلمه می توان موارد زیر را شناسایی نمود:
تنوع رنگی و استفاده از رنگ های زنده و شاداب ویژگی است که در نگاه اول به طرح یلمه به چشم می خورد. رنگارنگ تر بودن و استفاده زیاد از رنگ های تیره و قرمز مورد بارز فرش های ماشینی طرح یلمه است. فرش های طرح یلمه ابتدائا به صورت دستبافت تولید شده اما پس از مدتی به علت دشواری های بافت طرح رفته رفته از میزان تولید آن کاسته شد تا زمانی که طرح یلمه به طرح های بافته شد بر روی فرش های ماشینی افزوده شد. طرح هایی با نگاره های خاص که بینندگان را مجذوب خود کرد.
باید بدانیم با وجود آنکه طرح شکارلو و یلمه را یکسان می خوانند اما تفاوت هایی هم وجود دارد از جمله آنکه گره زنی و نقش قالی یلمه یک دست تر از فرش شکارلو بوده و این مورد در شانه و تراکم های بالا بیشتر خود را نشان می دهد.
فرش های طرح یلمه عموما از پشم  بافته می شوند و نقوش هندسی فراوان و نگاره های متعدد با الیاف پشمی خود را نشان می دهند. در فرش های دستباف الیاف پشم طبیعی مورد استفاده بوده است در حالی که در فرش های ماشینی الیاف هم مصنوعی بوده و در مورد فرش های ماشینی طرح یلمه الیاف پشم مصنوعی پس از ریسیده شدن اصطلاحا به خامه تبدیل شده و از این رو تنوع رنگ به واسطه رنگرزی با مواد شیمیایی بسیار گسترده تر شده و فرش های ماشینی طرح یلمه طیف رنگی وسیعی را به خود اختصاص داده اند. رنگ هایی همچون صورتی، زرد، آبی و سبز از رنگ هایی هستند که در فرش طرح یلمه ماشینی بیش از فرش های طرح یلمه دستباف دیده می شوند.

تفاوت فرش ماشینی طرح یلمه با دیگر فرش ها
در قیاس فرش طرح یلمه با دیگر فرش هایی که از دل زندگی عشایری بروز کرده است مورد اول کیفیت بالاتر فرش های یلمه نسبت به سایرین است. تار و پود فرش یلمه از پشم نرم و پنبه شکل گرفته است و ظرافت خود را حتی در هنگام بافت هم حفظ کرده است. منحصر به فرد بودن فرش طرح یلمه به دلیل لوزی هایی است که پی در پی یکدیگر آمده اند و بر روی یک خط افقی و صاف نظم خود را حفظ کرده اند. با وجود این نظم و تکرار طرح های بافته شده بر روی هر لوزی متفاوت از دیگری بوده و نگاره ها بسیار متنوع هستند.
فرش های یلمه برای فضا های مختلفی از خانه انتخاب شده و با هر سبک دکوراسیونی از سنتی گرفته تا مدرن و کلاسیک به زیبایی ست می شوند. امروزه انتخاب فرش یلمه محدودیت جغرافیایی و فضایی نداشته و تمایل هر خریدار را با هر سبک سلیقه به فرش های ماشینی طرح یلمه می بینیم.

نکات مهم در نگهداری فرش یلمه
الیاف فرش یلمه به گونه ای هستند که آب و رطوبت را به سختی جذب می کنند اما اگر به هر دلیل آب و رطوبت به درون فرش یلمه نفوذ کرد باید در کم ترین زمان حجم آب را از روی فرش جمع کرده و فرش را به طور کامل خشک کرد. جالب است بدانید در شست و شوی فرش های ماشینی به روش خانگی در نهایت فرش را پشت و رو کرده و از پشت آب با فشار زیاد بر روی فرش روان می کنند. بدین ترتیب تمامی گرد و غبار و آلودگی های باقی مانده در عمق فرش خارج شده و می توان از تمیزی کامل و صدردرصد فرش اطمینان حاصل نمود. سپس فرش را در معرض نور خورشید قرار داده و چند روز زمان می دهند تا فرش کاملا خشک شود.
این روش شست و شو فرش های طرح یلمه آسیب هایی به همراه خواهد داشت از جمله آنکه قرار گرفتن طولانی مدت فرش در معرض نور خورشید رنگ فرش را تحت تأثیر قرار می دهد. آویزان کردن فرش جهت خشک شدن بافت فرش را شل کرده و .... . بهتر است آلودگی ها و لکه های سطحی را به کمک اسفنج و شامپو فرش تمیز کرده و جهت شست و شوی عمیق فرش را به قالی شویی بسپارید.
فرش های ماشینی طرح یلمه از فرش های زیبا و قابل توجه در بازار هستند. این فرش ها توسط گروه تولیدی فرش کاشان تولید و در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به فروش می رسد. سری به فروشگاه مذکور زده و از بین محصولات با کیفیت و زیبا فرش باب میل خود را انتخاب نموده و اطمینان داشته باشید فرش به کم ترین قیمت ممکن به دست شما خواهد رسید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی