تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چند دلیل که نباید فرش ارزان بخریم

نام نویسنده: زینب انتخابی
چند دلیل که نباید فرش ارزان بخریم

فرش ارزان قیمت چیست و چه ویژگی های دارد؟
چرا نباید فرش ارزان را بخریم؟
چه فرش ارزانی بخریم؟

امروه بالغ بر 90 درصد مردم از فرش های ماشینی استفاده می‌کنند که در حال حاضر جایگاه خوبی در صادرات کشور دارند. فرش ماشینی کاشان از بهترین نمونه قالی های ماشینی ایرانی است که به واسطه کیفیت بالا و شباهت زیاد به فرش دستباف اصیل، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است؛ اما امروزه به دلیل وجود نوسانات اقتصادی جامعه افراد به دنبال خرید فرش های ارزان قیمت هستند که عدم توجه به شناخت آن ها سبب شده تا خریداری این محصولات یک کار نادرست باشد؛ البته نه این که فرش خوب ارزان وجود نداشته باشد بلکه هر انتخابی نمی‌تواند درست باشد که به همین دلیل مقاله در دست به عنوان چند دلیل که نباید فرش ارزان بخریم، مطرح شده است تا شما با مطالعه آن بتوانید در خرید خود دست به یک انتخاب درست بزنید؛ پس با ما همراه باشید.

 

فرش ارزان قیمت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

همان طور که در توضیحات بالا بدان اشاره شده است وجود شرایط اقتصادی حکم فرما بر جامعه سبب شده تا تقاضای بازار به سمت خرید فرش ارزان قیمت باشد، اما نه هر ارزانی. یک سری از فرش های ماشینی در بازار فرش به عنوان فرش ارزان قیمت به فروش می‌رسند که برخی از آن ها جزو بافته هایی هستند که به عنوان فرش خوب ارزان معرفی می‌گردند که فرش های 700 شانه ارزان قیمت یکی از این سری از محصولات است که با تراکم 2550 تولید شده است و به راحتی می‌توانید دست به خرید آن بزنید؛ در حالی که برخی از محصولات به عنوان فرش خیلی ارزان آماده فروش هستند که اصلا نباید در خرید به سمت این چنین بافته هایی رفت که اطلاع از این که فرش ارزان قیمت چیست و چه ویژگی هایی دارد در این زمینه راهنمای شما خواهد بود.

این که فرش ارزان چیست در اصل همان فرش های ماشینی هستند که در خط تولید کارخانجات فرش بافی برای ارائه به بازار فرش تولید می‌شوند و این که چه ویژگی هایی دارد خود از عواملی است که تعیین کننده خرید شما برای این بافته و حتی قیمت این محصولات است که در باب این ویژگی به بیان همه چیز در مورد فرش های ارزان قیمت پرداخته ایم:

معمولا تراکم در فرش های ارزان نسبت به دیگر بافته های ماشینی کمتر است و این خود از دلایل ارزانی این چنین بافته هایی است که در بازار ارائه می‌شوند. نوع جنس متریال مصرفی نیز از دیگر ویژگی هایی است که در این بافته ها برای خرید و حتی قیمت فرش ارزان تاثیر دارد که معمولا نوع الیاف های ورژن، پلی استر و بی سی اف است که برای ارزان قیمت ها به کار می‌رود و به ترتیب ذکر شده از ابتدا کیفیت و قیمت بالاتری را برای فرش به همراه خواهند داشت.

معمولا تعداد رنگ های بافت فرش ماشینی که به منظور نقش و نگار فرش استفاده می‌شود بین 7 تا 14 رنگ متغیر است و بسته به تراکم و طرح است که این تعداد افزایش می‌یابد و به دلیل این که طرح های ساده و درشت در فرش های تراکم پایین استفاده می‌شود و ظرافت در آن وجود ندارد این تعداد رنگ نیز کمتر یعنی برابر با 8 رنگ است که قیمت مناسبی را برای این محصولات به همراه دارد. نوع تکنولوژی مورد استفاده در بافت این محصولات نیز خود از دیگر خصوصیاتی است که بر روی قیمت این بافته ها تاثیر دارد و استفاده از اولین تولیدات شرکت وندویل بلژیک برای فرش های ارزان قیمت ماشینی بوده که خود مناسب ترین هزینه ها را برای این محصولات به همراه دارد.

 

چرا نباید فرش ارزان را بخریم؟

همان طور که در بالا بدان اشاره شده است عوامل مؤثر بر قیمت فرش ماشینی همان ویژگی هایی است که در تولید این محصولات به کار می‌روند و نرخ مصوب هر مدل از فرش ماشینی با توجه به هزینه تمام شده فرش بر اساس این المان ها به اضافه سود و مالیات و همچنین حقوق و دستمزد کارگران تعیین می‌گردد که خود قیمت های مختلفی را بسته به عوامل ذکر شده برای این محصولات در پی دارد.

اما با این توصیف شاید این سؤال که چرا نباید فرش ارزان را بخریم کمی شما را سردرگم نماید در حالی که عوامل بیان شده در باب معرفی و خصوصیات این محصولات دلیلی نیست که این فرش های ماشینی را نامرغوب معرفی نماید و از خریدن آن شما را باز دارد. بر طبق همین گفته ها در زیر به چند دلیل برای نه گفتن به فرش های خیلی ارزان پرداخته ایم که بدین شرح است:

در بازار فرش ماشینی کاشان انواع مختلفی از فرش های ماشینی عرضه می‌شوند که در 5 رده طبقه‌بندی می‌شوند از فرش های درجه یک و دو گرفته تا فرش های درجه سه و چهار و پنج که به طبق همین درجه بندی قیمت ها کاهش می‌یابد یعنی فرش های درجه 5 نسبت به دیگر درجه بندی های این محصولات قیمتی ارزان‌تر را دارد؛ پس این موضوع خود یکی از دلایلی است که نباید به خرید فرش ارزان با این درجه کیفی پرداخت.

دیگر موردی که سبب شده تا به دنبال خرید فرش ماشینی ارزان نرویم را می‌توان نوع جنس نخ بافت این محصولات بیان کرد. امروزه با وجود افراد سودجو احتمال فروش فرش ماشینی بی کیفیت با قیمت ارزان وجود دارد و به همین علت است که نباید فرش ماشینی ارزان را بدون شناخت خریداری کرد، پس اطلاع از نوع نخ بافت این محصولات و ویژگی های آن است که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند که به خرید فرش با کیفیت ارزان دست بزنید.

جنس نخ خاب یکی از نحوه‌های تشخیص کیفیت فرش ماشینی ارزان است. فرش های ماشینی خیلی ارزان عمدتا با الیاف بی سی اف نامرغوب و یا الیاف درجه سه بافته می‌شوند و به همین خاطر دارای درجه کیفی بسیار پایین و قیمتی ارزان هستند که خرید آن اصلا توصیه نمی‌شود. قالی های ماشینی خیلی ارزان دارای درصد بالایی از نخ نایلونی هستند و به راحتی آلودگی را به خود جذب کرده و حساسیت و آلرژی به وجود می‌آورند.

فرش های خیلی ارزان به طور مداوم پرزدهی دارند و همین امر نشان دهنده بی کیفیتی نخ خاب فرش است. ظاهر قالی های خیلی ارزان در طول زمان دچار کوبیدگی و دفورمگی می‌شود و زیبایی خود را از دست می‌دهد که این از مواردی است که دلیل نه گفتن به خرید فرش ارزان شناخته می‌شود.

از دیگر دلایلی که نباید به سمت انتخاب و خرید فرش های ارزان قیمت رفت تولید این بافته ها با سه سایزبندی است که محدودیت انتخاب و خرید را برای شما به همراه دارد درحالی که در دیگر فرش های ماشینی می‌توانید تمامی ابعاد استاندارد را برای خرید بسته به فضا و نیاز خود خریداری نمایید.

وزن فرش ماشینی یکی دیگر از مولفه های تعیین قیمت فرش و نخریدن فرش های ارزان قیمت است. فرش ماشینی خیلی ارزان به دلیل بافت با الیاف بی کیفیت و مقدار کمتر نخ، دارای وزن سبک است؛ به طور مثال در یک فرش ماشینی 12 متری خیلی ارزان به جای 37 کیلوگرم نخ خاب از 33 کیلوگرم نخ خاب استفاده می‌شود و در نتیجه قیمت تمام شده فرش ارزان خواهد بود و این خود از دلایل نه گفتن به این بافته هاست. ضخامت نخ خاب از نکات مهم دیگر در وزن فرش است که به روی قیمت فرش نیز اثر دارد معمولا ضخامت فرش های خیلی ارزان بسیار کم است و بیشتر به شکل موکت هستند در حالی که یک فرش ارزان و با کیفیت ضخامت حدودی 10 میلی را دارد.

تنوع طرح و رنگ بندی به کار رفته در این محصولات شاید نتواند پاسخگوی نیاز هموطنان باشد و این خود از دیگر مولفه هایی است که منجر به نه گفتن به خرید فرش ارزان قیمت ماشینی شده است. تراکم پایین که ظرافت کمی را نیز برای این محصولات به همراه دارد نیز نمی‌تواند پاسخگوی افرادی باشند که به دنبال زیبایی هستند و این دیگر دلیلی است که نمی‌توان به تهیه فرش ارزان پرداخت. البته که در کنار این موارد فروش فرش استوک و فرش هایی با وجود عیب و نقص حتی بسیار ناچیز نیز می‌تواند به عنوان فرش ارزان به فروش رسد که آگاهی از آن خود از دلایلی است که نباید فرش خیلی ارزان را خرید.

 

چه فرش ارزانی بخریم؟

قطعا با آشنایی با موارد بالا از این که فرش های ماشینی ارزان قیمت را بخرید، پشیمان شده اید در حالی که می‌توانید با آشنایی با انواع فرش ارزان با کیفیت مناسب خرید اقدام به تهیه این بافته ها نمایید و به این که چه فرش ارزانی بخریم، دست یابید که در زیر به معرفی چندی از این محصولات ارائه شده در فروشگاه فرش کاشان که به همراه ضمانت کتبی کیفیت در اختیار خریداران قرار می‌گیرد، پرداخته ایم که با در نظر گرفتن نکات مهم قبل از خرید فرش ارزان قیمت که در توضیحات بالا بدان اشاره شده است می‌توانید به بافته هایی زیر به عنوان فرش ارزان خوب دست یابید:

فرش های بی سی اف 350 و 440 شانه نیز از سری محصولاتی هستند که برخلاف توصیفات بالا از این مجموعه به عنوان فرش ارزان با کیفیت می‌توانید آن را خریداری نمایید. فرش های 500 شانه از دسته قالی های ماشینی ارزان هستند. این قالی های ماشینی ارزان صرفا برای کسانی که می‌خواهند پول کمتری برای خرید فرش هزینه کنند، مناسب است.

فرش طرح 700 شانه یکی دیگر از فرش های ماشینی 500 شانه ارزان به شمار می‌رود که طرح و رنگ بندی بافت آن به دلیل استفاده از نقشه فرش های 700 شانه با وجود تراکم پایین جزو فرش های خوب ارزان است. فرش های ماشینی ته انباری از دسته فرش های ارزان قیمت بازار هستند که به دلیل تک شدن و یا قدیمی شدن طرح با قیمتی مناسب تر عرضه می‌شوند. این مدل از قالی ارزان ماشینی فاقد هیچ گونه عیب و یا پارگی هستند و فقط به این دلیل که دیگر بافت نمی‌شود با قیمتی ارزان عرضه می‌شوند.

فرش های ماشینی ارزان کاشان به دلیل عرضه مستقیم از فروشگاه فرش کاشان به عنوان فرش قیمت مناسب در اختیار خریداران قرار می‌گیرد که شما می‌توانید به صورت حضوری و آنلاین از فروشگاه فرش کاشان به همراه تضمین کیفیت و قیمت آن را خریداری نمایید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی