تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نکاتی طلایی در مورد دستگاه های قدیمی و جدید بافت فرش قبل از خرید

نکاتی طلایی در مورد دستگاه های قدیمی و جدید بافت فرش قبل از خرید

ویژگی های دستگاه بافت فرش ماشینی

انواع دستگاه تولید فرش ماشینی

دستگاه شونهر (shonher)بافت فرش ماشینی

دستگاه واندویل (vandewiele)بافت فرش ماشینی

دستگاه hcp بافت فرش ماشینی

دستگاه hcpx2 بافت فرش ماشینی

انواع فرش هایی ماشینی که با دستگاه های مختلف و مناسب در فرش کاشان تولید می شوند

در گذشته تمامی فرش ها با دار های قالی بافی که به دو صورت دار قالی بافی زمینی و دار قالی بافی دیواری بودند تولید می شدند که بافت قالی های دستبافت بسیار طول می کشید، مگر اینکه چند نفر که سرعت بالایی هم دارند بر روی بافت یک قالی تمرکز می کردند و آن قالی را با سرعت بیشتری تولید می کردند. همانطور که می دانید قیمت قالی دستبافت بسیار گران می باشد و کمتر کسی است که بتواند قالی های دستبافت را خریداری کند، اما فرش های ماشینی از دسته فرش هایی هستند که دارای کیفیتی بی نظیر و همچنین فرش هایی که با تراکم های بالا بافته می شوند بسیار شبیه به فرش های دستبافتگونه می باشند. من خودم به شخصه که در عرصه فرش های ماشینی و دستبافت فعالیت می کنم برای خرید فرش با کیفیت، فرش های ماشینی را انتخاب می کنم و وابسته به هزینه ای که می خواهم پرداخت کنم و سبک زندگی خود فرش های تراکم پایین مانند: فرش 700 شانه ماشینی درجه یک و یا فرش 1000 شانه ماشینی بافت عالی، یا فرش های تراکم بالا مانند فرش های 1200 شانه کاشان و فرش های 1500 شانه ماشینی دستبافتگونه را برای خرید انتخاب می کنم تا هزینه هنگفتی برای خرید فرش پرداخت نکرده و در مقابل آن فرشی با کیفیت عالی که با دستگاه های بافت فرش ماشینی پیشرفته بافته می شوند را خریداری کرده و دارای تنوع در نقش و رنگ بندی می باشند شما باید نکاتی طلایی در مورد دستگاه های قدیمی و جدید بافت فرش قبل از خرید را بدانید.

 

ویژگی های دستگاه بافت فرش ماشینی

برای تولید فرش های ماشینی از دستگاه های متفاوتی استفاده می کنند که این دستگاه های بافت فرش ماشینی که ذکر نموده ایم از جدید ترین و بروز ترین دستگاه های بافت فرش های ماشینی می باشند. در گذشته ابتدا که فرش های 500 شانه ماشینی و فرش ها 350 شانه ماشینی جزء اولین دسته از فرش های ماشینی بودند و تولید می شدند که فرش هایی با ضخامت زیاد تولید می شد و ظرافت و زیبایی فرش ماشینی آن چنان که باید به چشم نمی آمد. اما در فرش کاشان بهترین فرش های ماشینی با جدید ترین و بروز ترین دستگاه ها بافته و تولید می شوند تا فرش علاوه بر ظریف بودن و زیبایی از کیفتی بی نظیر نیز بهره ببرد.

 

انواع دستگاه تولید فرش ماشینی

 

1) دستگاه شونهر (shonher) بافت فرش ماشینی

دلیل نام گذاری این دستگاه بافنده فرش ماشینی این است که شرکت تولیدی شونهر یک شرکت آلمانی می باشد. که در میان دستگاه های بافت فرش ماشینی، این دستگاه آن چنان که باید محبوبیت پیدا نکرد و این دستگاه علاوه بر مزیتی که دارد دارای معایبی نیز می باشد.
• مزایای دستگاه بافت فرش شونهر: به دلیل اینکه نوع نقشه ای که به این دستگاه بافت فرش ماشینی برای بافت می دهند، سیستمی می باشد و هر نوع نقشه ای را می توان به دستگاه شونهر داد تا بافته شود.
• معایب دستگاه بافت فرش شونهر: دستگاه بافت فرش ماشینی شونهر به دلیل سیستمی بودن نقشه، اگر در برنامه ریزی کامپیوتری این دستگاه مشکلی پیش بیاید ضرر بزرگی به شرکت تولید فرش ماشینی می خورد به همین دلیل دستگاه بافنده فرش شونهر آن چنان پر طرفدار نمی باشند.
نکته: دستگاه بافت فرش ماشینی شونهر برای فرش های ریز بافت مانند: فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه بسیار مناسب می باشند و دلیل گران بودن این فرش ها به عواملی که گفتیم وابسته می باشد.

 

2) دستگاه واندویل (vandewiele)بافت فرش ماشینی

دستگاه بافت فرش ماشینی واندویل یکی از دیگر تولیدات دستگاه فرش ماشینی بلژیک می باشد. این شرکت یکی از شرکت های بی نظیر در تولید دستگاه های فرش ماشینی و موفق در صنعت نساجی می باشد که دستگاه hcpx2 نیز توسط شرکت واندویل ساخته می شود.

 

3) دستگاه hcp بافت فرش ماشینی

همانطور که همه ما می دانیم فرش های 700 شانه ماشینی درجه یک کاشان از دسته فرش های ماشینی می باشند که بسیار پر طرفدار و فرش های پر فروشی می باشند که این فرش های 700 شانه تراکم 2550 با با دستگاه بی نظیر hcp تولید می شوند و از ویژگی های دستگاه فرش ماشینی hcp می توان موارد زیر را نام برد:
دستگاه بافت فرش ماشینی hcp دارای سرعت بافت زیادی می باشد.
• برای بافت فرش هفتصد شانه ماشینی از نخ های آکریلیک، پلی استر، پلی پروپیلن برای نخ خاب استفاده می کنند و برای تار و پود قالی ماشینی از نخ و پنبه و جوت استفاده می شود.
• از همه مهم تر یکی از ویژگی های خیلی خوب دستگاه بافت فرش ماشینی hcp این است که پشت فرش را که مشاهده می کنید، می بینید که تمامی تار و پود بسیار تمیز و با نظم در بافت فرش ماشینی به کار برده شده است.

 

4) دستگاه hcpx2 بافت فرش ماشینی

دستگاه hcpx2 توسط شرکت واندویل ساخته شده است که این دستگاه بافت فرش ماشینی دارای سرعت و دقت بسیار بالایی می باشد که دقت بالا در بافت فرش های ماشینی بسیار مهم می باشد، چون تاثیر مستقیم روی کیفیت فرش ماشینی می گذارد. نحوه کار و عملکرد دستگاه hcpx2 بدین گونه می باشد که با استفاده از نقشه های کامپیوتری کار بافت فرش را انجام می دهند که انتخاب اندازه پود به کار رفته در فرش های ماشینی توسط خودمان قابل انتخاب می باشد که از نخ و پود ضخیم یا باریک استفاده شود و از همه مهم تر برای بافت فرش های ماشینی با دستگاه hcpx2 از هر نوع نخ خابی می توان استفاده نمود.
• در بافت قالی های ماشینی با دستگاه hcpx2 چیزی که باعث شده است که این دستگاه بسیار مشهور شود و در همه کارخانه ها از این دستگاه استفاده کنند این است که کمترین ضایعات پودی را دارد و اصلا پشت فرش نخ اضافه ای دیده نمی شود.
• هدف از تولید دستگاه hcpx2 این است که با این دستگاه می توان بهترین فرش های ماشینی شبه دستبافتگونه را با بالاترین کیفیت تولید کرد و فرش هایی ریز نقش و ظریف تولید کرد.

 

انواع فرش هایی ماشینی که با دستگاه های مختلف و مناسب در فرش کاشان تولید می شوند عبارتند از:

فرش شگی، فرش کلاریس، گلیم فرش، فرش جاجیم با دستگاه واندویل تولید می شوند.
•  فرش اتاق کودک، فرش سه بعدی، فرش شنل و فرش گبه و فرش پتینه با دستگاه شونهر آلفا 400 تولید می شوند.
گبه فرش های ماشینی با دستگاه شونهر آلفا 400 تولید می شوند.
فرش 500 شانه با دستگاه مرتنر و دیگر دستگاه های قدیمی تولید می شود.
فرش 700 شانه ماشینی بافته شده با 8 رنگ با دستگاه hcp تولید می شود.
•  دیگر فرش های 700 شانه و 1000 شانه ماشینی با دستگاه hcpx2 در فروشگاه فرش کاشان تولید می شوند.
فرش ماشینی 1200 شانه و انواع فرش ماشینی 1200 شانه گلبرجسته با دستگاه hci تولید می شوند.
فرش 1500 شانه ماشینی تراکم 4500 که با نخ آکریلیک بافته می شود و این فرش، فرشی بسیار ظریف می باشد و با دستگاه hcpix3 بافته می شود.

در نظر داشته باشید که در فروشگاه فرش کاشان، بهترین انواع فرش های ماشینی اعم از فرش 700 شانه ماشینی کاشان، فرش 1000 شانه ماشینی، فرش 1200 شانه کاشان، فرش 1500 شانه ماشینی کاشان و دیگر فرش های مدرن و وینتیج و کلاریس و صد ها مدل فرش های ماشینی دیگری که در فروشگاه فرش کاشان تولید می شوند با بهترین دستگاه های فرش ماشینی بافتشان صورت می گیرد. هدف ما از فروش فرش های ماشینی این است که تمامی فرش های ماشینی را با بالاترین کیفیت تولید کنیم که مشتری از خرید خود راضی باشد و مشتری ثابت فروشگاه فرش کاشان شوند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی