تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی ابریشمی چه نوع فرشی است ؟

فرش ماشینی ابریشمی

ایرانیان و بسیاری دیگر از مردم جهان فرش ها را به عنوان بهترین کف پوش انتخاب کرده اند . با توجه به آنکه فرش های دستبافت به علت داشتن ارزش و هنر بسیار بالا هستند ، گران قیمت بوده و در توان خرید بسیاری از مردم نیستند . حال آنکه هر خانه به چند تخته فرش نیاز دارد و پوشاندن تمام فضاهای خانه با فرش های دستبافت دور از انتظار خواهد بود . تا قبل از تولید فرش های ماشینی و تأسیس کارخانه های بافت فرش خانه اعیان و اشراف با فرش های دستبافت و خانه سایرین با کف پوش هایی مانند گلیم ، جاجیم و ... پوشیده می شد . اما تولید فرش های ماشینی و استقبال بی نظیر خریداران نشان از جای خالی این محصول در بازار ها داشت و به بهترین جایگزین برای فرش های دستبافت تبدیل شد . فرش های مورد نیاز خانه ها در کارخانه بافته و روانه بازارمی شوند . اگر چه فرش های ماشینی نسبت به فرش های دستبافت ارزش هنری کم تری دارند اما به خوبی توانسته اند در رفع نیاز خریداران خودی نشان دهند و در کنار کاربرد های اصلی از جمله پوشش دادن فضاهای خانه ، وظایف جانبی از جمله زیبا سازی خانه و ... را هم بر عهده بگیرند .
انوع مختلفی از فرش های ماشینی در بازار وجود دارد . گستردگی و تنوع طلبی خریداران و پاسخگویی مناسب تولید کننده موجب شده تا بازاری به بزرگی امروزه در مورد فرش های ماشینی داشته باشیم .
انواع مختلف فرش های ماشینی در شانه و تراکم مختلف شامل فرش های اکرولیک 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه ، 1500 شانه ، فرش های فانتزی ، مدرن ، سنتی و کلاسیک ، فرش های ترک در شانه و تراکم مختلف و حتی فرش های ابریشم مصنوعی از جمله محصولاتی است که قدرت انتخاب  خریدار را بیشتر می  کند .
اینکه هنگام انتخاب از چه محصولی خریداری کنیم و کدام نوع فرش را برتر بدانیم و هدف ما و مکانی که قرار است فرش در آن پهن شود بستگی دارد . برای مثال محصولات با شانه و تراکم بالا برای فضاهایی مناسبت دارند که کم تردد بوده و زینت برای صاحب خانه مهم تلقی می شود و محصولات در شانه و تراکم پایین برای فضاهایی مناسب هستند که پرتردد و پر رفت و آمد خواهند بود . فرش های ترک به لحاظ طیف رنگی روشن و شاد خانه را جذاب تر و خوش نقش و نگار تر نشان می دهد . از طرفی فرش های فانتزی برای اتاق جوانان و نواجوانان و آشپزخانه مناسب است .
به همین ترتیب فرش های ابریشمی هم بنابر ویژگی هایی که دارد برای مکان هایی خاص مناسب تر تلقی می شود . مقاله در دست به معرفی این ویژگی ها در فرش های ماشینی ابریشمی پرداخته و پس از معرفی مزایای و ویژگی این محصولات ، توضیح خواهد داد که  بهترین مکان برای فرش های ابریشمی کدام قسمت است .
فرش های ماشینی ابریشمی چیست ؟
قالی که یکی از اجزا مهم ترین اجزا هم در دکور خانه و هم در کاربردی شدن خانه است ، انواع مختلفی دارد . تنوع بازار گاها خریداران را سردرگم کرده و در خرید آن ها تأثیر گذار است . این تأثیر می تواند مثبت یا منفی باشد . اگر مشتریان با آگاهی و شناخت انواع فرش ها وارد بازار شوند و بدانند هر محصول چه ویژگی دارد می توانند بهترین انتخاب را داشته باشند و حالت عکس این قضیه هم صادق است . اگر مشتریان بدون آگاهی و حداقل دانش لازم وارد بازار شوند ، بی شک با خرید محصولاتی که با ویژگی آن آشنا نبوده خریدی غیر معقول خواهند داشت .
یکی از این انواع مختلف ، فرش های ماشینی ابریشمی است که در این قسمت با آن آشنا می شویم . اسن محصولات در داشتن نخ خاب ، تفاوت اساسی با فرش های اکرولیکی دارند که در بازار ها رواج داشته و مورد شناخت همگان است .
در تولید فرش های ابریشم گونه از نخ خاب با جنس ابریشم مصنوعی یا ویسکوز استفاده می شود . استفاده از ابریشم در بافت ، فرش را بسیار لوکس و فانتزی می کند . اما به یاد داشته باشید که نخ بکار رفته در فرش های ابریشمی ، ابریشم مصنوعی است با این حال لوکس بودن و زیبایی این محصولات تا حد زیادی قابل قبول است .
ویژگی فرش های ابریشمی
با آنکه فرش های ابریشمی نخ خاب بسیار کوتاهی دارند و عدم وجود پرز نرمی را از محصولات گرفته است اما در داشتن لطافت فرش ها شکی نیست . نا گفته نماند که فرش های ابریشم گونه نمی توانند برای نشستن و ... مناسب باشند چراکه کم ارتفاع بودن نخ خاب این مزیت را از این محصولات گرفته است .  این محصولات وزن و حجم کمی داشته و به راحتی جابجا می شوند . هرچند استفاده از ویسکوز موجب شده تا فرش روی سرامیک و ... سر بخورد اما استفاده از لاتکس در پشت محصول برای فیکس شدن روی زمین یکی از تکنیک های بکار رفته در این محصولات است .
زیبایی فرش های ابریشم مصنوعی به براق بودن و درخشان بودن آن ها مربوط می شوند . الیاف ویسکوز درخشندگی و زیبایی خاصی دارند . از هر زاویه که به فرش های ابریشمی پهن شده در کف اتاق نگاه کنیم نگاره ای خواهیم دید که در حال درخشیدن است و جذابیت ایجاد کرده است .
این محصولات بدون پرز هستند و برای افرادی که آلرژی و حساسیت دارند مناسب است .
در طول تاریخ همواره شاهد تغییر و تحولات اساسی در تمام زمینه ها هستیم . از تولید کالاها و اقلام ضروری زندگی گرفته تا انواع روش های عرضه . این موضوع نشان از پویایی زندگی بشر و حرکت همواره وی به سمت و سوی بهتر شدن دارد . محصولاتی که در حال حاضر استفاده می کنیم مناسب هستند اما در سال های آتی شاهد تولید فرش هایی خواهیم بود بهتر از محصولات کنونی که اولین مورد در بهتر شدن رفع عیوب فعلی است .
فرش های ابریشمی هم مانند همه محصولات دارای کمبود هایی هستند که امید است این ایرادات در تولیدات آتی رفع شود .
معایب فرش های ماشینی ابریشمی
اولین مورد ضخامت اندک فرش های ابریشمی است که نرمی را از آن ها گرفته و این محصولات را برای نشستن و دور همی بدون مبلمان و صندلی نا مناسب کرده است .
همچنین اندکی ضخامت فرش را از عایق بودن در برابر سرما و گرما ساقط کرده است .
مهم ترین مورد این محصولات شست و شو است . این محصولات دارای لایه ای در پشت خود هستند به نام لاتکس . این لایه مانند چسب عمل کرده و فرش را روی زمین ، سرامیک و کاشی فیکس می کند . حال آنکه شست و شو و جابجایی های مداوم لایه لاتکس را از بین خواهد برد . از بین رفتن لایه لاتکس علاوه بر سر خوردگی موجب خواهد شد تا فرش گلوله گلوله شود . به یاد داشته باشید که الیاف ویسکوز نسبت به مواد شیمیایی و شوینده های قوی واکنش نشان می دهند و برای مثال استفاده از پودر لباسشویی براق بودن فرش را از بین برده و محصول را کدر و بد رنگ می کند .
برای شست و شوی فرش های ابریشمی به قالیشویی های معتبر مراجعه کرده و از شستن این فرش ها در خانه به روش های سنتی خودداری کنید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی