تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

خصوصیات فرش ماشینی کاشان

نام نویسنده: الهه شاهمیری
خصوصیات فرش ماشینی کاشان

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک کاشان چیست؟

تشخیص فرش ماشینی درجه یک کاشان

قیمت فرش های ماشینی کاشان

خرید مستقیم فرش کاشان از کارخانه

فرش جزو لوازم اصلی و کاربردی تاثیرگذار در منزل است که به عنوان یکی از لوکس‌ترین لوازم منزل برای تزئین مورد استفاده قرار می‌گیرد. قالی کاشان از گذشته‌های دور از نوع دستباف و امروزه به صورت ماشینی تولید می‌شده و همواره مورد زبان زد عموم بوده است. فرش ماشینی کاشان به نسبت محصولات دستباف از قیمت کمتری برخوردار می‌باشند. قیمت فرشهای ماشینی کاشان به توجه به کیفیت ایده آل و تنوع طرح و رنگ بسیار در مقایسه با محصولات خارجی و دستبافت بسیار مناسب است. از طرفی فرش کاشان در انواع سبک کلاسیک، کودک، فانتزی، کلاریس و غیره تولید می‌شود که برای هر دکوراسیونی مناسب می‌باشد. در ادامه می‌توانید بیشتر با انواع، قیمت و نحوه خرید و خصوصیات فرش ماشینی کاشان آشنا شوید. همراه ما باشید.

 

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک کاشان چیست؟

تولید محصولات فرش کاشان بر اثر سال‌ها سابقه و کسب تجربه تولیدکنندگان این شهر فرش با استفاده بهترین مواد و متریال مصرفی که هم کیفیت بالا و هم قیمت مناسب محصول را به دنبال داشته باشد، صورت می‌پذیرد که به همین علت از شهرت جهانی برخوردار شده است. اما شاید بپرسید ویژگی های فرش ماشینی درجه یک کاشان چیست که از این میزان استقبال در داخل و خارج از کشور برخوردار است؟ به جهت ارائه خصوصیات فرش کاشان بهتر است به بررسی جنس، تراکم و تنوع بالای آن بپردازیم که در ادامه این مبحث بدان پرداخته شده است. چرا که موارد مذکور از جمله عوامل مؤثر بر کیفیت و قیمت است که در کنار تنوع بالای محصولی فرش کاشان برای خریداران بسیار حائز اهمیت بوده و نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت، زیرا با وجود کلاهبردارانی که در بازار فرش همیشه بوده و هست، بهتر است اطلاعات خود را در حد یک کارشناس فرش افزایش دهید.

فرش ماشینی درجه یک کاشان از لحاظ الیاف

الیاف مصنوعی دارای سطوح کیفی متفاوتی هستند و تنها الیافی که از کیفیت بالایی برخوردار باشند می‌توانند فرش‌هایی با بالاترین درجه کیفیت و طول عمر بالا را نتیجه دهند. الیاف نامرغوب پرزدهی زیادی دارند و از دوام و طول عمر کمتری نسبت به الیاف با درجه کیفی بالا برخوردارند. از آنجایی که قیمت فرش تا حد زیادی به جنس الیاف آن بستگی دارد و عمر فرش ماشینی به عواملی چون جنس نخ تار و پود و نخ خاب فرش بستگی دارد، در این میان می‌توان نخ اکریلیک و پشم را به عنوان بهترین الیاف بدین لحاظ معرفی نمود. بافته‌های ماشینی تولید شده با استفاده از این الیاف به مدت طولانی سی سال قابل نگهداری است. در صورتی که برخی از فرش های ماشینی با پلی استر و پلی پروپلین تولید می‌شود و به کارگیری از این گونه فرش های ماشینی کاشان برای مکان‌های پر رفت و آمد مناسب نیستند.

فرش های بافته شده با الیاف اکرولیک، پلی استر و فیلامنت دارای دوام متوسطی هستند که بیشتر برای سبک‌های کلاسیک، مدرن و گل برجسته استفاده می‌شوند. برای دوام بیشتر این الیاف از فرآیند هیت ست و یا همان تثبیت حرارتی ساختار و انسجام نخ کمک گرفته شده است. فرش های با الیاف اکرولیک هیت ست شده برای مکان‌های پر تردد بهترین گزینه می‌باشند زیرا دارای دوام بالایی هستند. بافته‌هایی که با الیاف پلی اولفین یا پلی پروپیلن تولید می‌شوند نیز در برابر رطوبت مقاوم می‌باشند و به سادگی تمیز می‌شوند. اما در بین موارد نام برده از سری ویژگیهای الیاف اکرولیک فرش کاشان به عنوان بهترین الیاف بافت مصنوعی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت که در کیفیت و ظرافت بالای فرش ماشینی درجه یک کاشان از لحاظ الیاف بسیار مؤثر است:

 • خاصیت پفکی نخ و بالک بیشتر و در نتیجه کاهش میزان نخ مصرفی و پوشانندگی بهتر خاب فرش به ویژه در تراکم‌های پایین
 • فرآیند هیت ستینگ الیاف اکریلیک موجب کاهش پرزدهی و در نهایت تولید فرش ضد حساسیت می‌شود.
 • برخورداری این الیاف از مقاومت بالا سبب پارگی کمتر نخ در حین بافندگی با سرعت بالای ماشین آلات به روز و پیشرفته شده است.
 • دارای مقاومت بالا در مقابل حرارت و سوختگی در مواجهه برخورد با اجسام داغ
 • تثبیت رنگ‌پذیری بالا و قابلیت شستشوی بدون تغییر رنگ و مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت‌های غیر مستقیم مثل نور خورشید
 • مقاومت بالا در مقابل عدم جذب گرد و خاک و مناسب تولید تابلو فرش
 • عدم برخورداری الیاف اکریلیک از بوی مواد نفتی و پلاستیکی و در نهایت تولید فرش بدون بو
 • فرش اکریلیک دارای عمر طولانی‌ و بادوام‌، وزن سبک قابل جابجایی راحت و غیر سایش می‌باشد.

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک کاشان چیست؟ فرش کاشان

 

انواع فرش ماشینی کاشان از لحاظ شانه و تراکم

منظور از تراکم فرش تعداد گره‌های بافته شده در یک متر می‌باشد. هر فرش دارای دو نوع تراکم است، تراکم عرضی و تراکم طولی. تعداد گره‌های قرار گرفته در یک متر از تراکم عرضی فرش را شانه آن می‌گویند. شانه فرش عموما برحسب تعداد گره در هر متر حساب شده و عامل اصلی تعیین قیمت فرش به شمار می‌رود چرا که با بیشتر شدن آن نقش‌ها ظریف‌تر می‌شوند و هرچه تراکم فرش بالاتر باشد ارزش بیشتری پیدا می‌کند و قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. بر همین اساس در حال حاضر گران‌ترین محصولات فرش های 1500 شانه هستند و فرش‌های 1200، هزار شانه، فرش 700 شانه و 500 شانه به ترتیب در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

از لحاظ تفاوت ظاهری فرش های با تراکم بالا یعنی هزار و 1200 شانه دارای ظرافت، لطافت، انعطاف پذیری و زیبایی بیشتری هستند، اما قطر (ارتفاع نخ خاب) کمتری نسبت به فرش های هفتصد شانه و فرش 500 شانه دارند. به عبارت دیگر فرش های هفتصد شانه و 500 شانه نرم‌تر و از پاخور راحت‌تری برخوردار هستند و وزن کمتری هم نسبت به فرش های هزار و 1200 شانه دارند و به همین علت به عنوان محصولی پرفروش در بین دیگر تراکم‌ها شناخته می‌شود. به صورت کلی انواع فرش ماشینی کاشان از لحاظ شانه و تراکم شامل هفتصد شانه، هزار، 1200 شانه و 1500 است که در طرح و رنگ متنوع تولید و عرضه می‌شود. هم چنین این محصولات در تراکم‌های طولی متنوعی از جمله 2550 تا 4500 بافته می‌شوند.

در این بین فرش های 1200 شانه از دسته محصولاتی است که مورد توجه همگان قرار گرفته است. چرا که ظرافت و زیبایی این تراکم شباهت بسیار زیادی به فرش دستبافت دارد. ریزبافت بودن فرش ماشینی 1200 شانه کاشان باعث شده که بسیار شبیه به قالی‌های دستباف باشد و از آن به عنوان فرش دستباف گونه نیز نام برده شود. علاوه بر آن فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم بیشتری نسبت به هزار و هفتصد شانه دارد. در نتیجه از سایر محصولات به لحاظ کیفی منسجم‌تر و مستحکم‌تر است. فرش ماشینی ۷۰۰ شانه نیز قیمت پایین‌تری نسبت به هزار، ۱۲۰۰ و 1500 شانه دارد که به همین علت از فروش بیشتری نیز برخوردار است. در فرش ۷۰۰ شانه ۱۲ متری که تراکم ۲۵۵۰ دارد، تعداد گره ها ۷٫۱۴۰٫۰۰۰ است. در فرش ماشینی هفتصد شانه نمره نخ فرش ۱۸ سه لا و 21 میلی‌متر است. هم چنین ضخامت خاب این فرش پر طرفدار از دیگر تراکم‌ها بیشتر می‌باشد.

 

تشخیص فرش ماشینی درجه یک کاشان

به طورکلی فرش ماشینی باید با درجه کیفی s تولید شود تا در مرحله کنترل کیفی و کارشناسی هیچ گونه ایرادی به آن وارد نشود. زیرا درجه بندی این محصولات از s1 تا s5 است که s نشانگر درجه یک بودن و s1 به معنای درجه یک و نیم است. اما جهت تشخیص فرش ماشینی درجه یک و اصل کاشان از دیگر درجه‌های موجود دقت به موارد زیر در هنگام خرید الزامی است:

 • در بافت فرش درجه یک و در نقشه نباید تکرار سیلندر وجود داشته باشد، بدین معنا که در برخی از فرشهای ماشینی به دلیل استفاده از ماشین آلات قدیمی و بی‌کیفیت سیلندر ممکن است به ازای یک بار چندین مرتبه بچرخد و نقشه پیش نرود، در این مواقع معمولا همان طرح تکرار می‌شود.
 • در فرش درجه یک نباید از الیاف معمولی به دلیل پرزدهی بالا استفاده شود و به همین دلیل تولیدکنندگان از نخ‌های هیت ست شده استفاده می‌کنند که هم از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد و هم به نسبت الیاف ارزان قیمت معمولی حداقل پرزدهی را دارد و قالی بافته شده با الیاف هیت ست از خابی یکنواخت و نرم برخوردار می‌باشد.
 • فرش های ماشینی درجه یک با سایز استاندارد تولید می‌شوند و ابعاد استفاده شده نباید بیش از 5% اختلاف سایز داشته باشند.
 • آهار و پرداخت فرش ماشینی باید از اندازه معمول و استاندارد استفاده شود زیرا به کارگیری بیش از حد باعث عیب و خراب شدن قالی می‌شود.
 • ارتفاع خاب قالی نباید بیشتر یا کمتر از 10% باشد زیرا موجب کاهش مرغوبیت محصول می‌شود.
 • در فرش ماشینی درجه یک هیچ گونه وصله پارگی و دوخت وجود ندارد.
 • ریشه‌های قالی باید در جای تعیین شده قرار بگیرند و از طول و فاصله مشخص برخوردار بوده و در یک راستا باشند.
 • شیرینگ یا پرداخت فرش های ماشینی باید به درستی انجام گیرد، زیرا ممکن است خاب قالی راه راه به نظر برسد و در قسمت‌های مختلف پرزها کوتاه و بلند شود.
 • هیچ جای خالی و یا سوراخی نباید به روی فرش دیده شود، وقتی که نخ خاب منجر به پارگی شده باشد و مسئول دستگاه متوجه این موضوع نشود و دستگاه به کار خود ادامه دهد این مشکل ایجاد می‌شود.
 • دو رنگی یا چند رنگی یکی از مواردی است که نباید به وجود آید، این اختلاف رنگ احتمال دارد به دلیل به‌کارگیری شیدهای متفاوت یک رنگ به وجود آید.
 • هنگامی که تعدادی هارنیش مانع حرکت شوند یا به اصطلاح گیر کند قسمت کوچکی از فرش فاقد خاب می شوند و معمولا به این اتفاق قفسه بافی گفته می‌شود که این عیب در محصولات با کیفیت و درجه یک دیده نمی‌شود.

 

قیمت فرش های ماشینی کاشان

در کنار کیفیت و تنوع، قیمت فرش های ماشینی کاشان برای بسیاری از خریداران در اولویت قرار دارد که جهت بررسی هر یک بهتر است به عوامل مؤثر در قیمت چون تعداد گره‌های به کار رفته در شانه تراکم، تعداد رنگ بندی پالت فرش، جنس الیاف بافت، سایز و وزن، طرح و سبک، نوع بافت و دستگاه بافنده و در آخر هم برندینگ آن پرداخت. این‌ها فاکتورهایی هستند که در قیمت فرش ماشینی کاشان بافته شده در تراکم‌های مختلف بسیار موثرند. به عنوان مثال قیمت فرش 1500 شانه 12 متری مسلما نسبت به قیمت فرش 1200شانه 12 متری به علت برخورداری از تراکم و ظرافت بالاتر بیشتر است اما در مقایسه با قالی‌های دستبافت بسیار مناسب و مقرون به صرفه‌تر است که مشتریان علاوه بر نوع کاربری و نیاز، باید میزان بودجه خود برای خرید فرش ماشینی را نیز در نظر بگیرند.

 

خرید مستقیم فرش کاشان از کارخانه

در این تورم و گرانی بازار فرش، بسیاری از تولیدکنندگان با ارائه خدمات خوبی چون فراهم سازی امکان خرید مستقیم فرش کاشان از کارخانه برای مشتریان، بسیاری از هزینه‌های اضافی را حذف یا کاهش داده‌اند که منجر به صرفه جویی در هزینه‌های مشتری و در نهایت جلب رضایت آنان و حتی فروش بیشتر محصولات خود شده است. عرضه فرش با قیمت کارخانه، تضمین اصالت و سلامت فرش در ضمانت نامه، پرداخت در منزل و ارسال رایگان از دیگر خدمات خوب شرکت فرش کاشان جهت ارائه امکان خرید فرش ارزان قیمت کاشان با بهترین کیفیت و تنوع بالا است. هم چنین انواع فرش ماشینی کاشان با ضمانت بالاترین کیفیت در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان در تنوع بالایی از طرح و رنگ و سبک‌های مختلف به فروش می‌رسد تا بدین واسطه مشتریان با نیاز و سلیقه‌های مختلف بتوانند از محصول مورد نظر خود به بهترین نحو بهره‌مند گردند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی