تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

آنالیز و بررسی مشخصات پشت فرش یا اتیکت فرش یا لیبل فرش

نام نویسنده: فرش کاشان
اتیکت فرش ماشینی یا لیبل پشت فرش ماشینی

خرید فرش امری جدا ناپذیر برای خانواده ها خواهد بود . اگر خرید و انتخاب فرش با اگاهی همراه باشد بسیار لذت بخش می باشد . از این رو توصیه می شود هنگام خرید فرش های ماشینی مواردی را که به خرید بهتر کمک می کند شناسایی و مورد استفاده قرار دهید . در مقالات مختلف سعی کرده ایم تا به موضوعاتی بپردازیم که به خرید بهتر منجر می شود . مواردی مانند انتخاب طرح و نقشه مناسب فرش ، شناسایی صحیح شانه و تراکم فرش ، تمیز فرش های اصل از فرش های تقلبی و بی کیفیت ، بهترین روش خرید فرش ، بهترین مکان برای خرید فرش و ... از موضوعات مهم در امر خرید فرش های ماشینی هستند .
از موارد مهم و نگران کننده برای خریداران آن است که گاها دیده شده متاسفانه فروشندگان فرش اطلاعات غلطی در مورد ویژگی های مهم فرش های ماشینی به خریداران داده اند . برای مثال در مورد ویژگی های جنس فرش ، شانه و تراکم ، تعداد رنگ بکاررفته و .... مشتریان را نادرست راهنمایی کرده اند . این عدم صداقت ممکن است از روی نا آگاهی یا از عمد و برای فروش بیشتر باشد .
این موضوع عمدتا زمانی اهمیت می یابد که مشتری در بازار به دنبال خرید فرش ماشینی با مشخصات معین شامل الیاف درجه یک ، رنگ زمینه خاص و ... باشد . راه کارهایی برای شناخت بهتر و انتخاب درست وجود دارد . برای مثال مشتری می تواند قبل از رفتن به فروشگاه ویژگی های ظاهری فرش مورد نظر خود را بشناسد . برای مثال الیاف اکرولیک هیت ست در زیر دست به راحتی سر خورده در حالی که الیاف پلی استر بصورت دانه دانه و زبر حس می شوند . یا می تواند به درخشندگی و یا براق بودن رنگ الیاف دقت نماید .
روش دیگر مراجعه به اطلاعات پشت فرش است که از بدو تولید و از کارخانه با فرش همراه هستند . اطلاعاتی که برای مشتریان تعیین کننده بوده و در اصطلاح به اطلاعات شناسنامه ای فرش معروف است . این اطلاعات در اتیکتی چاپ شده و بر پشت فرش نصب یا اتو می شوند . بهترین آنالیز و بهترین منبع دریافت اطلاعات اساسی در مورد فرش های ماشینی همان برچسبی ست که بر پشت فرش نصب می شود .
توجه به این اتیکت ما را از اجبار اعتماد به اطلاعات فروشنده بی نیاز می کند . خریداران می توانند به راحتی با آنالیز و بررسی مشخصات پشت فرش دست به خریدی مناسب و با کیفیت بزنند . کافی ست قبل از رفتن به فروشگاه مشخص نمایند که دقیقا به چه محصولی با چه ویژگی هایی نیاز دارند . تعیین محصول مورد نیاز از طرق مختلف شامل مراجعه به اصول صحیح زیبایی شناسی ، تعیین موقعیت مکانی که قرار است فرش در آن قسمت پهن شود و مواردی از این دست امکان پذیر است .
مقاله در دست به دنبال بیان نحوه آنالیز و بررسی مشخصات پشت فرش یا اتیکت فرش یا لیبل پشت فرش می باشد . همچنین در ادامه خواهیم دید که چطور می توان با آنالیز و بررسی مشخصات پشت فرش یا اتیکت فرش اصیل بودن یا تقلبی بودن فرش را شناسایی نمود .

مشخصات پشت فرش یا اتیکت فرش چیست ؟
فرش های ماشینی دارای اتیکتی به نام شناسنامه هستند . شناسنامه برچسبی است مثلثی شکل یا مستطیل شکل که بر پشت فرش چسبیده است . اطلاعات مهمی در این اتیکت وجود دارد که برای خریداران حائز اهمیت بوده و موجب شناسایی بهتر فرش خواهد شد . اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید ، هنگام خرید به برچسب پشت فرش توجه نمایید و اطلاعاتی شامل :

جنس فرش : در شناسنامه ذکر شده است که سه نوع نخ خاب و تار و شود از چه جنسی هستند . برای مثال در شناسنامه یا اتیکت محصولات موجود در فروشگاه فرش کاشان ذکر شده است که جنس نخ خاب از اکرولیک هیت ست شده ، جنس نخ تار و شود هم از جنس نخ پلی استر و پنبه هستند .

شانه و تراکم فرش : تشخیص فر ش های 1200 شانه از فرش های 700 شانه امر ساده ای ست اما عمدتا افراد غیر متخصص در شناسایی فرش های 1200 فروشگاه فرش کاشان با فرش های 1000 شانه یا فرش های 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان دچار اشتباه می شوند . ظرافت بافت فرش ها با شانه و تراکم بالا به حدی ست که نمی توان به راحتی و از روی ظاهر قضاوت کرد . برای شناسایی شانه و تراکم یا تعداد گره طولی و عرضی آنالیز و بررسی مشخصات پشت فرش یا اتیکت فرش کارامد خواهد بود .

رنگ زمینه فرش : شاید این مورد را در خرید های فیزیکی بی دلیل و غیر کاربردی بدانید اما علاوه بر کاربردی بودن آن ها در خرید های اینترنتی فرش تصور نمایید که چقدر معرفی رنگ حتی رنگ زمینه در اتیکت فرش در فروشگاه هایی که نور خاص دارند کار گذار خواهد بود . علاوه بر رنگ اصلی زمینه فرش ، تعداد رنگ های بکار رفته در فرش هم دیگر موردی است که در آنالیز و بررسی مشخصات پشت فرش یا اتیکت فرش مشخص می شود . دانستن تعداد رنگ زمینه از نظر زیبایی شناسی بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود . برای مثال انتخاب فرش های ماشینی با تعداد رنگ زمینه بالا برای خانه های شلوغ ، فضاهای کوچک و یا اتاق های پر وسیله مناسب نخواهد بود . از طرف دیگر برای این مکان ها فرش هایی مناسب هستند که در عین داشتن زیبایی خلوت بوده و فضای خانه را آرام نشان دهند .
همچنین مواردی مانند برند و کارخانه تولید کننده به همراه لوگو شرکت بر پشت فرش و روی برچسب مد نظر به چاپ می رسد .
در محصولات فروشگاه فرش کاشان ، تمامی این اطلاعات برای خریداران به وضوح مشخص شده است .

اصل یا تقلبی بودن فرش با آنالیز اتیکت فرش
علاوه بر آنکه ویژگی های فنی و ظاهری فرش با توجه به آنالیز و بررسی مشخصات پشت فرش یا اتیکت فرش مناسب انتخاب خواهند شد ، می توان از برچسب برای تشخیص اصالت یا تقلبی بودن کمک گرفت . اگر هر نوع خط خوردگی ، مخدوش شدگی ، پارگی و آسیب هایی از این دست بر برچسب یا اتیکت فرش مشاهده شود ، باید به اصالت محصول شک نمود و این آسیب را نمادی از تقلبی بودن قلمداد کرد .
در فرش های اصلی که اتیکت یا شناسنامه در کارخانه بر روی فرش نصب می شود ، اتیکت کاملا سالم بوده و جالب آنکه جنس اتیکت طوری ست که به راحتی پاره نمی شود . پس توجیه ضربه خودرن در حمل و نقل و پاره شدن اتیکت قابل قبول نخواهد بود .

ویژگی اتیکت فرش های فروشگاه فرش کاشان    
1-    جنس اتیکت فرش های موجود در فروشگاه فرش کاشان از نوع سلولز و کاغذ می باشد اما این کاغذ مانند کاغذ های عادی نیست و آسیب پذیر نخواهد بود . توجه شود که اتیکت فرش های فروشگاه فرش کاشان از جنس پارچه نیست .
2-    نام  ، برند و لوگو فرش کاشان بدون هیچ پسوند و یا پیشوندی بر اتیکت به چاپ رسیده است . دقت نمایید که یکی از روش های تقلب اضافه کردن پیشوند و پسوند به برند فرش کاشان و فروش تحت عنوان فرش کاشان است .
3-    مشخصات فرش ها بدون هیچ کم و زیادی بر برچسب به چاپ رسیده است .
4-    طرح و نقشه محصولات فرش کاشان به وضوح بر روی اتیکت قابل شناسایی است . تنوع طرح ها و رنگ های بکار رفته در محصولات فرش کاشان زیاد است و این ازدیاد از مزیت های خرید از فروشگاه فرش کاشان به شمار می رود . اگر از روش های غیرمستقیم خرید می کنید حتما چک نمایید که طرح خریداری شده در بین محصولات فروشگاه فرش کاشان موجود باشد تا از خرید طرح تقلبی جلوگیری شود . چک کردن و دیدن طرح ها و رنگ های کارخانه فرش کاشان از طریق فروشگاه اینترنتی فرش کاشان قابل انجام است.
5-    بارکد فرش های خریداری شده از کارخانه فرش کاشان نمادی از اصالت آن است .
6-    در آنالیز و بررسی مشخصات پشت فرش یا اتیکت فرش با استداندارد های دریافتی فروشگاه فرش کاشان آشنا خواهیم شد . در قسمتی از اتیکت شاهد ان هستیم که نشان های استاندارد و ایزو وانجمن صنایع نشان هایی به کارخانه فرش کاشان اعطا کرده اند .
7-    آدرس و شماره تماس کارخانه و مرکز پخش فرش کاشان در آنالیز و بررسی مشخصات پشت فرش یا اتیکت فرش موردی دیگری ست که مهم تلقی می شود .
8-    توجه نمایید که فرش های به فروش رسیده تحت عنوان فرش کاشان باید مطابق با ویژگی های عنوان شده باشند . هرگونه عدم تطابق و وجود تفاوت با مشخصات گفته شده ، می تواند دلیلی بر عدم اصالت فرش باشد .
اگر فرش را بصورت اینترنتی خریداری می نمایید نیاز چندانی به برچسب یا اتیکت نخواهد بود چون در هنگام خرید تمامی اطلاعات موجود در اتیکت در قسمت معرفی محصول برای خریداران را نمایش در آمده و اصالت فرش قطعی خواهد بود اما در خرید های فیزیکی قطعا به اتیکت یا همان برچسب مستطیلی یا مثلثی دقت نمایید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی