تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

منظور از اصالت فرش چیست ؟

فرش اصیل کاشان یا فرش های با اصالت

اگر به دنبال خرید فرش اصیل ایرانی وارد بازار می شوید و خریدار محصولی ناب و با کیفیت هستید اما در شناسایی فرش اصیل ایرانی مشکل دارید و به عنوان فردی غیر متخصص توان آن را ندارید که در نگاه اول فرش اصل را از فرش غیر اصل تشخیص دهید ما در این نوشتار سعی کرده ایم تا حدودی با این نگرانی و عدم توانایی کمک نماییم . در مقاله پیش رو روش ها و مواردی عنوان شده است که در تشخیص و خرید فرش اصل مورد نیاز است . پس با ما همراه شوید و ادامه مقاله را مطالعه نمایید تا با اطلاعاتی در مورد فرش ماشینی اصل و نکاتی در رابطه با خرید بهترین محصول آشنا شوید . پس از مطالعه مقاله حاضر شما به عنوان یک خریدار اگاه قادر خواهید بود تا فرش اصیل ایرانی را از فرش های تقلبی و غیر اصیل تشخیص داده و بهترین محصول را انتخاب نمایید .
با توجه به آمار و میزان صادرات و واردات به جرات می توان گفت که فرش های اصیل و ناب ایرانی در سراسر دنیا شناخته شده هستند و مشتریان خاص خود را دارند . فرش های ایرانی از نوع دستبافت گرفته تا انواع و اقسام فرش های ماشینی با برند های مشهور ایرانی مورد تقاضای مردم جهان قرار گرفته و نوع محبوبی از کف پوش ها را شامل می شوند . تمام کسانی که به دنبال خرید فرش ماشینی برای خانه خود هستند بی شک به محصولات اصیل ایرانی خصوصا بافته های کاشان و فروشگاه فرش کاشان توجه نموده و در سبد خرید خود نمونه ای از این محصولات را قرار می دهند .

فرش های اصیل ایرانی
قدیمی ترین فرش های جهان را به کشور ایران منصوب دانسته اند . فرش ایرانی علاوه بر بهترین ها ، قدیمی ترین ها را نیز در کارنامه خود ثبت کرده اند . فرش ایرانی قدیمی با نام پازیریک که در موزه معروف جهان نگهداری می شود اولین فرشی ست که در طول تاریخ بافته شده است و چنان قدمت و دوامی دارد که زبانزد خاص و عام است .
نکته ای که پیش از شناسایی و قضاوت در مورد اصل یا فرع بودن فرش ایرانی باید در نظر گرفت ان است که توجه به نقوش و طرح ها در فرش ها اهمیت خاصی دارد هرچند در حال حاضر تنوع و همگرایی طرح ها به حدی زیادی شده است که تقریبا در سراسر کشور فرش های مشابهی تولید می شوند اما با این وجود فرش های کشور های مختلف از نظر طرح و نگاره تفاوت های فاحشی با یکدیگر دارند . جالب است بدانید که فرش پازیریک بر اساس طرح و نقشه به کشور ایران و فرهنگ آرایایی منصوب شده است . قالی دستبافت پازیریک دارای نقش و طرح هایی از دوره هخامنشی است . این قالی در قبر یکی از فرمانروایان سکایی در مغولستان کشف شده است که همراه وب یه خاک سپرده شده بود . قدمت اصیل ترین قالی ایران را به دوره پارت ها و یا مادها مربوط دانسته اند با این وجود قالی اندکی دچار پارگی شده است و این حاکی از دوام بالا و بی نظیر فرش در برابر مخاطراتی ست که در طول سال ها در شرایط دشوار فرش را تهدید نموده است . گزنفون یکی از مورخین مشهور یونانی در کتاب خود با اشاره به رونق و رواج استفاده از فرش دستبافت یا همان قالی در میان ایرانیان بیان کرده است که در قرن سوم و چهارم پیش از میلاد استفاده از قالی به عنوان زیر انداز اشرافی در ایران باب بوده است .

شناسایی فرش اصل کاشان
در مقاله شناسایی فرش های اصیل را با عنوان هایی از محصولات و بافته های کاشان توضیح می دهیم چرا که بافته های کاشان خصوصا محصولات کارخانه فرش کاشان در سراسر جهان شناخته شده هستند و درجه یک ترین و اصیل ترین فرش ها را از کارخانه های فرش بافی کاشان انتظار داریم .  فرش های کاشانی در انواع مختلفی تولید می شوند . متخصصین و بازاریان پر سابقه بازار فرش و قالی به راحتی می توانند با توجه به طرح ها ، نقشه ها ، نگاره ها و حتی نوع رنگ بندی و الیاف مورد استفاده در فرش به ویژگی های آن پی برده و تشخیص دهند ایا این محصول از برند های ناب کاشان است یا خیر .
تنوع زیاد بازار حس رقابت و تولید در بین تولید کنندگان قدر و حرفه ای از جمله کارخانه فرش کاشان را بالا برده است اما وجود همین تنوع برای بسیاری از خریداران دردسرزا بوده است و موجب شده تا در موقع خرید نتوانند فرش اصل را از تقلبی شناسایی کرده و در خرید با مشکل مواجه شوند . 
از آنجا که خرید فرش های اصیل کاشان برای خریداران حائز اهمیت و در واقع هدف است ، و از طرفی دسته فرش های اصیل صادراتی حکم حفظ اصالت و قدمت چندین ساله فرش های ایرانی در جهان را دارد ، بهتر است شناسایی فرش های اصل را به خبرگان این حرفه بسپاریم اما مواردی چند که در ادامه عنوان شده است می تواند ما را در شناسایی بیشتر و بهتر فرش های اصیل کاشان راهنمایی کند .

نوع گره فرش
شناسایی فرش اصل بر اساس نوع گره مربوط به  فرش های دستبافت است . بسیاری از فرش های ایرانی اصل از نوع دستباف بر اساس نوع گره به آسانی قابل شناسایی خواهند بود . فرش های دستبافت اصیل ایرانی در مقایسه با نوع ماشینی ، بسیار ارزشمند تر و گران قیمت تر هستند اما امروزه فرش های ماشینی مناسبی تولید شده اند که به لحاظ پرشانه و پر تراکم بودن توانایی جانشینی ظاهری با فرش های دستبافت را دارند . اما فرش های دستباف اصل در مقایسه با فرش های دستبافت تقلبی دارای گره هایی محکم و سفت هستند که در عین حال ظرافت خود را حفظ کرده اند .

طرح و نقش فرش
از نوع طرح به کار رفته در فرش ها نیز می توان اصالت آن ها را تعیین نمود . فرش های اصیل در داشتن تنوع ، هماهنگی طرح و رنگ و ... سرامد بوده و مشخصا از این منظر عیبی ندارند . کارخانه های اصل و پر قدرت تیم متخصص و خبره ای برای طراحی و نقشه کشی فرش های ماشینی بکار گرفته اند و از این رو مدرن بودن و به روز بدون طرح ها و نگاره ها ویژگی دیگری ست که در فرش های اصل دیده می شود .

نوع الیاف هم همانند موارد مظرح شده در شناسایی فرش اصل قابل کاربرد است : بهترین فرش های کاشان از الیاف اکرولیک تولید شده اند . فروشگاه فرش کاشان دنیایی از مدل ها و طرح ها را در خود دارد که همگی از بهترین نخ خاب موجود یعنی نخ اکرولیک تولید شده اند . تفاوت اصلی فرش های اصل و تقلبی در نخ خاب است وگرنه نخ تار و پود در این بافته ها برای همه محصولات کمابیش مشابه است .

تنوع طرح و رنگ در فرش های اصل کاشان مشتریان را به خود جلب کرده است . با اضافه شدن عنصری جهت زیبایی به وظایف و کاربردهای فرش ماشینی نقش طرح و نگاره و توجه به ان ها در خرید دو چندان شده است . هرچه طرح ها ناب تر و جدید تر باشند مشتریان بیشتری را به خود جذب خواهند کرد . رقابت مهم در بین تولید کنندگان بزرگ ایرانی بر سر زیبایی و داشتن طرح و نگاره های جذاب از دید مشتریان است . فرش های تقلبی عمدتا کپی از طرح های فرش های اصل هستند .

مشخصات درج شده در پشت فرش
مفید ترین راه برای شناسایی اصالت فرش ، توجه و دقت به شناسنامه محصول است . مشخصات درج شده بر پشت فرش به عنوان شناسنامه فرش و راهی جهت تشخصی اصل یا فرع بودن محصول مورد توجه خریداران قرار گرفته است . در مشخصات درج شده در پشت فرش اصل تمامی اطلاعات لازم برای خریداران درج شده است از شانه و تراکم گرفته تا نام کارخانه و نام و کد طرح بافته شده . در حالی که در فرش های تقلبی اطلاعات موجود در شناسنامه فرش یا دقیق نبوده و یا شناسنامه دچار پارگی یا خط خوردگی می باشد . جنس شناسنامه فرش به حدی مقاوم است که به راحتی پاره نخواهد شد از این رو هر نوع خدشه و آسیبی به شناسنامه فرش می تواند مادی بر عدم اصالت فرش باشد .

میزان پرزدهی فرش
بررسی بر روی فرش های اصل و تقلبی نشان داده است که میزان پرزدهی در این دو دسته محصول متفاوت است . فرش های تقلبی دارای الیاف مرغوبی نیستند و در تمام عمر خود پرز خواهند داد در حالی که فرش های اصل موجود در فروشگاه فرش کاشان از نخ هایی تولید دشده اند که فرایند هیت ست را گذرانده و پس از چند هفته استفاده دیگر پرز دهی نخواهند داشت .
برای خرید راحت و اطمینان از اصالت محصول کافی است فروشگاه و برندی مناسبی را انتخاب نمایید . فروشگاه فرش کاشان از جمله فروشگاه های اصیل و مرغوبی است که با در اختیار گذاشتن فرش های ماشینی اصل و با کیفیت در جذب مشتریان به خوبی عمل کرده است .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی