تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

پنج راه ساده برای تشخیص فرش اصل از تقلبی چیست ؟

فرش اصل کاشان

رونق گرفتن بازار فرش و قالی تا جایی خوب و به صرفه است که توان نظارت و کنترل روی آن وجود داشته باشد . اگر بازار هر محصولی به حدی گسترده شود که تولید کننده و ارگان های مربوطه نتوانند آنطور که باید و شاید بر بازار ها ، تولید کنندگان و فروشندگان نظارت داشته باشند هرج و مرج هایی به وجود خواهد آمد و همین موضوع می تواند رفته رفته دامن زده شود و موجبات کاهش کیفیت و افت بازار را داشته باشد . فرش های ماشینی و بازار این محصولات نیز در حال حاضر با چنین موضوعی مواجه هستند . فرش هایی که روز به روز در حال تنوع و بازار هایی که روز به روز در حال بزرگ تر شدن هستند و از آنجایی که ارگان خاصی مسئولیت این بازار ها را بر عهده ندارد ، خود تولید کننده و خریدار باید بتواند فرش اصل را از تقلبی تشخیص داده و همچنین با داشتن اطلاعات حداقلی و لازم از بازار بتواند خریدی رضایت بخش و مناسب را رقم بزند .
خرید فرش ماشینی برای ما زمانی مطلوب و دلچسب خواهد بودکه در نهایت محصولی با کیفیت ، باب سلیقه از جهت زیبایی و ارزان قیمت را خریداری نماییم اما این تنها مورد خرید خوب نخواهد بود . خصوصا برای برخی از خریداران مواردی مانند برخورد فروشنده ، خدمات ارائه شده در فروشگاه ، راحتی خرید ، آسان پیدا شدن طرح و کیفیت مد نظر و ... حائز اهمیت خواهد بود . برای آنکه هنگام خرید راحت تر و مطئن تر خرید نماییم لازم است باید قبل از رفتن به بازار اطلاعات خود را بالا برده و نسبت به نیاز خانه مطلع باشیم . روش های مختلفی و مقالات متعددی نوشته شده است که یک خریدار را نسبت به خرید بهترین فرش ماشینی ، نحوه ست کردن وسایل دکوراسیون ، کیفیت های مختلف فرش ها ، تفاوت بازار ها و فروشگاه ها ، بهترین روش خرید و ... آگاه می کند . در نهایت خریدار با در نظر گرفتن فضای خانه ، سبک دکور ، سلیقه و توان مالی در بازار حاضر شده و با تلفیق نیاز خود و اطلاعاتی که از بازار ها کسب کرده است ، خواهد توانست محصولی ناب و درجه یک را خریداری کند . مورد مهم و البته نگران کننده برای بسیاری از خریداران ان است که بتوانند فرش اصل را از تقلبی تشخیص داده و در انتخاب خود کیفیت را مد نظر قرار دهند . بی شک تمام خریداران خواهان داشتن فرش با کیفیت و اصیلی هستند که تا ده ها سال در زیر پا باشد و در برابر فشار و سایش و ... البته بارعایت اصول صحیح نگهداری از پای در نیاید .
مقاله پیش رو تحت عنوان پنج راه ساده برای تشخیص فرش اصل از تقلبی چیست ؟ به دنبال دادن اطلاعات در مورد خرید فرش اصل بوده و باید در نظر گرفت که این مقاله یکی از کاربردی ترین نوشته ها در مورد خرید فرش می باشد .

پنج راه ساده برای تشخیص فرش اصل از تقلبی
با وجود انکه تشخیص فرش اصل از تقلبی نیاز به تخصص دارد ، اما راهکار ها و المان هایی در فرش های تقلبی وجود دارد که ماند چراغ سبزی کم کیفیت بودن و تقلبی بودن را به مشتری نشان می دهد . از طرفی فرش های درجه یک و اصل هم بنا بر داشتن ویژگی های فنی و ظاهری در بافت نمادهایی از اصالت و مرغوبیت را با خود به همراه دارند . در این قسمت به تفکیک در مورد مهم ترین راه ها و ویژگی های تشخیص فرش اصل از تقلبی صحبت خواهد شد :


1-    توجه به شناسنامه فرش : شناسنامه برچسب یا ادیکتی ست که بصورت مستطیل یا مثلث بر پشت فرش چسبیده است . فرش های ماشینی تولید شده در کارخانه های معروف و درجه یک مانند کارخانه فرش کاشان ، دارای شناسنامه ای هستند که با داشتن تمامی اطلاعات لازم برای خرید ، فرش را به مشتری معرفی می کنند . اگر شناسنامه فرش دچار خط خوردگی ، خدشه ، پارگی و هر نوع آسیب مشابهی باشد اماکن دست برده شدن در اطلاعات فرش می رود و به همین لحاظ می توان به اصل یا تقلبی بودن فرش شک کرد . جنس شناسنامه فرش به حدی محکم است که به راحتی مورد اسیب قرار نمی گیرد . همچنین شناسنامه یکی از موارد مهم در خرید بهترین فرش ماشینی است .


2-    توجه به ویژگی های ظاهری فرش : فرش های اصل از کارخانه های معتبر خارج می شوند . کارخانه هایی که برای تولید از تیم تخصصی و دستگاه های روز دنیا استفاده می کنند . از این جهت نمی توان در فرش های اصل درجه یک خطاهای غلط بافی ، عدم قرینگی ، بافت رنگ اشتباه ، تکرار بی جای سیلندر و ... را مشاهده نمود . فرش های فروشگاه فرش کاشان در ظاهر هیچ نوع عدم هماهنگی با طرح اولیه و نقشه از پیش تعیین شده ندارند ، در حالی که فرش های تقلبی عمدتا دچار چنین ایراداتی خواهند بود . توجه نمایید که فرش های اصل از طرح ها و نگاره هایی تولید شده اند که دارای اصالت ایرانی اریایی است حتی در فرش های فانتزی اصل هم می توان رگه هایی از کیفیت بالای طراحی را دید .


3-    کیفیت بالا فرش : یکی از موارد بیان شده در شناسنامه الیاف مصرفی در بافت فرش است . فرش های فروشگاه فرش کاشان به کمک نخ خاب الکرولیک هیت ست شده بافته می شوند مگر انکه در قسمت هایی از فرش خصوصا فرش های گل برجسته نیاز به بافت ابریشمین باشد . با این اوصاف خواهیم دانست که فرش ها اصل دارای کیفیت بالا هستند اما فرش های تقلبی به وسیله الیاف کم کیفیت تولید می شوند در حالی که تحت عنوان فرش های اصل و درجه یک به فروش می رسند .


4-    ابعاد مشخص فرش : برای هر تخته فرش قبل از تولید ابعاد و نقشه از پیش تعیین شده است . همانطور که در بالا عنوان شد هر نوع خطای بافت اعم از عدم هماهنگی با نقشه ، تکرار رنگ به اشتباه ، جا افتداگی نگاره ، کم و زیاد شدن قسمتی از طرح و ... که تماما از پیش تعیین شده است ؛ می تواند نمادی از تقلب در محصول باشد ، عدم هماهنگی فرش با ابعاد مشخص هم دلیلی بر کیفیت پایین ، عدم دریافت گرید یک و خروج محصول از فرش های اصل است . فرش های ماشینی پس از خروج از دستگاه مجاز به داشتن چند سانتی متر اختلاف با سایز مشخص شده خواهند بود . در حالی که این اختلاف سایز در فرش های دستبافت می تواند اندکی بیشتر هم باشد.


5-    نحوه فروش و عرضه فرش : فروشگاه فرش کاشان محصولات اصل و درجه یک خود را در فروشگاه هایی عرضه می کند که دارای اعتبار بوده و می توانند در برخورد با مشتری به بهترین نحو ممکن عمل کنند . اینکه تولید کننده فرش های ماشینی فرش کاشان علاه بر روش های خرید حضوری توانسته است ، فروشگاه آنلاین جهت رفاه حال مشتریان و ارائه خدمات بهتر و کسب فروش بیشتر تأسیس کند ، هنر وی بوده است . فروشگاه های آنلاین نیز مکانی مناسب برای خرید فرش اصل ، با کیفیت و ارزان قیمت هستند .

خرید فرش اصل
برای خرید فرش اصل تمامی موارد بالا را در نظر بگیرید و به فروشگاهی مراجعه نمایید که علاوه بر داشتن برند ها با کیفیت و ناب ، دارای سابقه درخشان باشد . فروشگاه های انلاین نسبت به فروشگاه های فیزیکی از قابلیت اعتماد بیشتری برخوردار هستند . چرا که در این فروشگاه ها تولیدکننده کالا را عرضه کرده و هیچ گونه تقلب و سوء استفاده ای در کار نخواهد بود . اعتماد به تولید کننده بهترین روش خرید فرش ماشینی اصل است . در بین برند های موجود نیز انتخاب محصولات تولید شده در کارخانه فرش ماشینی فرش کاشان توصیه می شود .
برای خرید فرش اصل وارد فروشگاه اینترنتی فرش کاشان شوید و از بین فرش های موجود بر اساس سلیقه و نیاز خود یکی از فرش های اصل موجود را انتخاب کنید . برای رسیدن به فرش اصل کافی ست دسته محصولات را باز کنید و فرش ماشینی را به سبد خرید خود اضافه کنید .
خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان برای تمام افرادی که آشنایی اندکی با اینترنت دارند امکان پذیر است . در این روش خرید علاوه بر دریافت فرش اصل و با کیفیت خواهید توانست :
1-    از ارسال رایگان فرش بهره مند شوید .
2-    خریدی ارزان قیمت داشته باشید .
3-    کیفیت فرش خود را تضمین نمایید .
4-    فرشی را بخرید که با ضمانت و گارانتی همراه است .
5-    از مقالات علمی مرتبط با فرش های ماشینی استفاده کنید .
6-    از پشتیبان آنلاین فروشگاه بصورت رایگان مشورت و راهنمایی بگیرید .
و ....
در کنار تمام ویژگی های مطرح شده در مورد فرش های اصل و تمامی روش هایی که برای تشخیص فرش اصل از فرش تقلبی مطرح شد ، مشورت با یکی از خبرگان این حرفه و افرادی که قبلا از محصولات برنده ای مختلف خرید نموده اند می تواند راهنمای مناسبی باشد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی