تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نخ هایبالک high bulk yarn

خرید فرش ماشینی هایبالک

نخ هایبالک ( high bulk yarn )
همانطور که قبلا ذکر کردیم به دلیل داشتن ویژگی برگشت پذیری ، بهترین نخ برای بافت فرش ماشینی اکریلیک می باشد . نخهای دیگر مانند فرش پلی استر یا فرش بی.سی.اف به مرور زمان به همدیگر چسبیده و اصطلاحا تخته می شوند . ولی فرش اکریلیک بخاطر خاصیت برگشت پذیری همواره لطافت و نرمی اولیه خود را دارد . همچنین اشاره کردیم که با انجام فرآیند هیت ست و قرار دادن نخ در معرض بخار ، نه تنها پرزدهی فرش به حداقل می رسد ، بلکه زیبایی فرش نیز دوبرابر می شود .


اما در راستای پیشرفت های بسیاری که در صنعت فرش ماشینی ایران بوجود آمده است ، تولید فرش های گل برجسته یکی از این زیباترین دستاوردها در سال های اخیر صنعت فرش ماشینی میباشد . در تولید فرش ماشینی گل برجسته علاوه بر رنگ های متنوعی از نخ های هایبالک هیت ست شده جهت بافت استفاده میشود .  معمولا این دسته از فرشها نازکتر بوده و خاب چندانی ندارند ، مثلا در فرش های 1200 شانه تراکم 3600 ، بلندی  نخ هایبالک 4 الی 5 میلیمتر و نخ اکریلیک هیت ست شده 7 الی 9 میلیمتر میباشد. که همین اختلاف میل مابین نخ هایبالک ( نخ کاملا حجیم یا پفکی ) و نخ اکریلیک ، گل فرش را برجسته می کند.

لازم به ذکر است که قیمت فرش گل برجسته نسبت به همان تراکم و شانه در فرش معمولی تفاوتی ندارد .
در یک فرش ماشینی حجم نخ اهیت بالایی دارد . لذا استفاده 2 الی 3 نخ از 8 تا 10 رنگ یک فرش از جنس هایبالک ، باعث می شود که در مرحله آهار ، 2رنگی که  هایبالک بوده اند با عبور غلطکهای داغ روی آنها ،  فرآیندی مانند آب شدن انجام شده و به این صورت نخهای هایبالک کمی منقبض و جمع شده  ، پایین تر رفته و  در نتیجه فرش ماشینی گل برجسته به وجود می آید .
حرارت روی نخهای اکریلیک غیرمستقیم می باشد .


به عبارت دیگر روی فرش وقتی از دستگاه بافندگی خارج می شود صاف و یکدست است ولی وقتی در خط تکمیل فرش ، از حوضچه های آهار عبور کرده و نوعی چسب مخصوص به پشت فرش زده شده و کاملا خیس می شود . سپس فرش از روی غلطکهای داغی عبور کرده و در این قسمت نخهای هایبلاک بکار رفته در رنگبندی ، به دلیل حرارت ناشی از خشککن واکنش نشان داده و منقبض شده و یا اصطلاحا پایین می نشیند در صورتیکه بقیه نخها با مقاومتی که در برابر حرارت دارند ، تغییر شکلی نداده و به همان شکل اولیه خود باقی می مانند ، در نهایت فرش گل برجسته به وجود می آید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی