سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» نخ هایبالک high bulk yarn

خرید فرش ماشینی هایبالک

نخ هایبالک ( high bulk yarn )
همانطور که قبلا ذکر کردیم به دلیل داشتن ویژگی برگشت پذیری ، بهترین نخ برای بافت فرش ماشینی اکریلیک می باشد . نخهای دیگر مانند فرش پلی استر یا فرش بی.سی.اف به مرور زمان به همدیگر چسبیده و اصطلاحا تخته می شوند . ولی فرش اکریلیک بخاطر خاصیت برگشت پذیری همواره لطافت و نرمی اولیه خود را دارد . همچنین اشاره کردیم که با انجام فرآیند هیت ست و قرار دادن نخ در معرض بخار ، نه تنها پرزدهی فرش به حداقل می رسد ، بلکه زیبایی فرش نیز دوبرابر می شود .


اما در راستای پیشرفت های بسیاری که در صنعت فرش ماشینی ایران بوجود آمده است ، تولید فرش های گل برجسته یکی از این زیباترین دستاوردها در سال های اخیر صنعت فرش ماشینی میباشد . در تولید فرش ماشینی گل برجسته علاوه بر رنگ های متنوعی از نخ های هایبالک هیت ست شده جهت بافت استفاده میشود .  معمولا این دسته از فرشها نازکتر بوده و خاب چندانی ندارند ، مثلا در فرش های 1200 شانه تراکم 3600 ، بلندی  نخ هایبالک 4 الی 5 میلیمتر و نخ اکریلیک هیت ست شده 7 الی 9 میلیمتر میباشد. که همین اختلاف میل مابین نخ هایبالک ( نخ کاملا حجیم یا پفکی ) و نخ اکریلیک ، گل فرش را برجسته می کند.

لازم به ذکر است که قیمت فرش گل برجسته نسبت به همان تراکم و شانه در فرش معمولی تفاوتی ندارد .
در یک فرش ماشینی حجم نخ اهیت بالایی دارد . لذا استفاده 2 الی 3 نخ از 8 تا 10 رنگ یک فرش از جنس هایبالک ، باعث می شود که در مرحله آهار ، 2رنگی که  هایبالک بوده اند با عبور غلطکهای داغ روی آنها ،  فرآیندی مانند آب شدن انجام شده و به این صورت نخهای هایبالک کمی منقبض و جمع شده  ، پایین تر رفته و  در نتیجه فرش ماشینی گل برجسته به وجود می آید .
حرارت روی نخهای اکریلیک غیرمستقیم می باشد .


به عبارت دیگر روی فرش وقتی از دستگاه بافندگی خارج می شود صاف و یکدست است ولی وقتی در خط تکمیل فرش ، از حوضچه های آهار عبور کرده و نوعی چسب مخصوص به پشت فرش زده شده و کاملا خیس می شود . سپس فرش از روی غلطکهای داغی عبور کرده و در این قسمت نخهای هایبلاک بکار رفته در رنگبندی ، به دلیل حرارت ناشی از خشککن واکنش نشان داده و منقبض شده و یا اصطلاحا پایین می نشیند در صورتیکه بقیه نخها با مقاومتی که در برابر حرارت دارند ، تغییر شکلی نداده و به همان شکل اولیه خود باقی می مانند ، در نهایت فرش گل برجسته به وجود می آید .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  روش تشخیص فرش ماشینی اصل از فرش تقلبی
•  فرش پلی استر
•  فرش ماشینی اصیل تبریز چه نوع فرشی است ؟
•  علت زردی ریشه در فرش ماشینی و چگونگی رفع آن
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان