تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

سرگذشت فرش از پازیریک تا نانو

فرش پازیریک تا فرش نانو

ایران مهد فرهنگ و هنر که قدمت تمدن آن چیزی از قدمت تاریخ کم ندارد و برای ادعای این مطلب می توان به صنعت فرش بافی یا تولید و بافت قالی از گذشته تا کنون اشاره داشت . از کهن ترین قالی جهان که از تولیدات در ایران زمین بوده و به نام قالی یا فرش پازیریک شناخته شده تا فرش های امروزی که به نام فرش نانو شناخته شده اند همه و همه نشان از قدمت و تمدن دیرینه ایران و ایرانیان را بازگو می نماید . ما در این مقاله قصد داریم تا سرگذشت فرش از پازیریک تا نانو را مورد بررسی قرار دهیم تا دوستداران فرش ماشینی بتوانند علاوه بر تاریخچه فرش به تمدن ایران زمین نیز پی ببرند .

تاریخچه فرش ماشینی ( سرگذشت فرش از پازیریک تا نانو )
فرش ماشینی که از تولیدات فرش به وسیله دستگاه های ماشینی می باشد از تولیدات جدید فرش در ایران محسوب می شود زیرا توسط فناوری های روز دنیا چون ابزار های ماشین آلاتی بافته می شوند . اما در گذشته فرش به وسیله هنر دست هنرمندان و زنان خانه دار بافته و استفاده می شده است . این موضوع در زمان بافت و ارائه فرش تاثیر داشته و تولیدات فرش به وسیله ماشین های صنعتی بدین منظور رونق گرفت تا در زمان تولید فرش صرفه جویی به عمل آید . درست است که فرش های دستبافت از اولین تولیدات بوده اما با این حال امروزه نیز برخی از خریداران فرش به فرش های بافته شده با هنر دست بیشتر علاقه نشان می دهند و دلیل این امر را می توان ظرافت و زیبایی وصف ناشدنی این دسته فرش ها بیان نمود . قالی پازیریک نیز از فرش های دستبافت بوده که از کهن ترین تولیدات قالی در جهان تولید شده توسط ایران محسوب می شود .

فرش پازیریک
این فرش که مربوط به دوره هخامنشیان و قبل از میلاد مسیح می باشد دارای سن 2500 ساله بوده و توسط پشم گوسفندان بافته شده است . این قالی که امروزه در موزه روسیه نگهداری می شود از زیباترین و ابتدایی ترین فرش های تولید شده در ایران زمین بوده که نشان از تمدن و فرهنگ از دیر باز تا کنون این کشور می باشد . قالیچه پازیریک از نظر سایز برابر 1.98 در1.89 می باشد و به صورت شکل هندسی مربع بافته شده است . تعداد گره هایی که در بافت قالی پازیریک به کار رفته برابر 3600 گره جفت و متقارن بوده که زیبایی فرش را بیشتر نموده است . طراحی که در بافت قالی پازیریک در گذشته استفاده می شده همه و همه نشان از داستان های خاصی است که در دل این قالی نهفته و رازی را در بر دارد . به همین دلیل طراحی و بافت آن با دقت عمل بالایی صورت گرفته است . رنگ هایی که در قالی پازیریک استفاده می شده از رنگ های شاد و سرزنده در گذشته بوده که امروزه شاید کدر به نظر برسند و آن رنگ هایی چون رنگ قرمز و آبی و زرد می باشند . از زمان کشف قالی پازیریک و نگهداری آن در موزه روسیه هزاران تخته قالی به سبک قالی پازیریک بافته شده تا فرش پازیریک را بتوانند شبیه سازی نمایند . بافت این قالی با پنج حاشیه از داخل به خارج بوده که در هرکدام از این حاشیه ها نماد هایی بافته شده که بیانگر همان داستان و رازهای نهفته در این فرش می باشد . می توان طرح های به کار رفته در فرش پازیریک را نشان از فرهنگ و باور و عقاید مردم دانست و همین موضوع و نقوش به کار رفته در بافت نشان از ایرانی بودن این تخته فرش را بیان می نماید .

فرش نانو
با پیشرفت و صنعتی شدن فناوری های موجود در جامعه تولید فرش های ماشینی رونق گرفت تا هم از لحاظ صرفه جویی در زمان تولید و هم از نظر هزینه کمترین بها برای تهیه ی یک فرش پرداخت شود . تولیدات این فناوری ها سبب شد تا در کشور ایران در شهر فرش کاشان تولیدات اولیه فرش ماشینی با تعداد گره عرضی 320 که فرش 320 شانه نام گرفت تولید و با به روز شدن و پیشرفته شدن فناوری فرش با تعداد شانه و تراکم بالاتر تولید شود . از فرش با تعداد 500 شانه گرفته تا فرش های 1500 شانه که از نظر زیبایی و ظرافت می توان آن ها را هم پای فرش دستباف گونه دانست . اما خرید فرش ماشینی امروزه با توجه به نکاتی صورت می گیرد که تولید کنندگان را مجبور می سازد تا برای فروش فرش با کیفیت و فروش بیشتر به رعایت آن نکات در تولید فرش ماشینی بپردازند . یکی از این نکات که در بافت فرش با توجه به نیاز خریداران رعایت می شود تولید فرش با خاصیت آنتی باکتریال است که سبب تولید فرش آنتی باکتریال می شود و دلیل این امر را می توان عدم رشد میکروب در فرش و خاصیت ضد حساسیتی برابر مشکلات پوستی و تنفسی دانست . به همین منظور برای تولید فرش سلامت از مواد نانو و آنتی باکتریال در تولید فرش استفاده می نمایند تا فرش با خاصیت ضد باکتریال و حساسیت و ضد قارچ را برای خریداران تولید نمایند . فرش های نانو علاوه بر این خصوصیات از خاصیت ضد لکه نیز برخوردارند که در صورت ایجاد لکه به راحتی پاک می شوند . از خاصیتی که می توان برای این دسته فرش های نانو یا آنتی باکتریال در نظر گرفت عدم جذب رطوبت و آلودگی است که این فرش را منحصر به فرد کرده است . به دلیل استفاده بیشتر ایرانیان از فرش به جای مبل و استراحت بر روی فرش ، فرش در معرض آلودگی زیادی قرار می گیرد به همین دلیل پیشنهاد بهترین فرش برای خرید ، فرش نانو یا آنتی باکتریال می باشد . 

خرید فرش نانو و آنتی باکتریال از فروشگاه فرش کاشان
فروشگاه فرش کاشان از بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده انواع فرش ماشینی در شهر فرش کاشان اعم از فرش سنتی گرفته تا فرش های مدرن و فانتزی در دسته بندی های مختلف توانسته با تولید فرش های باکیفیت و ارزان قیمت در رقابت بین برند های مطرح به جایگاه ویژه ای دست یابد . فروشگاه فرش کاشان با تولید فرش آنتی باکتریال و فرش ضد حساسیت برای خریداران این امکان را مهیا نموده تا خریداران فرش از فرش های 500 شانه گرفته تا فرش 1500 شانه در رده دسته بندی فرش های سنتی و فرش های فانتزی از فرش کودک گرفته تا گلیم و گبه با طراحی خاص و ویژه توانسته با درجه کیفی بالا به عرضه مستقیم فرش به قیمت درب کارخانه بپردازد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی