تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

8 عیب در فرش های ماشینی

شناخت عیوب فرش ماشینی قبل از خرید فرش

هنگام خرید فرش باید بسیار مواظب باشید تا فرشتان از لحاظ ظاهری دچار عیبی نباشد. ایا می دانید که فرش های ماشینی در درجه های مختلف بافته می شوند و هر عیبی در فرش در درجه بندی فرش تان تاثیر می گذارد ؟
فرش های ماشینی درجه یک در بازار از سایر درجه ها گران تر هستند و شمایید که باید هنگام خرید ، فرشتان را به دقت بررسی کنید و فرشی را تهیه کنید که از هر عیبی مبرا باشد .
در این جا انواع مسایلی که عیب شمرده می شود را بررسی می کنیم که با آگاهی از آنها می توانید هنگام انتخاب ، محصولی را خریداری نمایید که سالیان سال برای شما کار کند و از هر گونه عیبی به دور باشد .
امروزه علی رغم اینکه تولید کنندگان از دستگاه های به روز برای بافت فرش هایشان استفاده می کنند ، اما در خط تولید ، ممکن است خطایی رخ دهد که باعث شود فرش دچار مشکل شود . موضوعی که مطرح است ، ممنوع بودن فروش این محصول به اسم فرش های درجه یک و به قیمت آن است .
با خرید از برند و فروشگاه معتبر و خرید از تولید کنندگان اصلی و شناخته شده ی فرش ماشینی کاشان ، می توانید از فرش های با کیفیت و درجه یک این مجموعه بهره مند شوید . زیرا این شهرستان به دلیل در دست داشتن بازار جهانی ، احتمال خطای خود را به صفر می رساند و تنها هدف آن رضایت مشتری است. و با سودجویانی که تنها به فکر فروش فرش برای سود خود هستند بسیار متفاوت اند .
انواع عیوب فرش ماشینی
تولید کنندگان فرش های ماشینی ، محصولاتی را که دچار اشکالات جزیی می شوند مورد عملیات آهار ، رفو گری قرار می دهند که این خود باعث تولید محصولی می شود که در نهایت بدون عیب به دست مشتری می رسد که در ادامه بسیاری از این مشکلات را توضیح می دهیم

1- دو پودی شدن فرش های ماشینی
ممکن است در هنگام بافت فرش نخ پود پاره شود . به طور کلی فرش های ماشینی دارای تار ، پود و نخ خاب می باشند که تار به نخ های عمودی فرش می گویند و نخ پود نخی است که به صورت افقی در دل فرش قرار می گیرد و نخ خاب را به تار پیوند می دهد . وقتی نخ پود در جایی از فرش پاره شود ، و کارگران آن را از دل فرش خارج نکنند و دوباره نخ پود جدید را از همان جایی که ماکو حرکت کرده رد کنند، به اصطلاح می گویند که فرش دو پودی شده است .

2-  روده شدن فرش ماشینی

اگر گره هایی که در فرش زده می شود، یکنواخت نشود و گره ها روی نخ پود به صورت برجسته و کلفت ایجاد گردد ، این عیب از پشت قالی قابل مشاهده است که به ان روده شدن فرش ماشینی می گویند. برجسته شدن گره ها در پشت فرش ماشینی عاملی نیست که باعث کاهش درجه کیفیت فرش ماشینی شود اما جز عیوبی است که ممکن است در حین بافت فرش به وجود اید.

3- پاره شدن و اشتباه طراجی چله
کارگرانی که در بافت فرش ماشینی و کار با دستگاه ها مشغول به کار هستند باید بسیار با دقت به بررسی ماشین های نساجی و روند بافت فرش بپردازند . ممکن است پارگی در نخ چله ی فرش ماشینی ایجاد شود که کارگر مشاهده نکند . در این صورت نخ کشی چله از میل میلک مربوط به خود صورت نمی گیرد و اشتباها از نخ مجاور خود صورت می گیرد که در این صورت عیبی در فرش ایجاد می شود که باعث پارگی چله و اشتباه در طراحی چله در بافت فرش ماشینی می گردد . در صورتی که این پارگی بیش از یک چله باشد تولید کننده مجبور می شود به طور کلی فرش را از رده خارج کند و ان را جز فرش های ضایعاتی قرار دهد . دقت کنید که در دل کارتان پارگی وجود نداشته باشد.

4- پاره شدن نخ خاب و اشتباه در طراحی نخ خاب فرش

نخ هایی که در قالی قابل لمس هستند و در رنگ های مختلف مشاهده می شوند نخ های خاب گفته می شوند . اگر نخ خاب در قفسه پاره شود، دستگاه جایی که نخ خاب باید بافته شود را خالی می گذارد که در این صورت قسمتی از فرش دارای نخ خاب نخواهد بود و خالی مشاهده می شود که باید رفو و اصلاح شود. هم چنین اگر در هنگام عبور نخ خاب از هارنیش، طراح فرش به غلط نخ کشی کرده باشد، این اشتباه باعث می شود که نقشه قالی به هم خورده و نخ های خاب که دارای رنگ های مشخص طبق نقشه هستند در جای خود بافته نشود . دراین صورت در فرش تداخل رنگ صورت می گیرد که شما باید به رنگ و تقارن آن در سرتاسر قالی توجه کنید و فرشتان در بخشی از ان دارای تفاوت رنگ با سایر قسمت ها نشود.

5- خرابی شانه ی فرش ماشینی
در صورتی که برای بافت فرش های ماشینی از دستگاه های قدیمی و کار کرده استفاده شود ضایعات در خط تولید افزایش می یابد . به این صورت که در اثر کار زیاد شانه قالی ، شانه مستهلک شده و دندانه های آن شکسته می شود . در این صورت تراکم مورد نظر طبق طراحی برای فرش اتفاق نمی افتد و این عیب باعث تراکم پودی فرش ماشینی می شود و این فرش از لحاظ طول بلند تر می شود که اگر از حدی بیشتر شود  سبب می شود فرش از رده خارج شود و جز فرش های درجه دو قرار بگیرد.

6- خاب کندگی در فرش ماشینی

نخ خاب و سالم بودن و یکدست بودن ان در سرتاسر فرش ، بسیار مهم است و در زیبایی و درجه یک بودن فرش تاثیر بسیاری می گذارد . در صورتی که حالت خاب فرش در یک قسمت از فرش ماشینی بیشتر از قسمت دیگر باشد و بتوان مشاهده کرد که قسمتی از فرش فرورفتگی دارد و قسمتی دیگر برجسته تر است ، این عیب در فرش ایجاد شده است .
زیاد بودن کشیدگی نخ های خاب فرش است که باعث می شود این عیب ایجاد شود . برطرف کردن این عیب بسیار زمان بر و هزینه بر است به همین دلیل تولید کننده این فرش را در رده فرش های ضایعاتی و معیوب قرار می دهد.

7- سرکجی طاقه فرش

از مهم ترین عیوبی که هم باعث ضایعاتی شدن فرش می شود و هم سبب بروز خسارتی عظیم در خط تولید برای تولید کننده می شود، گونیا نبودن فرش در چهار گوشه می باشد . در صورتی که قرقره های چپ و راست و میزان کشیدگی نخ خاب در آنها در سرتاسر فرش تنظیم نباشد ، گوشه های فرش از حالت قائمه خارج شده و کل فرش هایی که در دستگاه به دنبال هم بافته می شوند ، دچار مشکل می شود . به همین دلیل باید سرتاسر فرش را مشاهده کنید و با تا کردن و روی هم انداختن فرش مطمئن شوید که فرشتان از طول و عرض دارای قرینه می باشد .

8- شکستگی فرش ماشینی
هر چه شانه و تراکم فرش ماشینی بالاتر می رود، تعداد گره هایی که در متر مربع فرش ماشینی بافته می شود ، افزایش می یابد. هر چه فرش توپر تر شود ، سنگین تر و فشرده تر می شود که این عامل خود سبب بتنی شدن و سفت شدن محصول می شود و از نرمی آن می کاهد در نتیجه شکستگی در فرش های با شانه و تراکم بالا مشاهده می شود . این عیب از جمله معضلات خط تولید فرش با شانه و تراکم بالا می باشد و در خرید فرش بهتر است آن را از محلی تهیه کنید که فرششان را بعد از تحویل ضمانت می کنند تا دچار مشکل شکستگی فرش در ابتدای مصرف و یا بعد از مصرف نگردید .
اینها بخشی از عیوب احتمالی است که در هنگام تولید فرش برای خط تولید محصولات نساجی رخ می دهد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی