تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد آفتابگیری فرش

تاثیر نور خورشید بر فرش

فرش ماشینی با دوام
فرش از رکن های اساسی هر دکوراسیون است که در هر مکانی به کار می رود . فرش ماشینی از گونه های مصنوعی قالی دستباف است که توسط ماشین الات صنعتی بافته می شود . قالی ماشینی قیمت ارزانتری از فرش دستباف دارد و با کیفیت بالا و نقوش دستباف نما تولید می شود .
برای خرید فرش با کیفیت باید به ماندگاری و حساسیت زا بودن آن توجه نمود . قالی های ماشینی با الیاف درجه یک توسط ماشین الات مختلفی چون تکسیما، واندویل، شونهر، Alpha ,CRX, ASR, VTR و… تولید می شوند . فرش های تمام اکریلیک براساس شانه به فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه تقسیم می‌شوند. هر فرش ماشینی با توجه به شانه و تراکمی که دارد باید با روش خاصی نگه داری شود . در میان فرش های ماشینی کاشان ، قالی های گل برجسته از فرش های ظریف بازار هستند که مراقبت زیادی می خواهد . برای پهن کردن فرش های ماشینی باید به مکان استفاده ان توجه کرد زیرا برگرداندن رنگ و رخ فرش به حالت اولیه امکان پذیر نیست .

راه های جلوگیری از آفتاب سوختگی فرش
مهمترین علت رنگ پرید فرش ماشینی قرار گرفتن ان در معرض نور مستقیم خورشید است . نور خورشید علاوه بر اثر خاک و سایش می تواند باعث افتاب سوختگی فرش شود . خانه هایی که افتاب گیر هستند با وجود فراهم اوردن شرایط مفید برای خانه مضراتی نیز دارند که تغییر رنگ فرش یکی این مضرات می باشد . فرش های ماشینی سرمه ای و تیره بر اثر تابش نور افتاب دچار رنگ پریدگی می شوند . قرار داشتن مداوم این فرش ها در معرض آفتاب می‌تواند روی رنگ آن تاثیری بسیار منفی بگذارد.
فرش های ماشینی کاشان از نظر جنس الیاف در دسته های فرش پشمی ، فرش اکریلیک ، فرش پلی استر و فرش پلی پروپلین وجود دارند . فرش ماشینی درجه یک و با دوام کاشان با الیاف اکریلیک بافته می شوند . الیاف اکریلیک الیاف هستند که در برابر محیط های اسیدی و نور مستقیم افتاب مقاومت بالایی دارد . هر گونه تغییر ظاهر در رنگ فرش می تواند از زیبایی فرش بکاهد . رنگ پردیگی فرش بر اثر افتاب گیری همان لکه های سفید و نقاط محو شده در فرش است .
قالی های ماشینی اکریلیک مقاومتشان در برابر حرارت های مستقیم و غیر مستقیم بالا است . الیاف آکریلیک در انواع ایرانی ، ترکی و آلمانی وجود دارند که تنها تفاوت آن ها در میزان پرزدهی و شفافیت در رنگ ان ها ست . فرش ماشینی اکریلیک رنگ پذیری بالایی دارد و دچار آفتاب سوختگی نمی شود . فرش های غیر اکریلیک و پلی استر بر اثر گرمای مستقیم دچار سوختگی و اتش گرفتن می شوند . نخ اکریلیک از الیاف مصنوعی می باشد که با میانگین مولکولی در حدود 1900 مونومر واحد ساخته می شود . این الیاف حالتی شبیه نخ پشم دارند .
برای مواظبت از فرش ماشینی به صورتی که بتوان در همان شکل و طرح اولیه آن را نگهداری کرد بهتر است که از تابش مستقیم نور خورشید به آنها جلوگیری نمود . امواج فرابنفش خورشید علاوه با اثر مستقیم بر روی الیاف و تار و پود فرش می‌‌تواند روی یکپارچی فیبر فرش نیز تاثیر بگذارد . برای جلوگیرری از رنگ پریدیگی و صدمات ناشی از افتابگیری فرش ، روش های مختلفی وجود دارد. ما در این مقاله راه های جلوگیری از آفتابگیری فرش را توضیح می دهیم .
برای جلوگیری از افتابگیری فرش ماشینی در تابستان و بهار می توان از پرده های ضخیم تر استفاده کرد تا فرش تغییر رنگ نداشته باشد و رنگ خود را حفظ نماید .
در برخی از موراد برای جلوگیری از افتابگیری و تغییر رنگ فرش های ماشینی می توان از رو فرشی استفاده کرد . در ضمن برای خشک کردن فرش ماشینی نباید از نور تند و سوزنده افتاب استفاده کرد تا الیاف فرش دچار رنگ پریدگی نشود . استفاده از پنجره های ضد نور فرابنفش از گزینه هایی می باشد که از افتابگیری فرش جلوگیری می کند .
حال اگر فرش ماشینی دچار سوختگی شد می توان تا حدودی ظاهر فرش را به حالت اولیه بازگرداند .
استفاده از ترکیب سرکه سفید، نمک و بوراکس و استفاده از ترکیب نمک و آب گرم از مواردی هستند که می توانند به این کار کمک کنند .
شما می توانید برای رنگ پریدگی های که مدت زمان طولانی از ان گذشته باشد یک چهار فنجان سرکه سفید نمک و بوراکس را با هم مخلوط کنید سپس این ماده خمیری را بر روی سطح رنگ پریده فرش پخش کنید و پس از دو الی سه ساعت با اب گرم بشویید برای از بین بردن رنگ پریدگی قالی ماشینی نیز می‌توانید از ترکیب سه فنجان آب، یک فنجان سرکه سفید و نصف فنجان نمک استفاده کرده و اجازه دهید که خشک شود و در انتها بازهم آن را جارو بکشید .

برای خرید فرش های درجه یک کاشان می توان به وب سایت فرش کاشان مراجعه کرده و فرش را با قیمت مناسب و کیفیت بالا تهیه نمود . قالی های ماشینی اکریلیک شرکت فرش کاشان تمام اکریلیک هستند و در طولانی مدت دچار افتاب سوختگی و تغییر رنگ نمی شوند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی