تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه فرش مشهد با فرش کاشان

خرید فرش مشهد یا فرش کاشان

بالغ بر 150 سال است که که کاشان در زمینه فرش و گلیم و انواع مختلفی از کف پوش های ماشینی فعالیت می کند . با بیش از 5 شهرک صنعتی و 700 برند ثبت شده ، شهر کاشان از فعال ترین شهرها در سراسر جهان دراین حرفه به شمار می روند . صدها واحد فروش و هزاران بافنده و نیروی کار فعالی در این زمینه در کنار 50 درصد از سرمایه شهر برترین برند ها و کارآمد ترین کارخانه ها را شکل داده اند . شهر کاشان پایتخت تولید فرش جهان و بزرگترین تولید کننده در خاورمیانه می باشد . در کنار شهر کاشان شهرهای دیگری هم هستند که کار تولید فرش را به خوبی  انجام داده و با رفتن در بازار های فرش و قالی به رقابت با برند های کاشان می پردازند . هیچ شهری در دنیا وجود ندارد که بتواند به خوبی شهر کاشان و برند های بی نظیر کاشانی از جمله کارخانه فرش کاشان و سایر کارخانه هایی که به تولید تخصصی فرش مشغول هستند ، عمل کند . تولیدات بی نظیر کاشان در وهله اول و پس از آن فرش های ماشینی سایر شهر ها ایران در بازار خود نمایی می کند . به یاد داشته باشید که برتری فرش کاشان بر همگان ثابت شده است اما فرش های دیگر هم می توانند به میزان بالایی در داشتن کیفیت و زیبایی تولید شوند . برای مثال فرش های تولید شده در کارخانه های مشهد ، تبریز، اصفهان ، یزد و ... تولیدات خوبی در جهان هستند اما در رده بعد از برند های کاشان قرار دارند . برتری و مزیت فرش های کاشان بدان علت است که تولید کنندگان کاشانی مانند کارخانه فرش کاشان همواره در حال تولیدات بهتر ، نواآوری بیشتر ، تکنیک های جدید تر و مواردی از این دست می باشند چراکه عدم بکارگیری نواآوری ، تکنیک و فناوری روز دنیا و ... موجبات حذف برند را از بازار فراهم آورده و مشتریان ترجیح خواهند داد فرش هایی بخرند که در داشتن کیفیت ، نواوری و زیبایی بهتر باشد .  از طرفی دلیل آنکه برند هایی مانند فرش مشهد پس از تولید کنندگان نابی مانند کارخانه فرش کاشان قرار گرفته اند ، نداشتن اطلاعات کافی و تکنیک های لازم تولید ، نداشتن تخصص و رقابت جهت پیشرفت و مواردی از این دست می باشد . در بازار های فرش و قالی ، فرش مشهد را نیز به عنوان فرش ماشینی با کیفیت ، ناب و درجه یک می شناسند اما کیفیت فرش های ماشینی کاشان ورای فرش های درجه یک مشهد خواهد بود . زیرا در تعیین درجه بندی ، کارخانه فرش کاشان علاوه بر جنس و دوام و ... زیبایی ، ساختار فرش ، استفاده از بهترین مواد اولیه و ... را نیز ملاک تعیین و رتبه بندی فرش قرار می دهد  .
در این نوشتار ما سعی داریم به مقایسه فرش کاشان با فرش مشهد بپردازیم و تمامی اطلاعات لازم جهت برند های کاشان و برند های مشهد را با ذکر تفاوت این دو محصول در اختیار خوانندگان قرار دهیم .
کیفیت و درجه بندی فرش های ماشینی
در سراسر کشور ایران تولید کنندگانی وجود دارند که در ارائه فرش های ماشینی درجه یک عملکرد خوبی دارند . حال این سوال پیش می آید که ویژگی های فرش ماشینی درجه یک چیست و چرا فرش های کاشان از نظر چنین ویژگی هایی بهترین فرش ها هستند ؟ در پاسخ به این سوال که درجه کیفی فرش به چه مواردی بستگی دارد ؟ باید گفت :
با تحقیقات میدانی و آزمایشگاهی مختلف می دانیم که عوامل مختلفی بر کیفیت فرش ها بستگی دارند . حتی در فرش های کارخانه فرش کاشان این ویژگی ها با وسواس بیشتری مورد بررسی قرار گرفته است و جالب آن که همین مورد کوچک اما مهم در برتر بودن فرش های کاشان نسبت به فرش های مشهد گام موثری به حساب می آید . مهم ترین عامل در این زمینه الیاف و مواد اولیه مصرفی است . فرش های کاشان از جمله فرش های تولید شده در کارخانه فرش کاشان از الیافی تولید شده اند که بهترین ها در بازار بوده و مقاومت و زیبایی و کیفیت را در کنار هم دارند . الیاف خاب فرش های فروشگاه فرش کاشان از جنس اکرولیک هیت ست شده هستند در حالی که تولیدات فرش مشهد عمدتا از الیافی بافته می شوند که اکرولیک هیت ست شده ناخالص نام دارد و ناخالصی آن به پلی استر و پلی پروپلین بکار رفته در بافت مربوط می شود . فرش های ماشینی مشهد به میزانی که از خالص بودن اکرولیک هیت ست فاصله می گیرند ، کم کیفت شده و از مقاومت و زیبایی و کیفیت آن ها کاسته می شود و مهمترین دلیل برای برتر بودن فرش های کاشان استفاده از الیاف اکرولیک هیت ست شده است با خلوص صددرصد . 80 درصد صادراتی بودن فرش های کاشان نماد قدرت و توان بالای تولید کنندگان این شهر است .
زیبایی و ظرافت بافت : در اینجاست که بحث نوآوری فرش های کاشان و تولید کنندگان کاشانی مطرح می شود . داشتن تیم طراحی خبره در کارخانه فرش کاشان موجب شده تا تولیداتی زیبا ، هماهنگ با نیاز بازار و مشتری پسند ارائه دهند . از طرفی در تاریخ تولید فرش های ماشینی دیده ایم که اولین تولیدات نو و جدید مربوط به برند های کاشان است . فرش های 1000 شانه ، فرش 1200 شانه و در حال حاضر 1500 شانه اولین بار در این شهر تولید شده و در حال حاضر انحصار تولید فرش های 1500 شانه به عنوان جدید ترین شانه و تراکم با ظرافت بافت بی نظیر و پرشباهت به فرش های دستبافت در دست کارخانه جاتی ناب و معتبر مانند کارخانه فرش کاشان است . می توان ادعا داشت که بجز کارخانه های کاشان ، کارخانه دیگری وجود ندارد که تا این حد به زیبایی و ظاهر فرش اهمیت داده و در تولید از تیم طراحی جهت ارائه بهترین نقشه ها و نگاره ها استفاده کند . مشتریان ترجیح می دهند به جای خرید طرح های تکراری و بدون خلاقیت از فرش هایی خرید کنند که در داشتن زیبایی سرآمد بوده و جدید ترین مدل ها را ارائه می دهد .
عدم خطا در بافت : کارخانه فرش کاشان مانند تمام برند های ناب و معتبر کاشان تنها محصولاتی را ارائه می دهند که درجه یک بوده و در کیفیت و زیبایی حرفی برای گفتن داشته باشند . مرحله آهار یا پرداخت یا شیرینگ فرش مرحله ای است حساس در تعیین کیفیت و درجه فرش . محصولات هر کارخانه پس از تولید و اتمام کار خود وارد مرحله آهار شده و بررسی می شوند که آیا از ابعاد مختلف قابل ارائه به بازار هستند یا خیر و این مرحله در کارخانه فرش کاشان با سخت گیری بالا انجام  می  شود . اگر به هر علت در مرحله آهار یا پرداخت تشخیص داده شود فرش از جهتی دارای عیب است ، کارشناس مربوطه نسبت به رفع آن اقدام می کند اگر ایراد سطحی و قابل رفع باشد فرش اصلاح شده و ادامه روند صورت می گیرد اما اگر ایراد فرش قابل رفع نباشد بسته ، در کارخانه فرش کاشان ، محصول از دور خارج خواهد شد . از این رو بازار های فرش و قالی در برند های معتبر و نامی کاشان فرش های درجه دو و سه نخواهند داشت .
فرش های کاشان به هیچ وجه عدم خطا در بافت ندارند مانند تکرار سیلند ، عدم قرینگی بافت رنگ غلط و ...
به یاد داشته باشید که فرش های فروشگاه فرش کاشان از نظر قیمت هم تفاوت هایی با فرش های مشهد دارند . دلیل این اختلاف قیمت تخصص در تولید از جانب فرش کاشان است . استفاده از تیم متخصص و پر بازده ، کمک گرفتن از دستگاه های نوین و مواردی از این دست موجب شده تا از لحاظ تکنیک فرش های کاشان نسبت به فرش های مشهد ارزان قیمت تر تولید شوند .
تولید کنندگان فرش کاشان به خوبی میدانند که در صورتی در رقابت سنگین با برند های مرغوب کاشان پیروز خواهند شد که قیمتی ارزان برای محصولات خود ارائه دهند و برای رسیدن به این مهم از روش های مختلفی استفاده می کنند . فروش به روش اینترنتی و مدیریت فروشگاه آنلاین فرش کاشان از مهم ترین روش های عرضه فرش ارزان قیمت با کیفیت به شمار می روند . تمام کارخانه های کاشان در داشتن فروشگاه آنلاین فرش پیش قدم شده اند.
با ذکر تمام ویژگی های فرش های کاشان برای خریداران واضح و مبرهن است که فرش کاشان یا فرش مشهد را خریداری کنند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی