تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مزایا و معایب فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای

فرش ترک ارزان قیمت

مزایا و معایب فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای
بازار بزرگ فرش و قالی دست خریداران را در انتخاب باز گذاشته است . مشتریان با هر سلیقه ای می توانند نیاز خانه خود را به کف پوش در بازار فرش های ماشینی رفع نمایند . در سال های اولیه تأسیس کارخانه فرش بافی تنوع فرش ها محدود بوده و به چند رنگ زمینه و تعداد اندکی شانه و تراکم از جمله فرش های 350 شانه و فرش 500 شانه ختم می شده است . در حال حاضر انواع فرش ها در شانه و تراکم های مختلف از یک بعد بازار را گسترش داده اند ، انواع رنگ زمینه و طرح و نگاره از بعد دیگر و در نهایت نوآوری و خلاقیت تولید کننده گونه های جدیدی از فرش ها را شامل فرش های مدرن ، فرش های لایت و فرش های ترک و فرش بلژیکی و فرش های کهنه نما روانه بازار کرده است .
در بین محصولاتی که در سال های اخیر وارد بازارها شده اند ، فرش های ترک یکی از مدرن ترین و پر طرفداران ترین فرش ها می باشند . جذابیت و شادابی فرش های ترک توجه مشتریان را به خود جلب کرده است البته کم نیستند تعداد مشتریانی که وارد بازار شده و با بی اطلاعی از فرش های ترک آن را از گزینه های خرید خود حذف می کنند . فرش های ماشینی ترک در شانه و تراکم مختلف تولید می شوند اما در کل در دسته فرش های لوکس جای گرفته اند .
مهم ترین تفوات فرش های ترک با سایر محصولات طیف رنگی است که در بافت فرش های ترک بکار گرفته می شود . همانطور که از نام این محصول بر می آید خواستگاه اولیه فرش های ترک ، کشور ترکیه است و کشور ترکیه در صنعت مد و فشن در دنیا حرف اول را می زند . هرچند که فرش های ترک دارای نگاره ها و نقوش ساده هستند اماتنوع رنگی و جذابیت بالایی دارند .
ویژگی ها و بهتر بگوییم تفاوت های موجود در فرشهای ترک با محصولات دیگر توانسته است گامی موثر در تنوع بخشی بازارها و پر کردن دکوراسیون های خاص باشد . فضاها و دکوراسین های مدرن و کلاسیک برای پهن شدن فرش های ترک مناسب هستند .
در این نوشتار به دنبال بررسی مزایا و معایب فرش ترک هستیم و در همین راستا به بیان ویژگی های این محصول پرداخته ایم . اگر از فرش های ترک بی اطلاع هستید و یا خواهان خرید فرش ماشینی می باشید بهتر است قبل از اقدام به خرید مقاله در دست را مطالعه نمایید تا با اطلاع از مزایا و معایب فرش های ترک راهی بازار شوید .

فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای
رنگ زمینه فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای عموما طوسی روشن ، کرم و قهوه ای می باشد . گاها فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای به صورت تک رنگ و یا با نگاره هایی بسیار ساده تولید می شوند . شیک و سادگی در نقوش فرش های ترک همواره جالب توجه بوده است . در فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای ترکیب گل های برجسته با رنگ های شاد و گرم موردی متفاوت از فرش های دیگر ار بوجود آورده است .
فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای تولید شده در ایران و تحت نظارات برند های ایرانی برای خریدارانی مناسب است که به دنبال طرح های ترک با کیفیت ایرانی هستند . همانطور که عنوان شد زیبایی طرح محصولات صنعت نساجی در کشور ترکیه زبانزد خاص و عامل بوده است و از طرف دیگر کیفیت فرش های ماشینی ایرانی خصوصا برند های کاشانی در سراسر جهان شناخته شده است . حال تصور نمایید که ترکیبت کیفیت ایرانی با دیزاین و طرح ها ترکیه تا چه حد جذاب و مطلوب خواهد بود .
نکته مهم در مورد فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای رنگ روشن و شاد آن است . نگران آن نباشید که با خرید فرش های رنگ روشن ترک الودگی و کثیفی فرش را از بین ببرد چراکه الیاف فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای به گونه ای ست که اصطلاحا چرک تاب بوده و آلودگی را نمایان نمی کند . البته نمایان نشدن الودگی دلیلی بر عدم تمیز کردن نخواهد بود . بلکه لازم است الودگی از فرش پاک شود چراکه ماندن ذرات و الودگی ها به مدت زیاد در فرش خصوصا در درون بافت ها موجبات پوسیدگی و اسیب های جبران ناپذیر ار فراهم می آورد .

تفاوت طرح فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای با سایر فرش ها
در نقوش فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای  بر خلاف فرش های ایرانی از طرح های اسلیمی استفاده نمی شود بلکه نقشه های مدرن و خاص باب فرشهای ترک هستند . متخصصین این حرفه می توانند با دیدن ظاهر فرش و توجه به رنگ بندی و برجستگی های موجود در فرش ترک بودن یا نبودن محصول را تشخیص دهند .  

شانه و تراکم فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای
شانه و تراکم تعیین کننده ویزگی های فنی و ظاهری اصلی در فرش ها می باشد . تفاوتی ندارد فرش مورد نظر ترک با شد یا خیر ، هرچه شانه و تراکم بیشتر شود ویژگی هایی از قبیل ظرافت بافت ، زیبایی ، قیمت ، شباهت به فرش های دستبافت ، نیاز به مراقبت ویژه ، لوکس بودن و ... بیشتر می شود . احتمالا به کرات نام شانه و تراکم را شنیده اید اما آیا معنای دقیق ان را می دانید ؟ شانه و تراکم د تعریفی مشابه به تعداد گره عرض و طولی هر متر فرش ماشینی گفته می شود . دو واژه شانه و تراکم در صنعت نساجی بسیار پر کاربرد هستند .
فرش های ترک در برند های ایرنای در شانه و تراکم های مختلفی به تولید رسیده اند اما رایج ترین و به عبارتی اصلی ترین شانه و تراکم برای فرش های ترک شانه 400 و تراکم 1800 می باشد . یعنی فرشهای ترک عمدتا در هر متر طول خود تعداد 1800 گره و در هر متر عرض خود تعداد 400 گره دارند . گره ها وظیفه اتصال نخ های خاب را به نخ های تارو و پود بر عهده داشته و در واقع شاکله اصلی محصول را بنا می کنند .

ابعاد فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای
تنوع و نوآوری لازم برای رقابت و ماندن در بازار باعث شده تا ابعاد مختلفی از فرش های ماشینی ترک در بازار قابل خریداری باشد . ابعاد استاندارد شامل فرش های 6 متر ، 9 متر و 12 متر سایز هایی هستند پر طرفدار و پر تقاضا از فرش های ترک و البته ناگفته نماند با گسترش زندگی شهر نشینی و متفاوت شدن سبک معماری ها و ... تقاضا برای فرش های 6 متر و فرش های 9 متر از تقاضا برای فرش های 12 متر پیشی گرفته است . فرشهای ترک در برند ها مختلف دارای ابعاد متفاوت هستند . ابعاد غیر استاندارد کوچک تر از 6 متر هم از نوع فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای قابل تهیه و یا حتی سفارش هستند .
تا اینجا از ویژگی های فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای به عنوان مزایای این محصولات نام برده شده اما از انجایی که هیچ محصولی خالی از عیب نیست و در طول زمان فعالیت تولید کنندگان در راستای رفع عیوب و بهتر شدن تولیدات است ؛ به فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای هم معایبی داده شده است از جمله :
1-    فرش های ترک نازک هستند و دارای ضخامت اندکی می باشند . فرش های نازک نیازمند مراقبت های ویژه بوده و برای پهن شدن در هر مکانی مناسب نیستند . برای مثال نمی توان از فرش های ترک برای پذیرایی و ... استفاده نمود .
2-    از انجایی که این محصول به تازکی در برند های ایرانی تولید می شود و امری کاملا تخصصی ست در خرید دقت نمایید و برندی را انتخاب کنید که بتواند در ارائه محصولات متلف از جمله تولید فرش های ترک عملکرد خوبی داشته باشد . گاها مشاهده شده است که مشتریان در خرید به سراغ برند های نا آشنا و غیر متخصص رفته اند و با خرید نا مرغوب لذت و رضایت خرید خود را کاهش داده اند .
3-    فرش های ترک در طیف رنگی روشن تولید شده و از این جهت برای مکان های بزرگ و کم وسیله مناسب نیستند . برای مثال خرید فرش های غیر ترک با رنگ زمینه تیره برای پذیرایی های بزرگ مناسب است نسبت به خرید فرش های ترک . از این رو هنگام خرید فرش ترک اصول زیبایی شناسی را در نظر داشته باشید و آگاه باشید که فرش های رنگ روشن عموما فضا را بزرگ و دلباز تر نشان می دهند .
4-    هنگام خرید مراقب فرش های ترک تقلبی باشید . برند های و فروشگاه هایی هستند که با ارائه فرش های ترک تقلبی دنبال کسب سود و صرفه های اقتصادی خواهند بود .
برای داشتن یک تخته فرش ماشینی اصل و باکیفیت از فروشگاه های اینترنتی فرش کاشان خرید نمایید که تولید کننده نقش فروشنده را بر عهد دارد . بدین ترتیب با خرید اصل محصول در کیفیت بالا فرش ترک یا فرش ترک مرینوس ترکیه ای را به خانه اورده اید که تا سالیان سال برای شما جلوه گری خواهد نمود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی