سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» تفاوت های گلیم فرش ارزان با گلیم فرش های لوکس

گلیم فرش ارزان و گلیم فرش لوکس

گلیم فرش دست بافته ای است که تنها از تار و پود تشکیل شده است ، تفاوت اش با فرش این است که ، در فرش نخ تار و پود به مثابه اسکلت فرش است که نخ پرز به آن بافته می شود . اما در گلیم ، تار و پود به هم تنیده شده و گلیم فرش را به وجود می آورند .
گلیم فرش در دو نوع دستباف و ماشینی بافته می شود . که گلیم فرش های دستباف دارای قیمت بالا یا گلیم فرش لوکس و گلیم فرش ارزان معولا در میان گلیم های ماشینی یافت می شود. در عنوان مقاله با دو دسته گلیم ، از نوع گلیم فرش ارزان و گلیم فرش های لوکس روبه رو هستیم که بررسی می کنیم چگونه اند و چه ظاهری دارند و از چه طریق قابل تشخیص می باشند ؟

گلیم فرش ارزان چه می باشد ؟
هر صنایع دستی که به وسیله ی دست و انسان بافته شده و یا درست شود ، دارای ارزش هنری است و همین اصالت در تولید آن باعث بالا رفتن قیمت آن می شود . اما به دلیل تفاوت شرایط اقتصادی افراد مختلف ، توان خرید آنها نیز متفاوت است . همه نمی توانند برای مفروش کردن منزل خود از فرش های گران قیمت خریداری کنند . و یا اینکه سلایق و شرایط زندگی ها با هم متفاوت است و عده ای دوست دارند ، منزل خود را با گلیم های متنوع فرش کنند .
گلیم فرش های ارزان ، در بازار موجود است که قیمت پایین تری نسبت به انواع فرش ماشینی دارد . این گلیم ها معمولا با الیاف ارزان تر پلی استر بافته می شود که برای مفروش کردن اتاق ها و بخش هایی به کار می رود که افراد بنا به هر دلیلی نمی خواهند برای فرش کردن آن متحمل هزینه ی اضافی شوند .
این گلیم های ارزان گزینه های مناسبی برای این افراد هستند که پیشنهاد می شود خریداری شده و جایگزین هزینه های اضافی برای خرید فرش های گران قیمت شود .
با پیشرفت صنعت بافت فرش های ماشینی ، انواع گلیم فرش های ارزان ، در بازار موجود است که برگرفته از طرح های اصیل گلیم های ایران و سراسر جهان میباشد . هر کس با توجه به سلیقه ی خود می تواند طرح مورد نظر خود را خریداری کرده و در منزل خود استفاده کند .

چرا گلیم فرش خریداری کنیم ؟
در بین گلیم ها ، گلیم های ارزان و لوکس وجود دارد که این دو و مکان مصرف این دو می تواند تفاوت هایی داشته باشد که در ادامه به تفاوت های گلیم فرش های ارزان و گلیم فرش های لوکس اشاره ای خواهیم داشت .
گلیم فرش ها که از جنس پلی استر می باشند ، در مکان هایی مفید واقع می شوند که رطوبت زیاد است . مثلا در آشپزخانه که گلیم در اثر رطوبت و چربی قرار دارد و زود به زود کثیف می شود ، می توان از گلیم های ارزان استفاده کرد که نسبت به فرش های لوکس عمر بیشتری و حساسیت کمتری خواهد داشت و به دلیل مقاومت آن در برابر رطوبت به راحتی شسته شده و باعث می شود آلودگی در آن راهی نداشته باشد .
در صورتی که استفاده از فرش های پر شانه و تراکم لوکس در این مکان ها باعث این می شود که در اثر کثیف شدن زود به زود شسته نشده و در اثر شست و شوی زیاد ، زودتر از رخ بیافتد .
در موارد دیگر که می توان از گلیم های ارزان استفاده کرد ، در ییلاق و قشلاق است . همه ی ما می دانیم که اسباب کشی از محلی به محل دیگر دردسر های خاص خود را دارد . و کسانی که در دو محل ساکن هستند ، و ویلا یا منزلی دارند که در برخی از مواقع می خواهند به آنجا نقل مکان کنند اما حوصله ی اسباب کشی ندارند یا می خواهند آنجا را تنها بگذارند می توانند از این نوع فرش استفاده کنند .

اما گلیم های لوکس چه نوع گلیمی هستند ؟
وقتی کلمه ی لوکس به میان می آید سریع اذهان به سمت اشیا و فرش های گران قیمت می رود . در صورتی که لوکس تنها برای اشیا یا فرش های دستباف به کار نمی رود . بلکه هستند فرش ها یا گلیم فرش هایی که به صورت ماشینی بافته می شوند اما در دسته کالاهای لوکس به شمار می روند .
در میان گلیم ها ، گلیم های لوکس به گلیم هایی گویند که از نظر جنس یا طرح گران تر از سایر گلیم ها بوده و جز فرش های لوکس قرار می گیرند .
اگر بدانید یا خیر، فرش های ماشینی جز کالاهای لوکس هستند زیرا اگرچه به وسیله ی دست بافته نشده اند اما بسیار گران و با کیفیت بوده و به واسطه ی طرحی که دارند ، جلوه و جمال خاصی به منزل می بخشند . از این جهت در بازار فرش های ماشینی درجه یک را به نوعی فرش لوکس می نامند .
تفاوت گلیم فرش های ارزان و گلیم فرش های لوکس در این است که ، هم جنسی بهتر و هم طرحی اصیل تر و هم قیمتی بالاتر از گلیم های ساده و معمولی دارند .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  خرید فرش ماشینی خوب یکبار برای همیشه
•  همه چیز در مورد جنس نخ پود فرش
•  6 گام انتخاب بهترین فرش ماشینی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان