تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت های گلیم فرش ارزان با گلیم فرش های لوکس

گلیم فرش ارزان و گلیم فرش لوکس

گلیم فرش دست بافته ای است که تنها از تار و پود تشکیل شده است ، تفاوت اش با فرش این است که ، در فرش نخ تار و پود به مثابه اسکلت فرش است که نخ پرز به آن بافته می شود . اما در گلیم ، تار و پود به هم تنیده شده و گلیم فرش را به وجود می آورند .
گلیم فرش در دو نوع دستباف و ماشینی بافته می شود . که گلیم فرش های دستباف دارای قیمت بالا یا گلیم فرش لوکس و گلیم فرش ارزان معولا در میان گلیم های ماشینی یافت می شود. در عنوان مقاله با دو دسته گلیم ، از نوع گلیم فرش ارزان و گلیم فرش های لوکس روبه رو هستیم که بررسی می کنیم چگونه اند و چه ظاهری دارند و از چه طریق قابل تشخیص می باشند ؟

گلیم فرش ارزان چه می باشد ؟
هر صنایع دستی که به وسیله ی دست و انسان بافته شده و یا درست شود ، دارای ارزش هنری است و همین اصالت در تولید آن باعث بالا رفتن قیمت آن می شود . اما به دلیل تفاوت شرایط اقتصادی افراد مختلف ، توان خرید آنها نیز متفاوت است . همه نمی توانند برای مفروش کردن منزل خود از فرش های گران قیمت خریداری کنند . و یا اینکه سلایق و شرایط زندگی ها با هم متفاوت است و عده ای دوست دارند ، منزل خود را با گلیم های متنوع فرش کنند .
گلیم فرش های ارزان ، در بازار موجود است که قیمت پایین تری نسبت به انواع فرش ماشینی دارد . این گلیم ها معمولا با الیاف ارزان تر پلی استر بافته می شود که برای مفروش کردن اتاق ها و بخش هایی به کار می رود که افراد بنا به هر دلیلی نمی خواهند برای فرش کردن آن متحمل هزینه ی اضافی شوند .
این گلیم های ارزان گزینه های مناسبی برای این افراد هستند که پیشنهاد می شود خریداری شده و جایگزین هزینه های اضافی برای خرید فرش های گران قیمت شود .
با پیشرفت صنعت بافت فرش های ماشینی ، انواع گلیم فرش های ارزان ، در بازار موجود است که برگرفته از طرح های اصیل گلیم های ایران و سراسر جهان میباشد . هر کس با توجه به سلیقه ی خود می تواند طرح مورد نظر خود را خریداری کرده و در منزل خود استفاده کند .

چرا گلیم فرش خریداری کنیم ؟
در بین گلیم ها ، گلیم های ارزان و لوکس وجود دارد که این دو و مکان مصرف این دو می تواند تفاوت هایی داشته باشد که در ادامه به تفاوت های گلیم فرش های ارزان و گلیم فرش های لوکس اشاره ای خواهیم داشت .
گلیم فرش ها که از جنس پلی استر می باشند ، در مکان هایی مفید واقع می شوند که رطوبت زیاد است . مثلا در آشپزخانه که گلیم در اثر رطوبت و چربی قرار دارد و زود به زود کثیف می شود ، می توان از گلیم های ارزان استفاده کرد که نسبت به فرش های لوکس عمر بیشتری و حساسیت کمتری خواهد داشت و به دلیل مقاومت آن در برابر رطوبت به راحتی شسته شده و باعث می شود آلودگی در آن راهی نداشته باشد .
در صورتی که استفاده از فرش های پر شانه و تراکم لوکس در این مکان ها باعث این می شود که در اثر کثیف شدن زود به زود شسته نشده و در اثر شست و شوی زیاد ، زودتر از رخ بیافتد .
در موارد دیگر که می توان از گلیم های ارزان استفاده کرد ، در ییلاق و قشلاق است . همه ی ما می دانیم که اسباب کشی از محلی به محل دیگر دردسر های خاص خود را دارد . و کسانی که در دو محل ساکن هستند ، و ویلا یا منزلی دارند که در برخی از مواقع می خواهند به آنجا نقل مکان کنند اما حوصله ی اسباب کشی ندارند یا می خواهند آنجا را تنها بگذارند می توانند از این نوع فرش استفاده کنند .

اما گلیم های لوکس چه نوع گلیمی هستند ؟
وقتی کلمه ی لوکس به میان می آید سریع اذهان به سمت اشیا و فرش های گران قیمت می رود . در صورتی که لوکس تنها برای اشیا یا فرش های دستباف به کار نمی رود . بلکه هستند فرش ها یا گلیم فرش هایی که به صورت ماشینی بافته می شوند اما در دسته کالاهای لوکس به شمار می روند .
در میان گلیم ها ، گلیم های لوکس به گلیم هایی گویند که از نظر جنس یا طرح گران تر از سایر گلیم ها بوده و جز فرش های لوکس قرار می گیرند .
اگر بدانید یا خیر، فرش های ماشینی جز کالاهای لوکس هستند زیرا اگرچه به وسیله ی دست بافته نشده اند اما بسیار گران و با کیفیت بوده و به واسطه ی طرحی که دارند ، جلوه و جمال خاصی به منزل می بخشند . از این جهت در بازار فرش های ماشینی درجه یک را به نوعی فرش لوکس می نامند .
تفاوت گلیم فرش های ارزان و گلیم فرش های لوکس در این است که ، هم جنسی بهتر و هم طرحی اصیل تر و هم قیمتی بالاتر از گلیم های ساده و معمولی دارند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی