تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

رتبه بندی برند فرش ماشینی

رتبه بندی فرش های ماشینی

همانطور که در هر حوزه و کالایی خوب و بد و درجه بندی کیفیت وجود دارد ، در میان فرش های ماشینی نیز فرش های خوب و بد و یا حتی عالی و خاص وجود دارد . این عوامل به سبب بررسی ویژگی های کالا یا فرش است . با توجه به این فاکتورهای تعیین کننده در فرش که در تعیین ویژگی ها و کیفیت فرش تاثیر گذار است کارشناسان آن ها را درجه بندی یا رتبه بندی می کنند .
هر چه فرش دارای رتبه ی بالاتری داشته باشد قیمت بالاتری خواهد داشت و هرچه از کیفیت آن کاسته شود جز فرش های درجه بعدی قرار می گیرد و شما باید دقت کنید که فرش تان درجه یک باشد تا قیمت آن را بپردازید و مبادا با خرید از مکان های نامعتبر ، فرش های درجه چندم را به قیمت درجه اول خریداری نمایید .
در این مقاله توجه تان را به مسائل و مواردی که باید هنگام خرید فرش به دنبال بررسی آن باشید جلب می کنیم . شما با آگاهی از ویژگی های فرش ماشینی ، می توانید با دیدی بازتر به خرید بپردازید و بدانید که دارید برای چه چیزها و ویژگی ها و فاکتورهایی پول پرداخت می کنید .
و هم چنین با توجه به مکانی که دارید برای آن خرید می کنید و هدفی که از خرید فرش دارید ، بهترین فرش با مناسب ترین قیمت را خریداری نمایید .
فاکتورهای بررسی رتبه بندی برند فرش ماشینی
از جمله عواملی که در بافت فرش و قیمت گذاری آن تاثیر گذارند ، جنس فرش ماشینی ، شانه و تراکم آن ، دستگاهی که با آن بافته می شود ، شرکتی که آن را تولید می کند و سایز فرش می باشد . شما در بازار فرش ماشینی رایج ترین فرش هایی که می بینید ، فرش های هفتصد شانه ، هزار شانه ، هزار و دویست شانه و به تازگی فرش های هزار و پانصد شانه می باشد . که به طور معمول در سایز های دوازده متری، نه متری و شش متری می باشد و شکل هندسی که اکثر فرش ها با آن بافته می شود ، شکل مستطیل است .
این ها به این معنی نیست که فرش های بازار محدود به این شکل های رایج می باشد ، با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید هر طرحی از فرش تان را در هر اندازه ای که می خواهید به هر شکل هندسی نظیر دایره ، مربع و شکل های خاص داشته باشید.
خوب این گونه فرش ها که از دسته رایج خارج می شود و حالت سفارشی به خود می گیرد ، دارای قیمت بالاتری خواهد بود ، مگر اینکه شرکت تولید کننده ی فرشتان برای این مورد قیمتی در نظر نگیرد و بابت طرح خاصی که شما می خواهید مبلغی را از شما دریافت نکند.
شناخت انواع جنس فرش ماشینی
فرش های بازار ، در جنس های اکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپلین و ویسکوز بافته می شود . پر طرفدارترین فرش بازار فرش های اکریلیک می باشد . علت این امر شبیه بودن این الیاف از لحاظ خصوصیات به پشم می باشد . با اینکه اکریلیک یک جنس مصنوعی است ، اما از لحاظ برگشت پذیری ، پا خوری و انعطاف پذیری بسیار شبیه پشم است . در مکان های پر رفت و امد می توانید از این فرش استفاده کنید و مطمئن باشید که به زودی از رخ نمی افتد.
در کنار این خصوصیت خوبی که دارد عاملی در آن سبب عدم رضایت مشتریان می گردد و آن پرزدهی این فرش است که برای کسانی که دارای آلرژی یا حساسیت تنفسی می باشند مناسب نیست . البته تولید کنندگان بیکار ننشسته و برای حل این معضل از تکنولوژی استفاده کرده و این مورد منفی را از محصولات خود پاک کرده اند .
ممکن است در بازار کلمه ی فرش هیت ست را به وفور شنیده باشید، این تکنولوژی برای بهبود خاصیت الیاف به کار می رود . به طوری که نخ ها تحت بخار آب قرار گرفته و پرزهای آن تثبیت شده و الیاف خاصیت چسبندگی و یکدستی پیدا می کند و پرزدهی نخ کاهش می یابد . البته که به خاطر این بهبود کیفیت فرش هایی که فاقد خاصیت هیت ست می باشند نباید به قیمت فرش های هیت ست شده به فروش برسند .
مورد دیگر درباره جنس فرش های ماشینی ، خاصیت مقاومتی در برابر حرارت و نور خورشید است . اکریلیک در این زمینه نیز از فرش های پلی استر بهتر می باشد . به این دلیل که فرشهای پلی استر دارای پایه ی پلاسیتک بوده و مقاومت چندانی در برابر حرارت از خود نشان نمی دهد. اما همین عامل تبدیل به نقطه ی قوت ان شده .به این سبب که از این فرش ها می توانید در محیط های مرطوب و جاهایی که در معرض کثیفی قرار دارند استفاده کنید. مثلا در محیط اشپزخانه که این فرش ها نیاز به شست و شوی بالایی دارند.
زیبایی فرش های پلی استر نیز طرفداران بسیاری دارد . زیرا این فرش ها براقیت و درخشندگی خاصی دارند که به ابریشم های مصنوعی معروف می باشند. اکثر فرش های فانتزی با پلی استر بافته می شود زیرا الیافش خاصیت رنگ پذیری بالایی دارند و انواع رنگ ها را در خود دارند.
شانه و تراکم فرش ماشینی
این مورد در مقاومت و ماندگاری فرش تاثیر ندارد اما در تراکم و فشردگی فرش ها موثر است و هم چنین باعث تعیین قیمت فرش ماشینی می گردد . به گونه ای که هر چه شانه و تراکم فرش ماشینی بالاتر باشد شما باید قیمت بالاتری برای آن بپردازید . شانه و تراکم پایین به معنای قدیمی بودن فرش نیست ، بلکه این مورد در ویژگی های فرش تاثیر می گذارد .
هرچه شانه و تراکم پایین تر باشد ارتفاع خاب فرش بالاتر در نتیجه نرم تر خواهد بود . بسته به اینکه شما در منزل بخواهید روی زمین بنشینید یا اصلا این عادت را نداشته باشید می توانید به این خصوصیت اهمیت دهید .
اگر از لحاظ مالی در مضیقه نیستید و دوست دارید فرش ریز بافت و ظریف و دستباف گونه داشته باشید، بهتر است از میان فرش های دستباف گونه هزار شانه به بالا فرش تان را انتخاب کنید و به ترتیب هر چه بالاتر می رود فرش تان قیمت بالاتری خواهد داشت. با بالا رفتن این فاکتور از ضخامت فرش تان کاسته و به توپری و فشردگی ان افزوده می شود.
شاید این سوال برای تان پیش بیاید که شانه و تراکم چیست ؟
شانه چیست ؟
تراکم چیست ؟
اگر می خواهید فرش تان از لحاظ ظاهری زیباتر بوده و به نوعی نقشه را با کیفیت و وضوح بیشتری نمایان گرداند از فرش های ریز بافت خریداری کنید .
بررسی کامل فرش
فراموش نکنید که فرش تان را سراسر بررسی کنید . جایی از آن سوختگی ، تغییر رنگ ، به هم ریختگی طرح و یا شکستگی مشاهده نکنید . اگر کوچکترین خطایی در فرش باشد ، در رتبه و گرید یا درجه فرش تاثیر می گذارد و شما وقتی مبلغ فرش درجه یک را پرداخت می کنید باید فرشی در این گرید خریداری نمایید .
نکته ی دیگر اینکه اگر فرش تان را لمس کردید ، دستتان به راحتی از روی آن سر خورد و گره ها به صورت دانه اناری از زیر دستتان رد شد، فرش تان اکریلیک است. اما اگر ان را لمس کردید و دستتان روی فرش چسبید و به به راحتی عبور نکرد، الیاف تان ابریشم مصنوعی و فرش تان پلی استر است .
تمامی این موارد گفته شده سبب تمایز محصولات از هم و رتبه بندی فرش های ماشینی می شود . افراد می توانند با کمی آگاهی و فکر کردن معقولانه ، بهترین برند فرش را با کیفیت بالا و بهترین قیمت خریداری کنند که این خرید آگاهانه همان خرید مستقیم از کارخانه فرشی است که بهترین برندهای فرش را ارائه می دهد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی