سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» رتبه بندی برند فرش ماشینی

رتبه بندی فرش های ماشینی

همانطور که در هر حوزه و کالایی خوب و بد و درجه بندی کیفیت وجود دارد ، در میان فرش های ماشینی نیز فرش های خوب و بد و یا حتی عالی و خاص وجود دارد . این عوامل به سبب بررسی ویژگی های کالا یا فرش است . با توجه به این فاکتورهای تعیین کننده در فرش که در تعیین ویژگی ها و کیفیت فرش تاثیر گذار است کارشناسان آن ها را درجه بندی یا رتبه بندی می کنند .
هر چه فرش دارای رتبه ی بالاتری داشته باشد قیمت بالاتری خواهد داشت و هرچه از کیفیت آن کاسته شود جز فرش های درجه بعدی قرار می گیرد و شما باید دقت کنید که فرش تان درجه یک باشد تا قیمت آن را بپردازید و مبادا با خرید از مکان های نامعتبر ، فرش های درجه چندم را به قیمت درجه اول خریداری نمایید .
در این مقاله توجه تان را به مسائل و مواردی که باید هنگام خرید فرش به دنبال بررسی آن باشید جلب می کنیم . شما با آگاهی از ویژگی های فرش ماشینی ، می توانید با دیدی بازتر به خرید بپردازید و بدانید که دارید برای چه چیزها و ویژگی ها و فاکتورهایی پول پرداخت می کنید .
و هم چنین با توجه به مکانی که دارید برای آن خرید می کنید و هدفی که از خرید فرش دارید ، بهترین فرش با مناسب ترین قیمت را خریداری نمایید .
فاکتورهای بررسی رتبه بندی برند فرش ماشینی
از جمله عواملی که در بافت فرش و قیمت گذاری آن تاثیر گذارند ، جنس فرش ماشینی ، شانه و تراکم آن ، دستگاهی که با آن بافته می شود ، شرکتی که آن را تولید می کند و سایز فرش می باشد . شما در بازار فرش ماشینی رایج ترین فرش هایی که می بینید ، فرش های هفتصد شانه ، هزار شانه ، هزار و دویست شانه و به تازگی فرش های هزار و پانصد شانه می باشد . که به طور معمول در سایز های دوازده متری، نه متری و شش متری می باشد و شکل هندسی که اکثر فرش ها با آن بافته می شود ، شکل مستطیل است .
این ها به این معنی نیست که فرش های بازار محدود به این شکل های رایج می باشد ، با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید هر طرحی از فرش تان را در هر اندازه ای که می خواهید به هر شکل هندسی نظیر دایره ، مربع و شکل های خاص داشته باشید.
خوب این گونه فرش ها که از دسته رایج خارج می شود و حالت سفارشی به خود می گیرد ، دارای قیمت بالاتری خواهد بود ، مگر اینکه شرکت تولید کننده ی فرشتان برای این مورد قیمتی در نظر نگیرد و بابت طرح خاصی که شما می خواهید مبلغی را از شما دریافت نکند.
شناخت انواع جنس فرش ماشینی
فرش های بازار ، در جنس های اکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپلین و ویسکوز بافته می شود . پر طرفدارترین فرش بازار فرش های اکریلیک می باشد . علت این امر شبیه بودن این الیاف از لحاظ خصوصیات به پشم می باشد . با اینکه اکریلیک یک جنس مصنوعی است ، اما از لحاظ برگشت پذیری ، پا خوری و انعطاف پذیری بسیار شبیه پشم است . در مکان های پر رفت و امد می توانید از این فرش استفاده کنید و مطمئن باشید که به زودی از رخ نمی افتد.
در کنار این خصوصیت خوبی که دارد عاملی در آن سبب عدم رضایت مشتریان می گردد و آن پرزدهی این فرش است که برای کسانی که دارای آلرژی یا حساسیت تنفسی می باشند مناسب نیست . البته تولید کنندگان بیکار ننشسته و برای حل این معضل از تکنولوژی استفاده کرده و این مورد منفی را از محصولات خود پاک کرده اند .
ممکن است در بازار کلمه ی فرش هیت ست را به وفور شنیده باشید، این تکنولوژی برای بهبود خاصیت الیاف به کار می رود . به طوری که نخ ها تحت بخار آب قرار گرفته و پرزهای آن تثبیت شده و الیاف خاصیت چسبندگی و یکدستی پیدا می کند و پرزدهی نخ کاهش می یابد . البته که به خاطر این بهبود کیفیت فرش هایی که فاقد خاصیت هیت ست می باشند نباید به قیمت فرش های هیت ست شده به فروش برسند .
مورد دیگر درباره جنس فرش های ماشینی ، خاصیت مقاومتی در برابر حرارت و نور خورشید است . اکریلیک در این زمینه نیز از فرش های پلی استر بهتر می باشد . به این دلیل که فرشهای پلی استر دارای پایه ی پلاسیتک بوده و مقاومت چندانی در برابر حرارت از خود نشان نمی دهد. اما همین عامل تبدیل به نقطه ی قوت ان شده .به این سبب که از این فرش ها می توانید در محیط های مرطوب و جاهایی که در معرض کثیفی قرار دارند استفاده کنید. مثلا در محیط اشپزخانه که این فرش ها نیاز به شست و شوی بالایی دارند.
زیبایی فرش های پلی استر نیز طرفداران بسیاری دارد . زیرا این فرش ها براقیت و درخشندگی خاصی دارند که به ابریشم های مصنوعی معروف می باشند. اکثر فرش های فانتزی با پلی استر بافته می شود زیرا الیافش خاصیت رنگ پذیری بالایی دارند و انواع رنگ ها را در خود دارند.
شانه و تراکم فرش ماشینی
این مورد در مقاومت و ماندگاری فرش تاثیر ندارد اما در تراکم و فشردگی فرش ها موثر است و هم چنین باعث تعیین قیمت فرش ماشینی می گردد . به گونه ای که هر چه شانه و تراکم فرش ماشینی بالاتر باشد شما باید قیمت بالاتری برای آن بپردازید . شانه و تراکم پایین به معنای قدیمی بودن فرش نیست ، بلکه این مورد در ویژگی های فرش تاثیر می گذارد .
هرچه شانه و تراکم پایین تر باشد ارتفاع خاب فرش بالاتر در نتیجه نرم تر خواهد بود . بسته به اینکه شما در منزل بخواهید روی زمین بنشینید یا اصلا این عادت را نداشته باشید می توانید به این خصوصیت اهمیت دهید .
اگر از لحاظ مالی در مضیقه نیستید و دوست دارید فرش ریز بافت و ظریف و دستباف گونه داشته باشید، بهتر است از میان فرش های دستباف گونه هزار شانه به بالا فرش تان را انتخاب کنید و به ترتیب هر چه بالاتر می رود فرش تان قیمت بالاتری خواهد داشت. با بالا رفتن این فاکتور از ضخامت فرش تان کاسته و به توپری و فشردگی ان افزوده می شود.
شاید این سوال برای تان پیش بیاید که شانه و تراکم چیست ؟
شانه چیست ؟
تراکم چیست ؟
اگر می خواهید فرش تان از لحاظ ظاهری زیباتر بوده و به نوعی نقشه را با کیفیت و وضوح بیشتری نمایان گرداند از فرش های ریز بافت خریداری کنید .
بررسی کامل فرش
فراموش نکنید که فرش تان را سراسر بررسی کنید . جایی از آن سوختگی ، تغییر رنگ ، به هم ریختگی طرح و یا شکستگی مشاهده نکنید . اگر کوچکترین خطایی در فرش باشد ، در رتبه و گرید یا درجه فرش تاثیر می گذارد و شما وقتی مبلغ فرش درجه یک را پرداخت می کنید باید فرشی در این گرید خریداری نمایید .
نکته ی دیگر اینکه اگر فرش تان را لمس کردید ، دستتان به راحتی از روی آن سر خورد و گره ها به صورت دانه اناری از زیر دستتان رد شد، فرش تان اکریلیک است. اما اگر ان را لمس کردید و دستتان روی فرش چسبید و به به راحتی عبور نکرد، الیاف تان ابریشم مصنوعی و فرش تان پلی استر است .
تمامی این موارد گفته شده سبب تمایز محصولات از هم و رتبه بندی فرش های ماشینی می شود . افراد می توانند با کمی آگاهی و فکر کردن معقولانه ، بهترین برند فرش را با کیفیت بالا و بهترین قیمت خریداری کنند که این خرید آگاهانه همان خرید مستقیم از کارخانه فرشی است که بهترین برندهای فرش را ارائه می دهد .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فرش آشپزخانه عروس و داماد
•  فرش ماشینی پلی پروپیلن
•  فرش دستبافت کرک
•  روش تشخیص فرش ماشینی اصل از فرش تقلبی
•  راهنمای خرید فرش به صورت آنلاین

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان