تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نکاتی که باید قبل از خرید فرش ضد الکتریسیته ساکن بدانید!

نکاتی که باید قبل از خرید فرش ضد الکتریسیته ساکن بدانید!

الکتریسیته ساکن چیست؟
عوارض الکترو استاتیک در فرش و خطراتش برای بدن افراد

راه های پیشگیری از الکتریسیته ساکن در فرش

استفاده از مرطوب کننده های محیط

استفاده از اسپری ضد الکتریسیته ساکن روی فرش و موکت

الیاف ضد الکتریسیته و ضد چروک چه الیافی هستند؟

راه حل آب گریز و روغن دوست بودن الیاف چیست؟

فرش ضد الکتریسیته ساکن چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

الکتریسیته ساکن چیست؟

الکتریسیته ساکن بر اثر نابرابری بین بار های الکتریکی + و - ایجاد می شود، که پدیده بسیار رایجی می باشد و الکتریسیته ساکن در الیاف به این صورت است که جذب دیر آب و رطوبت باعث می شود، بار الکتریکی ایجاد شده فرصت خارج شدن از الیاف را پیدا نکند و هنگام تماس و دست زدن به این الیاف فرد احساس شوک الکتریکی نماید. در بعضی موارد هم که یک چنین الیافی در بافت فرش و یا گلیم استفاده می شوند، که این خاصیت آنها باعث می شود شخص هنگام راه رفتن روی سطح فرش و یا گلیم همین حس را داشته باشد و به خصوص در روز های سرد و خشک زمستانی که اختلاف دمای داخل منزل با محیط بیرون از خانه زیاد است، بیشتر اتفاق می افتد.

 

عوارض الکترو استاتیک در فرش و خطراتش برای بدن افراد:

شارژ دراز مدت الکترو استاتیک در بدن باعث ایجاد سردرد، تنگی قفسه سینه، سرفه و شوک، حساسیت های پوستی، جذب گرد و غبار شناور در هوا، گرد و غبار در ریه و روی بدن انسان جذب می شود. راه رفتن روی الیاف مصنوعی، فرش، موکت و فعالیت های دیگر که در معرض این الیاف باشد، می تواند در بدن انسان تا چند هزار ولت الکتریسیته ساکن را جمع کند. زمانی که تجمع ولتاژ الکترواستاتیک از 2000 ولت تا 3000 ولت هست، شما در سر انگشتان، تخلیه را به شکل جرقه احساس می کنید. و انگشتان دستتان دچار درد می شود و در شارژ بیش از 7000 ولت، انسان احساس شوک می کند.

 

راه های پیشگیری از الکتریسیته ساکن در فرش:

از لباس و جوراب هایی که با الیاف شیمیایی تولید شده اند استفاده نکنید و به جای آن از لباس هایی که پنبه ای هستند بیشتر استفاده کنید.

- استفاده از مرطوب کننده های محیط

برای جلوگیری از الکتریسته ساکن که بیشتر در هوای خشک و فصل زمستان اتفاق می افتد، استفاده از دستگاه های مرطوب کننده هوا می تواند راهکار خوبی در این زمینه باشد. شما می توانید خودتان نیز در منزل یک مرطوب کننده دستی بسازید و کافی است یک ظرف پر از آب را روی حرارت قرار دهید تا با بخار آب، فضا مرطوب شود. همچنین وجود گل و گیاه در اطراف منزل نیز تا حدودی بر رطوبت هوا می افزاید و بنابراین در کاهش این پدیده موثر است.

- استفاده از اسپری ضد الکتریسیته ساکن روی فرش و موکت

استفاده از این اسپری ها، برای فرش و موکت به شدت پیشنهاد می شود و سبب کاهش الکریسیته ساکن از روی فرش و موکت ها می شوند. خود شما نیز می توانید این اسپری ها را به صورت دستی تهیه کنید و برای این کار کافی است یک فنجان پر مایع نرم کننده را داخل ظرف پر از آب بریزید و با نسبت برابر، آن را روی فرش ها اسپری نمایید. برخی از کارخانه های تولید کننده در ساختار فرش های تولید شده، از مواد ضد الکتریسیته استفاده می کنند که یکی از این شرکت ها، شرکت فـرش کاشـان می باشد و شما می توانید فرشی که ساختارش ضد الکتریسیته ساکن باشد را از ما تهیه و خریداری کنید. نمونه هایی از فرش های ضد الکتریسیته ساکن موجود در سایت فرش کاشان، فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600، فرش ماشینی 1000 شانه تراکم 3000، فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550 و تراکم 3000 می باشد که تمامی فرش ها با بالاترین درجه کیفی تولید شده اند و دارای ضمانت نامه معتبر نیز می باشند.

فرش 1000 شانه 10 رنگ طرح ورساچه ضد الکتریسیته ساکن

 

الیاف ضد الکتریسیته و  ضد چروک چه الیافی هستند؟

اینکه چه دلایلی باعث می شود که الیاف چروک داشته و یا اینکه دچار الکتریسیته ساکن شوند با هم مشترک است. یکی از دلایلی که الیاف دچار الکتریسیته ساکن می شوند، آب گریز بودن آنها می باشد. البته این موضوع در مورد الیافی که مصنوعی هستند صدق می کند که آب گریز بودن این الیاف باعث می شود به سختی خیس شده و رطوبت را جذب خود کنند، برای همین به سرعت دچار الکتریسیته ساکن می شوند که ما راه کار هایی برای رفع چروک فرش و رفع کیسی فرش در مقاله علمی دیگری بیان کرده ایم.

الکتریسیته ساکن در الیاف فرش:

دیر جذب شدن آب و رطوبت باعث این می شود که بار الکتریکی ایجاد شده فرصت خارج شدن از الیاف را پیدا نکند و هنگام دست زدن به این الیاف به فرد شوک الکتریکی وارد شود که در برخی موارد هم که از چنین الیافی در بافت فرش و یا گلیم استفاده می کنند این خاصیت آنها باعث می شود تا شخص هنگام راه رفتن روی سطح فرش و یا گلیم فرش همین حس را داشته باشد.

 

راه حل آب گریز و روغن دوست بودن الیاف چیست؟

برای اینکه مشکل آب گریزی و روغن دوست بودن الیاف فرش ماشینی حل شود، در شرکت فرش کاشان به آن ماده ای به نام پلی اتیلن گلایکول اضافه می کنیم که اضافه کردن این ماده باعث می شود به میزان زیادی الیاف خاصیت آب گریز بودن خود را از دست داده و آب دوست شوند، البته این ماده در برابر پایداری نوری الیاف را به میزان زیادی کاهش می دهد. برای حل این مشکل پلی اتیلن را به صورت ذوب شده به الیاف اضافه می کنیم و راه دیگری هم برای کنترل الکتریسته ساکن در الیاف فرش ها وجود دارد که اضافه کردن مواد هادی است که این کار سبب می شود، الکتریسیته ساکن در الیاف فرش ماشینی تجمع نکرده و خارج شوند.

 

فرش ضد الکتریسیته ساکن چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

فرش ضد الکتریسیته با پیشرفته ترین روش ها و ماشین آلات تولید می شود و این فرش ها محصول فوق العاده ای هستند و همه مشکلات فرش های سنتی را رفع و رجوع کرده اند. ضمن آنکه دوست دار محیط زیست هم محسوب می شوند! پس اگر فرش درجه یک و به روز می خواهید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید تا با ویژگی های فرش ضد الکتریسیته بیشتر آشنا شوید.
عبارت آنتی استاتیک به شرایطی اشاره دارد که طی آن وقتی ماده آنتی استاتیک با ماده دیگری اصطکاک پیدا می کند، جلوی نیروی استاتیک گرفته می شود. درمورد موکت و فرش ماشینی، وقتی فردی روی فرش آنتی استاتیک راه می رود، جلوی نیروی استاتیک گرفته می شود. عبارت آنتی استاتیک برای هر فرشی استفاده می شود که برق ساکن کمتری نسبت به فرش های استاندارد تولید کند و درمورد بافت فرش هایی که ویژگی آنتی استاتیکی دارند، می توان گفت به طور معمول دارای نخ های دو جزئی هستند. اگر چه هر فرشی می تواند دارای ویژگی آنتی استاتیکی باشد، اما در بافت این نوع از فرش های ماشینی از روش های خاصی استفاده می شود تا برق ساکن کمتری به خود بگیرند.


این فرش ها ویژگی ها و مزایای فراوانی برای محل مناسب خود دارند که از مهم ترین آن ها می توان به این موارد اشاره کرد:
جلوگیری از آسیب به تجهیزات الکترونیکی، به خاطر ویژگی ضد الکتریسیته ساکن بودن.

عدم تولید دود سمی ناشی از آتش گرفتن فرش.
عدم شعله ور شدن آتش، در صورت آتش سوزی.
دارای امنیت بیشتر
مناسب بودن برای محیط زیست.
این فرش های ماشینی به خاطر ویژگی آنتی استاتیک، دوست دار محیط زیست هستند و خیلی ها آن را کفپوش سبز می دانند. پس اگر شما هم برای محیط زیست خود اهمیت قائل هستید، بهتر است سراغ چنین فرش هایی بروید و ویژگی های خاص این فرش های ماشینی باعث شده اند تا انتخاب مناسبی، برای محیط های پررفت و آمد باشند. شما می توانید فرش هایی با کیفیت بالا و به روز ترین فرش های جهان را که قابلیت ضد الکتریسیته بودن را نیز دارند از شرکت فرش کاشان به آسانی و اقساطی خریداری کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی