تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی اصیل تبریز چه نوع فرشی است ؟

فرش ماشینی اصیل تبریز

فرش تبریز به عنوان یکی از گونه ها و انواع قالی ‌های ایرانی در سراسر دنیا شناخته شده است . این فرش به شهر  تبریز تعلق  دارد که به عنوان یکی از مهم‌ترین شهر ها و مراکز تولید فرش در بازار در حال فعالیت می باشد . قالی‌ها و فرش های بافت شهر تبریز و به عبارتی فرش های ماشینی اصیل تبریز از تنوع و گوناگونی بالایی برخوردار هستند . جالب است بدانید شهر تبریز به عنوان شهر جهانی بافت فرش در شورای جهانی صنایع دستی انتخاب شده است . 
فرش تبریز با جای گرفتن در صنایع دستی ، از مهم ترین و زیبا ترین صنایع دستی شهر تبریز است که توجه مسافران را به خود جذب می کند . شهرت جهانی فرش تبریز به علت قدمت فرشبافی در این شهر و سابقه طولانی است چراکه فرش بافی در تبریز به دوران قبل از صفویه تعلق دارد و یکی از با سابقه ترین مراکز بافت فرش در جهان محسوب می شود . فرش های دستباف و ماشینی زیادی از این شهر به سراسر صادر می شود . فرش های دستباف اصیل تبریز در اوایل تولید طرح هایی داشته اند عشایری و روستایی که کاملا حس و حال طبیعت و زیبایی های آن را به بیننده القا می کرده است . بافت در رجشمار های 24 نقطه آغاز بافت فرش های تبریز بوده است اما در حال حاضر فرش های تبریز در رجشمار 110 هم تولید می شوند .
اعلا بودن فرش های دستبافت تبریز به فرش های ماشینی آن ها هم نفوذ کرده و شاهد تولیدات ناب و مناسبی از کارخانه جات تبریز هستیم . طرح ها و نقشه های زیبا در کنار مواد اولیه با کیفیت ، نتیجه ای جز تولید فرش های ماشینی درجه یک ندارند . جالب توجه است که با رونق گرفتن فرش بافی و تعدد کارخانه های فرش ماشینی تولید نوع خاصی از فرش در منطقه ای از کشور و دنیا قابل تصور نیست . در عصر ارتباطات ، تکنولوژی و فناوری چنان با سرعت مسیر می پیماید که در حال حاضر تولید انواع و اقسام فرش های ماشینی مختلف در سراسر کشور در کارخانه جات نامی امکان پذیر است . می توانید برندی انتخاب کنید نامی و سرشناس که تولید تمامی فرش های ماشینی را انجام داده و بهترین کیفیت  و زیباترین محصولات را در قیمتی مناسب عرضه کند . خصوصا برند ها و کارخانه جات کاشان که در تولید و عرضه محصولات در رقابت تنگاتنگ با یکدیگر به هر روشی برای نوآوری و تولیدات بهتر روی آورده اند . تولید فرش های ماشینی تبریز تحت عنوان برند های ناب کاشان قابل انجام است و می بینیم که این اتفاق با بهترین کیفیت و مرغوب ترین حالت در بازار های رونق دارد .
ساختار فرش تبریز
هر فرش ماشینی شامل نخ تار ، نخ پود و از همه مهم تر نخ خاب است . تمامیت یک تخته فرش ماشینی از نخ و الیاف ساخته شده است ، از همین رو توجه به جنس الیاف به عنوان مهم ترین و اصلی ترین مواد اولیه فرش لازمه بررسی کیفیت محصول است . تار فرش های ماشینی تبريز اغلب از جنس پنبه می باشد که بسیار مستحکم و با دوام خواهد بود . در کنار فرش های ماشینی اصل تبریز که با نخ تار پنبه بافته می شوند ، دسته ای از محصولات وجود دارند که بصورت گل ابريشم ، تمام ابريشم و يا تنها دارای چله ابريشم تولید می شوند . عمدتا قالیچه های تبریز از این نوع بوده و در سراسر دنیا بسیار مرغوب و پر طرفدار هستند .
نخ خاب همان نخی است که در سطح فرش به چشم می خورد و آن را تحت عنوان نخ پرز هم می شناسیم چراکه پرز های فرش راشکل می دهند ، پرز یا نخ خاب فرش های ماشینی اصل در ظاهر ویژگی خاصی ندارند جز آن که نه درخشان بوده و نه براق و چشم گیر اما این مورد که در برخی از فرش های دیگر هم صادق است چیزی از مرغوبیت  وکیفیت بالای نخ خاب کم نمی کند . نخ های پود بکار رفته در بافت های اصیل تبریزی به عنوان سومین الیاف بکار رفته از دو رشته که یکی از آن ها ضخیم و دیگری نازک است تشكيل شده اند . عمدتا اولين رشته در نخ پود برای حجیم کردن فرش است و از رنگی خنثی مانند سفید یا خاكستري استفاده می شود و دومین که در عرض فرش از این سوی فرش تا آن سوی فرش کشیده می شود ، نخی است جهت اتصال و گره خوردن نخ خاب به پیکره فرش . در فرش های دستبافت رشته دوم نخ هایی هستند نازک به رنگ آبی نفتی یا قرمز که بر روی نخ ضخیم قرار می گیرد و رج های فرش دستبافت را از هم جدا می کند .
ویژگی های فرش ماشینی اصیل تبریز
فرش تبریز در انواع و اقسام رنگ ها تولید می شود و ویژگی بارز آن تنوع رنگی بالا ست . در کنار داشتن رنگ فراوان بکارگیری تیم متخصص در طراحی و تولید می تواند فرش هایی خلق کند زیبا و چشم نواز از جهت رنگ و نگاره و رنگ بندی . داشتن رجشمار بالا و ظرافت بافت در فرش های تبریز از قدیم وجود داشته است . عموما در فرش های ماشینی اصیل تبریز پرز ها یا نخ خابی دیده می شود کوتاه و کم ارتفاع . این کوتاهی از یک طرف موجب کاهش نرمی و لطافت فرش شده و از طرف دیگر زیبایی را بالا می برد . مرغوبیت الیاف خصوصا نخ های خاب که اصلی ترین مواد اولیه فرش هستند ویژگی دیگر فرش های ماشینی اصل تبریز است . ویژگی جذاب فرش های تبریز این است که تمامی فرش پر از نگاره بوده و به زحمت می توان قسمت یا تکه ای خالی را در سطح فرش مشاهده نمود .
ابعاد فرش ماشینی اصل تبریز
فرش تبريز در سایز های استاندارد و غیر استاندارد مختلفی تولید و تقاضا می شود . در بازار می توان فرش های تبریز را از كوچك ترين تا بزرگ ترين سایز خریداری نمود . انواع مختلف شامل :
25×25، 30×30، 35×35، 40×40، 50×50، 60×60 ( گره در هر پنجره 7 سانتي متري).
  نوع 25×25  که یکی از فرش های ارزان قیمت تبریز بوده در حالی که کیفیت خوبی دارد و برای فروش عمده در بازار تولید می شود .
 نوع 30×30 فرش ماشینی تبریز که از انواع معمولی به حساب می آید .
 35×35 فرش تبریز که معمولا توسط شرکت های اروپایی تقاضا شده و صادراتی می باشد . طرح و نگاره های بکار رفته در فرش تبریز مذکور باب میل اروپاییان بوده و از آنجایی که در دنیای امروز همگزایی سلیقه ها وجود دارد ، سفارش و خرید این محصول در ایران هم در حال شکل گرفتن است . 
همانطور که عنوان شد فرش های تبريز در تمامی ابعاد تولید می شوند . سایز های استاندارد فرش های تبریز شامل : فرش های  24 متر ، 12 متر ، 9 متر و 6 متر می باشد . سایز های غیر استاندارد در انواع ابعاد قالیچه ، پادری تولید شده تا انواع ابعاد فرش های سایز بزرگ .
طرح های رايج فرش های ماشینی اصل تبریز
خرید و انتخاب طرح و نگاره کاملا به سلیقه مشتریان بستگی دارد و مشتری با توجه به علاقه خود و سبک و سیاق دکور خانه و زندگی نسبت به محصولی طرحی اقدام می نماید . اما تنوع نوع فرش هم بر انتخاب بی اثر نیست . امروزه در شهر تبریز و در میان بافته های ماشینی اصل تبریز می توان همه نوع طرح و نگاره ای پیدا نمود . ویژگی کلی نقوض فرش های تبریز شلوغ بودن و پرنگاره بودن است . دیدن تمامی طرح های موجود از فرش های تبریز به علت تنوع بالا نیازمند صرف زمان فراوان است که با استفاده از روش هایی مانند خرید اینترنتی و آنلاین تا حدی می توان در زمان صرفه جویی کرد .
 آمار و حضور طیف خریداران مختلف در بازار عرضه فرش های تبریز نشان می دهد طرح و نقشه های بکار رفته در این فرش ها باب سلیقه تمامی اقشار جامعه بوده و فرش تبریز با سلیقه همگان هارمون است . از طرفی این آمار و حضور همه جانبه مشتریان نشان از ست شدن فرش تبریز با دکور های مختلف و سبک معماری های متفاوت است .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی