سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» فرش ماشینی اصیل تبریز چه نوع فرشی است ؟

فرش ماشینی اصیل تبریز

فرش تبریز به عنوان یکی از گونه ها و انواع قالی ‌های ایرانی در سراسر دنیا شناخته شده است . این فرش به شهر  تبریز تعلق  دارد که به عنوان یکی از مهم‌ترین شهر ها و مراکز تولید فرش در بازار در حال فعالیت می باشد . قالی‌ها و فرش های بافت شهر تبریز و به عبارتی فرش های ماشینی اصیل تبریز از تنوع و گوناگونی بالایی برخوردار هستند . جالب است بدانید شهر تبریز به عنوان شهر جهانی بافت فرش در شورای جهانی صنایع دستی انتخاب شده است . 
فرش تبریز با جای گرفتن در صنایع دستی ، از مهم ترین و زیبا ترین صنایع دستی شهر تبریز است که توجه مسافران را به خود جذب می کند . شهرت جهانی فرش تبریز به علت قدمت فرشبافی در این شهر و سابقه طولانی است چراکه فرش بافی در تبریز به دوران قبل از صفویه تعلق دارد و یکی از با سابقه ترین مراکز بافت فرش در جهان محسوب می شود . فرش های دستباف و ماشینی زیادی از این شهر به سراسر صادر می شود . فرش های دستباف اصیل تبریز در اوایل تولید طرح هایی داشته اند عشایری و روستایی که کاملا حس و حال طبیعت و زیبایی های آن را به بیننده القا می کرده است . بافت در رجشمار های 24 نقطه آغاز بافت فرش های تبریز بوده است اما در حال حاضر فرش های تبریز در رجشمار 110 هم تولید می شوند .
اعلا بودن فرش های دستبافت تبریز به فرش های ماشینی آن ها هم نفوذ کرده و شاهد تولیدات ناب و مناسبی از کارخانه جات تبریز هستیم . طرح ها و نقشه های زیبا در کنار مواد اولیه با کیفیت ، نتیجه ای جز تولید فرش های ماشینی درجه یک ندارند . جالب توجه است که با رونق گرفتن فرش بافی و تعدد کارخانه های فرش ماشینی تولید نوع خاصی از فرش در منطقه ای از کشور و دنیا قابل تصور نیست . در عصر ارتباطات ، تکنولوژی و فناوری چنان با سرعت مسیر می پیماید که در حال حاضر تولید انواع و اقسام فرش های ماشینی مختلف در سراسر کشور در کارخانه جات نامی امکان پذیر است . می توانید برندی انتخاب کنید نامی و سرشناس که تولید تمامی فرش های ماشینی را انجام داده و بهترین کیفیت  و زیباترین محصولات را در قیمتی مناسب عرضه کند . خصوصا برند ها و کارخانه جات کاشان که در تولید و عرضه محصولات در رقابت تنگاتنگ با یکدیگر به هر روشی برای نوآوری و تولیدات بهتر روی آورده اند . تولید فرش های ماشینی تبریز تحت عنوان برند های ناب کاشان قابل انجام است و می بینیم که این اتفاق با بهترین کیفیت و مرغوب ترین حالت در بازار های رونق دارد .
ساختار فرش تبریز
هر فرش ماشینی شامل نخ تار ، نخ پود و از همه مهم تر نخ خاب است . تمامیت یک تخته فرش ماشینی از نخ و الیاف ساخته شده است ، از همین رو توجه به جنس الیاف به عنوان مهم ترین و اصلی ترین مواد اولیه فرش لازمه بررسی کیفیت محصول است . تار فرش های ماشینی تبريز اغلب از جنس پنبه می باشد که بسیار مستحکم و با دوام خواهد بود . در کنار فرش های ماشینی اصل تبریز که با نخ تار پنبه بافته می شوند ، دسته ای از محصولات وجود دارند که بصورت گل ابريشم ، تمام ابريشم و يا تنها دارای چله ابريشم تولید می شوند . عمدتا قالیچه های تبریز از این نوع بوده و در سراسر دنیا بسیار مرغوب و پر طرفدار هستند .
نخ خاب همان نخی است که در سطح فرش به چشم می خورد و آن را تحت عنوان نخ پرز هم می شناسیم چراکه پرز های فرش راشکل می دهند ، پرز یا نخ خاب فرش های ماشینی اصل در ظاهر ویژگی خاصی ندارند جز آن که نه درخشان بوده و نه براق و چشم گیر اما این مورد که در برخی از فرش های دیگر هم صادق است چیزی از مرغوبیت  وکیفیت بالای نخ خاب کم نمی کند . نخ های پود بکار رفته در بافت های اصیل تبریزی به عنوان سومین الیاف بکار رفته از دو رشته که یکی از آن ها ضخیم و دیگری نازک است تشكيل شده اند . عمدتا اولين رشته در نخ پود برای حجیم کردن فرش است و از رنگی خنثی مانند سفید یا خاكستري استفاده می شود و دومین که در عرض فرش از این سوی فرش تا آن سوی فرش کشیده می شود ، نخی است جهت اتصال و گره خوردن نخ خاب به پیکره فرش . در فرش های دستبافت رشته دوم نخ هایی هستند نازک به رنگ آبی نفتی یا قرمز که بر روی نخ ضخیم قرار می گیرد و رج های فرش دستبافت را از هم جدا می کند .
ویژگی های فرش ماشینی اصیل تبریز
فرش تبریز در انواع و اقسام رنگ ها تولید می شود و ویژگی بارز آن تنوع رنگی بالا ست . در کنار داشتن رنگ فراوان بکارگیری تیم متخصص در طراحی و تولید می تواند فرش هایی خلق کند زیبا و چشم نواز از جهت رنگ و نگاره و رنگ بندی . داشتن رجشمار بالا و ظرافت بافت در فرش های تبریز از قدیم وجود داشته است . عموما در فرش های ماشینی اصیل تبریز پرز ها یا نخ خابی دیده می شود کوتاه و کم ارتفاع . این کوتاهی از یک طرف موجب کاهش نرمی و لطافت فرش شده و از طرف دیگر زیبایی را بالا می برد . مرغوبیت الیاف خصوصا نخ های خاب که اصلی ترین مواد اولیه فرش هستند ویژگی دیگر فرش های ماشینی اصل تبریز است . ویژگی جذاب فرش های تبریز این است که تمامی فرش پر از نگاره بوده و به زحمت می توان قسمت یا تکه ای خالی را در سطح فرش مشاهده نمود .
ابعاد فرش ماشینی اصل تبریز
فرش تبريز در سایز های استاندارد و غیر استاندارد مختلفی تولید و تقاضا می شود . در بازار می توان فرش های تبریز را از كوچك ترين تا بزرگ ترين سایز خریداری نمود . انواع مختلف شامل :
25×25، 30×30، 35×35، 40×40، 50×50، 60×60 ( گره در هر پنجره 7 سانتي متري).
  نوع 25×25  که یکی از فرش های ارزان قیمت تبریز بوده در حالی که کیفیت خوبی دارد و برای فروش عمده در بازار تولید می شود .
 نوع 30×30 فرش ماشینی تبریز که از انواع معمولی به حساب می آید .
 35×35 فرش تبریز که معمولا توسط شرکت های اروپایی تقاضا شده و صادراتی می باشد . طرح و نگاره های بکار رفته در فرش تبریز مذکور باب میل اروپاییان بوده و از آنجایی که در دنیای امروز همگزایی سلیقه ها وجود دارد ، سفارش و خرید این محصول در ایران هم در حال شکل گرفتن است . 
همانطور که عنوان شد فرش های تبريز در تمامی ابعاد تولید می شوند . سایز های استاندارد فرش های تبریز شامل : فرش های  24 متر ، 12 متر ، 9 متر و 6 متر می باشد . سایز های غیر استاندارد در انواع ابعاد قالیچه ، پادری تولید شده تا انواع ابعاد فرش های سایز بزرگ .
طرح های رايج فرش های ماشینی اصل تبریز
خرید و انتخاب طرح و نگاره کاملا به سلیقه مشتریان بستگی دارد و مشتری با توجه به علاقه خود و سبک و سیاق دکور خانه و زندگی نسبت به محصولی طرحی اقدام می نماید . اما تنوع نوع فرش هم بر انتخاب بی اثر نیست . امروزه در شهر تبریز و در میان بافته های ماشینی اصل تبریز می توان همه نوع طرح و نگاره ای پیدا نمود . ویژگی کلی نقوض فرش های تبریز شلوغ بودن و پرنگاره بودن است . دیدن تمامی طرح های موجود از فرش های تبریز به علت تنوع بالا نیازمند صرف زمان فراوان است که با استفاده از روش هایی مانند خرید اینترنتی و آنلاین تا حدی می توان در زمان صرفه جویی کرد .
 آمار و حضور طیف خریداران مختلف در بازار عرضه فرش های تبریز نشان می دهد طرح و نقشه های بکار رفته در این فرش ها باب سلیقه تمامی اقشار جامعه بوده و فرش تبریز با سلیقه همگان هارمون است . از طرفی این آمار و حضور همه جانبه مشتریان نشان از ست شدن فرش تبریز با دکور های مختلف و سبک معماری های متفاوت است .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  روش های از بین بردن لکه های فرش بدون نیاز به قالیشویی
•  فرش ایده آل جهیزیه عروس
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  در فرش های ماشینی از چند رنگ استفاده می شود؟

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان